pro

جراحی بزرگ کردن سینه که ماموپلاستی افزاینده نیز نامیده می‌شود، روشی برای افزایش حجم و بهبودی ظاهر سینه‌ی زنان با قرار دادن پروتز می‌باشد. گاهی اوقات متخصص زیبایی این روش را برای بیمارانی که دچار افتادگی یا پتوز سینه هستند، با لیفت سینه ترکیب می‌کند. بزرگ کردن سینه را همچنین می‌توان جهت خوش‌تراش کردن بهتر بدن با سایر روش‌های مکمل مانند جراحی زیبایی شکم یا لیپوساکشن ترکیب کرد.

در کلینیک زیبایی رازی، برای پروتز سینه گزینه‌های مختلفی وجود دارد که شامل یک برنامه‌ی اختصاصی مطابق با شرایط بیمار می‌باشد. این گزینه‌ها شامل نوع، شکل، اندازه، برجستگی، نحوه قرارگیری و محل برش می‌باشند. در طول مشاوره‌ی خصوصی با متخصصین ما، آنها هر یک از گزینه‌ها را با شما مورد بحث قرار می‌دهند تا مطمئن شوند که شما از تمامی مزایا و معایب شناخت پیدا کرده‌اید، در نتیجه می‌توانید کاملاً آگاهانه تصمیم بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، مطرح کردن سوالات خود و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

مزایای جراحی بزرگ کردن سینه


متخصص زیبایی جراحی بزرگ کردن سینه را برای زنانی که دغدغه‌های زیبایی دارند، انجام می‌دهد که هر یک دارای پیش‌زمینه‌های متفاوت با ابعاد، اشکال و رنگ‌های سینه‌ی مختلفی هستند. بسیاری از زنان ممکن است دغدغه‌های زیر را داشته باشند.

  • افزایش اندازه‌ی سینه
  • بهبود نسبت‌های بدن
  • اصلاح عدم تقارن‌های موجود
  • پر کردن حجم از دست رفته در اثر زایمان، شیر دادن به بچه یا کاهش وزن
  • اصلاح نتایج جراحی پیشین (جراحی اصلاحی سینه)
  • درمان افتادگی سینه با انجام لیفت سینه
  • افزایش اعتماد به نفس

متقاضیان این روش


زنانی که علاقه‌مند به بهبود شکل، حجم و پُری سینه خود هستند، متقاضیان مناسبی برای جراحی بزرگ کردن سینه می‌باشند. مانند هر عمل جراحی، متقاضیان این روش باید در وضعیت سلامتی خوبی باشند و زمان و منابع لازم برای دستیابی به بهبودی مطلوب را داشته باشند. اگر شما در مورد اندازه سینه، نسبت بدن، و عدم تقارن موجود نگرانی دارید یا اگر اعتماد به نفس‌تان به علت تغییر در حجم سینه در اثر انجام یک عمل سینه‌ی دیگر، زایمان، شیر دادن یا کاهش قابل توجه وزن، کاهش پیدا کرده است، ممکن است فرد مناسبی برای جراحی بزرگ کردن سینه باشید.

ویژگی‌های پروتز


شما می‌توانید انتخاب کنید که عمل جراحی با پروتزهای سالین یا سیلیکونی انجام شود که در اشکال، بافت و ابعاد مختلفی وجود دارند. در طول مشاوره با پزشک، به شما برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه با توجه به نوع بدن و تاثیرات مورد نظر کمک خواهد شد.

ترکیبی

انتخاب ترکیب پروتزها بستگی به اولویت‌های شخصی شما دارد. پروتزها هم بصورت سالین و هم سلیکونی و با روش‌های قرارگیری منحصر بفردی موجود می‌باشند. مهم است که به خاطر داشته باشید که هر دو گزینه مصنوعی بوده و پس از مدتی نیاز به برداشتن و یا جایگزینی دارند.

سالین

pro4

در پروتزهای سالین یک پوسته‌ی خالی در داخل بدن قرار داده می‌شود و سپس با یک محلول استریل سالین پر می‌شود. ساین یا آب نمک برای بدن غیر سمی است. مزیت استفاده از پروتز سالین این است که مقرون به صرفه است، محل برش کوچک است و جراح می‌تواند در حین جراحی حجم پروتزها را تنظیم کند.

سیلیکون

pro5

برخلاف سالین، پروتزهای سیلیکونی یا تزریق ژل به سینه قبل از جای‌گذاری از قبل پر می‌شوند. این پروتزها توده‌های نیمه‌جامد متشکل از یک ژل سیلیکونی چسبنده هستند. این پروتزها بیشتر شبیه به سینه طبیعی بوده و احتمال موج‌دار شدن سینه کمتر است. از عوارض پروتز سینه سیلیکونی گران‌تر بودن آن نسبت به پروتزهای سالین است و معمولاً نیاز به برش بزرگتری دارند.

ابعاد

ابعاد پروتز معمولاً در هنگام در نظر گرفتن جراحی بزرگ کردن سینه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های زنان است. غالباً زنانی که برای مشاوره مراجعه می‌کنند خواستار یک اندازه‌ی مشخص هستند (A, B, C, D, DD و غیره)، اما این روشی دقیق برای تعیین ظاهر سینه نمی‌باشد. ابعاد سینه‌بند در بین برندهای مختلف ثابت نمی‌باشد بطوری که سایز C۳۶ در یک فروشگاه ممکن است در فروشگاه دیگر DD۳۶ باشد و استاندادر مشخصی وجود ندارد. به جای آن، اندازه‌ی سینه بر اساس حجم تعیین شده و با توجه به ظاهر و شکل مورد نظر و نسبت‌های خاص بدن بطور دقیق‌تری ارزیابی می‌شود. واحد اندازه‌گیری پروتزها سانتی‌متر مربع می‌باشد. سایز پروتز بطور کلی بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر مربع متغیر است.

برجستگی

در کنار اندازه، برجستگی مربوط به میزان برآمدگی پروتز از سینه‌ی بیمار به بیرون می‌باشد. این برجستگی به طور معمول در سه گروه است، کم، متوسط و زیاد. انتخاب آنها بر اساس نوع و ابعاد بدن انجام می‌گیرد.

قرارگیری پروتز


پروتز را می‌توان در دو موقعیت نسبت به عضله‌ی سینه‌ای قرار داد: بالای عضله (زیر غدد شیری) یا زیر عضله.

زیر غده‌ شیری

pro6

با قرار دادن پروتز در بالای عضله سینه‌ای و زیر بافت چربی سینه و غده‌ی پستانی، برجستگی بیشتری ایجاد می‌شود. این تکنیک اغلب برای زنانی که دارای مقدار کافی از بافت طبیعی سینه هستند، استفاده می‌شود. از معایب روش زیر غده‌ای بالا رفتن احتمال موج‌دار شدن و قابل تشخیص بودن پروتز است. هر چند مزیت آن این است که هیچ کج شدن عضلانی در اثر این روش وجود نخواهد داشت.

زیر عضله‌ای

pro7

اگر فرد مقدار کافی از بافت طبیعی سینه نداشته باشد، برای قرار دادن پروتز در زیر عضله‌ سینه‌ای از تکنیک زیر عضله‌ای استفاده می‌شود. مزیت استفاده از این روش کاهش احتمال موج‌دار شدن و ایجاد ظاهری طبیعی‌تر است. روش جایگذاری زیر عضله‌ای همچنین موجب بهبود تصویربرداری ماموگرافی شده و کاهش خطر انقباض کپسولی می‌گردد.

فرایند عمل


این عمل معمولاً نیاز به یک تا دو ساعت زمان دارد. جراحی پروتز سینه با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. ابتدا، محل برش همراه با دستورالعمل‌های تعیین شده در هنگام مشاوره مشخص می‌شود. سپس بیهوشی انجام شده و ناحیه‌ی مورد نظر با محلول آنتی‌بیوتیک آماده می‌شود. برش در امتداد پلاکت پروتز انجام شده و پروتزها قرار می‌گیرند و سپس برای ایجا تقارن اصلاح می شوند. در نهایت محل برش بسته شده و بانداژ و سینه‌بند روی سینه قرار می‌گیرد.

محل‌های برش

در جراحی پروتز سینه، سه محل برای برش ممکن می‌باشد که متخصص زیبایی بهترین محل را به شما توصیه می‌کند.

خط چین سینه

pro8

برشی در زیر سینه و در خط چین طبیعی خود آن ایجاد می‌شود. در این روش با مهیا شدن امکان کنترل بیشتر برای قرار دادن پروتز چه در بالا و چه در پایین عضله، ایجاد جای زخم به حداقل می‌رسد زیرا برش در محل چین سینه پنهان می‌شود.

زیر بغل

pro9

با استفاده از برش زیر بغل با قرار گرفتن پروتز از این ناحیه، جای زخم پنهان می‌شود.

اطراف نوک سینه

pr10

برش در اطراف نوک سینه اغلب برای زنانی که چندین عمل سینه را انجام می‌دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با قرار گرفتن پروتز از طریق نیمه‌ی پایین نوک سینه، هر گونه جای زخم مخفی می‌گردد.

روند بهبودی


pro11

پزشک دستورالعمل‌های خاصی را در مورد چگونگی مراقبت از سینه‌ها بعد از عمل جراحی ارائه می‌کند. زمان بهبودی برای هر فردی متفاوت است، اما بیمار به احتمال زیاد پس از ۳ تا ۵ روز قادر به بازگشت به کار خود می‌باشد، ممکن است برای یک تا دو هفته درد و تورم داشته باشید. بیشتر بیماران می‌توانند ظرف دو هفته پس از جراحی بزرگ کردن سینه فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. چند هفته پس از جراحی یک جلسه ویزیت برای اطمینان از روند مناسب بهبودی تنظیم خواهد شد.

روش‌های کمکی


با اینکه عمل بزرگ کردن سینه می‌تواند به تنهایی نتایح بسیار عالی به همراه داشته باشد، اغلب می‌توان با اضافه کردن برخی روش‌های فرعی موجب بهبود نتایج شد.

لیفت سینه

اگر نوک سینه‌ها به طرف پایین چین سینه افتاده باشند، بزرگ کردن سینه به تنهایی برای دستیابی به شکل مورد نظر کافی نخواهد بود. در صورت افتادگی سینه، پوست افتاده‌ی زیادی در بالای سینه وجود دارد و با قرار گرفتن پروتز نیز سینه همچنان افتاده است. زنانی که دچار افتادگی سینه هستند متقاضیان مناسبی برای لیفت سینه می‌باشند. لیفت سینه را می‌توان در صورت تمایل برای داشتن سینه‌هایی با ظاهر بالاآمده و پُرتر، همراه با عمل بزرگ کردن سینه انجام داد.

جراحی زیبایی شکم

زنانی که به دنبال جراحی بزرگ کردن سینه هستند ممکن است برای خوش‌تراش‌تر کردن بدن خود تمایل به انجام جراحی زیبایی شکم نیز داشته باشند. ابدومینوپلاستی روشی برای لاغر کردن و شکل دادن به قسمت میانی شکم از طریق سفت کردن عضلات شکمی و برداشتن پوست اضافه می‌باشد. برای مادرانی که می‌خواهند بدن پیش از زایمان خود را بدست آورند، بزرگ کردن سینه و جراحی زیبایی شکم را می‌توان در یک روز انجام داد؛ ترکیب این روش‌ها زیباسازی بدن پس از زایمان گفته می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *