1

افتادگی و چین‌وچروک‌های پوست چندان خوشایند نیستند به‌خصوص زمانی که در صورت باشند. ممکن است شما متوجه چین‌های کنار دهان خود شده باشید یا پوست شما در زیر چانه افتاده و غبغب پیدا کرده باشید، این موارد باعث می‌شد که از سلامت و جوانی ظاهری شما کاسته شود. خوشبختانه عمل لیفت صورت که به آن ریتیدکتومی هم گفته می‌شود می‌تواند ظاهر جوان و شاداب را دوباره به‌صورت شما بازگرداند.

لیفت گردن و از بین بردن غبغب،کاهش خطوط گردن و درمان شل شدن پوست در اثر لاغری و افزایش سن بدون التهاب و دوره نقاهت یکی از روش های مرسوم برای درمان است.

در هنگام انجام هر عمل جراحی روی صورت، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی اقدامات و پیش‌بینی‌های لازم برای دست‌یابی به‌ظاهر جوان و مطلوب شمارا به کار می‌بندند. ما تمام اقدامات لازم را انجام می‌دهیم تا هیچ نشانه‌ای از عمل لیفت روی صورت شما باقی نماند. هدف متخصصین ما خلق یک ظاهر طبیعی است که پس‌ازآن هیچ نشانه‌ای از لیفت صورت، چین‌وچروک‌ها و شکاف‌های عمل وجود نداشته باشد. هدف از انجام هر لیفت صورت جابجا کردن ساختار زیرین صورت و بردن آن به محل طبیعی خود است تا پوست بتواند روی بافت تغییر محل یافته را به صوت طبیعی بپوشاند.
ما اکثر روش‌های لیفت صورت را انجام داده‌ایم اما همه این روش‌ها تست شده و هیچ‌چیز جدیدی وجود ندارد. ما برای لیفت صورت از راه‌های میانبر استفاده نمی‌کنیم؛ این عمل، فرایند پیچیده‌ای است که به‌طور مستمر مورد بازبینی قرار می‌گیرد تا مطمئن شویم که بهترین نتایج ممکنه حاصل می‌شود.
ما از شما دعوت می‌کنیم تا از طریق شماره 09227526817 با کلینیک ما تماس گرفته و با کارکنان مجرب ما گفتگویی دوستانه داشته باشید، آنان به همه سؤالاتی که ممکن است شما در مورد عمل لیفت صورت داشته باشید پاسخ خواهند داد. ما باکمال افتخار عمل لیفت صورت را برای بیماران انجام می‌دهیم.

لیفت صورت چیست؟


برای بزرگنمایی کلیک کنید

لیفت صورت عملی است که در آن پوستی که به دلیل ضعف عضلات و بافت‌ها، شل شده است کشیده شده و سفت می‌شود. بافت زیری که به SMAS نیز گفته می‌شود می‌تواند کشیده شده و سفت شود همچنین با برداشتن پوست اضافی می‌توان شل شدگی و افتادگی پوست را اصلاح کرد و ظاهری جذاب‌تر در صورت ایجاد کرد. هرگونه چربی اضافی در قسمت‌های مختلف صورت می‌تواند برداشته شود. در عمل لیفت سنتی صورت، قسمت پایینی صورت همراه با خط فک و غبغب کشیده می‌شد.
آیا من شرایط لازم برای انجام عمل لیفت صورت را دارم؟
زمانی که تزریق ژل و لیزر فرکشنال برای از بین بردن نشانه‌های پیری و ایجاد ظاهر مطلوب مؤثر واقع نشوند می‌توان از عمل لیفت صورت بهره برد. معمولاً این عمل پس از 40 سالگی انجام می‌شود و ممکن است عمل‌های دیگر قبل از آن روی صورت انجام شده باشند. اگر شما از مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره شده است ناراضی هستید می‌توانید عمل لیفت صورت را انجام دهید:
• اگر در قسمت میانی صورت خود چین‌وچروک دارید
• اگر خط اخم یا چین‌وچروک‌های عمیق در زیر پلک پایینی دارید
• اگر چین‌وچروک‌های عمیقی دارید که از زیر بینی شروع شده و تا اطراف و گوشه‌های دهان ادامه دارند
• اگر غبغب یا افتادگی عضلات در قسمت پایینی صورت خود دارید
• اگر پوست شما شل شده یا چربی‌های اضافی در زیر چانه شما جمع شده که به آن غبغب گفته می‌شود.

اقدامات قبل از انجام لیفت


قبل از انجام عمل لیفت صورت از شما خواسته می‌شود تا برای تقویت سیستم ایمنی بدن و تسریع فرایند بهبود پس از عمل به مدت دو هفته از ویتامین‌هایی که برای شما تجویز می‌شود استفاده کنید. لیفت صورت می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا استفاده از آرامش‌بخش‌ها انجام شود. بیماران باید یک شب در بیمارستان تحت نظارت قرار گیرند.

تکنیک‌های مختلف برای لیفت صورت


چندین روش برای انجام لیفت صورت وجود دارد که متداول‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

لیفت با نخ

در لیفت با نخ و لیفت کانتور از نخ‌های خاص بخیه در زیرپوست استفاده می‌شود که به قسمت بالایی سر متصل شده و پوست را می‌کشد. این روش برای بخش کمی از بیماران قابل انجام است، به‌هرحال در مواردی که بتوان از این روش استفاده کرد نتایج خوبی حاصل خواهد شد.
مینی لیفت صورت
مینی لیفت صورت که به آن لیفت گونه هم گفته می‌شود و یک لیفت صورت با شکافتگی‌های محدود شده است برای بیماران جوان که خاصیت ارتجاعی پوست آن‌ها خوب است و تصمیم به لیفت قسمت میانی پوست صورت خود دارند مناسب است. شاخص این عوارض شل بودن پوست گونه‌ها و وجود غبغب است. مینی لیفت صورت روی ظاهر گونه‌ها تأثیر می‌گذارد اما مانند یک لیفت کامل روی گردن تأثیر ندارد.
عمل مینی لیفت صورت یک عمل کم تهاجمی بوده که در آن یک شکاف کوچک در غضروف گوش ایجاد می‌شود به‌طوری‌که این شکاف قابل‌رؤیت نیست. این عمل می‌تواند با استفاده از آرامش‌بخش‌های خفیف انجام شود و بیمار پس از عمل ترخیص می‌شود. این عمل شامل سه شکاف یا بیشتر برای خارج کردن چربی اضافی و جابجایی بافت‌ها می‌شود. در این عمل شل شدگی و افتادگی‌های جزئی گردن و صورت با هدف‌گیری یک‌سوم پایینی صورت اصلاح می‌شود. عمل مینی لیفت صورت معمولاً 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد.

ریتیدکتومی

یک لیفت صورت استاندارد برای افرادی که نشانه‌های بیشتر از افزایش سن روی پوست آن‌ها دیده می‌شود انجام می‌گردد. برای بیشتر بیماران که عمل لیفت صورت را انجام می‌دهند، غبغب، افتادگی پوست گردن و شل شدن پوست صورت که به دلیل وجود چربی‌های اضافی در زیر چانه ایجادشده است اصلاح می‌شود.
برخلاف باور عمومی در لیفت پوست صورت، پوست در محل خودش کشیده نمی‌شود زیرا کشیدن بیش‌ازاندازه پوست باعث می‌شود که افتادگی پوست به دلیل اینکه پوست قادر نخواهد بود که خود را در محل نگه دارد بیشتر شود.
این نوع لیفت باعث نمی‌شود که پوست شما به دلیل کشیدگی زیاد، ظاهری غیرمعمول پیدا کند. در عوض چربی‌های صورت در ترکیبی جدید با پوست دوباره تنظیم می‌شوند. درنتیجه ظاهر صورت شما مانند ماسک نمی‌شود و خط رویش موی شما از بین نمی‌رود و اسکار قابل دیدنی هم باقی نخواهد مانند. درنهایت ظاهر شما شکلی طبیعی با حداقل اسکار به جامانده پیدا خواهد کرد.

لیفت هم‌زمان

این عمل که به آن لیفت صورت SMAS نیز گفته می‌شود مانند یک عمل استاندارد لیفت صورت است زیرا پوست هرگز به عقب کشیده نمی‌شود. به‌جای آن، چربی‌های زیر پوست و عضلات صورت برای دست‌یابی به ظاهری طبیعی تغییر می‌یابند. این عمل با کشیدن مستقیم از روی پوست باعث جوان‌سازی همه لایه‌های صورت شده و معمولاً نتایج ناشی از این عمل به مدت طولانی باقی‌مانده و از بین نمی‌رود.
چربی‌های صورت که به سمت پایین آمده‌اند، برداشته‌شده و به محل طبیعی خود به سمت بالای گونه‌ها کشیده می‌شوند. درنتیجه ظاهر صورت کامل، جوان و شاداب می‌شود. خط فک و گردن نیز به روش مشابهی اصلاح می‌شوند.

مراقبت‌های بعد از لیفت


بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند که دو تا سه هفته مرخصی بگیرند که این مدت به نوع عمل کشیدن پوست صورت انجام‌شده بستگی دارد. پس از حدود دو هفته، کبودی‌ها و تورم‌ها کمرنگ می‌شوند و کمتر جلب توجه می‌کنند. نتیجه نهایی دو تا سه ماه پس از انجام عمل لیفت قابل مشاهده است.
نتایج عمل لیفت صورت معمولاً به مدت 10 تا 15 سال دوام دارد. پیشگیری از آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید، الکل و استعمال دخانیات می‌تواند نتایج حاصل از عمل لیفت صورت را ماندگارتر کند.
بیماران باید به مدت 1 تا 2 ماه پس از انجام عمل کشیدن پوست صورت از انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین اجتناب کنند. با انجام اقدامات احتیاطی پس از عمل، شما می‌توانید نتایج حاصل از عمل را برای مدت‌زمان بیشتر و طولانی‌تری حفظ کنید.

نتایج معمول پس از انجام عمل لیفت صورت چیست؟


g

نتایج عمل لیفت صورت می‌تواند برای مدت‌زمان طولانی روی صورت شما بماند و افتادگی پوست و چین‌وچروک‌ها را از بین ببرد. عکس‌های ارائه شده که در آن صورت در قبل و بعد از انجام عمل لیفت نشان داده شده است می‌تواند به شما نتایج عمل لیفت را نشان دهد. قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی، این عکس‌ها را با دقت ببینید تا از این‌که عمل لیفت صورت، روش مناسبی برای برآورده کردن خواسته‌های شما است مطمئن شوید.

آیا لیفت صورت قسمت‌های گردن را هم پوشش می‌دهد؟


عمل جراحی لیفت سنتی صورت قسمت پایین صورت را اصلاح خواهد کرد که شامل گونه‌ها، فک‌ها و گردن می‌شود. با انجام عمل لیفت ابر می‌توان ظاهر قسمت بالایی صورت مانند محل ابروها، چین‌های بین دو ابرو یا پوست اضافی بالا یا پایین پلک‌ها و پف زیر چشم را هم اصلاح کرد که در این عمل ما کاری با آن‌ها نداریم.

در این عمل خطوط خنده کمی اصلاح‌شده ولی چین‌وچروک‌های اطراف دهان اصلاح نمی‌شود.

هزینه انجام عمل لیفت صورت چقدر است؟


هر بیمار اهداف متفاوتی از انجام عمل لیفت صورت در ذهن خود دارد. به همین دلیل، هزینه لیفت صورت می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در جلسه مشاوره شما می‌توانید در مورد هزینه کشیدن پوست گردن و صورت و خواسته‌های خود با یکی از جراحان مجرب و متخصص ما بحث و تبادل‌نظر کنید.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان