بزرگ کردن سینه با عمل جراحی پروتز سینه ؛مزایا،عوارض و هزینه

تاریخ 23 آبان 1402

 

pro

جراحی بزرگ کردن سینه که ماموپلاستی افزاینده نیز نامیده می‌شود، روشی برای افزایش حجم و بهبودی ظاهر سینه‌ی زنان با قرار دادن پروتز می‌باشد. گاهی اوقات متخصص زیبایی این روش را برای بیمارانی که دچار افتادگی یا پتوز سینه هستند، با لیفت سینه ترکیب می‌کند. بزرگ کردن سینه را همچنین می‌توان جهت خوش‌تراش کردن بهتر بدن با سایر روش‌های مکمل مانند جراحی زیبایی شکم یا لیپوساکشن ترکیب کرد.

در کلینیک زیبایی رازی، برای پروتز سینه گزینه‌های مختلفی وجود دارد که شامل یک برنامه‌ی اختصاصی مطابق با شرایط بیمار می‌باشد. این گزینه‌ها شامل نوع، شکل، اندازه، برجستگی، نحوه قرارگیری و محل برش می‌باشند. در طول مشاوره‌ی خصوصی با متخصصین ما، آنها هر یک از گزینه‌ها را با شما مورد بحث قرار می‌دهند تا مطمئن شوند که شما از تمامی مزایا و معایب شناخت پیدا کرده‌اید، در نتیجه می‌توانید کاملاً آگاهانه تصمیم بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، مطرح کردن سوالات خود و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”29″]

مزایای جراحی بزرگ کردن سینه


متخصص زیبایی جراحی بزرگ کردن سینه را برای زنانی که دغدغه‌های زیبایی دارند، انجام می‌دهد که هر یک دارای پیش‌زمینه‌های متفاوت با ابعاد، اشکال و رنگ‌های سینه‌ی مختلفی هستند. بسیاری از زنان ممکن است دغدغه‌های زیر را داشته باشند.

  • افزایش اندازه‌ی سینه
  • بهبود نسبت‌های بدن
  • اصلاح عدم تقارن‌های موجود
  • پر کردن حجم از دست رفته در اثر زایمان، شیر دادن به بچه یا کاهش وزن
  • اصلاح نتایج جراحی پیشین (جراحی اصلاحی سینه)
  • درمان افتادگی سینه با انجام لیفت سینه
  • افزایش اعتماد به نفس

متقاضیان این روش


زنانی که علاقه‌مند به بهبود شکل، حجم و پری سینه خود هستند، ممکن است به جراحی بزرگ کردن سینه روی دهند. اندازه سینه، نسبت آن با بدن و همچنین عدم تقارن موجود می‌تواند دلایلی باشد که زنان به این روش جراحی روی می‌آورند. همانند هر عمل جراحی دیگری، مهم است که متقاضیان این روش در وضعیت سلامتی خوبی باشند و منابع و زمان لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب را داشته باشند.

اگر شما به دلیل اندازه سینه، نسبت نامتناسب آن با بدنتان و یا عدم تقارن موجود نگران هستید، یا اگر انجام یک عمل جراحی سینه قبلی، زایمان، شیردهی یا کاهش قابل توجه وزن اعتماد به نفس شما را کاهش داده است، می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما برای جراحی بزرگ کردن سینه مناسب هستید. جراحی بزرگ کردن سینه می‌تواند به شما کمک کند تا شکل و حجم سینه خود را بهبود داده و به اعتماد به نفس بیشتری دست پیدا کنید.

ویژگی‌های پروتز


شما می‌توانید انتخاب کنید که عمل جراحی با پروتزهای سالین یا سیلیکونی انجام شود که در اشکال، بافت و ابعاد مختلفی وجود دارند. در طول مشاوره با پزشک، به شما برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه با توجه به نوع بدن و تاثیرات مورد نظر کمک خواهد شد.

ترکیبی

انتخاب ترکیب پروتزها بستگی به اولویت‌های شخصی شما دارد. پروتزها هم بصورت سالین و هم سلیکونی و با روش‌های قرارگیری منحصر بفردی موجود می‌باشند. مهم است که به خاطر داشته باشید که هر دو گزینه مصنوعی بوده و پس از مدتی نیاز به برداشتن و یا جایگزینی دارند.

سالین

pro4

در پروتزهای سالین یک پوسته‌ی خالی در داخل بدن قرار داده می‌شود و سپس با یک محلول استریل سالین پر می‌شود. ساین یا آب نمک برای بدن غیر سمی است. مزیت استفاده از پروتز سالین این است که مقرون به صرفه است، محل برش کوچک است و جراح می‌تواند در حین جراحی حجم پروتزها را تنظیم کند.

سیلیکون

pro5

برخلاف سالین، پروتزهای سیلیکونی یا تزریق ژل به سینه قبل از جای‌گذاری از قبل پر می‌شوند. این پروتزها توده‌های نیمه‌جامد متشکل از یک ژل سیلیکونی چسبنده هستند. این پروتزها بیشتر شبیه به سینه طبیعی بوده و احتمال موج‌دار شدن سینه کمتر است. از عوارض پروتز سینه سیلیکونی گران‌تر بودن آن نسبت به پروتزهای سالین است و معمولاً نیاز به برش بزرگتری دارند.

ابعاد

ابعاد پروتز معمولاً در هنگام در نظر گرفتن جراحی بزرگ کردن سینه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های زنان است. غالباً زنانی که برای مشاوره مراجعه می‌کنند خواستار یک اندازه‌ی مشخص هستند (A, B, C, D, DD و غیره)، اما این روشی دقیق برای تعیین ظاهر سینه نمی‌باشد. ابعاد سینه‌بند در بین برندهای مختلف ثابت نمی‌باشد بطوری که سایز C۳۶ در یک فروشگاه ممکن است در فروشگاه دیگر DD۳۶ باشد و استاندادر مشخصی وجود ندارد. به جای آن، اندازه‌ی سینه بر اساس حجم تعیین شده و با توجه به ظاهر و شکل مورد نظر و نسبت‌های خاص بدن بطور دقیق‌تری ارزیابی می‌شود. واحد اندازه‌گیری پروتزها سانتی‌متر مربع می‌باشد. سایز پروتز بطور کلی بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر مربع متغیر است.

برجستگی

در کنار اندازه، برجستگی مربوط به میزان برآمدگی پروتز از سینه‌ی بیمار به بیرون می‌باشد. این برجستگی به طور معمول در سه گروه است، کم، متوسط و زیاد. انتخاب آنها بر اساس نوع و ابعاد بدن انجام می‌گیرد.

قرارگیری پروتز


پروتز را می‌توان در دو موقعیت نسبت به عضله‌ی سینه‌ای قرار داد: بالای عضله (زیر غدد شیری) یا زیر عضله.

زیر غده‌ شیری

pro6

با قرار دادن پروتز در فضای بالای عضله سینه و زیر بافت چربی سینه و غده پستانی، درجه بروز بیشتری از برجستگی بدنی مشاهده می‌شود. این روش اکثراً برای زنانی که به اندازه کافی بافت طبیعی سینه دارند، استفاده می‌شود. با این حال، یکی از معایب استفاده از این تکنیک این است که قابلیت مشاهده و تشخیص پروتز در اثر وجود امواج الکترومغناطیسی افزایش می‌یابد. اما بهره‌مندی از این روش این است که هیچ تنش یا کشیدگی عضلات به دلیل استفاده از این روش اتفاق نخواهد افتاد.

زیر عضله‌ای

pro7

اگر فرد مقدار کافی از بافت طبیعی سینه نداشته باشد، برای قرار دادن پروتز در زیر عضله‌ سینه‌ای از تکنیک زیر عضله‌ای استفاده می‌شود. مزیت استفاده از این روش کاهش احتمال موج‌دار شدن و ایجاد ظاهری طبیعی‌تر است. روش جایگذاری زیر عضله‌ای همچنین موجب بهبود تصویربرداری ماموگرافی شده و کاهش خطر انقباض کپسولی می‌گردد.

فرایند عمل


این عمل معمولاً نیاز به یک تا دو ساعت زمان دارد. جراحی پروتز سینه با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. ابتدا، محل برش همراه با دستورالعمل‌های تعیین شده در هنگام مشاوره مشخص می‌شود. سپس بیهوشی انجام شده و ناحیه‌ی مورد نظر با محلول آنتی‌بیوتیک آماده می‌شود. برش در امتداد پلاکت پروتز انجام شده و پروتزها قرار می‌گیرند و سپس برای ایجا تقارن اصلاح می شوند. در نهایت محل برش بسته شده و بانداژ و سینه‌بند روی سینه قرار می‌گیرد.

محل‌های برش

در جراحی پروتز سینه، سه محل برای برش ممکن می‌باشد که متخصص زیبایی بهترین محل را به شما توصیه می‌کند.

خط چین سینه

pro8

برشی در زیر سینه و در خط چین طبیعی خود آن ایجاد می‌شود. در این روش با مهیا شدن امکان کنترل بیشتر برای قرار دادن پروتز چه در بالا و چه در پایین عضله، ایجاد جای زخم به حداقل می‌رسد زیرا برش در محل چین سینه پنهان می‌شود.

زیر بغل

pro9

با استفاده از برش زیر بغل با قرار گرفتن پروتز از این ناحیه، جای زخم پنهان می‌شود.

اطراف نوک سینه

pr10

برش در اطراف نوک سینه اغلب برای زنانی که چندین عمل سینه را انجام می‌دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با قرار گرفتن پروتز از طریق نیمه‌ی پایین نوک سینه، هر گونه جای زخم مخفی می‌گردد.

روند بهبودی


pro11

پزشک دستورالعمل‌های خاصی را در مورد چگونگی مراقبت از سینه‌ها بعد از عمل جراحی ارائه می‌کند. زمان بهبودی برای هر فردی متفاوت است، اما بیمار به احتمال زیاد پس از ۳ تا ۵ روز قادر به بازگشت به کار خود می‌باشد، ممکن است برای یک تا دو هفته درد و تورم داشته باشید. بیشتر بیماران می‌توانند ظرف دو هفته پس از جراحی بزرگ کردن سینه فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. چند هفته پس از جراحی یک جلسه ویزیت برای اطمینان از روند مناسب بهبودی تنظیم خواهد شد.

روش‌های کمکی


با اینکه عمل بزرگ کردن سینه می‌تواند به تنهایی نتایح بسیار عالی به همراه داشته باشد، اغلب می‌توان با اضافه کردن برخی روش‌های فرعی موجب بهبود نتایج شد.

لیفت سینه

هرگاه نوک سینه به سمت پایین سینه فرو رفته باشد، به تنهایی بزرگ کردن سینه به اندازه کافی برای دستیابی به شکل موردنظر کافی نخواهد بود. وقتی سینه افتاده است، پوست افتاده ای در بالای سینه وجود دارد و حتی با استفاده از پروتز، سینه همچنان افتاده خواهد بود. زنانی که دچار افتادگی سینه هستند، بهترین نامزدها برای عمل لیفت سینه هستند. اگر بخواهیم سینه هایی با ظاهر بالا و پُرتر داشته باشیم، می توانیم عمل بزرگ کردن سینه را همراه با عمل لیفت سینه انجام دهیم.

جراحی زیبایی شکم

زنانی که به دنبال جراحی بزرگ کردن سینه هستند ممکن است برای خوش‌تراش‌تر کردن بدن خود تمایل به انجام جراحی زیبایی شکم نیز داشته باشند. ابدومینوپلاستی روشی برای لاغر کردن و شکل دادن به قسمت میانی شکم از طریق سفت کردن عضلات شکمی و برداشتن پوست اضافه می‌باشد. برای مادرانی که می‌خواهند بدن پیش از زایمان خود را بدست آورند، بزرگ کردن سینه و جراحی زیبایی شکم را می‌توان در یک روز انجام داد؛ ترکیب این روش‌ها زیباسازی بدن پس از زایمان گفته می‌شود.

مشاوره رایگان