راه های برجسته و بزرگ کردن (قلوه ای کردن) لب ها با/بدون جراحی

تاریخ 22 آبان 1402

 

liip1

لب‌های زیبا و جذاب، به عنوان یک اجزای مهم از زیبایی چهره، همواره در آرزوهای بسیاری از افراد قرار دارد. برخی از افراد از طبیعت با لب‌هایی برجسته و زیبا به دنیا می‌آیند، در حالی که در برخی دیگر اینصورت نیست و با کاهش حجم لب‌ها مواجه می‌شوند. اما خبر خوب این است که دستیابی به ظاهر دلخواه لب‌ها امری غیرممکن نیست و با استفاده از روش‌های امن و موثر برجسته‌سازی لب و با کمک جراحان زیبایی ماهر، می‌توان ظاهر لب‌ها را بهبود بخشید. با توجه به هدف‌ها و نیازهای شما، روش‌های گوناگونی برای برجسته‌سازی لب وجود دارند. این تعداد زیاد روش‌ها ممکن است شما را نگران کند، اما با استفاده مناسب از آن‌ها، می‌توانید برنامه درمانی مناسب و اختصاصی خود را طراحی کنید.


در کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن (قلوه‌ای کردن) و برجسته سازی لب‌ها وجود دارد. روش مناسب برای هر بیمار بعد از بررسی دقیق توسط متخصصین زیبایی ما،در نظر گرفتن انتظارات بیمار و نتایج مورد نظر وی از برجسته‌سازی انتخاب می‌شود. در کنار بزرگ کردن لب، خدمات جوانسازی با لیفت لب و رفع چین و چروک دور لب‌ها نیز ممکن است برای حصول نتیجه بهتر توسط متخصصین ما به بیماران پیشنهاد شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”50″]

روش‌های مختلف برجسته‌سازی و قلوه‌ای کردن لب


در زیر به برخی از روش‌های برجسته‌سازی موجود برای لب اشاره می‌کنیم:

تزریق ژل

liip5

رایج‌ترین و ساده‌ترین روش حجيم كردن لب ها، تزریق ژل یا فیلر است که باعث افزایش آنی حجم بافت‌ها شده و به‌طور موقت، فرم لب‌ها را بهتر نشان می‌دهند. تزریق ژل ظاهری طبیعی داشته و علاوه بر عدم ایجاد ازکارافتادگی، نیازی به مراقبت‌های طولانی‌مدت نیز ندارد؛ همین امر، تزریق ژل را برای مناسبت‌های خاص و یا برای ایجاد تنوع ظاهری به گزینه‌ای منسب  تبدیل کرده است. تزریق ژل در مدت‌زمان کوتاهی انجام شده و بدون درد و با کمترین ناراحتی خواهد بود. علاوه بر افزایش حجم، می‌توان از تزریق ژل برای فرم دادن به لب‌ها و ایجاد ظاهری جوان و جذاب استفاده کرد. به‌طور متوسط، اثر تزریق ژل به مدت 3 تا 4 ماه باقی می‌ماند ولی در برخی از موارد ممکن است مدت ماندگاری آن‌ها به 6 ماه هم برسد. ژل‌های رایج عبارت‌اند از مشتقات هیالورونیک اسید ازجمله رستیلین و ژوودرم. عیب این روش، در نیاز به تکرار آن برای حفظ اثرات می‌باشد.

تزریق چربی

liip6

در این روش از چربی بدن خود فرد برای برجسته کردن لب ها استفاده می‌شود. در این روش ابتدا بافت چربی از نقاطی چون باسن، شکم و یا ران‌ها برداشته شده و سلول‌های چربی پس از تلخیص به درون لب‌ها تزریق می‌شوند. تزریق چربی برای بزرگ کردن لبها از رواج کمتری برخوردار است چراکه برای انجام آن لازم است تا یک عمل مجزا برای برداشت بافت چربی صورت گیرد، البته اثرات ناشی از این روش ظاهری بسیار طبیعی دارند. یکی از اصلی‌ترین معایب این روش، جذب سلول‌های چربی توسط بدن در طول 6 ماه اول پس‌ از انجام درمان است که تا حدی می‌تواند نتایج این عمل را غیرقابل‌پیش‌بینی کند. بااین‌حال، حجمی از چربی که پس‌ازآن باقی می‌ماند دائمی خواهد بود.

ایمپلنت یا پروتز لب

liip7

پروتز لب می‌تواند راه‌حلی دائمی برای حجیم کردن لب ها باشد ولی استفاده از آن از رواج کمی برخوردار است. این روش برای افرادی استفاده می‌شود که قصد دارند لب خود را به‌طور طولانی‌مدت برجسته و بزرگ کنند. اکثر افرادی که عمل پروتز لب را انجام می‌دهند، قبلاً از روش تزریق ژل استفاده کرده و از انجام مکرر آن برای حفظ آثار خسته شده‌اند. در طول این عمل، یک پروتز نرم و انعطاف‌پذیر از جنس آلودرم یا گورتکس با کمک عمل جراحی در درون لب فرد قرار داده می‌شود. پروتز لب عملی دائمی است ولی در صورت لزوم می‌توان آن را خارج کرد.

مشاوره قبل از بزرگ کردن لب‌ها


بزرگ کردن لب امری قابل تنظیم است ولی قبل از شروع به این عمل، مطلوب است که با یک متخصص زیبایی درباره اهداف خود از این روش مشورت کنید. در کلینیک زیبایی رازی، تیم ما تخصص در انواع روش‌های برجسته‌سازی و قلوه‌ای کردن لب دارند و می‌توانند روش مناسبی را برای شما انتخاب کنند. در جلسات مشاوره، شما می‌توانید با تیم درمانی ما آشنا شوید و هرگونه سؤالی درباره عمل بزرگ کردن لب را بپرسید. جراحان ما در طول جلسات مشاوره اطمینان حاصل می‌کنند که این روش درمانی برای شما مناسب است.

متقاضی مناسب بزرگ کردن لب


liip8

برای قلوه‌ای کردن لب با استفاده از تزریقات، الزامات کمی وجود دارند. افراد تنها باید انتظارات واقع‌گرایانه‌ای داشته و از سلامتی عمومی برخوردار باشند. عمل‌های جراحی الزامات بیشتری داشته و برای اطمینان از بی‌خطر بودن انجام این عمل‌ها، جراح شما در طول جلسه‌ی مشاوره، سوابق پزشکی شما را بررسی کرده هرگونه مشکل احتمالی را قبل از تعیین زمان عمل بررسی خواهد کرد.

نحوه‌ی انجام عمل بزرگ کردن لب


نحوه‌ی انجام عمل بزرگ کردن لب به روش مورداستفاده بستگی خواهد داشت. دو روشی که به‌طور رایج انجام می‌شوند در زیر شرح داده می‌شوند:

تزریق ژل

تزریق ژل یا چربی به لب‌ها، یک روش ساده برای بهبود فرم و حجم آن‌ها است. برای انجام این عمل، بیشتر افراد نیازی به استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی ندارند، اگرچه این داروها همچنان در دسترس هستند. در این روند که معمولاً حدود 30 دقیقه طول می‌کشد، جراح با دقت اجازه می‌دهد تا مقدار مناسبی از ژل ویژه را با استفاده از یک تکنیک خاص به لب‌ها تزریق کند. این روش باعث افزایش حجم و بهبود شکل لب‌ها می‌شود. بعد از انجام عمل، افراد قادرند به صورت مستقیم به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

ایمپلنت لب

عمل جراحی برای قرار دادن ایمپلنت در داخل لب را می‌توان با استفاده از بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی به انجام رساند. بریدگی‌هایی در لب تحتانی و یا فوقانی ایجاد می‌شوند که ایمپلنت از طریق آن‌ها وارد خواهد شد. زمانی که ایمپلنت در جای مناسب خود قرار گرفت، این بریدگی‌ها بسته می‌شوند.

بهبودی


مدت‌زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از تزریق ژل بسیار کم است و افراد می‌توانند بلافاصله و بدون محدودیت به انجام فعالیت‌های عادی خود بازگردند. مقداری کبودی و تورم مسئله‌ای عادی است که تا چند روز پس‌ از انجام درمان این علائم از بین خواهند رفت. اکثر افراد پس‌ از انجام درمان احساس ناراحتی خفیفی می‌کنند.

قلوه‌ای کردن لب با استفاده از عمل جراحی به مدت‌زمان بیشتری برای بهبودی نیاز خواهد داشت و تا زمانی که فرد بتواند فعالیت‌های عادی خود را ادامه دهد، دو تا سه روز زمان لازم خواهد بود. کبودی و تورم ازجمله علائمی هستند که باید در طول مدت‌زمان بهبودی انتظار آن‌ها را داشت ولی می‌توان با استفاده از داروهای مختلف این علائم را کنترل کرد.

سؤالات متداول


liip9

کدام‌یک از روش‌های بزرگ کردن لب برای من مناسب است؟

هر فردی اهداف متفاوتی دارد بنابراین بدون مشورت با یک فرد متخصص نمی‌توانید یک روش درمانی مناسب برای خود انتخاب کنید. در طول جلسه‌ی مشاوره، تمامی روش‌های در دسترس به شما معرفی شده و به شما کمک می‌شود تا بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

آیا برجسته‌ کردن لب با خطراتی همراه است؟

بااینکه هر عملی خطرات مربوط به خود را دارد، عمل بزرگ کردن لب عموماً بی‌خطر است. تزریق ژل خطرات جدی بسیار کمی را به همراه دارد البته تورم، کبودی و حساسیت نسبت به لمس در طول چند روز اول پس از درمان ازجمله علائم شایع می‌باشند. ازجمله عوارض نادر می‌توان به عدم تقارن، کبودی شدید و یا طولانی‌مدت، ایسکمی بافت و عفونت اشاره کرد.

برجسته‌سازی لب‌ها با استفاده از پروتز، خطرات انجام عمل جراحی مانند خونریزی و عفونت را به همراه دارد که البته این عوارض نادرند. در برخی از موارد ممکن است پروتز از محل خود خارج شده و یا فرم آن دچار تغییر شود که در این صورت باید آن را خارج کرد. در مورد نگرانی‌های خود با جراح گفتگو کرده و از او بخواهید تا راه‌هایی را برای کاهش هرچه بیشتر خطرات به شما آموزش دهد.

آیا ممکن است به ژل‌های تزریقی حساسیت داشته باشم؟

ژل‌های تزریقی که در عمل بزرگ کردن لب استفاده می‌شوند معمولاً از جنس هیالورونیک اسید ساخته می‌شوند که به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین واکنش نشان دادن بدن نسبت به این مواد بسیار نادر است. برخی از افراد نسبت به لیدوکائین که یک ماده‌ی بی‌حس‌کننده‌ی موجود در ژل‌های تزریقی است حساسیت نشان می‌دهند بنابراین درصورتی‌که نسبت به این ماده حساسیت دارید، جراح خود را در جریان قرار دهید.

برای انجام برجسته‌ کردن لب‌ها لازم است چقدر سن داشته باشم؟

عموماً افراد باید برای انجام عمل برجسته‌سازی لب‌ها بالای 18 سال داشته باشند. با رضایت و موافقت والدین، نوجوانان نیز در برخی از موارد تحت این عمل قرار می‌گیرند ولی ژل‌های تزریقی یک روش درمانی مخصوص بزرگ‌سالان در نظر گرفته می‌شوند.

آیا می‌توان برجسته‌ کردن لب را همراه با دیگر روش‌های درمانی انجام داد؟

بله. بسیاری از افراد عمل بزرگ کردن را همراه با روش‌های درمانی روی صورت مانند لایه‌برداری با لیزر و یا عمل‌های جراحی مانند لیفت صورت انجام می‌دهند.

آیا عمل بزرگ کردن لب دردناک است؟

میزان درد و ناراحتی که افراد احساس می‌کنند، بستگی به آستانه‌ی تحمل خود آن‌ها دارد. افرادی که از درد ناشی از عمل می‌ترسند، می‌توانند با جراح خود صحبت کرده و در طول عمل از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده کنند ولی اکثر افراد بدون استفاده از این داروها می‌توانند این عمل را تحمل کنند. معمولاً قبل از انجام تزریق از یخ بر روی منطقه‌ی مورد درمان استفاده می‌شود. این کار باعث کاهش هرچه بیشتر ناراحتی‌ها خواهد شد.

مدت‌زمان بین جلسه‌های درمانی لازم برای حفظ آثار این درمان چقدر است؟

برای حفظ نتایج مناسب، تزریقات باید هر 3 تا 6 ماه تکرار شوند. ایمپلنت دائمی بوده و نیازی به جلسات درمانی بعدی ندارد.

آیا می‌توان اثر عمل بزرگ کردن لب را از بین برد؟

ایمپلنت‌ها درصورتی‌که از جای خود خارج شده، عفونت کرده و یا فرد دیگر آن‌ها را نخواهد برداشته می‌شوند. تزریق ژل عملی موقتی است و نیازی به بازگرداندن اثر آن نیست. اگرچه محلول‌هایی وجود دارند که می‌توانند ژل‌های تزریقی هیالورونیک اسید را در خود حل کنند.

مشاوره رایگان