آیا در ورزش‌های روزانه به ساق پای خود توجه می‌کنید؟ بسیاری از زنان به قسمت‌های مشکل‌دار مانند شکم، باسن و ران توجه می‌کنند اما به قسمت پایین پا هیچ توجهی ندارند. نادیده گرفتن ساق پا کار اشتباهی است، زیرا ساق پا نقش مهمی در طرز قرار گرفتن و سلامت مفصل پا دارد. عضله سولئوس و عضله گاسترونموس دو تا از عضلات تشکیل دهنده ساق پا هستند. بدون این عضلات متحرک، شما قادر به رانندگی، پیاده روی یا بالا آوردن انگشتانتان نخواهید بود. ساق‌ پا باعث ایجاد نارضایتی و ناراحتی در افرادی که ساق پاهایشان بسیار کوچک، بسیار بزرگ یا خیلی عضلانی هستند، می‌شود. ژنتیک نقش مهمی در ظاهر ساق پا دارد، اما اگر بخواهید عضلات ساق پا را به اندازه مطلوب در آورید باید یک روش کلی برای ایجاد تناسب اندام انتخاب کنید. روش‌هایی برای کوچک کردن ساق پا وجود دارد که حجم ساق‌ها را کاهش می‌دهد و به زودی ساق پای شما را به یک پای لاغر و جذاب تبدیل می‌کند. این روش‌ها عبارتند از بوتاکس، لیپوساکشن و جراحی است.

اگر به دنبال ساق پایی لاغر و خوش‌فرم هستید و از ساق پای چاق خود خسته شده‌اید، روش‌های زیادی وجود دارند تا شما بتوانید ساق پای خود را لاغرتر و خوش‌فرم کنید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با استفاده از بهترین روش‌های حال حاضر در دنیا می‌توانند ساق پای شما رو لاغر کرده و آن را متناسب با اندام شما در بیاورند. از جمله روش‌های مورد استفاده در این کلینیک بوتاکس، لیپوساکشن و جراحی می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029  –  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

علل ایجاد ساق‌های بزرگ


ژنتیک

ساق پای شما به ساق پای والدینتان بستگی دارد.

ورزش

فعالیت مرتب، از جمله راه رفتن روی سینه پا (یعنی اعمال وزن روی سینه پا)، منجر به بزرگ شدن عضلات ساق پا می‌شود.

نحوه راه رفتن

باید نحوه راه رفتن خود را بررسی کنید، زیرا احتمال دارد که در هنگام راه رفتن خیلی از عضلات پاهایتان استفاده کنید تا ضعف ماهیچه‌های اطراف را جبران ‌کنید.

بافت چربی

یکی از دلایل دیگر بزرگ شدن عضله ساق پا این است که مقدار زیادی چربی در این قسمت وجود دارد که این چربی‌ها انباشته شده و باعث بزرگ شدن ساق پا می‌شوند.

راه‌های لاغر کردن و لیفت ساق پا برای خوش فرم کردن پاها


بوتاکس

لاغر2
برخی از زنان، در اثر ژنتیک یا ورزش، عضلات بزرگ‌تری در ساق پا دارند. هنگامی که شما از ساق پا برای راه رفتن، ایستادن روی پاشنه ، یا ورزش استفاده می‌کنید، عضلات بزرگ می‌شوند. تزریق بوتاکس عضله را از کار می‌اندازد، در نتیجه عضله نمی‌تواند کاملا منقبض شود و محیط آن دو اینچ کاهش می‌یابد و به مدت شش ماه ساق پا لاغرتر به نظر می‌رسد.

مزایا

 • زخمی به جا نمی‌گذارد.
 • دوره بهبودی ندارد.
 • برجستگی عضله ساق پا را کاهش می‌دهد.
 • غیر تهاجمی است.

فرآیند درمان

15 دقیقه قبل از شروع کار، داروی بی حس کننده به ساق پا زده می‌شود. در کل 100 تزریق به ساق هر دو پا انجام می‌شود و 30 دقیقه وقت می‌گیرد. شما ورود سوزن به پوستتان را حس می‌کنید اما دردی احساس نمی‌کنید. مقدار بوتاکس مورد نیاز به ساق پای بیمار بستگی دارد. مقدار بوتاکس باید دقیق باشد در غیر این صورت باعث آتروفی عضله و ایجاد عضلات نامتقارن در ساق دو پا می شود.

لیپوساکشن

لاغر3

لیپوساکشن ساق پا در دو دهه اخیر محبوبیت بسیاری به دست آورده است. هرچند در گذشته تصور می‌شد که لیپوساکشن عوارض بسیاری دارد و نتایج حاصل رضایت بخش نیست، اما پیشرفت‌های علم پزشکی‌ این دو عامل نگران کننده را از بین برده است. امروزه تاکید بر زیبایی ساق پا جایگزین روش‌های قدیمی لیپوساکشن شده است. در روش‌های قدیمی، پاها لاغر می‌شد؛ اما به صورت لوله‌ای باقی می‌ماند و انحنایی نداشت. امروزه لیپوساکشن حجم ساق پا را کاهش داده و باعث می‌شود پاها لاغرتر به نظر برسند.

مزایا

 • نتایج دائمی
 • زخم‌های بسیار کوچک
 • دوره بهبودی بسیار کوتاه، حداکثر سه روز
 • مؤثر در رفع چاقی ساق پا
 • مؤثر در رفع چاقی مچ پا

نحوه‌ی انجام لیپوساکشن ساق پا

قبل از لیپوساکشن ساق پایتان، پزشک نقاطی از ساق پا که باید لاغر شوند را مشخص می‌کند. در برخی موارد، لیپوساکشن برای تمام ساق پا انجام می‌شود. در موارد دیگر، لیپوساکشن فقط برای قسمت‌هایی از ساق پا انجام می‌شود تا ساق پا زیباتر به نظر برسد. لیپوساکشن ساق پا با ایجاد یک سوراخ ریز توسط سوزن در محل برداشت چربی انجام می‌شود. پس از ایجاد سوراخ، یک کانولا وارد سوراخ شده و به چربی می‌رسد. با حرکت آرام کانولا به جلو و عقب، چربی گرم شده و تجزیه می‌شود و به راحتی توسط کانولا به بیرون کشیده می‌شود. انجام این عمل در هر جای بدن بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد. لیپوساکشن برای کوچک کردن ساق پا خوب است زیرا در این عمل، هدف کاهش وزن نیست. لیپوساکشن توده‌های سرسخت چربی که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند را به بهترین نحو از بین می‌برد. چربی‌های ساق پا و مچ پا بهترین چربی‌ها برای انجام لیپوساکشن هستند و پزشک کارش را با دقت انجام می‌دهد تا پایی لاغر و ظریف به بیمار بدهد. لیپوساکشن قسمت‌های مرکزی بدن، مانند شکم و کمر، معمولا با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. اما لیپوساکشن ساق پا معمولا با بی حسی موضعی انجام می‌شود. پزشک پس از اعمال کرم بی حس کننده موضعی، داروی بی حسی موضعی را تزریق می کند و در تمام مدت از شما درمورد نحوه عملکرد دارو سوال می‌کند تا دردی حس نکرده و احساس خوبی داشته باشید.

جراحی

لاغر4

برداشتن جزئی ساق پا، یا برداشتن قسمت برجسته عضلات ساق پا، برای بیمارانی مناسب است که میخواهند سایز ساق پایشان را کاهش دهند. پزشکان در این زمینه مهارت کامل دارند و می‌توانند شکلی کاملا طبیعی و جذاب به ساق پا بدهند. براداستن جزئی ساق پا، علاوه بر اینکه شکل مناسبی به ساق پا میدهد، خمیدگی پا را نیز درمان می‌کند. خمیدگی پا حالتی است که در ان پا ماند قوس کمان، به سمت بیرون انحنا دارد. اگر از داشتن ساق بزرگ رنج می‌برید، لطفا با ما تماس بگیرید تا در این زمینه اطلاعاتی به شما بدهیم.

مزایا

 • نتیجه کاملا قابل پیش‌بینی
 • کاهش قابل توجه محیط ساق پا ( حدود ۷ سانتیمتر یا بیشتر)
 • بی خطر بودن، بدون هیچ گونه خطر آسیب به رگ یا عصب
 • شکل دادن موثر به عضله ساق پا
 • عدم برگشت مجدد عضله ساق پا

فرآیند درمان

برداشت جزئی چربی ساق پا با ایجاد یک برش شروع می‌شود. این برش در پشت زانو، در جایی که کاملا مخفی باشد ایجاد می‌شود. معمولا طول برش ۲ سانتیمتر است اما با توجه به شرایط بیمار طول برش تغییر می‌کند. قبل از عمل، پزشک محل را بررسی کرده و طول برش را تعیین می‌کند. پزشکان می‌توانند تمام کار را از طریق همین برش کوچک انجام دهند. پزشکان با تخصص و مهارتی که دارند می‌توانند کاملا مقدار چربی برداشته شده از ساق پا را کنترل کنند.‌ آن‌ها با چشم‌های هنرمندی که دارند ساق پای شما را زیباتر و جذاب‌تر کرده و همزمان عملکرد ماهیچه را نیز حفظ می‌کنند. حذف بخشی جزئی از چربی ساق پا توسط بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این عمل معمولا دو تا سه ساعت طول می‌کشد. این یک عمل سرپایی است و معمولا بیمار روز بعد از عمل به خانه برمی‌گردد.

هزینه


هزینه عمل لاغری پا به هزینه تسهیلات مورد استفاده، هزینه بیهوشی، هزینه بیمارستان، روش مورد استفاده، هزینه پزشک و موارد دیگر بستگی دارد.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان