عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی (رفع قوز بینی)

تاریخ 22 آبان 1402

یکی از مسائل شایع درباره ظاهر زیبایی برخی افراد، قوز بینی است که باعث بروز بینی عقابی یا بینی استخوانی می شود. انجام عمل جراحی بینی برای اصلاح و رفع قوز بینی (یا عمل بینی استخوانی) به عنوان یکی از روش‌های رایج در زمینه زیبایی شناخته شده است. با برداشتن قوز بینی، شکل بینی زیبا و صاف می شود و با بقیه اجزای صورت بهتر تناسب پیدا می کند. بسیاری از افراد با قوز بزرگ بینی مشکل دارند و بر این باورند که آن باعث می شود چهره آنها پیر و جذابیت کمتری داشته باشد.

احتمال وجود یک قوز کوچک نیز می تواند باعث ظاهر بزرگ بودن بینی در صورت شود. برای رفع قوز بینی یا جراحی بینی استخوانی، لازم است نه تنها استخوان بینی تراشیده شود و کوچک شود، بلکه نیاز به جراح زیبایی بینی با تجربه است تا بتواند این عمل پیچیده را به درستی انجام دهد. قوز بینی از غضروف و استخوان تشکیل شده است و هر دو باید به دقت در زمان جراحی بینی اصلاح شوند.

درمان بینی استخوانی، یک درمان کاملاً پیچیده است. جراح بینی برای عمل بینی استخوانی، باید قوز روی بینی را بردارد و در عین حال ساختار کلی بینی را به بهترین شکل حفظ کند. این کار مسلماً به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. در جلسه مشاوره با جراح، حتماً عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی و فیلم عمل بینی را مشاهده کرده و درباره انتظارات خود از جراحی با توضیحات کامل صحبت کنید.

آیا شما هم مشکل قوز بینی دارید، اصلاح قوز بینی یکی از دلایل اصلی است که افراد زیادی به خاطر آن اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنند. اگر شما هم فکر می‌کنید که باید قوز بینی خود را بردارید، می‌توانید با متخصصین جراحی بینی ما صحبت کنید. برای این منظور از طریق شماره‌های 0218833402902188333259 با ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در این مورد دریافت کنید.

[dopts id=”47″]

چه عاملی باعث پیدایش قوز بینی می‌شود؟


jarahibini2

قوز بینی که اصطلاحاً به آن بینی استخوانی نیز گفته می‌شود، یکی از شایع‌ترین مشکلات زیبایی به شمار می‌رود. قوز بینی به علت استخوان و یا غضروف اضافه‌ای که بر روی پل بینی وجود دارد، ایجاد می‌شود. این برآمدگی می‌تواند خیلی بزرگ یا کوچک باشد. وجود قوز بینی اغلب ارثی است اما می‌تواند به علت شکستگی و آسیب‌دیدگی بینی هم به وجود بیاید.

مزایا و ویژگی‌های جراحی اصلاح قوز بینی یا عمل بینی استخوانی


مهم‌ترین مزایای عمل کاهش قوز بینی که در اصطلاح به آن جراحی بینی استخوانی نیز گفته می‌شود، آن است که بیمار می‌تواند از شر برآمدگی‌های ناخوشایندی که بر روی بینی او وجود دارد خلاص شود. در طی این عمل جراحی زیبایی بینی بیمار می‌تواند به انتخاب خود، سایر قسمت‌های بینی را نیز کوچک کند یا شکل آن را اصلاح کند تا در نهایت به بهترین حالت از چهره خود دست پیدا کند. بعضی از افراد ممکن است مایل باشند که جراحی بینی استخوانی را فقط به منظور برداشتن قوز کوچکی که از داشتن آن راضی نیستند، انجام دهند. در حالی که برخی دیگر از افراد همزمان با عمل جراحی بینی استخوانی، عمل کوچک کردن سوراخ‌های بینی و اصلاح انحنای کل بینی را نیز انجام می‌دهند. اغلب جراحان زیبایی از نرم‌افزارهای تصویرسازی رایانه‌ای برای خلق تصاویر بینی اصلاح شده استفاده می‌کنند و این فرصت را برای بیمار فراهم می‌کنند که عکس‌های قبل و بعد از جراحی بینی در بیماران دیگر را ببیند. به این ترتیب بیمار می‌تواند بداند که شکل جدید بینی او چگونه خواهد بود و چه عمل‌های دیگری را می‌تواند در کنار جراحی بینی استخوانی انجام دهد.

بینی استخوانی چگونه درمان می‌شود؟


یکی از ویژگی‌های مشخص بینی استخوانی، برآمدگی مشهود در قسمت پشت بینی و افتادگی نوک آن است. این مشکلات ظاهری تأثیری بر عملکرد بینی ندارند، اما ممکن است نظر دیگران را به شما بالاخصراشد. عمل جراحی اصلاح بینی قوز شامل دو قسمت اصلی است: صاف کردن برآمدگی پشت بینی و بالا بردن افتادگی نوک بینی تا به شکل آرمانی و سازگار با سایر اجزای صورت برسد. در فرآیند صاف کردن قسمت پشت بینی، بخش برآمده آن تراشیده می‌شود و در برخی موارد از پروتز سیلیکونی برای افزایش ارتفاع و صاف کردن قسمت‌های اطراف آن استفاده می‌شود. افتادگی نوک بینی نیز می‌تواند با تغییر شکل غضروف بینی و یا استفاده از بافت غضروف پیوندی از گوش اصلاح شود. این باعث می‌شود نوک بینی بالا برده شود و به شکل آرمانی درآید.

مدت زمان جراحی بینی استخوانی در افراد مختلف متفاوت است. این جراحی با استفاده از داروهای آرامبخش خوراکی و بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و بیمار در حین عمل درد چندانی را احساس نمی‌کند. پس از جراحی، بیمار تورمی در بینی خود تجربه خواهد کرد که در شدت‌های مختلف است، اما بیشترین تورم معمولاً در پیشرون دو روز اول پس از جراحی رخ می‌دهد. به افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، توصیه می‌شود در هنگام خوابیدن، چندین بالش زیر سر خود قرار دهند و سر خود را بالاتر نگه دارند تا تورم بینی زودتر کاهش یابد. بیمار باید یک تا دو روز پس از عمل به پزشک جراح مراجعه کند تا محل جراحی را تمیز و ضدعفونی کند. همچنین پرستاران به شما یادخواهند داد که چگونه در خانه بینی خود را تمیز کرده و مراقبت لازم را انجام دهید.

بهبودی بعد از عمل و عوارض عمل بینی استخوانی

ورم، کبودی و گاهی اوقات کمی خونریزی، از عوارض شایعی است که معمولاً در طی دوره بهبودی بعد از عمل جراحی بینی استخوانی دیده می‌شود. ورم بینی معمولاً تا یکی دو هفته طول می‌کشد. بعد از گذشت چند روز، کبودی در ناحیه اطراف بینی و چشم‌ها شروع به رفع شدن می‌کند. در این مدت شما می‌توانید از یک کانسیلر استفاده کنید و روی بینی را بپوشانید. معمولاً یک اسپلینت هم به مدت یک حدود یک هفته در بینی قرار می‌گیرد تا به بهبودی بینی با شکل جدید مطلوب آن کمک کند.

اولین نتایج اصلاح شکل بینی را می‌توانید بعد از چند هفته مشاهده کنید، اما این نکته مهم را باید به خاطر داشته باشید که بهبودی کامل بینی خیلی بیشتر زمان می‌برد. در واقع نتایج کامل جراحی بینی استخوانی در حدود یک سال بعد از عمل جراحی مشخص خواهد شد.

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بینی بر اساس میزان پیچیدگی این عمل و صلاحیت‌های حرفه‌ای جراح متخصص تعیین می‌شود. هزینه‌های جراحی بینی استخوانی یا کوچک کردن بینی استخوانی غالباً به میزان تجربه و مهارت متخصص بستگی دارد، اما استفاده از تجهیزات و روش‌های نوآورانه نیز می‌تواند بر هزینه جراحی بینی تأثیرگذار باشد. سعی کنید حتماً قبل از اقدام به جراحی زیبایی بینی، نه تنها در مورد هزینه آن، بلکه درباره کیفیت خدمات کلینیکی که به آن مراجعه کرده‌اید نیز پرس و جو کنید. گفتگو با سایر بیمارانی که به آن کلینیک مراجعه کرده‌اند، می‌تواند در شناخت سطح خدمات کلینیک به شما کمک کند.

آگاهی از کیفیت کار جراح و خدمات ارائه شده توسط کلینیک، اهمیت بسیار زیادی دارد و اصلاً نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشید. زیرا جراحی بینی یک عمل زیبایی بسیار ظریف و حساس است. برای آگاهی از کیفیت کار جراح باید عکس چهره افرادی که این عمل را انجام داده‌اند را در زمان “قبل” و “بعد” از جراحی ببینید. اما در عین حال برای خیلی از افراد ممکن است هزینه جراحی بینی عامل مهم‌تری در تصمیم‌گیری برای اقدام به این عمل جراحی باشد.

جراحی زیبایی نوک بینی یکی از عمل‌های جراحی بسیار رایج در این روزها است. هزینه این عمل چندان زیاد نیست و معمولاً بیمار به راحتی می‌تواند از عهده پرداخت آن بر بیاید. وع داروی بی‌حسی یا بیهوشی مورد استفاده برای جراحی بینی نیز بر هزینه آن تأثیر خواهد داشت. همچنین هزینه نهایی این عمل می‌تواند به میزان مهارت جراح نیز بستگی داشته باشد.

در صورتی که لازم باشد جراحی بینی شما توسط یک استاد تمام (پروفسور) انجام شود، قاعدتاً باید انتظار هزینه بالاتری را نیز داشته باشید، اما مسلماً کیفیت کار نیز کاملاً متفاوت و بالاتر خواهد بود. تجربه نشان داده است که قیمت، عامل بسیار مهمی در تصمیم‌گیری برای عمل جراحی بینی است، اما نکته بسیار مهم‌تر از قیمت آن است که یک جراح واقعاً ماهر و باتجربه برای انجام این عمل پیدا کنید. بررسی نظرات افرادی که برای جراحی زیبایی بینی به کلینیک ما مراجعه کرده‌اند، حاکی از آن است که تمامی متخصصین ما از تجربه و صلاحیت بالایی برخوردارند.

مشاوره رایگان