لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی

تاریخ 23 آبان 1402

 

liufabro

غالباً، پیشانی یکی از اولین بخش‌های صورت است که نشانه‌های پیری را بروز می‌دهد. گاهی اوقات، شکل‌گیری خطوط افقی بالای ابروها از دهه 20 زندگی آغاز می‌شود و کمی پس از آن ابرو نیز شروع به پایین آمدن می‌کند. چروک‌های پیشانی چروک‌های «دینامیک» بوده و به دلیل حرکات مکرر پیشانی مانند درهم کشیدن ابروها هنگام تمرکز یا آخم کردن به وجود می‌آیند. افتادگی ابرو هنگامی رخ می‌دهد که عضلات و پوست پیشانی به مرور زمان ضعیف شده و پایین بیاید. افتادگی ابرو، به صورت یک حالت خسته، خنثی یا عصبانی داده و پلک بالا را نیز سنگین و پف کرده نشان می‌دهد. لیفت پیشانی و ابرو می‌تواند راه حل مناسبی برای این نشانه‌های شایع پیری باشد. لیفت ابرو، همانطور که از نامش پیدا است، یک عمل جراحی یا غیرجراحی برای بالا بردن و همچنین کشیده و سفت کردن ابروها است که باعث بازیابی جوانی و شادابی صورت می‌شود.

در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی از تکنیک‌های مختلف برای بالا بردن ابرو استفاده می‌شود؛ تکنیک مورد استفاده برای این عمل به نظر بیمار و شدت نشانه‌های پیری بستگی دارد. متداول‌ترین تکنیک‌ها برای این عمل عبارتند از لیفت بدون جراحی با تزریق، لیفت آندوسکوپیک ابرو و لیفت جانبی یا تمپورال (از طریق بالا کشیدن شقیقه) ابرو. تکنیک جدیدی که ترکیبی از لیفت ابرو با جراحی پلک بالا است نیز یکی از گزینه‌های ارائه شده توسط جراحان زیبایی ما در کلینیک زیبایی رازی می‌باشد.

البته، تمامی گزینه‌های لیفت ابرو می‌توانند برای بیماران مناسب نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشند. اگر مایلید بدانید با توجه به خواسته‌ها و نیازهای منحصربفردتان کدام گزینه‌ برایتان مناسب‌تر است، می‌توانید جهت رزرو نوبت یا مشاوره با شماره‌های 02188334029 02188333259 با کلینیک ما تماس بگیرید.

[dopts id=”7″]

لیفت ابرو و پیشانی


liafta6

همانطور که گفته شد،برای بالاکشیدن ابروها و پیشانی تکنیک‌های غیرجراحی و جراحی مختلفی وجود دارد. در ادامه این تکنیک‌ها به همراه مناسب‌ترین افراد برای آن تکنیک بررسی می‌شوند:

لیفت غیرجراحی ابرو


بیمارانی که نشانه‌های پیری آن‌ها در حد خفیف تا متوسط است، متقاضیان مناسبی برای لیفت غیرجراحی ابرو هستند.

lifa6

بیمارانِ دارای نشانه‌های خفیف تا متوسط عموماً بین 25 تا 50 سال سن داشته و روی صورتشان مقداری چروک و خطوط ظریف وجود دارد. بروز نشانه‌های پیری با از دست رفتن مقداری از خاصیت ارتجاعی پوست و از دست رفتن حجم صورت آغاز می‌شود. لیفت غیرجراحی ابرو ترکیبی از سم‌های عصبی بوتاکس یا دیسپورت است که با یک الگوی مناسب جهت لیفت و جبران حجم از دست رفته تزریق می‌شوند.

تزریق ژ‌ل‌های رستیلان و ژوودرم به بازیابی حجم گونه‌ها و ناودان‌های اشکی کمک کرده و باعث بازگرداندن شادابی به چشم‌ها، پیشانی و ناحیه بین ابروها می‌شود.  بعد از درمان ابروی بیماران چند میلی‌متری بالا می‌رود. این مقدار اگر چه کم به نظر می‌رسد، اما تفاوت قابل توجهی در صورت ایجاد می‌کند.

گزینه دیگری که می‌توان از آن به جای جراحی استفاده کرد لیفت بدون جراحی با تزریق است، که به آن لیفت غیرجراحی صورت نیز گفته می‌شود؛ در این روش تزریق، ترکیبی از ژل‌های پرکننده با بوتاکس یا دیسپورت باعث شادابی مجدد چهره می‌شود. بیشتر بدانید.

لیفت ابرو با جراحی (تمپورال یا جانبی)


lift7

بیمارانی که مقدار نشانه‌های متوسط پیری آن‌ها بیشتر است متقاضیان مناسبی برای لیفت ابرو با جراحی هستند. هنگامی که با روش‌های غیرجراحی نمی‌توان به سطح بهبود مورد نظر بیمار دست یافت، جراحی بهترین گزینه است. چنین بیمارانی عموماً در میانه یا اواخر دهه 40 زندگی خود بوده و افتادگی ابروها و پیشانی‌شان بیشتر است.

جراح زیبایی، جراحی لیفت جانبی یا تمپورال ابرو را به منظور جابجایی ابرو و قرار دادن آن در موقعیت اولیه‌اش انجام می‌دهد. در این نوع عمل، که در مطب قابل انجام است، برش‌های کوچکی در نزدیکی خط رویش موی دو طرف پیشانی ایجاد شده و مقدار کمی از پوست آن نواحی برداشته می‌شود تا پوست پیشانی کشیده‌تر شود. این کار باعث بالا رفتن گوشه ابروها می‌شود. البته، این عمل بروی ناحیه بین ابروها، موسوم به گلابلا، تأثیری نمی‌گذارد.

چگونه برای جراحی آماده شوم؟

برای آماده شدن برای عمل جراحی، بهتر است ابتدا شرایط خانه را برای زمان بازگشتتان آماده کنید. سعی کنید که در خانه مواد غذایی و داروهای مسکن کافی داشته باشید تا بتوانید برای چند روز بعد از جراحی بدون نیاز به خارج شدن از خانه استراحت کنید. همچنین باید ترتیب دهید که یکی از دوستان یا خانواده‌تان شما را بعد از عمل جراحی به خانه برساند، زیرا تأثیر بیهوشی ممکن است تا چند ساعت یا حتی چند روز بعد از جراحی باقی بماند و باعث احساس گیجی و عدم توانایی در حرکت شما شود. حتماً پزشک نیز به شما توصیه خواهد کرد که تا زمانی که به طور کامل هوشیار نشده‌اید، رانندگی نکنید. همچنین باید ترتیب دهید که شب بعد از جراحی یکی از دوستان یا آشنایان در کنارتان بماند.

دوره بهبودی چگونه خواهد بود؟

بعد از اتمام جراحی، دور سرتان یک بانداژ نرم پیچیده می‌شود که باید به مدت 2 تا 4 روز همانجا بماند. جراح بخیه‌هایتان را در طول هفته بعد از جراحی می‌کشد. همچنین، دچار قدری ورم و کبودی خواهید شد. توصیه می‌شود برای به حداقل رساندن ورم، سرتان را بالا نگه‌دارید. آثار ورم و کبودی تا چند هفته باقی خواهد بود، اما شما می‌توانید بعد از چند روز با کمک آرایش آن‌ها را پنهان کنید. کلاً، جراحی‌های صورت بسیار سریع‌تر از جراحی‌های سایر بخش‌های بدن بهبود می‌یابند. قاعدتاً، قادر خواهید بود ظرف 2 تا 3 هفته فعالیت‌های ورزشیتان را از سر بگیرید.

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا


lift7

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال جوانسازی قسمت بالای صورت خود از طریق روش‌های جراحی یا غیرجراحی هستند. این عمل جراحی، که در مطب پزشکی انجام می‌شود، می‌تواند با لیفت غیرجراحی ابرو یا روش‌های جراحی دیگر ترکیب شود. بلفاروپلاستی پلک بالا یک روش ظریف است که با برداشتن پوست اضافی پلک، که به دلیل پیری یا وراثت افتادگی نمایی دارد، شادابی چشم‌ها را به آن‌ها باز می‌گرداند.

لیفت ابرو با جراحی (کرونال و آندوسکوپیک)


lift8

برای بیمارانی که نشانه‌های پیری آن‌ها شدیدتر است می‌توان از تکنیک لیفت آندوسکوپیک ابرو یا روش قدیمی‌تر لیفت کرونال استفاده کرد. در این تکنیک یک برش طولانی در امتداد تمامی خط رویش موی پیشانی ایجاد می‌شود. این برش به جراح امکان می‌دهد تا ابروها را بدون دیدن شدن آثار جراحی و به شکل دلخواه کشیده و جابجا کند.

بهبودی از لیفت ابرو

لیفت ابرو یک روش جراحی زیبایی است که ممکن است منجر به کبودی و ورم در ناحیه ابرو و پلک بالا شود. در طول دوره بهبودی از این جراحی، ممکن است کمی ناراحتی احساس شود که می‌توان آن را با استفاده از مسکن‌های تجویز شده کنترل کرد. برای کاهش ورم، مهم است سر را تا حد ممکن بالا نگه داشت. بخیه‌ها معمولاً 10 تا 14 روز بعد از جراحی برداشته می‌شوند، اما در برخی موارد از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود که نیازی به برداشتن آنها نیست و خودبخود از بین می‌روند.

بیماران باید در طی هفته اول پس از عمل، فعالیت‌های خود را کاهش دهند، اما انجام فعالیت‌های سبک مانند راه رفتن توصیه می‌شود. پس از گذشت این مدت، بیشتر بیماران بهبود می‌یابند و می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. کبودی معمولاً پس از حدود دو هفته از بین می‌رود؛ اما می‌توان از روز دهم بعد از جراحی با استفاده از آرایش هرگونه آثار باقی‌مانده پوشاند. ورم نیز به تدریج کاهش می‌یابد و در اکثر بیماران، بخش زیادی از آن پس از حدود یک ماه کاهش می‌یابد و در طی 6 ماه بعد از جراحی کاملاً رفع می‌شود.

مشاوره رایگان