راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

تاریخ 22 آبان 1402

داشتن صورتی چاق‌تر می‌تواند مشکل شلی و افتادگی پوست را برطرف کند و ظاهری بسیار جوان‌تر به چهره‌ی شما ببخشد. حتماً متوجه این موضوع شده‌اید که در زمان جوانی صورت شما به خاطر وجود چربی بیشتر در گونه‌ها، پر‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌آید. با بالا رفتن سن ما، از کلاژن و الاستین موجود در پوست به تدریج کاسته می‌شود و در نتیجه حجم پوست نیز کاهش پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید صورت شما پرتر و چاق‌تر به نظر بیاید، لازم نیست مرتباً چربی به خورد بدن خود بدهیدو چاقی صورت با تغذیه تنها روش حل مشکل نیست . شما می‌توانید با انجام روش‌های درمانی ایمن و مؤثری که در این زمینه وجود دارند و همچنین داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن، به صورت خود حجم و برجستگی بیشتری ببخشید.

chaghsoorattt

صورت جوان دارای حجم مناسب، برجستگی‌های مدور، پوستی منسجم، صاف و شاداب است. اگر حجم برخی نواحی در صورت شما رو به کاهش است، متخصصین پوست ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند به بازیابی حجم ازدست‌رفته‌ی صورت شما کمک کنند و ظاهر جوان و زیبای چهره‌ی شما را به حالت قبل بازگردانند. راه‌های زیادی برای چاقی صورت وجود دارد که در این میان، سریع‌ترین راهی که به نتیجه می‌رسد، تزریق ژل است. تزریق ژل نتایج بسیار قابل ‌توجهی ایجاد می‌کند و از سوی دیگر درد بسیار ناچیزی دارد و مدت زمان بهبودی پس از آن نیز بسیار کوتاه است. سایر روش‌های درمانی عبارتند از تزریق چربی، میکرونیدلینگ، رادیوفرکانسی(RF) و ایمپلنت. همچنین انجام مراقبت‌هایی مانند تغذیه مناسب، ماساژ، یوگا، و کاربرد انواع ماسک‌ها می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، و یا رزرو نوبت از کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی صورت جوان


chaghsoorattt1

یک صورت جوان ظاهر بسیار جذابی دارد که در آن گونه‌ها برجسته، پوست صورت کاملا منسجم و کشیده و خطوط فکی به زیبایی نمایان هستند. با بالا رفتن سن، پوست صورت شل و افتاده می‌شود و گونه‌ها برجستگی خود را از دست می‌دهند و بنابراین و زاویه پایینی صورت که قبلاً باز‌تر بود، بسته می‌شود. چین و چروک‌های پوستی نیز با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کنند و دو طرف لب‌ها به سمت پایین افتاده می‌شود و صورت حالتی ناراحت یا نگران پیدا می‌کند.

علل لاغری صورت


با بالا رفتن سن نه تنها پوست صورت دچار چین و چروک می‌شود بلکه حجم صورت نیز کاهش یافته و حالت شاداب پوست صورت به خاطر کاهش چربی‌های زیر پوستی از بین می‌رود. کلاژن موجود در پوست موجب انسجام و سفتی پوست و الاستین باعث ایجاد خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود و با کاهش تولید این دو ماده، پوست حالت شل و افتاده پیدا می‌کند. عواملی که می‌توانند در لاغر شدن صورت و شل و چروکیده شدن پوست صورت تأثیر داشته باشند عبارتند از:

 • ژنتیک
 • روند طبیعی پیر شدن
 • آفتاب‌ سوختگی
 • عوامل تشدیدکننده محیطی
 • سیگار کشیدن
 • عدم تعادل هورمونی
 • بیماری
 • مصرف برخی داروهای خاص
 • کاهش وزن بسیار زیاد یا نوسان وزن زیاد

نواحی قابل درمان


 • گونه‌ها
 • لب‌ها
 • زیر چشم‌ها
 • خطوط بالای لب
 • خطوط پایین لب

روش‌های درمانی برای چاق کردن صورت


تزریق ژل

chaghsoorattt2

تزریق ژل می‌تواند به نحو مؤثری، حجم ازدست‌رفته‌ی صورت را جایگزین کند و فرم صورت را بهبود دهد. نواحی از صورت که اغلب با کمک تزریق ژل، جوان‌ می‌شوند عبارتند از: گونه‌ها، خطوط خنده، گودی زیر چشم‌ها، چین و چروک دور دهان و لب‌ها.

عنصر اصلی اغلب ژل‌های تزریقی، هیالورونیک اسید است. این ماده مولکول‌های آب را جذب خود کرده و آنها را در خود نگه می‌دارد و بدین ترتیب پوست را برجسته و شاداب می‌کند. هیالورونیک اسید تزریق شده در صورت می‌تواند جایگزین حجم از دست رفته‌ی پوست شود و چین و چروک‌های پوستی را از بین ببرد و در مورادی که چاقی صورت با تغذیه امکان پذیر نمیباشد موثر است .

نحوه‌ی انجام تزریق ژل

پر شدن صورت با تزریق ژل عملی سریع و ساده است که انجام آن حدود 30 الی 40 دقیقه زمان می‌برد. ژل به دقت در نواحی مورد نظر در زیر پوست تزریق می‌شود و به بافت زیر پوست حجم داده و برجستگی‌های از دست رفته را دوباره بازیابی می‌کند. برای اغلب افراد، تزریق ژل کاملاً بدون درد است اما در صورت درخواست بیمار می‌توان از ماده‌ی بی‌حس‌کننده موضعی نیز استفاده کرد.

نتایج

یکی از فوق‌العاده‌ترین چیزها در مورد تزریق ژل این است که شما می‌توانید نتایج را بلافاصله پس از جلسه درمانی مشاهده کنید. ممکن است تا چند روز جایی که ژل تزریق شده است کمی متورم باشد و در موارد کمی نیز ممکن است در این ناحیه کبودی ایجاد شود. به طور کلی، نتایج حاصل از تزریق اغلب ژل‌ها موقتی هستند و معمولاً بین چند ماه تا یک سال دوام دارند. مدت زمان دقیق ماندگاری ژل به نوع آن بستگی دارد. برای حفظ نتایج حاصل از تزریق ژل لازم است که تزریق پس از مدتی تکرار شود.

تزریق چربی

chaghsoorattt3

در این روش برای بازیابی شادابی و جوانی صورت و افزایش حجم صورت از چربی‌هایی استفاده می‌شود که از سایر نواحی بدن گرفته شده‌اند و این چربی‌ها پس از غنی‌سازی در صورت تزریق می‌شوند. تزریق چربی در صورت می‌تواند چهره‌ی شما را سالها جوان‌تر نشان دهد و پوست شما را صاف و هموار و درخشنده کند. با روش تزریق چربی می‌توان حجم از دست رفته در نواحی گیجگاهی را بازیابی کرد، افتادگی پلک‌ها را برطرف کرد، پوست شل و افتاده‌ی گونه‌ها و خطوط فکی را مجدداً لیفت نمود و به ناحیه چانه و زیر چانه فرم بهتری بخشید و آنها را را برجسته‌تر کرد.  

نحوه انجام تزریق چربی

در این روش از یکی از نواحی مورد نظر در بدن که چربی‌های اضافه دارد، مقداری چربی بیرون کشیده می‌شود و سپس چربی به دست آمده، با حفظ سلامت سلول‌های چربی، غنی‌سازی می‌شود و در نواحی از صورت که حجم خود را از دست داده‌اند تزریق می‌شود. این روش کم‌تهاجمی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در حدود 1.5 تا 2 ساعت زمان می‌برد. شما بلافاصله بعد از اتمام تزریق چربی می‌توانید کلینیک را ترک کنید و به خانه بازگردید.

نتایج

نتایج تزریق چربی تا سال‌ها ماندگار هستند. البته با بالا رفتن سن، به طور طبیعی چربی‌های صورت تحلیل می‌روند اما این روند در افرادی که تزریق چربی را انجام داده‌اند بسیار کند‌تر از دیگران خواهد بود. اگر به دنبال راه حلی ماندگار برای مشکل لاغری صورت خود هستید، انجام تزریق چربی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

پروتز

chaghsoorattt4

روش کاشت پروتز (ایمپلنت) در حال حاضر کمتر استفاده می‌شود و جای خود را به روش‌های تزریق ژل و تزریق چربی داده است. اما با این حال، کاشت پروتز یک راه حل دائمی و همیشگی برای ایجاد چاقی در صورت است. پروتز‌ها بر روی استخوان صورت قرار می‌گیرند و قادرند برجستگی‌های مورد نظر شما را در صورت ایجاد کنند.

جهت افزایش برجستگی قدامی، تحتانی یا کناری چانه، از پروتز‌های چانه مختلفی استفاده می‌شود. این پروتز‌ها از طریق برشی که در داخل دهان و زیر لب قرار می‌گیرد، در زیر یا کنار پلک پایین قرار می‌گیرند. همچنین، ایمپلنت‌های خطوط فکی نیز می‌توانند برجستگی و فرم قسمت کناری و پایینی صورت را تصحیح کنند. پروتزهای پارانازال نیز پروتزهایی با فرم و ساخت سفارشی هستند و بین بینی و لب بالایی قرار می‌گیرند تا برجستی قدامی فک بالایی را بیشتر کنند.

میکرونیدلینگ

chaghsoorattt5

میکرونیدلینگ به تولید کلاژن و الاستین جدید در پوست کمک می‌کند. این روش باعث آبرسانی به پوست، تغذیه مناسب پوست و استحکام دهی صورت می‌شود. با انجام چند جلسه میکرونیدلینگ در طول یک دوره درمانی، می‌توان به دست آوردن نتایج دائمی در افزایش حجم صورت رسید. این روش ساده از یک رولر پوستی ویژه استفاده می‌کند. این رولر دارای تعدادی سوزن بسیار باریک و تیز است که به سر رولر متصل شده‌اند. رولر مستقیماً بر روی پوست قرار داده شده و به آرامی چرخانده می‌شود.

رادیوفرکانسی (آر اف)

chaghsoorattt6

از امواج رادیوفرکوئنسی (RF) برای گرم کردن لایه‌های عمقی کلاژن در زیر پوست استفاده می‌شود. این گرما موجب تحریک بدن برای اولید کلاژن بیشتر و افزایش حجم کلاژن موجود می‌شود و بنابراین فرم کلی صورت بهبود پیدا می‌کند.

غذاهای سالم بخورید

chaghsoorattt7

قدرت و سلامت بدن شما به غذاهایی بستگی دارد که هر روز می‌خورید. غذاهایی که حاوی ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، نه تنها برای سلامت و رشد بدن شما مفید هستند بلکه به زیبایی پوست صورت و چاق شدن صورت کمک می‌کنند. اگر واقعاً می‌خواهید که به شیوه‌ای طبیعی صورت خود را چاق کنید، باید غذاهای سالم و مفیدی مانند جو، پنیر، شیر، هویج، سیب، روغن زیتون، عسل، آواکادو، مغزیجات، تخمه گیاهان، حبوبات و چربی‌های سالم بخورید. شما می‌توانید این غذاها را به صورت میان وعده مصرف کنید تا به سلامت بدن خود و داشتن پوستی صاف‌تر و صورت پر‌تر کمک کنید.

برای دانستن دیگر راه‌های طبیعی برای داشتن صورت چاق‌تر، بدون اضافه کردن وزن بدن، ادامه‌ی این مقاله را بخوانید.

آب کافی بنوشید

chaghsoorattt8

نوشیدن آب فراوان یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن چاق شدن صورت است. شما باید برای مرطوب نگه داشتن پوست خود  و آبرسانی به بدن خود روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

یوگای صورت

chaghsoorattt9

یوگای صورت به عنوان یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای پر شدن و چاق شدن صورت شناخته می‌شود. این روش همچنین برای افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست مفید است. این دو ماده برای داشتن پوست سالم و شاداب و لیفت پوست که موجب رفع فرورفتگی گونه‌ها می‌شود، ضروری هستند.

باد کردن بادکنک

chaghsoorattt10

باد کردن بادکنک یکی از ترفند‌های موثر برای افزایش حجم عضلات گونه است. تنها کاری که لازم است بکنید این است که یک بادکنک را باد کنید و حالت بادکرده‌ی لپ و گونه‌ی خود را برای یک دقیقه حفظ کنید. شما باید این کار را 5 تا 6 بار در روز تکرار کنید.

روغن زیتون

chaghsoorattt11

چربی‌های سالم و اشباع نشده‌ی موجود در روغن زیتون می‌توانند به سلامت و شادابی پوست شما کمک زیادی کنند. چند قطره از روغن زیتون را روی گونه‌های خود بریزید و صورت خود را با آن ماساژ دهید. ماساژ صورت را 5 دقیقه ادامه دهید و سپس اجازه دهید تا روغن جذب پوست شما شود.

مشاوره رایگان