روش‌های مختلف لاغری و آب کردن شکم و پهلوها

تاریخ 22 آبان 1402

 

lagharoshp

با افزایش سن بدن ما تحت تأثیر تغییرات طبیعی مانند زایمان، یائسگی، تغییرات هورمونی و کاهش تولید و جوان‌سازی سلول‌ها قرار می‌گیرد. این اتفاقات و تغییرات فیزیکی باعث افزایش وزن و شل و آویزان شدن پوست مخصوصا در اطراف شکم و پهلوها می‌شوند و با کم شدن میزان سوخت‌وساز سلول‌ها برای بدن بسیار سخت است تا به حالت و وزن قبلی خود بازگردد.

چربی‌های اطراف شکم و پهلوها بسیار نسبت به ورزش و رژیم مقاوم هستند. با این‌حال چندین روش کم تهاجم و تهاجمی برای از بین بردن بدون خطر این چربی‌ها  وجود دارد. این روش‌های درمانی شامل: ابدومینوپلاستی، مزوتراپی، کرایولیپولیز، کویتیشن، آر اف لاغری، لیپولیز و لیپوساکشن می‌باشد. این روش‌های درمانی کمک می‌کنند تا بدن به توازن رسد و اعتمادبه‌نفس فرد افزایش یابد.

اگر به دنبال روشی برای لاغری شکم و پهلوهای خود هستید و با کم خوردن به نتیجه‌ای نرسیده‌اید، می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید و به هدف خود دست ‌یابید. متخصصین ما در این کلینیک با توجه به شرایط شما و انجام روش مناسب، شما را درمان می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029– 02188333259 تماس حاصل فرمایید. 

روش‌های مختلف لاغری شکم و پهلوها


مزوتراپی

lagharoshp1

مزوتراپی روشی است که در آن با تعداد زیادی تزریقات کوچک چربی‌های ناخواسته و سلولیت را از بین می‌برند و بافت و حالت پوست  بهبود می‌بخشند. این روش به‌طور ویژه‌ای بر روی چربی‌های اطراف شکم مؤثر است.

فرایند درمان

در این روش برای شکستن چربی‌ها محلولی از ویتامین‌ها؛ آمینواسیدها و دارو به چند میلی‌متری زیرپوست تزریق می‌شود. این روش مخصوصاً برای از بین بردن سلولیت کاربرد دارد اما در از بین بردن چربی‌های اطراف شکم و پهلوها نیز مفید است. هر جلسه از مزوتراپی بسته به سایز قسمت مورد نظر بین 30 تا 45 دقیقه زمان می‌برد. همچنین برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید این درمان را در چندین جلسه انجام داد.

کرایولیپولیز

lagharoshp2

با تکنولوژی کرایولیپولیز چربی‌ها بدون نیاز به جراحی و بدون دوران نقاهت از بین می‌روند و لاغری شکم انجام می‌شود. کاهش چربی‌ها در قسمت درمان شده کاملاً قابل ‌تشخیص است  نتیجه ‌این روش دائمی است و کمک می‌کند تا فرد به بهترین حالت خود دست یابد.

فرایند درمان

در این روش سلول‌های چربی با دمایی کمتر از بافت‌های اطراف خود فریز می‌شوند. تکنولوژی کرایولیپولیز این امکان را داده تا به‌طور اختصاصی سلول‌های چربی زیرپوست اطراف شکم و پهلو را منجمد سازد و آن‌ها را از بین ببرد. منجمد کردن سریع‌تر سلول‌های چربی نسبت به سلول‌های دیگر هیچ آسیبی به پوست، عصب‌ها و بافت اطراف آن نمی‌زند.

کویتیشن

lagharoshp3

روش کویتیشن به عنوان یک روش جدید برای از بین بردن چربی‌ها بدون نیاز به جراحی و مداخله پزشکی شناخته می‌شود. پیشرفت علمی تکنولوژی اولتراسونیک، که از موج‌های اولتراسوند با خاصیت کاویتاسیون زیستی جهت شکستن چربی‌ها بدون آسیب رساندن به بافت‌ها و سلول‌های اطراف استفاده می‌کند، باعث امکان اجرای روش کویتیشن می‌شود. بلافاصله پس از درمان، سلول‌های چربی مرده از طریق کبد دفع می‌شوند. این روش بسیار آسان و بدون درد است؛ به هیچ حالتی نیازی به بی‌حسی و بی‌هوشی ندارد و بدون هیچ عوارض جانبی است.فرایند درمان

پزشک متخصص یک دستگاه کوچک را بر روی قسمتی از شکم یا پهلو که نیاز به کوچک شدن دارد می‌گذارد. انرژی اولتراسوند در قسمتی از بافت که سلول‌های چربی در آن جمع شده‌اند، حباب‌هایی را ایجاد می‌کند. این حباب‌ها بزرگ و حجیم‌شده و به دلیل اختلاف فشار باعث بالا رفتن دما در بافت می‌شوند. بعد از این حباب‌ها منفجر می‌شوند و باعث می‌شوند تا سلول‌های چربی به مایع تبدیل شوند و از طریق ادرار دفع گردند.

آر اف

lagharoshp4

لاغری موضعی با استفاده از آر اف یکی از روش‌های مؤثر در کاهش چربی‌های زائد و بهبود شکل بدن است. این روش بدون نیاز به جراحی یا تداخل با پوست انجام می‌شود و می‌تواند به کوچک شدن دور کمر و پهلوها کمک کند. آر اف عمل جراحی و زمان بهبودی پوست را از بین می‌برد و بهبود روند آن را فراهم می‌کند.

آر اف از امواج رادیوفرکانسی برای کاهش چربی‌ها و بهبود پوست استفاده می‌کند. هدف اصلی آر اف شکستن چربی‌ها و جمع‌آوری پوست است. در ابتدا، آر اف سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد و سپس آن‌ها را از بین می‌برد و ارتباط آن‌ها را با بافت‌های اطراف قطع می‌کند. سپس بدن این چربی‌ها را تجزیه کرده و بخشی از آن را دفع می‌کند در حالی که بخشی دیگر در بدن باقی می‌ماند. با استفاده از انرژی آر اف، چربی‌های اضافه بدون هیچ خطری از بین می‌روند و از بدن خارج می‌شوند و فعالیت غدد لنفاوی افزایش می‌یابد. همچنین، این روش منجر به کشیدگی پوست و تحریک تولید کلاژن می‌شود.

لیپولیز

lagharoshp5

لیپولیز معمولاً در قسمت‌هایی از بدن اجرا می‌شود که نمی‌توان آن‌ها را به کمک ورزش و یا رژیم کوچک کرد و خوش فرم کرد. این قسمت‌ها معمولاً شامل ران‌ها، باسن، لگن، شکم و چانه می‌شود.

این فرایند نزدیک به یک ساعت زمان می‌برد. بعدازاینکه بر روی شکم و پهلوها کرم بی‌حس‌کننده زده شد به این قسمت‌ها لستین سویا (فسفاتیدل کولین) تزریق می‌شود. این ماده طبیعی به‌ آرامی چربی‌ها را آب کرده و آن‌ها را از بدن جدا می‌کند. در صورت لزوم این عمل در طول 6 تا 8 هفته تکرار می‌شود. معمولاً برای هر قسمت از بدن به 2 تا 3 جلسه درمان احتیاج است و نتیجه‌ی آن بعد از 3 هفته قابل‌مشاهده می‌باشد. برای رسیدن به نتیجه بهتر توصیه می‌شود تا در طول تمرین از مواد مغذی رژیمی، تمرینات ورزشی، اولتراسوند تراپی استفاده کنید.

لیپوساکشن

lagharoshp6

اگر از وجود چربی در اطراف شکم و پهلوهای خود که با ورزش و رژیم نیز از بین نمی‌روند خوشنود نیستید و بدنبال لاغری شکم و پهلو هستید باید بدانید که شما تنها نیستید. لیپوساکشن امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی تبدیل‌شده است. همچنین باید بدانید که ژنتیک نیز نقش بسیار مهمی را در اضافه‌وزن ایفا می‌کند. در خصوص لیپوساکشن مسئله مهم این است که بدانیم همه‌ی چربی‌ها یکسان نیستند. چربی‌هایی که نسبت به ورزش و رژیم مقاوم‌ هستند و در زیرپوست و بر روی ماهیچه‌های شکمی قرارگرفته‌اند به‌عنوان چربی‌های زیرپوستی شناخته می‌شوند. این چربی‌ها توسط لیپوساکشن از بین می‌روند. لیپوساکشن کمک می‌کند تا لایه‌های چربی بدن از بین بروند و به بدن حالت خوش‌فرم هدیه می‌کند.

فرایند درمان

لیپوساکشن یکی از روش‌های رایج برای خارج کردن توده‌های چربی اطراف شکم و پهلوها است. این روش به عنوان یک روش بی‌خطر در از بین بردن چربی شناخته‌شده است. در این روش، مقدار زیادی محلول آب و نمک به بافت چربی زیرپوست تزریق می‌شود. یک برش کوچک توسط پزشک ایجاد می‌شود و لوله باریکی به نام کانولا به دستگاه مکش متصل می‌شود و در آن برش قرار می‌گیرد. در انتهای کانولا، یک قطعه سخت وجود دارد. پزشک کانولا را به سرعت به جلو و عقب حرکت می‌دهد تا چربی‌ها شکسته شوند. این فرایند معمولاً 45 دقیقه تا 2 ساعت طول می‌کشد و نیاز به استراحت در طول 2 هفته دارد. نتیجه نهایی لیپوساکشن معمولاً در 6 تا 12 هفته پس از عمل قابل مشاهده است. پس از جراحی، برش به دقت بسته می‌شود و بیمار نیاز به استفاده از لباس فشاری به مدت 1 تا 2 هفته دارد. درد و کبودی ناشی از جراحی ممکن است تا 2 هفته بعد از عمل باقی بماند و تورم نیز بعد از 2 هفته تا 2 ماه بهبود می‌یابد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی به خوش‌فرم شدن ناحیه‌ی اطراف شکم و لاغری شکمی کمک می‌کند، ماهیچه‌های افتاده و ضعیف را محکم می‌نماید و چربی‌ها و پوست‌های اضافه را از بین می‌برد. اگر ماهیچه‌های شکمی شما ضعیف و افتاده شده و  پوست بالای نافتان آویزان و شل شده توصیه می‌شود تا یک ابدومینوپلاستی کامل انجام دهید. در این روش پوست‌های اضافه پایین و بالای ناف تا نزدیکی دنده‌ها برداشته می‌شود و دنده‌ها کمی جابه‌جا می‌شوند. ابدومینوپلاستی جراحی بزرگی است و بیمار نیاز دارد تا یک شبانه‌روز در بیمارستان بستری شود.

مشاوره رایگان