lagharoshp

با افزایش سن بدن ما تحت تأثیر تغییرات طبیعی مانند زایمان، یائسگی، تغییرات هورمونی و کاهش تولید و جوان‌سازی سلول‌ها قرار می‌گیرد. این اتفاقات و تغییرات فیزیکی باعث افزایش وزن و شل و آویزان شدن پوست مخصوصا در اطراف شکم و پهلوها می‌شوند و با کم شدن میزان سوخت‌وساز سلول‌ها برای بدن بسیار سخت است تا به حالت و وزن قبلی خود بازگردد.

چربی‌های اطراف شکم و پهلوها بسیار نسبت به ورزش و رژیم مقاوم هستند. با این‌حال چندین روش کم تهاجم و تهاجمی برای از بین بردن بدون خطر این چربی‌ها  وجود دارد. این روش‌های درمانی شامل: ابدومینوپلاستی، مزوتراپی، کرایولیپولیز، کویتیشن، آر اف لاغری، لیپولیز و لیپوساکشن می‌باشد. این روش‌های درمانی کمک می‌کنند تا بدن به توازن رسد و اعتمادبه‌نفس فرد افزایش یابد.

اگر به دنبال روشی برای لاغری شکم و پهلوهای خود هستید و با کم خوردن به نتیجه‌ای نرسیده‌اید، می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید و به هدف خود دست ‌یابید. متخصصین ما در این کلینیک با توجه به شرایط شما و انجام روش مناسب، شما را درمان می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029– 02188333259 تماس حاصل فرمایید. 

روش‌های مختلف لاغری شکم و پهلوها


مزوتراپی

lagharoshp1

مزوتراپی روشی است که در آن با تعداد زیادی تزریقات کوچک چربی‌های ناخواسته و سلولیت را از بین می‌برند و بافت و حالت پوست  بهبود می‌بخشند. این روش به‌طور ویژه‌ای بر روی چربی‌های اطراف شکم مؤثر است.

فرایند درمان

در این روش برای شکستن چربی‌ها محلولی از ویتامین‌ها؛ آمینواسیدها و دارو به چند میلی‌متری زیرپوست تزریق می‌شود. این روش مخصوصاً برای از بین بردن سلولیت کاربرد دارد اما در از بین بردن چربی‌های اطراف شکم و پهلوها نیز مفید است. هر جلسه از مزوتراپی بسته به سایز قسمت مورد نظر بین 30 تا 45 دقیقه زمان می‌برد. همچنین برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید این درمان را در چندین جلسه انجام داد.

کرایولیپولیز

lagharoshp2

با تکنولوژی کرایولیپولیز چربی‌ها بدون نیاز به جراحی و بدون دوران نقاهت از بین می‌روند و لاغری شکم انجام می‌شود. کاهش چربی‌ها در قسمت درمان شده کاملاً قابل ‌تشخیص است  نتیجه ‌این روش دائمی است و کمک می‌کند تا فرد به بهترین حالت خود دست یابد.

مطالعه بیشتر  عمل جراحی کاشت پروتز گونه؛ مزایا،عوارض و هزینه

فرایند درمان

در این روش سلول‌های چربی با دمایی کمتر از بافت‌های اطراف خود فریز می‌شوند. تکنولوژی کرایولیپولیز این امکان را داده تا به‌طور اختصاصی سلول‌های چربی زیرپوست اطراف شکم و پهلو را منجمد سازد و آن‌ها را از بین ببرد. منجمد کردن سریع‌تر سلول‌های چربی نسبت به سلول‌های دیگر هیچ آسیبی به پوست، عصب‌ها و بافت اطراف آن نمی‌زند.

کویتیشن

lagharoshp3

کویتیشن به‌عنوان جدیدترین روش  در از بین بردن چربی‌ها بدون نیاز به جراحی و مداخله پزشکی شناخته می‌شود. پیشرفت علمی تکنولوژی اولتراسونیک مدیون پیشرفت علمی است که از موج‌های اولتراسوند با خاصیت کاویتاسیون زیستی برای شکستن چربی‌ها بدون آسیب زدن به بافت‌ها و سلول‌های اطراف استفاده می‌کند. درست بعد از درمان، سلول‌های چربی مرده از طریق کبد دفع می‌شوند. این روش بسیار راحت و بدون درد است؛ نیازی به بی‌حسی و بی‌هوشی ندارد و بدون عوارض جانبی می‌باشد.

فرایند درمان

پزشک متخصص یک دستگاه کوچک را بر روی قسمتی از شکم یا پهلو که نیاز به کوچک شدن دارد می‌گذارد. انرژی اولتراسوند در قسمتی از بافت که سلول‌های چربی در آن جمع شده‌اند، حباب‌هایی را ایجاد می‌کند. این حباب‌ها بزرگ و حجیم‌شده و به دلیل اختلاف فشار باعث بالا رفتن دما در بافت می‌شوند. بعد از این حباب‌ها منفجر می‌شوند و باعث می‌شوند تا سلول‌های چربی به مایع تبدیل شوند و از طریق ادرار دفع گردند.

آر اف

lagharoshp4

لاغری موضعی به کمک آر اف یکی از مؤثرترین روش‌ها در از بین بردن چربی‌های زائد و دست یافتن به بدنی خوش‌فرم است که در آن بدون کمک جراحی و یا دیگر روش‌های تهاجمی پوست شل شده کشیده می‌شود و چاقی شمی و پهلوها از بین می‌رود. آر اف بدون نیاز به جراحی و دوران نقاهت پوست را می‌کشد و حالت آن را بهبود می‌بخشد.

مطالعه بیشتر  مزوتراپی برای لاغری موضعی؛عوارض مزایا و هزینه

در آر اف (RF) از امواج رادیوفرکانسی برای از بین بردن چربی‌ها و کشیدن پوست استفاده می‌شود. تمرکز آر اف بر روی شکستن چربی‌ها و کشیدن پوست واقع‌شده. در ابتدا آر اف سلول‌های چربی را مورد هدف قرار می‌دهد. سپس آن‌ها را از بین می‌برد و ارتباط این سلول‌ها را با بافت‌های اطراف قطع می‌کند. بدن این چربی‌ها را مانند چربی‌های دریافتی تجزیه می‌کند، بخش معینی از این چربی‌ها دفع شده و بخشی دیگر در بدن نگه ‌داشته می‌شوند. بعد از این به کمک انرژی آر اف در حالی‌که چربی‌های اضافه بدون خطر از بین می‌روند و از بدن خارج می‌شوند و میزان فعالیت غدد لنفاوی افزایش پیدا می‌کند، پوست کشیده شده و کلاژن سازی تحریک می‌شود.

لیپولیز

lagharoshp5

لیپولیز معمولاً در قسمت‌هایی از بدن اجرا می‌شود که نمی‌توان آن‌ها را به کمک ورزش و یا رژیم کوچک کرد و خوش فرم کرد. این قسمت‌ها معمولاً شامل ران‌ها، باسن، لگن، شکم و چانه می‌شود.

این فرایند نزدیک به یک ساعت زمان می‌برد. بعدازاینکه بر روی شکم و پهلوها کرم بی‌حس‌کننده زده شد به این قسمت‌ها لستین سویا (فسفاتیدل کولین) تزریق می‌شود. این ماده طبیعی به‌ آرامی چربی‌ها را آب کرده و آن‌ها را از بدن جدا می‌کند. در صورت لزوم این عمل در طول 6 تا 8 هفته تکرار می‌شود. معمولاً برای هر قسمت از بدن به 2 تا 3 جلسه درمان احتیاج است و نتیجه‌ی آن بعد از 3 هفته قابل‌مشاهده می‌باشد. برای رسیدن به نتیجه بهتر توصیه می‌شود تا در طول تمرین از مواد مغذی رژیمی، تمرینات ورزشی، اولتراسوند تراپی استفاده کنید.

لیپوساکشن

lagharoshp6

اگر از وجود چربی در اطراف شکم و پهلوهای خود که با ورزش و رژیم نیز از بین نمی‌روند خوشنود نیستید و بدنبال لاغری شکم و پهلو هستید باید بدانید که شما تنها نیستید. لیپوساکشن امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی تبدیل‌شده است. همچنین باید بدانید که ژنتیک نیز نقش بسیار مهمی را در اضافه‌وزن ایفا می‌کند. در خصوص لیپوساکشن مسئله مهم این است که بدانیم همه‌ی چربی‌ها یکسان نیستند. چربی‌هایی که نسبت به ورزش و رژیم مقاوم‌ هستند و در زیرپوست و بر روی ماهیچه‌های شکمی قرارگرفته‌اند به‌عنوان چربی‌های زیرپوستی شناخته می‌شوند. این چربی‌ها توسط لیپوساکشن از بین می‌روند. لیپوساکشن کمک می‌کند تا لایه‌های چربی بدن از بین بروند و به بدن حالت خوش‌فرم هدیه می‌کند.

مطالعه بیشتر  ورم و کبودی بعد از عمل بینی

فرایند درمان

لیپوساکشن تام سنت رایج‌ترین روش در خارج کردن چربی‌های اطراف شکم و پهلوها است. همچنین این روش به‌عنوان بی‌خطرترین روش در از بین بردن چربی‌ها محسوب می‌شود. در این روش مقدار زیادی محلول آب و نمک به بافت‌های چربی زیرپوست تزریق می‌شود. پزشک در این قسمت برش کوچکی ایجاد می‌کند ولوله‌ی باریکی به نام کانولا را که به یک دستگاه مکش متصل است درون این بریدگی قرار می‌دهد. در قسمت آخر این کانولا یک قطعه محکمی وجود دارد. پزشک برای شکستن چربی‌ها کانولا را به‌سرعت به سمت عقب و جلو حرکت می‌دهد. این فرایند بین 45 دقیقه تا 2 ساعت زمان می‌برد و به 2 هفته استراحت نیاز دارد. نتیجه کامل لیپوساکشن 6 تا 12 هفته بعد از جراحی قابل ‌مشاهده است. بعد از جراحی محل بریدگی بسته می‌شود و بیمار نیاز دارد تا به مدت 1 تا 2 هفته از گن‌های محکم استفاده کند. درد و کبودی ناشی از جراحی تا 2 هفته باقی می‌ماند همچنین تورم ناشی از آن بعد از 2 هفته تا 2 ماه از بین می‌رود.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی به خوش‌فرم شدن ناحیه‌ی اطراف شکم و لاغری شکمی کمک می‌کند، ماهیچه‌های افتاده و ضعیف را محکم می‌نماید و چربی‌ها و پوست‌های اضافه را از بین می‌برد. اگر ماهیچه‌های شکمی شما ضعیف و افتاده شده و  پوست بالای نافتان آویزان و شل شده توصیه می‌شود تا یک ابدومینوپلاستی کامل انجام دهید. در این روش پوست‌های اضافه پایین و بالای ناف تا نزدیکی دنده‌ها برداشته می‌شود و دنده‌ها کمی جابه‌جا می‌شوند. ابدومینوپلاستی جراحی بزرگی است و بیمار نیاز دارد تا یک شبانه‌روز در بیمارستان بستری شود.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *