binii

رینوپلاستی مایع (که با عنوان رینوپلاستی بدون جراحی یا عمل بینی بدون جراحی نیز شناخته می‌شود) یک جایگزین غیر جراحی برای عمل جراحی زیبایی بینی است که با بهره‌گیری از روش تزریق ژل و چربی انجام می‌شود.

تزریق ژل در بینی در حدود 30 دقیقه زمان می‌برد و در مطب و تنها با استفاده از بی‌حسی موضعی قابل انجام می‌باشد. نتایج این روش بلافاصله پس از پایان انجام آن قابل مشاهده است و فرد اصلاً به هیچ زمان استراحتی نیاز ندارد. زیبایی بینی بدون جراحی، به خاطر آنکه هزینه بسیار کمتری در مقایسه با جراحی زیبایی بینی دارد و علاوه بر آن، به هیچ گونه استراحت یا مرخصی از محل کار هم نیاز ندارد، می‌تواند برای افرادی که اهداف مورد نظرشان در حیطه نتایج قابل دستیابی به وسیله این روش بگنجد، روش بسیار مناسب و خارق‌العاده‌ای باشد.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی، روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی را برای آقایان و خانم‌ها انجام می‌دهند. با استفاده از این روش، فرورفتگی‌ها و گودی‌های روی بینی پُر می‌شود، زاویه نوک بینی بالا برده می‌شود و برآمدگی‌های روی بینی نیز برطرف می‌شود. زیبایی بینی بدون جراحی، در اصل یک روش برای برجسته‌سازی و بزرگ کردن بینی می‌باشد و نمی‌توان با استفاده از این روش، اندازه بینی کسی را کوچک کرد. بنابراین در صورتی قصد دارید تغییرات زیادی در بینی خود ایجاد کنید یا اندازه آن را کوچک کنید، باید این کار را از طریق عمل جراحی بینی انجام دهید. جراحی بینی یک عمل جراحی زیبایی است که با هدف درمان مشکلات عملکردی یا ظاهری بینی از قبیل مشکلات تنفسی و یا بزرگی بینی انجام می‌شود. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در مورد زیبایی بینی بدون جراحی هستید و یا قصد تعیین وقت مشاوره دارید، لطفاً از طریق شماره 0218833402902188333259 با ما تماس حاصل فرمایید.

زیبایی بینی بدون جراحی چیست؟


زیبایی بینی بدون جراحی، یکی از جدیدترین روش‌های غیر جراحی برای شکل‌دهی و زیباسازی بینی است. در این روش به جای ایجاد بریدگی‌های متعدد برای اصلاح شکل بینی، متخصص در بعضی موارد از تزریق ژل به صورت روش‌های بدون جراحی استفاده می‌کند تا تغییراتی شامل موارد زیر را در خصوصیات ظاهری بینی ایجاد نماید:

 • شکل بینی
 • اندازه بینی
 • وضعیت نوک بینی
 • صاف کردن پل بینی
 • رفع برآمدگی‌های روی بینی

تزریق ژل در بینی، برای متقاضیانی که به درستی انتخاب شده باشند، گزینه بسیار مناسبی است. زیرا یک روش بسیار راحت و تقریباً بدون درد برای اصلاح ناهنجاری‌ها و مشکلات جزئی بینی است که به جراحی‌های تهاجمی که مستلزم بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی گسترده، بریدگی‌ها و جراحت‌های متعدد در بینی و دوره نقاهت طولانی بعد از عمل است، هیچ نیازی ندارد.

مزایای زیبایی بینی بدون جراحی چیست؟


بیماران به دلایل مختلفی متقاضی استفاده از روش زیبایی بینی بدون جراحی هستند که مهم‌ترین آن عبارت است از:

 • دستیابی سریع و فوری به نتایج
 • بهبودی خیلی سریع
 • ایمنی بالای روش تزریق ژل

فردی که از روش تزریق ژل برای زیبایی بینی استفاده می‌کند، نتایج آن را بلافاصله بعد از پایان کار می‌بیند و دیگر لازم نیست منتظر بماند تا ورم و کبودی‌هایی که بعد از جراحی‌های معمول بینی در صورت ایجاد می‌شود، برطرف شود.

معایب و محدودیت‌های زیبایی بینی بدون جراحی چیست؟


 1. با این روش نمی‌توان بینی‌های کج را کاملاً صاف کرد: این نکته را به خاطر داشته باشید که تزریق ژل در بینی فقط می‌تواند مشکلاتی که باعث کج به نظر رسیدن بینی شما شده است را پنهان کند. در واقع هیچ یک از این مشکلات را درمان نمی‌کند، بنابراین نتایج حاصل از این روش هیچ گاه به خوبی نتایج عمل جراحی بینی نخواهد بود. پس اگر شکل ظاهری بینی شما خیلی کج باشد، با روش تزریق ژل در بینی نمی‌توان آن را اصلاح کرد. در این صورت برای رفع کامل عیوب بینی خود باید بالاخره عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهید.
 2. با این روش نمی‌توان افتادگی نوک بینی را برطرف کرد: یک سوء تفاهم بسیار شایعی که در مورد زیبایی بینی بدون جراحی وجود دارد آن است که امکان لیفت نوک بینی با این روش وجود دارد. اما واقعیت آن است که تزریق ژل در بینی نمی‌تواند افتادگی نوک بینی را درمان نماید. با استفاده از این روش فقط می‌توان حجم نوک بینی را کمی بیشتر کرد، اما حتی در صورت انجام این کار هم این خطر وجود دارد که افتادگی نوک بینی شما از قبل هم بیشتر شود و بینی شما پهن و پیازی به نظر برسد. بنابراین در صورتی که مشکل اصلی بینی شما افتادگی نوک آن است، باید در مورد درمان آن با عمل جراحی بینی، با جراح خود مشورت کنید. اما اگر نوک بینی شما فقط هنگامی که می‌خندید افتادگی پیدا می‌کند، ممکن است بتوان با تزریق مقدار کمی بوتاکس و از کار انداختن ماهیچه‌ای که نوک بینی را در هنگام خندیدن پایین می‌کشد، این مشکل را برطرف نمود. دقت کنید که بوتاکس هم مانند ژل نمی‌تواند نوک بینی شما را بالا ببرد، بلکه فقط از افتادگی آن در هنگام خندیدن شما جلوگیری می‌کند.
 3. این روش نمی‌تواند مشکلات تنفسی بیمار را درمان کند. با روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی، نمی‌توان مشکلات تنفسی که به علت انحراف تیغه بینی یا سایر مشکلات آناتومیکی در بیمار به وجود آمده است را درمان نمود. در واقع این مشکلات را فقط به وسیله عمل جراحی بینی می‌توان درمان کرد.

از تزریق چه موادی برای زیبایی بینی بدون جراحی استفاده می‌شود؟


bini4

بهترین نوع ژل برای زیبایی بینی بدون جراحی کدام است؟

ژوویدرم، رستیلان، پرلان و رادیسس، همگی از ژل‌های خوبی هستند که می‌توان از آنها برای زیبایی بینی بدون جراحی استفاده کرد. اگر اولین بار است که شما از این روش استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم که از ژل ژوویدرم استفاده کنید، زیرا این ژل کمترین مشکلات و عوارض بعد از تزریق را ایجاد می‌کند و در عین حال نتایج آن کاملاً برگشت‌پذیر و قابل تصحیح است. اگر از نتایج به دست آمده با ژل ژوویدرم رضایت کامل داشتید، می‌توانید دفعه بعد از ژل رادیسس و یا از تزریق چربی استفاده کنید تا نتایج ماندگارتری هم برای شما به دست آید. ژل رادیسس و چربی معمولاً شش ماه بیشتر از سایر انواع ژل‌ها دوام دارند. حتی ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی می‌تواند از این هم بیشتر باشد، اما مشکل چربی آن است که احتمال ایجاد برآمدگی و ناهمواری بر روی بینی شما بیشتر خواهد بود و در صورت وقوع چنین مشکلی، امکان تصحیح آن نیز وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که ما استفاده از چربی را برای شروع کار توصیه نمی‌کنیم.

بدترین ژل‌ها برای زیبایی بینی بدون جراحی کدام است؟

ژل‌های دائمی مانند آرتفیل، PMMA و سیلیکون گزینه‌های خوبی برای زیبایی بینی بدون جراحی نیستند و هرگز نباید از آنها برای تزریق ژل در بینی استفاده کرد. زیرا خطر بروز عوارضی از قبیل برآمدگی و ناهمواری، واکنش‌های آلرژیک، عفونت و بسیاری از مشکلات دیگر با استفاده از این ژل‌ها بسیار زیاد است. در حالی که این خطرات و عوارض جانبی برای ژل‌های موقتی از قبیل ژوویدرم، رستیلان و رادیسس بسیار کمتر است. علاوه بر آن، اگر احتمالاً بعد از تزریق ژل‌های دائمی از نتایج نهایی رضایت نداشته باشید، مجبور خواهید بود که تا پایان عمر این نتایج را تحمل کنید، زیرا هیچ راهی برای تصحیح یا برگشت آن وجود ندارد.

نتایج زیبایی بینی بدون جراحی تا چه مدت دوام دارد؟


bini5

تزریق ژل، یک راهکار دائمی برای تغییر شکل ظاهری بینی نیست و میزان ماندگاری نتایج آن به چندین عامل مختلف بستگی دارد که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

 • برند ژل مورد استفاده برای تزریق در بینی
 • ناحیه‌ای از بینی که ژل در آن تزریق شده است.
 • خصوصیات فردی بیمار از نظر نحوه پاسخ به درمان و گذراندن دوره بهبودی

متخصص زیبایی مزایای هر یک از انواع ژل‌ها را در جریان یک جلسه مشاوره برای بیمار توضیح می‌دهد. علاوه بر آن، میزان ماندگاری نتایج تزریق ژل، به ناحیه‌ای از بینی که ژل در آن تزریق می‌شود بستگی خواهد داشت. همچنین سرعت تجزیه ژل‌ها در بدن بیماران مختلف با هم فرق دارد و این عامل نیز بر میزان ماندگاری نتایج تأثیر می‌گذارد. متخصصین ما در جلسه مشاوره، میانگین مدت زمان ماندگاری نتایج با هر یک از ژل‌ها با برندهای مختلف و نواحی مختلف محل تزریق را برای شما شرح می‌دهند.

دستورالعمل مراقبت‌های بعد از تزریق ژل در بینی


 • يخ گذاشتن: تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل در لب، بیمار باید به طور مرتب روی ناحیه محل تزریق یخ بگذارد.
 • بلند نگداشتن زیر سر: دو بالش زیر سر خود بگذارید تا سر شما در ارتفاعی بالاتر از قلب قرار بگیرد. تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل باید زیر سر خود را در هنگام خوابیدن بلند بگذارید.
 • با بینی خود با ملایمت رفتار کنید: تا دو هفته بعد از تزریق ژل برای زیبایی بینی بدون جراحی، از ماساژ دادن و فشار دادن بینی به هر نحو خودداری کنید.
 • فعالیت‌های بدنی شدید انجام ندهید: تا دو هفته بعد از تزریق ژل، از انجام فعالیت‌های شدید مانند ورزش‌های پر برخورد خودداری کنید تا ضربه‌ای به بینی شما وارد نشود.
 • می‌توانید آرایش کنید: آرایش ملایم صورت بعد از تزریق ژل در بینی، اشکالی ندارد.
 • می‌توانید به صورت خود آب بزنید: خیس شدن صورت و بینی شما در هنگام دوش گرفتن، حمام کردن یا شنا کردن، مادامی که فشاری بر روی بینی وارد نشود، هیچ خطری ندارد.

هزینه


هر بیمار برای زیبایی بینی بدون جراحی، شرایط خاص خود را دارد و با دیگران متفاوت است. بنابراین ابتدا شما باید با مشورت با پزشک متخصص در مورد شدت درمان مناسب برای خودتان تصمیم‌گیری کنید. سپس متخصص می‌تواند هزینه دقیق تزریق ژل را برای شما تعیین کند.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *