32

افرادی که تمایل دارند از تناسب‌اندام خوبی برخوردار باشند، اغلب به سراغ باشگاه‌های ورزشی می‌روند. اما ایجاد تغییر در برخی از ماهیچه‌ها، ازجمله عضلات ساق پا، بسیار دشوار است. اگر عضلات ساق پای شما از تناسب مناسبی برخوردار باشند، احتمالاً به آن‌ها زیاد توجه نکرده‌اید. آن‌ها در موقعیت خود قرار داشته و به شما کمک می‌کنند راه بروید و یا بدوید. اما اگر آن‌ها ضعیف باشند و یا از تناسب خوبی برخوردار نباشند، احتمالاً ذهن شما را به خود مشغول کرده‌اند. بسیاری از بیماران که به علت آسیب‌دیدگی یا بیماری‌ها دچار ضعف عضلات ساق پا هستند، برای جبران ظاهر ناخوشایند پاهای خود به دنبال گزینه‌های درمانی افزایش حجم و یا چاق کردن ساق پا می‌باشند. افزایش حجم ساق پا به‌واسطه افزایش تناسب ظاهر پا، اغلب باعث افزایش روحیه افراد می‌شود. این روش درمانی از طریق افزایش حجم و برجسته‌سازی ساق پا، می‌تواند جذابیت افراد و تناسب ظاهری آن‌ها را افزایش دهد.


اگر به دنبال ساق پایی خوش‌فرم و چاق هستید و از ساق پای لاغر خود خسته شده‌اید، می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید چراکه متخصصین ما در این کلینیک می‌توانند با انتخاب روشی مناسب مثل پروتز، تزریق چربی. تزریق ژل، ساق پای شما را متناسب با شما چاق کنند. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌ی 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

افزایش حجم یا چاق کردن ساق پا چیست؟


chagh11

بسیاری از مردان و زنان احساس می‌کنند، پاهای آن‌ها بیش‌ازحد باریک و یا لاغر است و نسبت به بقیه بدن آن‌ها تناسب ندارد. برخی از بیماران در اثر اختلالات مادرزادی مانند بیماری پا چنبری و یا فلج اطفال، در خصوص پاهای خود احساس خوشایندی ندارند. هدف از تقویت و افزایش حجم ساق پا، بازگرداندن تناسب طبیعی به شکل ظاهری اندام‌های تحتانی است، به‌نحوی‌که شما بتوانید، لباس دلخواه خود را پوشیده و با اعتمادبه‌نفس ساق پای خود را در معرض دید قرار دهید.

مزایای افزایش حجم ساق پا


  •  تقویت حجم ساق پا، باعث می‌شود تناسب و تعادل آن با بقیه قسمت‌های پا افزایش یابد. با ایجاد منحنی طبیعی در بخش ساق پا، باعث می‌شود مچ پا و زانو به‌خوبی دیده شوند.
  •  پس از تقویت ساق، پاها کامل‌تر، عضلانی‌تر و برجسته‌تر به نظر خواهند رسید. برای بیمارانی که دچار عضلات تحلیل رفت ساق پا هستند، پروتز ساق پا می‌تواند تعادل و تناسب پاها را نسبت به سایر اندام‌ها افزایش دهد.
  • جراحی پروتز پا فقط به‌منظور زیبایی انجام نمی‌شود، بلکه برای کمک به درمان بیماری‌های پا و عدم تعادل آن‌ها نیز صورت می‌پذیرد. برخی از شرایطی که می‌تواند به کمک پروتز ساق پا بهبود یابد، شامل موارد زیر می‌گردد:
  •  ناتوانی در دستیابی به عضلات برجسته در پاها
  •  عدم تعادل در عضلات اندام‌های تحتانی
  •  لاغر و باریک بودن پاها که در اصطلاح عامیانه به آن پامرغی گفته می‌شود.
  •  فلج اطفال
  •  بیماری اسپینا بیفیدا
  •  آسیب‌دیدگی‌های اندام تحتانی
  •  عدم رشد عضلات ساق پا

متقاضیان مناسب برای افزایش حجم ساق پا


متقاضیان مناسب برای افزایش حجم ساق پا مردان و زنانی هستند که می‌خواهند ظاهر عضلات ساق پای آن‌ها از تناسب بهتری برخوردار باشد. اگر می‌خواهید ظاهر پاهای خود را بهبود بخشید تا از زیبایی بیشتر آن لذت ببرید، بنابراین گزینه‌های درمانی افزایش حجم ساق پا و یا جراحی تقویت ساق پا می‌تواند برای شما مناسب باشد. تقویت و افزایش حجم ساق پا می‌تواند ناهنجاری‌های ناشی از آسیب‌دیدگی‌ها و یا نقص‌های مادر زادی را اصلاح نماید. شما باید در مورد چگونگی دستیابی به نتیجه دلخواه واقع‌بین باشید، همچنین باید از خطرات و عوارض جانبی این درمان اطلاعات لازم را کسب نمایید.

درمان


برای افزایش حجم ساق پا چندین روش مختلف وجود دارد:

پروتز ساق پا

chagh66

تقویت و افزایش حجم به کمک پروتز ساق پا، یک روش جراحی پلاستیک است که جهت بهبود شکل و اندازه ساق پا انجام می‌شود تا به کمک آن تناسب پاها افزایش یابد.

فرایند پروتز ساق پا

به‌طورکلی افزایش حجم ساق پا به کمک پروتز، یک فرآیند سرپایی محسوب می‌شود که برای تکمیل به حدود یک ساعت زمان نیاز دارد. در طول فرایند کاشت پروتز ساق، برشی در خطوط طبیعی پشت زانو ایجاد می‌شود. سپس جراح جای قرارگیری پروتز را آماده می‌کند، فضای ایجادشده باید به‌اندازه کافی بزرگ باشد تا پروتز به‌راحتی در قسمت ساق قرار بگیرد. پروتز را می‌توان در قسمت بالایی ساق و در بخش داخلی یا بیرونی پا قرار داد. این ناحیه، شامل عضله و چربی است و باعث تشکیل بافت اسکار می‌شود، درنتیجه پروتز بهتر در جای خود باقی می‌ماند. برش ایجادشده با نخ بخیه بسته خواهد شد و برای کاهش ناراحتی و تورم بیمار، محل جراحی بانداژ می‌شود. اگرچه می‌توان فعالیت‌های عادی روزمره را چند روز پس از جراحی از سر گرفت، اما فعالیت‌های شدید فیزیکی باید به مدت شش ماه به تعویق افتد. تقویت ساق پا معمولاً همراه با لیپوساکشن پا و مچ پا صورت می‌پذیرد تا ظاهر پا زیادتر شده و تناسب آن افزایش یابد.

مدت‌زمان عمل چقدر طول می‌کشد؟

بسته به پیچیدگی عمل، فرایند افزایش حجم ساق پا به کمک پروتز حدود یک ساعت طول خواهد کشید.

پس از قرارگیری پروتز

پس از جراحی برای کمک به کنترل تورم و کاهش حرکت پروتز، از ساپورت های مخصوص بعد از عمل استفاده می‌شود؛ آن‌ها باید برای 3 هفته به صورت شبانه‌روزی پوشیده شوند.

مدت دوره بهبودی چقدر است؟

انتظار می‌رود درد و ناراحتی خفیفی برای 5 الی 7 روز وجود داشته باشد. بیماران پس از یک هفته می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند، اما باید از تمرین و فعالیت‌های شدید ازجمله ورزش‌های پر برخورد به مدت 6 هفته اجتناب ورزند.

مدت‌زمان تداوم نتیجه درمان

اگر همه چیز خوب پیش رود و عوارض عمده‌ای وجود نداشته باشد، پروتز ساق پا دائمی است. سیلیکون می‌تواند برای مدت‌زمان طولانی در بدن باقی بماند. تنها در صورت بروز آسیب‌دیدگی ، جراحت و یا وجود عوارض غیرقابل‌کنترل مانند ایجاد اختلال در گردش خون ، ممکن است برداشت پروتز لازم گردد. البته اگر واقعاً از نتیجه درمان ناراضی باشید و یا پروتز در سلامتی شما اختلالی ایجاد کند، می‌توان آن را خارج نمود، در غیر این صورت پروتز می‌تواند به صورت دائم در موقعیت خود باقی بماند.

خطرات احتمالی پروتز

به‌طورکلی تمامی اعمال جراحی، فی‌نفسه عوارض و خطرات خود را دارند. همیشه خطر ابتلا به عفونت یا واکنش نسبت به ماده بی‌حسی وجود دارد. بااین‌وجود ایجاد عارضه جدی در عمل پروتز ساق پا غیرمعمول است. در موارد نادر ممکن است، خونریزی یا تغییر موقعیت پروتز اتفاق افتد. در موارد بسیار نادر، ممکن است پروتز ساق پا باعث ضعیف شدن عضلات مجاور خود گردد.

تزریق چربی

chagh33

افزایش حجم ساق پا تحت بی‌حسی موضعی و به صورت یک عمل سرپایی انجام می‌شود. این درمان نیاز به برش‌های بسیار کوچک دارد و حدود 45 دقیقه طول خواهد کشید. افزایش حجم ساق پا به کمک تزریق چربی حدود 2 الی 3 ساعت طول خواهد کشید. ابتدا چربی باید از مناطقی که شما می‌خواهید برداشته شود. سپس چربی فراوری‌شده و در ناحیه موردنظر تزریق می‌گردد تا شکل و اندازه موردنظر به دست آید.

عوارض بالقوه تزریق چربی در درمان افزایش حجم ساق پا

عوارض تزریق چربی کم و خفیف می‌باشد. احتمال وجود درد و تورم وجود دارد. همچنین ممکن است بدن چربی تزریق‌شده را جذب نماید که پیش‌بینی آن دشوار است. برای حفظ و رسیدن به نتیجه موردنظر ممکن است تکرار درمان لازم باشد.

تزریق ژل

chagh44

افراد زیادی تمایل دارند بدون استفاده از پروتز و یا جراحی‌های تهاجمی به‌طور طبیعی بدن خود را تغییر دهند. بسیاری از افراد نیز به شدت در مورد قرار گرفتن تحت بیهوشی عمومی و یا ایجاد جای زخم بعد از جراحی نگران هستند. امروزه با روش ساده و بی‌خطر تزریق ژل ، می‌توان حجم اندام‌های بدن را افزایش داد. به کمک این روش، تناسب و حجم اندام‌ها به‌سرعت افزایش خواهد یافت تا ظاهر افراد جذاب و زیباتر گردد.

فرایند درمان

این روش را می‌توان در یک محیط استریل و تحت شرایط استاندارد بهداشتی برای جراحی‌های کوچک، انجام داد. ژل تزریقی توسط یک سوزن ظریف در ناحیه موردنظر تزریق می‌شود تا افزایش حجم دلخواه به دست آید. بسته به محل و مقدار تزریق ژل، مدت‌زمان درمان ممکن است بین 30 الی 90 دقیقه طول بکشد. نتیجه تزریق سریعاً ظاهرشده و دوام آن نیز طولانی است، هرچند دائمی نیست. اثر تزریق ژل می‌تواند تا 12 ماه ادامه یابد.

هزینه


هزینه عمل افزایش حجم ساق پا به شرایط فردی شما و مراقبت‌های لازم قبل و بعد از جراحی بستگی خواهد داشت.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *