jarahibini1

یکی از شایع‌ترین شکایت‌هایی که خیلی افراد در مورد زیبایی ظاهری خود دارند، قوز بینی است که باعث به وجود آمدن بینی عقابی یا بینی استخوانی در این افراد می‌شود. بنابراین عمل اصلاح و رفع قوز بینی ( یا عمل بینی استخوانی) هم امروزه به یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است. وقتی که قوز بینی برداشته می‌شود، شکل بینی زیباتر و صاف‌تر می‌شود و تناسب بیشتری با بقیه اجزای صورت پیدا می‌کند. بسیاری از افرادی که مشکل قوز بزرگ بینی دارند، از این بابت احساس نگرانی می‌کنند و فکر می‌کنند که قوز بینی آنها باعث شده است که چهره آنها پیر و غیر جذاب به نظر برسد.

حتی وجود یک قوز کوچک نیز می‌تواند باعث شود که بینی در صورت، خیلی بزرگ به نظر برسد. برای رفع قوز بینی یا عمل بینی استخوانی، فقط تراشیدن استخوان بینی و کوچک کردن آن کافی نیست، بلکه این کار نیاز به یک جراح با تجربه زیبایی بینی دارد که بتواند این عمل پیچیده را به خوبی انجام دهد. قوز بینی از دو قسمت مختلف شامل غضروف و استخوان تشکیل شده است و هر دوی این ساختارها باید در زمان جراحی بینی به دقت اصلاح شود.

درمان بینی استخوانی، یک درمان کاملاً پیچیده است. جراح بینی برای عمل بینی استخوانی، باید قوز روی بینی را بردارد و در عین حال ساختار کلی بینی را به بهترین شکل حفظ کند. این کار مسلماً به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. در جلسه مشاوره با جراح، حتماً عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی و فیلم عمل بینی را مشاهده کرده و درباره انتظارات خود از جراحی با توضیحات کامل صحبت کنید.

آیا شما هم مشکل قوز بینی دارید، اصلاح قوز بینی یکی از دلایل اصلی است که افراد زیادی به خاطر آن اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنند. اگر شما هم فکر می‌کنید که باید قوز بینی خود را بردارید، می‌توانید با متخصصین جراحی بینی ما صحبت کنید. برای این منظور از طریق شماره‌های 0218833402902188333259 با ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در این مورد دریافت کنید.

چه عاملی باعث پیدایش قوز بینی می‌شود؟


jarahibini2

قوز بینی که اصطلاحاً به آن بینی استخوانی نیز گفته می‌شود، یکی از شایع‌ترین مشکلات زیبایی به شمار می‌رود. قوز بینی به علت استخوان و یا غضروف اضافه‌ای که بر روی پل بینی وجود دارد، ایجاد می‌شود. این برآمدگی می‌تواند خیلی بزرگ یا کوچک باشد. وجود قوز بینی اغلب ارثی است اما می‌تواند به علت شکستگی و آسیب‌دیدگی بینی هم به وجود بیاید.

مزایا و ویژگی‌های جراحی اصلاح قوز بینی یا عمل بینی استخوانی


مهم‌ترین مزایای عمل کاهش قوز بینی که در اصطلاح به آن جراحی بینی استخوانی نیز گفته می‌شود، آن است که بیمار می‌تواند از شر برآمدگی‌های ناخوشایندی که بر روی بینی او وجود دارد خلاص شود. در طی این عمل جراحی زیبایی بینی بیمار می‌تواند به انتخاب خود، سایر قسمت‌های بینی را نیز کوچک کند یا شکل آن را اصلاح کند تا در نهایت به بهترین حالت از چهره خود دست پیدا کند. بعضی از افراد ممکن است مایل باشند که جراحی بینی استخوانی را فقط به منظور برداشتن قوز کوچکی که از داشتن آن راضی نیستند، انجام دهند. در حالی که برخی دیگر از افراد همزمان با عمل جراحی بینی استخوانی، عمل کوچک کردن سوراخ‌های بینی و اصلاح انحنای کل بینی را نیز انجام می‌دهند. اغلب جراحان زیبایی از نرم‌افزارهای تصویرسازی رایانه‌ای برای خلق تصاویر بینی اصلاح شده استفاده می‌کنند و این فرصت را برای بیمار فراهم می‌کنند که عکس‌های قبل و بعد از جراحی بینی در بیماران دیگر را ببیند. به این ترتیب بیمار می‌تواند بداند که شکل جدید بینی او چگونه خواهد بود و چه عمل‌های دیگری را می‌تواند در کنار جراحی بینی استخوانی انجام دهد.

بینی استخوانی چگونه درمان می‌شود؟


مشخص‌ترین ویژگی‌های یک بینی استخوانی یا بینی قوز دار، شامل یک برآمدگی مشهود بر روی پشت بینی و افتادگی نوک آن می‌باشد. با وجود آنکه این مشکلات ظاهری تأثیری بر عملکرد بینی ندارد، اما ممکن است از نگاه دیگران چهره شما را موذی یا فریبکار نشان بدهد.

عمل اصلاح قوز بینی یا عمل زیبایی بینی استخوانی، شامل دو بخش مهم می‌باشد: 1) صاف کردن پل بینی و 2) بالا بردن افتادگی نوک بینی جهت دستیابی به شکل ایده‌آل و هماهنگ با سایر اجزای صورت. برای صاف کردن قوز موجود در پشت بینی باید قسمت برآمده آن تراشیده شود. در برخی موارد از پروتزهای سیلیکونی برای بالا بردن و صاف کردن قسمت‌های اطراف قوز بینی استفاده می‌شود. افتادگی نوک بینی را نیز می‌توان با تغییر شکل غضروف‌های بینی و یا استفاده از بافت غضروف پیوندی که از گوش گرفته می‌شود، اصلاح نمود. به این ترتیب نوک بینی کمی بالا برده می‌شود تا شکل ایده‌آل در آن ایجاد شود.

طول مدت زمان جراحی بینی های استخوانی در افراد مختلف متفاوت است. این جراحی با استفاده از داروهای آرامبخش خوراکی و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار درد چندانی را در حین جراحی احساس نمی‌کند. بلافاصله بعد از پایان جراحی، تورم بینی با شدت‌های مختلف در بیماران دیده می‌شود، اما شدیدترین حالت این ورم معمولاً در دو روز اول بعد از جراحی خواهد بود. ما به افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند توصیه می‌کنیم که وقتی می‌خوابند، زیر سر خود چند بالش اضافه بگذارند و سر را بالاتر نگه دارند تا ورم بینی زودتر برطرف شود. بیمار باید یک تا دو روز بعد از عمل قوز بینی برای تمیز و ضد عفونی کردن محل جراحی به پزشک جراح مراجعه کند. همچنین پرستاران ما به شما یاد می‌دهند که چگونه در منزل، بینی خود را تمیز کنید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید.

بهبودی بعد از عمل و عوارض عمل بینی استخوانی

ورم، کبودی و گاهی اوقات کمی خونریزی، از عوارض شایعی است که معمولاً در طی دوره بهبودی بعد از عمل جراحی بینی استخوانی دیده می‌شود. ورم بینی معمولاً تا یکی دو هفته طول می‌کشد. بعد از گذشت چند روز، کبودی در ناحیه اطراف بینی و چشم‌ها شروع به رفع شدن می‌کند. در این مدت شما می‌توانید از یک کانسیلر استفاده کنید و روی بینی را بپوشانید. معمولاً یک اسپلینت هم به مدت یک حدود یک هفته در بینی قرار می‌گیرد تا به بهبودی بینی با شکل جدید مطلوب آن کمک کند.

اولین نتایج اصلاح شکل بینی را می‌توانید بعد از چند هفته مشاهده کنید، اما این نکته مهم را باید به خاطر داشته باشید که بهبودی کامل بینی خیلی بیشتر زمان می‌برد. در واقع نتایج کامل جراحی بینی استخوانی در حدود یک سال بعد از عمل جراحی مشخص خواهد شد.

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بینی بر اساس میزان پیچیدگی این عمل و صلاحیت‌های حرفه‌ای جراح متخصص تعیین می‌شود. هزینه‌های جراحی بینی استخوانی یا کوچک کردن بینی استخوانی غالباً به میزان تجربه و مهارت متخصص بستگی دارد، اما استفاده از تجهیزات و روش‌های نوآورانه نیز می‌تواند بر هزینه جراحی بینی تأثیرگذار باشد. سعی کنید حتماً قبل از اقدام به جراحی زیبایی بینی، نه تنها در مورد هزینه آن، بلکه درباره کیفیت خدمات کلینیکی که به آن مراجعه کرده‌اید نیز پرس و جو کنید. گفتگو با سایر بیمارانی که به آن کلینیک مراجعه کرده‌اند، می‌تواند در شناخت سطح خدمات کلینیک به شما کمک کند.

آگاهی از کیفیت کار جراح و خدمات ارائه شده توسط کلینیک، اهمیت بسیار زیادی دارد و اصلاً نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشید. زیرا جراحی بینی یک عمل زیبایی بسیار ظریف و حساس است. برای آگاهی از کیفیت کار جراح باید عکس چهره افرادی که این عمل را انجام داده‌اند را در زمان “قبل” و “بعد” از جراحی ببینید. اما در عین حال برای خیلی از افراد ممکن است هزینه جراحی بینی عامل مهم‌تری در تصمیم‌گیری برای اقدام به این عمل جراحی باشد.

جراحی زیبایی نوک بینی یکی از عمل‌های جراحی بسیار رایج در این روزها است. هزینه این عمل چندان زیاد نیست و معمولاً بیمار به راحتی می‌تواند از عهده پرداخت آن بر بیاید. وع داروی بی‌حسی یا بیهوشی مورد استفاده برای جراحی بینی نیز بر هزینه آن تأثیر خواهد داشت. همچنین هزینه نهایی این عمل می‌تواند به میزان مهارت جراح نیز بستگی داشته باشد.

در صورتی که لازم باشد جراحی بینی شما توسط یک استاد تمام (پروفسور) انجام شود، قاعدتاً باید انتظار هزینه بالاتری را نیز داشته باشید، اما مسلماً کیفیت کار نیز کاملاً متفاوت و بالاتر خواهد بود. تجربه نشان داده است که قیمت، عامل بسیار مهمی در تصمیم‌گیری برای عمل جراحی بینی است، اما نکته بسیار مهم‌تر از قیمت آن است که یک جراح واقعاً ماهر و باتجربه برای انجام این عمل پیدا کنید. بررسی نظرات افرادی که برای جراحی زیبایی بینی به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند، حاکی از آن است که تمامی متخصصین ما از تجربه و صلاحیت بالایی برخوردارند.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *