kavitation

اولتراسوند کویتیشن یک روش درمانی جدید برای زیبایی اندام است. کویتیشن لاغری آخرین تکنولوژی برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن بوده که شامل مداخلات پزشکی و جراحی نمی‌شود. با استفاده از آخرین تکنولوژی، کویتیشن سلول‌های چربی را تبدیل به مایع می‌کند (سلول‌های چربی را می‌سوزاند) و سپس این سلول‌ها توسط سیستم تصفیه طبیعی بدن از بدن خارج می‌شوند و شکل بدن شما بدون نیاز به بیهوشی و بستری شدن خوش‌فرم می‌یابد.

اگر شما در بدن خود چربی‌های مقاومی دارید که نمی‌توانید آنها را با رژیم‌های غذایی و تمرینات ورزشی از بین ببرید و به دنبال روشی مطمئن و غیرتهاجمی برای برداشتن این چربی‌های سرسخت هستید، اولتراسوند کویتیشن بهترین گزینه برای شما است. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی تعداد و تناوب جلسات درمانی مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب را برای شما مشخص می‌کنند. اولتراسوند کویتیشن یک درمان سرپایی محسوب شده و برای خوش‌فرمی بدن روشی بسیار مؤثر است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص اولتراسوند کویتیشن یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

اولتراسوند  کویتیشن چیست؟


در کویتیشن از امواج اولتراسوند و انرژی رادیوفرکانسی (RF) استفاده می‌شود تا سلول‌های چربی و سلولیت‌ها بدون آسیب رساندن به اعضا و سلول‌های مجاور تجزیه شوند. بلافاصله پس از درمان، بدن شما سلول‌های چربی از بین رفته را پاکسازی می‌کند که این کار عمدتاً از طریق کبد انجام می‌شود. انجام این فرایند راحت و بدون درد بوده و عوارض جانبی نداشته و برای انجام آن نیاز به بیهوشی یا استفاده از داروهای آرامش‌بخش هم نیست.

اولتراسوند کویتیشن چگونه چربی‌ها را از بین می‌برد؟


ارتعاشات متناوب مثبت و منفی امواج صوتی فشار قوی را بر غشای سلول‌های چربی وارد می‌کند. از آنجا که غشای سلول‌های چربی توان مقاومت در برابر این فشار را ندارند بنابراین به مایع تبدیل می‌شوند. بعد از شکستن سلول‌های چربی، چربی تجزیه شده به شکل‌تری گلیسیرید وارد مایع میان بافتی بین سلول‌ها شده و به شکل آنزیمی به گلیسرول و اسیدهای چربی آزاد متابولیزه می‌شود. گلیسرول محلول در آب توسط سیستم گردش خون جذب شده و به عنوان منبع تأمین انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از سوی دیگر اسیدهای چرب غیر حلال به کبد منتقل شده و مانند اسیدهای چربی غذایی فراوری می‌شوند.

مطالعه بیشتر  کوچک کردن و کاهش سایز سینه ها با لیپوساکشن و جراحی

انجام اولتراسوند  کویتیشن برای چه کسانی مناسب است؟


متأسفانه این روش درمانی برای همه افراد مناسب نیست. شاخص توده بدنی باید در دامنه قابل درمان باشد و نباید از 30 بیشتر باشد. افراد بسیار چاق نمی‌توانند از این فرایند برای شکل‌دهی بدن استفاده کنند و می‌توانند از لیپوساکشن اولتراسونیک استفاده کنند. همچنین ابتلا به برخی بیماری‌ها و مصرف بعضی از داروها باعث می‌شود که افراد نتوانند تحت این فرایند قرار بگیرند.

کویتیشن چه مشکلاتی را درمان می‌کند


 • برداشتن چربی‌ها و کاهش سلولیت‌ها
 • لیپوزیس آنزیمی، اصلاح رنگ پوست
 • کاهش عمومی سایز کمر، شکم و باسن
 • شکل‌دهی بدن و تناسب‌اندام
 • رفع شلی پوست و جوان‌سازی، بهبود خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست
 • ترمیم اسکار (جای زخم) و رفع چین و چروک‌های پوست

نواحی قابل درمان


نواحی قابل درمان بدن با استفاده از این روش شکم، باسن، پهلوها و ران‌ها، قسمت بالایی دست‌ها، قسمت داخلی زانوها و سینه مردان است.

مزایا


در ادامه تعدادی از مزایای کویتیشن آورده شده است:

 • پس از یک جلسه درمانی، چندین سال جوان‌تر به نظر می‌رسید.
 • بهبودی پوست و رفع شلی آن
 • نتایج تأییدشده بالینی
 • بدون نیاز به بیهوشی یا استفاده از داروهای آرامش‌بخش
 • عدم احتمال بروز عفونت (برخلاف روش‌های جراحی دیگر)
 • مطمئن و بدون درد
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • نتایج پس از انجام یک جلسه درمان مشهود است.

نحوه انجام فرایند


kavi5

ژل اولتراسوند روی ناحیه تحت درمان مالیده می‌شود که به موجب آن شما کمی احساس سرما می‌کنید و سپس دستگاه اولتراسوند کویتیشن برای درمان و رفع چربی در خلال یک فرایند مکش انجام می‌شود تا میزان بیشتری از سلول‌های چربی شکسته شوند.

مطالعه بیشتر  عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

برخی افراد ممکن است به دلیل صدایی که اولتراسوند درون بدن آنها ایجاد می‌کند کمی احساس ناراحتی کنند اما این صدا مضر نبوده و به محض این که ارتباط دستگاه کوتیشن اولتراسوند با پوست یا بدن قطع شود این صدا هم از بین می‌رود. این صدا کاملاً بی‌ضرر و بی‌خطر بوده و نشان‌دهنده این است که دستگاه در حال کار کردن و فرایند در حال انجام شدن است.

آیا این روش مطمئن و بی‌خطر است؟


این فرایند کاملاً غیرتهاجمی، بدون درد و بدون خطر است و در آن از هیچ اشعه‌ای استفاده نمی‌شود. امواج اولتراسوند چربی را ذوب می‌کنند و دستگاه وکیوم به انتقال سریع چربی‌ها به بیرون از بدن کمک می‌کند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی لازم است؟


در حالی که شما پس از اولین جلسه درمانی می‌توانید نتایج حاصله را مشاهده کنید، باید برای دست‌یابی به نتایج مطلوب 6 تا 12 جلسه این درمان را ادامه دهید. جلسات درمانی به فاصله یک هفته بوده تا چربی‌ها فرصت تبدیل شدن با اسیدهای چرب را پیدا کرده و از سیستم مناسب دفع شوند.

نتایج


پس از جلسه اول، مزایای کویتیشن آشکار شده و مشتریان خواهند دید که چند سانتی‌متر از سایز آن‌ها کاسته شده که با ادامه درمان در جلسات بعدی این کاهش سایز بیشتر هم خواهد شد. سن، متابولیسم، تغییرات هورمونی، داروها، ساختار بافت و ناحیه تحت درمان در نتایج مؤثر است. برای حفظ نتایج حاصله باید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کرده و به طور مرتب ورزش کنید.

اثرات از این روش درمانی چه مدت دوام دارد؟

برای حفظ نتایج باید از یک رژیم کم‌کالری سالم پیروی کرده و به طور منظم ورزش کنید. روز قبل از انجام فرایند کویتیشن حداقل 8 لیوان آب بنوشید. میزان دفع چربی با افزایش نوشیدن آب شتاب می‌گیرد بنابراین نوشیدن آب یک مؤلفه کلیدی و مهم برای دفع چربی‌ها و بهره بری کامل از مزایای کویتیشن است.

مطالعه بیشتر  لیفت ابرو با بوتاکس: نحوه تزریق بوتاکس برای بالاکشیدن ابرو

دستورالعمل‌های قبل و بعد از درمان


پیروی از یک رژیم غذایی سالم کم‌کالری و نوشیدن 8 لیوان آب در روز قبل از درمان و بعد از آن بسیار مهم است. میزان دفع چربی با نوشیدن آب شتاب می‌گیرد بنابراین نوشیدن آب یک مؤلفه مهم در دفع چربی‌ها است.

در سه روز پس از درمان باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • کافئین مصرف نکنید (چای، قهوه یا کوکائین).
 • نوشیدن مقادیر زیاد آب و خوردن میوه
 • بلافاصله پس از درمان غذاهای خیلی چرب نخورید (مانند غذاهای سرخ‌کردنی)

عوارض جانبی


قرمز شدن یا صورتی‌رنگ شدن خفیف پوست ممکن است در برخی موارد دیده شود اما درد ندارد. گرمای تولیدشده توسط دستگاه به راحتی قابل‌ تحمل است. ممکن است شما تا 24 ساعت پس از انجام درمان، صدای بوق یا زنگ خوردن را در گوش‌های خود بشنوید. به ندرت پوست دچار آسیب‌دیدگی می‌شود ولی به هر حال، ناحیه تحت درمان تا چند ساعت پس از کویتیشن گرم می‌ماند.

هزینه


تناوب و فاصله بین جلسات درمانی و هزینه درمان کاملاً به ناحیه بدن که تحت درمان قرار می‌گیرد بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *