عمل جراحی ترمیمی، ثانویه یا مجدد بینی عمل شده

 

shakhes

جراحی ثانویه بینی یکی از پیچیده‌ترین جراحی‌های پلاستیک است زیرا در این عمل باید شکل و عملکرد بینی‌ای که قبلاً تغییر کرده دوباره بازسازی شود. جراح متخصص عمل دوباره بینی باید توانایی تغییر بافت‌های اسکار ساخته‌شده در جراحی قبلی را داشته باشد همچنین بتواند با دیدی زیبایی شناسانه بینی را به گونه‌ای‌ترمیم کند که با دیگر اجزای صورت هارمونی و هماهنگی داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که از مشاوره یک جراح که در زمینه جراحی ترمیمی بینی تبحر دارد استفاده کنید زیرا اعتماد به جراحی که مهارت کافی برای انجام عمل ثانویه بینی را نداشته باشد ممکن است باعث آسیب‌های بیشتر شود.

افرادی که از ظاهر بینی عمل شده خود ناراضی هستند یا بینی آنها آسیب دیده است تمایل دارند که عمل جراحی ثانویه بینی را برای ترمیم و اصلاح بینی خود انجام دهند. یک عمل جراحی ثانویه بینی به یک جراح هنرمند، ماهر و دلسوز نیاز دارد.در جلسه مشاوره با متخصص برای انجام جراحی مجدد رو بینی عمل شده، بسیار مهم است که بیمار انتظارات منطقی از نتیجه عمل و ظاهر فعلی بینی خود داشته باشد. جراح با بررسی عملکرد و ظاهر بینی شخص درباره تغییراتی که می‌توان در عمل ثانویه بینی انجام داد با بیمار صحبت می‌کند. به خاطر داشته باشید که قبل از تصمیم به انجام جراحی مجدد باید بین 12 تا 18 ماه صبر کنید. تا نتایج جراحی اولیه به خوبی نمایان شده و بعد درباره مشکلات احتمالی با متخصص صحبت کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی ترمیمی بینی و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.

1

2

3

4

جراحی ثانویه یا جراحی ترمیمی بینی چیست؟


عمل ترمیمی بینی که به آن جراحی ثانویه هم گفته می‌شود یک عمل جراحی است که در آن نتایج عمل اولیه بینی که ناموفق بوده یا به نتایج مطلوب دست نیافته است اصلاح می‌شود. این عمل نباید با اصلاحات جزئی که در 5 تا 15 در صد از عمل‌های جراحی و معمولاً توسط همان جراح اصلی انجام می‌شود اشتباه گرفته شود. جراحی ثانویه بینی زمانی انجام می‌شود که برای بازسازی ظاهر طبیعی بینی به اصلاحات اساسی از طریق انجام یک عمل جراحی پیچیده نیاز باشد.
ممکن است پس از انجام برخی از عمل‌های بینی، ظاهر بینی غیرطبیعی شده یا هماهنگی بین بینی و سایر اجزای صورت از دست برود، در این صورت برای حل این مشکلات و افزایش هارمونی بینی با اجزای دیگر صورت باید عمل جراحی ثانویه بینی انجام شود. ممکن است پس از انجام یک عمل بینی ناموفق بیمار دچار اختلالات تنفس شود که برای اصلاح آن باید دوباره تحت عمل جراحی قرار گیرد.

مزایای انجام عمل جراحی ثانویه (ترمیمی) بینی


زمانی که بیمار برای یک عمل جراحی وقت، پول و انرژی خود را صرف می‌کند، نتایج ناموفق بسیار ناامیدکننده است. عمل جراحی ثانویه بینی در افرادی که به شدت از ظاهر بینی خود پس از عمل جراحی ناراضی هستند این شانس را می‌دهد که دوباره بینی خود را به شکلی که می‌خواستند مورد عمل جراحی قرار دهند. سایز و شکل متفاوت بینی می‌تواند به طور کامل ظاهر فرد را تغییر داده و تصویر فردی و اعتماد به نفس شخص را افزایش دهد.

مشکلات عمومی که نیاز به انجام عمل جراحی ثانویه بینی دارند


  • انسداد مسیر هوا در بینی
  • از بین رفتن غضروف یا استخوان بینی
  • ظاهر مصنوعی بینی و عدم هماهنگی آن با سایر اجزای صورت
  •  تخریب دریچه‌های داخلی و خارجی بینی
  • از بین رفتن تقارن بینی و ظاهر صورت
  • کاهش کم یا زیاد استخوان پل بینی و ارتفاع بینی
  • شکل ناکامل و نتایج ناقص
  • نوک بینی نامتناسب
  • تنگ و باریک شدن نوک بینی
  • اسکار و جای زخم زیاد در داخل و خارج بینی (بافت ضخیم اسکار)

پس از انجام عمل جراحی ثانویه چه انتظاری باید داشت؟


عوامل بسیاری در انجام عمل جراحی ثانویه بینی دخیل هستند. باید در جلسه مشاوره‌ای که با جراح تنظیم می‌شود، بیمار نگرانی‌ها و نارضایتی‌های خود را برای جراح بیان کرده تا وی بتواند میزان ترمیم و اصلاحات مورد نیاز را مشخص کند. ماهیت عمل جراحی با ضخامت پوست، میزان تغییر بافت اصلی در عمل جراحی قبلی و میزان بازسازی مورد نیاز مشخص می‌شود.
در اکثر موارد، متخصص جراحی بینی از سیستم عکس‌برداری سه‌بعدی وکترا که تصاویر سه‌بعدی از نتایج مورد انتظار را شبیه‌سازی می‌کند استفاده می‌کند. تخصص بالایی برای تشخیص و درک علل و پیچیدگی‌های آناتومیک که باعث ایجاد نارضایتی در بیمار شده است مورد نیاز است. ممکن است بینی به دلایل عملکردی، زیبایی یا هر دو نیاز به عمل جراحی ثانویه داشته باشد و پزشک باید مطمئن شود که بیمار از نتایج مورد انتظار راضی بوده و می‌تواند به آن اطمینان کند.

انجام عمل جراحی


عمل جراحی ثانویه بینی یک عمل بسیار پیچیده است که آینه عمل جراحی اولیه است اما به تکنیک‌های بیشتری نیاز دارد که به میزان اصلاحاتی و تغییر استخوان‌بندی که در بینی نیاز است بستگی دارد. برای دست‌یابی به ظاهری طبیعی در بینی که به نظر بسیار بلند یا کوتاه، باریک و ناهماهنگ با دیگر اجزای صورت شده است باید عمل جراحی با دقت بسیار زیادی انجام شود. ممکن است عمل‌های دیگری برای اصلاح اختلالات تنفسی ایجاد شده نیز نیاز باشد.

بازسازی یک ساختار ترمیمی به دلیل برداشته شدن بافت‌های اصلی و بافت اسکار باقی‌مانده از عمل قبل بسیار پیچیده‌تر است. جراح باید بر روی استخوان‌ها و غضروف‌هایی کار کند که قبلاً تغییر یافته است و دارای بافت‌های اسکار از عمل قبلی است. یکی از ملاحظات اساسی در عمل جراحی ثانویه بینی این است که مقدار زیادی از بافت‌ها در عمل قبل برداشته شده و احتمالاً برای تقویت و نگهداری ساختار بینی و بازسازی شکل آن به برخی عمل‌های گرافت یا پیوند نیاز می‌شود. این گرافت ها به طور طبیعی از سپتیوم بینی، غضروف گوش یا غضروف دنده‌ها گرفته می‌شود اما مواد پیوندی مصنوعی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که به طور گسترده‌ای هم این مواد به کار برده می‌شود.

پس از انجام عمل جراحی ثانویه بینی، بینی بیمار به مدت یک هفته گچ گرفته شده و تورم و کبودی ناشی از عمل به تدریج در مدت یک یا دو هفته محو می‌شود. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا بافت داخلی بینی التیام یافته و تغییرات رو به افزایش به مرور زمان دیده خواهند شد.

پس از انجام عمل جراحی ثانویه بینی چه انتظاری باید داشت؟


عمل جراحی ثانویه بینی یکی از پیچیده‌ترین و چالشی‌ترین عمل‌های جراحی است که نتایج حاصل از انجام آن می‌تواند راضی‌کننده باشد. زمانی که قسمت ضعیف تقویت شد، ناهماهنگی‌ها اصلاح شد و ظاهر طبیعی بینی بازگشت، احساس تازه‌ای از اعتماد به نفس در بیمار شکل می‌گیرد. اصلاح اختلالات تنفسی می‌تواند احساس کلی خوب بودن را افزایش داده و نگرانی‌هایی که در مورد سلامتی وجود داشت را کاهش داده و از بین ببرد.

هزینه عمل جراحی ثانویه و ترمیمی بینی


هزینه جراحی ثانویه بینی در مقایسه با هزینه جراحی اولیه رینوپلاستی بیشتر است. این امر به علت سخت‌تر بودن جراحی ثانویه بینی، طولانی بودن مدت عمل و نیاز به یک جراح با تجربه و حرفه‌ای است. با این وجود چون جراحی ثانویه علت‌ها و تکنیک‌ها متفاوتی دارد. به منظور آگاهی از میزان دقیق هزینه‌ها مشورت با پزشک متخصص امری ضروری است. شماره‌های 218833402902188333259 جهت دریافت مشاوره درباره هزینه جراحی ثانویه در اختیار شما هستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان