پرکننده پوستی یا ژل و فیلر چیست؟


پرکننده پوستی (ژل یا فیلر) برای جبران حجم از دست رفته و رفع لاغری در صورت تزریق می‌شود، پوست را سفت و کشیده می‌کند و چهره را جوان‌تر می‌کند.

با توجه به سلیقه و انتظارات هر فرد و آنالیز چهره توسط متخصص زیبایی ما شما می توانید بهترین محل جهت تزریق ژل  و درمان را برروی صورت خود انجام دهید. فقط کافیست جهت مشاوره رایگان و رزرو وقت با شماره‌های 02188334029 –  02188333259 تماس حاصل فرمایید تا متخصصین ما بهترین حالت درمان را برای شما توضیح داده و هزینه نهایی را به شما اعلام نمایند.

جدیدترین نسل ژل‌ها عمدتاً از ژل هیالورونیک اسید یعنی قندی تشکیل می‌شود که به طور طبیعی در پوست وجود دارد. ژل هیالورونیک اسید در غلظت‌های مختلف و برای اهداف گوناگون به کار برده می‌شود. غلظت بیشتر برای لیفت و ایجاد ساختار مانند عمل‌های گونه‌گذاری و چاق کردن گونه کاربرد دارد، حال آن که از غلظت‌های پایین‌تر برای تزریق در لب استفاده می‌شود تا حرکت طبیعی لب را مختل نکند. تزریق ژل به صورت درمانی دائمی نیست و ماندگاری اثر آن بسته به کیفیت ماده تزریقی و ناحیه تزریق 18 تا 24 ماه است.

5

تزریق ژل در کدام ناحیه برای شما مناسب است؟


کلاژن و خاصیت کشسانی پوست به موازات افزایش سن کمتر می‌شود. نازک‌تر شدن پوست و پدیدار شدن خطوط و چروک‌های ناخوشایند نتیجه‌ی این فرایند طبیعی است. فیلرهای (پرکننده‌ها یا ژل‌های) بافت نرم با پایه هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بافت‌ها و پوست بدن وجود دارد، اما میزان تولید آنها با بالا رفتن سن کاهش می‌یابد. با تزریق پرکننده های پوستی به صورت، متخصصان زیبایی حجم از دست رفته صورت را جبران کرده وشادابی و جوانی را به چهره باز میگردانند.

1

 

فیلرهای بافت نرم را می‌توان در اکثر بخش‌های صورت تزریق کرد و در واقع محدودیت کاربرد آن صرفاً تابعی از مهارت، تجربه و ذوق هنری متخصص است. در هر حال تزریق ژل بیشترین کاربرد را در چین‌های خنده یا نازولبیال (خطوط کشیده شده از کنار بینی تا گوشه دهان)، خطوط اندوه یا ماریونت و چروک دور لب (خطوط سیگار) دارد تا حجم از دست رفته جبران شود و چهره خوش‌تراش‌تر و زیباتر شود. از ژل برای پوشاندن برآمدگی‌ها و قوز روی بینی، عمل غیرجراحی زیبایی بینی، لیفت ابرو، رفع لاغری گونه‌ها و بخش میانی صورت، برجسته کردن گونه‌ها و زیباسازی چانه نیز بهره گرفته می‌شود. ماندگاری اثر ژل‌های بافت نرم اسید هیالورونیک به طور متوسط 18 تا 24 ماه است و بخش اعظم تاثیر آن 18 ماه باقی می‌ماند. البته این اعداد متغیر است و به عامل‌های متعددی از قبیل موارد زیر بستگی دارد:

 •  نوع ژل تزریقی
 •  ناحیه تزریق شده
 •  عامل‌های سبک زندگی، برای مثال سیگار کشیدن و حمام آفتاب گرفتن
 •  سن بیمار و کیفیت پوست

 

گونه‌ها

گونه‌ها به مرور زمان با تحلیل رفتن چربی و بازجذب استخوان لاغر می‌شود. ژل حجم از دست رفته گونه را جبران می‌کند و چهره را با ایجاد گونه‌هایی برجسته خوش‌تراش‌تر می‌کند. چهره پس از این تزریق گونه‌گذاری زاویه‌دار می‌شود و حالتی V شکل می‌یابد. به علاوه گونه‌گذاری بخش میانی صورت را بالا می‌برد و خطوط خنده یعنی چروک‌های کشیده شده از بینی تا گوشه دهان را از بین می‌برد.

ناودان اشکی

ناحیه‌های فرورفته‌ای زیر چشم وجود دارد که به ناودان اشکی موسوم است. چربی موجود در این ناحیه با بالا رفتن سن تحلیل می‌رود و زیر چشم‌ها گود می‌رود و سیاه می‌شود. برای رفع این اثر ناخوشایند و از بین بردن حالت خستگی مداوم می‌توان از تزریق ژل بهره گرفت.

لب

حالت برجسته و قلوه‌ای لب به مرور زمان از بین می‌رود، به علاوه برخی افراد با لب‌های کوچک یا نامتقارن متولد می‌شوند. در این شرایط می‌توان برای پرتر کردن لب‌ها و متقارن ساختن آنها از عمل زیبایی تزریق ژل بهره گرفت تا لب‌هایی برجسته و قلوه‌ای در چهره دلربایی کند.

al1

خط اندوه

خطوط اندوه به خطوطی گفته می‌شود که از گوشه‌های دهان تا چانه کشیده می‌شود و حالت عصبانیت یا ناراحتی مداوم به چهره می‌دهد. با تزریق ژل می‌توان این مشکل را درمان نمود.

چین و چروک دور لب

چین و چروک دور لب‌ها به خطوط ثابت دور دهان گفته می‌شود که هنگام لبخند زدن یا خندیدن ایجاد می‌شود. با تزریق ژل می‌توان این خطوط را از بین برد.

al2

گیجگاه

فرورفتگی گیجگاه‌ها و دیگر نشانه‌های پیری را می‌توان با تزریق ژل درمان نمود، چاق کردن صورت چهره را جوان‌تر نشان می‌دهد.

چانه و فک

تزریق ژل برای مشخص‌ترکردن وطراحی چانه با سلیقه فرد به هر میزان پهنا و برجستگی میسر خواهد بود، اصلاح نقایص فکی و چانه بدون شکستن استخوان،بدون جراحی و نیاز به پروتز تنها در یک جلسه انجام خواهد شد, دوره نقاهت و درد و عارضه ای وجود ندارد،نتایج بلافاصه بعد از تزریق قابل مشاهده است. بهبود تناسب صورت اصطاحا زاویه سازی فک (صورت وی شکل یا مادلینگ چهره ) تاثیر شگرفی در جذابیت فرد دارد

al3

 

al4

عمل زیبایی غیرجراحی بینی

ژل در عملی ساده در بینی تزریق می‌شود تا بینی خوش فرم‌تر و زیباتر شود. صاف بودن پل بینی، کج بودن یا متقارن نبودن بینی، قوز روی پل بینی یا عقابی بودن نوک بینی از دلایل انجام این عمل به شمار می‌رود

عمل تزریق ژل


6

متخصص مقدار بسیار اندکی از ژل شفاف را با سوزنی ظریف در پوست تزریق می‌کند. پیش از تزریق از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا ناراحتی بیمار به حداقل برسد. در صورتی که تزریق برای برجسته کردن لب یا از بین بردن چروک اطراف دهان انجام شود، آمپول بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. ژل چروک‌ها و خطوط را بلافاصله از بین می‌برد و چهره را به صورتی کاملاً طبیعی چاق‌تر می‌کند تا جوان‌تر به نظر برسد.
هر جلسه درمان حدود سی دقیقه طول می‌کشد و ماندگاری اثر آن 18 تا 24 ماه است.

بلافاصله پس از تزریق

پوست بلافاصله پس از تزریق اندکی قرمز می‌شود. تمام این عوارض موقتی است و پس از نهایتا دو ساعت می‌شود.

زمان مشاهده نتایج

نتایج تزریق به ویژه تغییر حجم را می‌توان به محض اتمام عمل مشاهده کرد، البته نتایج به طور مستمر بهتر می‌شود.

زمان تکرار تزریق

حداقل زمان ماندگاری اثر تزریق ژل 18 ماه است، البته عامل‌های گوناگونی مانند سیگار کشیدن، سن، ناحیه تزریق و نوع و حجم ژل تزریقی در میزان ماندگاری بی‌تاثیر نیست.

آیا استفاده از ژل و فیلر خطرناک است؟


تزریق ژل یا فیلر مخصوص از بین بردن چین و چروک امروزه یکی از ایمن‌ترین عمل‌های زیبایی به شمار می‌آید. با رعایت توصیه‌های زیر می‌توانید ایمنی عمل را تضمین کنید:

 • فریب قیمت تزریق ژل پایین را نخورید. اگر تزریق ژل با هزینه‌ای بسیار کمتر از تعرفه‌های معمول پیشنهاد شده است، حتماً این کاهش هزینه از دلایلی مانند مهارت کمتر متخصص یا کیفیت پایین مواد ناشی می‌شود. زیبایی و سلامت صورت خود را با پول معامله نکنید.
 • تزریق تمام پرکننده‌ها باید درمراکز دارای مجوز وزارت بهداشت و با استفاده از ابزاری استریل و ضدعفونی شده انجام شود. . تزریق در خانه، هتل، چشمه آب گرم, مراکز تفریحی و یا مراکز فاقد مجوز وزارت بهداشت ممنوع است
 • از ژل یا فیلر خریداری شده از منابع خارج از کلینیک استفاده نکنید. از متخصص بخواهید تا نوع ژل تزریقی را اطلاع دهد، اطمینان حاصل کنید که این ماده مورد تایید FDA است و مستقیماً از منابع معتبر خریداری شده است. مواردی حاکی از استفاده از سیلیکون درجه صنعتی یا روغن بچه در عمل‌های زیبایی گزارش شده است. اگر در کلینیکی اطلاعات لازم در اختیارتان قرار داده نشد، برای تزریق به کلینیک دیگری مراجعه کنید.
 • برای حفظ اثر ژل و محافظت از پوست در برابر تغییرات رنگدانه‌ای پساالتهابی در اثر خراش‌های ظریف به جا مانده از سوزن تزریق از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

سایر پرکننده های پوستی کدام اند؟

 1. تزریق چربی: در این عمل چربی از بدن خود بیمار از ناحیه‌هایی مانند ران، باسن یا شکم گرفته و پس از تخلیص و آماده‌سازی در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. بنابراین دو عمل، یکی برای خارج کردن چربی و یک برای تزریق آن انجام می‌شود. هر دو عمل در یک جلسه انجام می‌شود. مراحل تخلیص بیشتر چربی در آزمایشگاه انجام می‌شودو صرف هزینه و وقت بیشتری را طلب می‌کند. نتایج نیمه دائمی است و تزریق باید پس از مدتی تکرار شود.
 2. پی آر پی: تزریق پلاسمای سرشار از پلاکت عمل اتولوگ دیگری برای چاق کردن صورت و از بین بردن چین و چروک‌ها است که به دلیل نتایج چشمگیر آن در جوانسازی صورت به لیفت خون‌آَشام نیز شهرت دارد. خون از بازوی بیمار گرفته می‌شود و پلاسما پس از آماده‌سازی در صورت تزریق می‌شود.
 3. بوتاکس: از تزریق بوتاکس بیشتر برای درمان چین و چروک های پوست استفاده میشود.اثرات بوتاکس بین 5 تا 10 روز از تزریق آشکار شده و تقریبا 8 ماه ماندگاری دارد. بوتاکس همچنین در درمان بعضی بیماری ها مانند تعریق زیاد بدن و میگرن کاربرد دارد.

gel injection

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان