لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای صورت و بدن؛انواع دستگاه ها، عوارض و هزینه

تاریخ 23 آبان 1402

اگر در جستجوی روشی برای رفع موهای زائد صورت و بدن هستید و می‌خواهید همیشه پوستی نرم و صاف و بدون مو داشته باشید، مژده ما به شما این است که جستجویتان به پایان رسیده است. از بین بردن دائمی مو با لیزر مو زائد روشی سریع و موثر است که خواسته همیشگی شما را برآورده خواهد ساخت.

laser

به بانوان و آقایانی که از وکس، بند انداختن، موچین به دست گرفتن و استفاده از کرم‌های موبر خسته شده‌اند، توصیه می‌کنیم لیزر موهای زائد را امتحان کنند. واقعاً زمانی که می‌توان از تکنولوژی لیزر برای رفع دائمی موهای تقریباً هر نقطه از بدن بهره گرفت، دلیلی برای روی آوردن به این روش‌های دردناک و موقتی قدیمی وجود ندارد. با انجام چند جلسه درمان در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی شاهد کاهش چشمگیر موهای زائد پاها، پشت بدن، خط بیکینی و دیگر ناحیه‌های دارای موهای زائد خواهید بود.  یکی از متخصصین ما مناسب بودن لیزردرمانی را بررسی می‌کند. برای دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

[dopts id=”13″]

لیزر موهای زائد


هم زنان و هم مردان تمایل دارند که برای از بین بردن موهای زائد از روشی استفاده کنند که نتایج دائمی و بلندمدت داشته باشد، تا نیازی به هدر دادن وقت برای اصلاح و کندن موهای زائد نباشد. در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی، از دستگاه‌های پیشرفته و جدید برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌کنیم تا نتایج عالی را به مراجعین‌مان ارائه دهیم. اکثر بیماران ما از نتایج درمان انجام شده در کلینیک رازی راضی‌اند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه در رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، توصیه می‌شود که یک دوره درمانی را طی کنید. اغلب بیماران نیاز به 4 تا 8 جلسه درمانی دارند تا تمام موهای زائد را از بین ببرند، زیرا در هر جلسه، تعدادی از فولیکول‌های مو در فاز رشد و برخی دیگر غیرفعال هستند. از آنجایی که فقط موهای در حال رشد به درمان واکنش نشان می‌دهند، لیزردرمانی باید تکرار شود تا فولیکول‌هایی که در جلسه قبل در مرحله سکون بودند نیز هدف قرار بگیرند. به این ترتیب، درمان هر 4 هفته یکبار بر روی صورت و هر 6 هفته یکبار بر روی بدن تکرار می‌شود. تعداد دفعات تکرار درمان نامحدود است و می‌توان آن را در صورت لزوم با رعایت وقفه‌های اعلام شده در عرض یک سال تکرار کرد تا بهترین نتیجه به دست آید.

متقاضی مناسب


رفع موهای زائد با لیزر هم برای بانوان و هم برای آقایان، برای تمام پوست‌ها و تمام ناحیه‌های بدن مناسب است. لیزردرمانی برآمدگی‌های ناراحت کننده ناشی از موهای درون روییده را نیز با تخریب فولیکول‌های درگیر از بین می‌برد.  این درمان بسیار ایمن، موثر و راحت است.

لازم به ذکر است که  هر چه مو تیره‌تر و زبرتر باشد، نتایج سریع‌تر و بهتر خواهد بود. از مزایای این درمان کارآمد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لذت بردن از پوستی صاف و بدون مو
  • مواجه نشدن با حساسیت‌های دردناک، عفونت و موهای درون روییده ناشی از اصلاح با تیغ
  • مناسب برای انواع پوست و تمام ناحیه‌های بدن
  • ایمن، موثر و راحت
  • ماندگاری بالای نتایج

از لیزر برای رفع موهای زائد در کدام قسمت از بدن می‌توان استفاده کرد؟


لیزر رفع موهای زائد تقریبا در تمام نقاط بدن قابل استفاده است:

  • ناحیه‌های کوچکی مانند لب، بالای چانه، پاها، انگشتان و خط شکم
  • ناحیه‌هایی با بزرگی متوسط مانند: بیکینی، اطراف ناحیه بیکینی، زیربغل و خط ریش
  • ناحیه‌های بزرگی مانند تمام پشت بدن، تمام پا، دست و بازو و کل ناحیه بیکینی

درمان


laser4

دستگاه رفع موهای زائد پرتوهای نور پالسی را به فولیکول‌های موی ناحیه معین می‌تاباند، بدون آن که کوچک‌ترین آسیبی به پوست اطراف وارد شود. این عمل غیرجراحی و غیرتهاجمی است. مدت زمان درمان به مقدار مو و بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد، اما متوسط زمان کمتر از یک ساعت است.

پرسش‌های متداول


laser5

 آیا رفع موهای زائد با لیزر دردناک است؟

اکثر بیماران سوزش ملایمی را هنگام فعال‌سازی پالس‌های لیزر در ناحیه‌های دارای موهای زائد حس می‌کنند. میزان این ناراحتی متغیر است و در صورت لزوم با کرم بی‌حسی موضعی کنترل می‌شود. اکثر بیماران ناراحتی ناشی از عمل را مانند برخورد کش به پوست توصیف می‌کنند. ناراحتی پس از عمل ناچیز است.

تفاوت لیزر موهای زائد با الکترولیز چیست؟

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد به طور کلی آسان‌تر و در اکثر موارد موثرتر از الکترولیز است. الکترولیز یک روش درمانی است که با استفاده از سوزن‌های کوچک، به تمام فولیکول‌های مو شوک وارد می‌کند. همچنین، احتمال وجود زخم پس از الکترولیز وجود دارد، در حالی که در لیزردرمانی این احتمال کاملاً منتفی می‌شود.

دوران بهبود چگونه است؟

بیشتر بیماران پس از انجام لیزر برای از بین بردن موهای زائد، تحمل حداقل ناراحتی را دارند و به سرعت بهبود می‌یابند. پوست، به ویژه در اطراف فولیکول‌های مو، به مدت کوتاهی قرمز و حساس می‌شود، اما این ناراحتی مختصر تا آنجا که برنامه روزانه را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. در صورت لزوم، می‌توان از مرطوب‌کننده برای تسکین پوست استفاده کرد.

مهم است که در دوران بهبود، ناحیه‌ای که لیزر اعمال شده است، تراشیده یا موهای آن را کنده نشود. استفاده از لوازم آرایش خشک‌کننده پوست هم ممنوع است. همچنین، باید از تابش نور خورشید خودداری کرد و در معرض آفتاب حتماً از کرم ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کرد.

نتایج چه زمانی قابل مشاهده است؟

در هر جلسه درمان، بسته به ناحیه مورد نظر حداکثر فقط 30 درصد از موها در مرحله رشد هستند. بنابراین چند جلسه درمان باید انجام شود تا کاهش درازمدت موهای زائد به دست آید. البته کم شدن موهای زائد از همان جلسه اول قابل مشاهده است. متخصصین ما توصیه می‌کنند که برای دستیابی به بهترین نتیجه با ماندگاری بالا سه تا 8 جلسه درمان هر ناحیه از بدن انجام شود. البته این تعداد به طور متوسط و برای از بین بردن موهای تیره و زبر بیان شده است، از بین بردن موهای ظریف‌تر و نرم‌تر به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد.

ماندگاری نتایج چقدر است؟

لیزر موهای زائد موهای درمان شده را برای همیشه کم می‌کند، اما تمام موها را کاملاً از بین نمی‌برد. درجه از بین رفتن موها متغیر است و در درازمدت کاهشی 50 تا 90 درصدی را در موهای زائد شاهد خواهید بود.

آیا لیزر موهای زائد درمان مناسبی برای من است؟

ما در کلینیک رازی لیزر موهای زائد را برای تقریباً تمام پوست‌ها ارائه می‌دهیم. چنانچه پوست روشن‌تر از موهای زائد باشد، درمان بهترین نتیجه را به دست می‌دهد، بنابراین متقاضیان با موی بور، قرمز یا سفید در مقایسه با افراد دارای پوست روشن و موهای بسیار تیره نتیجه محدودتری می‌گیرند. برای ارزیابی دقیق نتایج لیزر موهای زائد می‌توانید با شماره … تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان در نظر گرفته شود.

هزینه لیزر موهای زائد


هزینه لیزر موهای زائد براساس میزان تراکم موها، ناحیه تحت درمان، تعداد شات‌های دستگاه و تعداد جلسات درمانی تعیین می‌شود.به منظور کسب اطلاعات کامل در این زمینه می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید. مشاورین ما آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

مشاوره رایگان