راه و روش های کوچک کردن و لاغری باسن

تاریخ 22 آبان 1402

باسن بخش مهمی از زیبایی کلی اندام یک زن است. در بسیاری از موارد، تنها ورزش و رژیم غذایی برای خوش‌فرم کردن و کوچک کردن باسن کافی نیست. لیزر لیپولیز، لیپوساکشن، لیپوماتیک، مزوتراپی و کرایولیپولیز می‌توانند باسن را تا حد قابل ‌ملاحظه‌ای کوچک و متناسب با سایر قسمت‌های بدن کنند و در نهایت مشکلات زیبایی باسن را حل کنند.

بسیاری از افراد از سایز و فرم باسن خود راضی نیستند و به دنبال راه‌هایی برای کوچک کردن و خوش‌فرم کردن باسن خود هستند. راه‌های زیادی برای کوچک کردن باسن وجود دارند. از جمله می‌توان به لیپوساکشن، کویتیشن، لیزر لیپولیز و مزوتراپی اشاره کرد. در کلینیک زیبایی رازی متخصصین ما می‌توانند به کمک این روش‌ها متناسب با اندام شما، شما را تحت درمان قرار بدهند و با کم کردن چربی‌های اضافی این قسمت به خوش‌فرم کردن باسن شما به‌منظور زیباسازی اندام شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما می‌توانید با شماره‌ 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

روش‌های درمانی کوچک کرد باسن


کرایولیپولیز

  lagharibasan1

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی است که با استفاده از فناوری‌های خنک‌کننده، چربی موضعی را کاهش داده و باسن را کوچکتر می‌کند. آمارها نشان می‌دهد که سلول‌های چربی به اثرات سرما بیشتر از بافت‌های اطراف واکنش نشان می‌دهند. سلول‌های چربی در دماهای مختلف بیشتر از سلول‌های دیگر متبلور می‌شوند. این خاصیت باعث شکستن سلول‌های چربی و به تبع آن لاغر شدن بافت‌هایی مانند پوست، توده عضلانی، و رشته‌های عصبی می‌شود.

فرایند درمان

مکش فنجانی شکل یا هندپیس ویژه با صفحات خنک‌کننده روی باسن قرار می‌گیرد و باعث سرد شدن ناحیه می‌شود. سلول‌های چربی به‌ویژه به سرما حساس هستند و وقتی سرد می‌شود سلول‌های چربی متبلورشده و در نتیجه عملکرد معمول خود را از دست می‌دهند و تجزیه می‌شوند. رگ‌های خونی اطراف آن، اعصاب و غیره بسیار کمتر به سرما حساس‌اند و بی‌تأثیر باقی می‌مانند. این باعث می‌شود سلول‌های چربی بدون صدمه به بافت‌های اطراف از بین بروند.

مزوتراپی

   lagharibasan2

درمان تزریقی به نام مزوتراپی، باعث بهبود میکروسیرکولاسیون (گردش خون میکرو)، حل و کاهش سلول‌های چربی، از بین بردن یا بهبود بافت پیوندی رشته‌ای و خوش‌فرم شدن و کوچک شدن باسن می‌شود.

فرایند درمان

مزوتراپی یک فرایند تزریق مواد طبیعی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و مواد هومیوپاتی یا داروهایی است که از جمله علل مختلف کاهش چربی و کوچک کردن باسن هستند. مجموعه‌ای از تزریق‌های کوچک زیر جلدی، درست در زیر سطح پوست باسن انجام می‌گیرد.

لیزر لیپولیز

   lagharibasan3

لیزر لیپولیز روشی تقریباً غیرتهاجمی است که برای از بین بردن چربی‌ها جمع شده و انقباض پوست طراحی‌شده است. این درمان باسن را به‌طور مؤثر و با حداقل آسیب خوش‌فرم می‌کند.

در این روش از لیزری استفاده می‌شود که دو نوع انرژی ساطع می‌کند؛ یک نوع از انرژی طول‌موجی دارد که توسط چربی با شدت بیشتری جذب می‌شود. دیگر انرژی با تولید کلاژن و انعقاد الاستین باعث رفع شلی پوست می‌شود. این انرژی از طریق کانولای بسیار مناسب و قابل ‌انعطاف و با استفاده از فیبر نوری در چربی حل می‌شود. این روش تأثیری بر بافت اطراف ندارد و هم‌زمان فیبرهای الاستیک در پوست را بازسازی می‌کند و باعث سفت شدن پوست می‌شود.

فرایند درمان

  • پزشک از بیهوشی تامسنت که معنی خروج توده چربی با بی‌حسی موضعی است استفاده می‌کند.
  • پزشک فیبر نوری از طریق یک برش 3 میلی‌متری درج می‌کند. این فیبر به‌محض تماس با چربی شروع به ذوب کردن آن می‌کند.
  • از یک کانولای لیپوساکشن برای مکش چربی ذوب‌شده استفاده می‌شود.
  • یک‌بار دیگر فیبر نوری برای انقباض پوست استفاده می‌شود.
  • بیمار در تمام مدت هوشیار باقی می‌ماند و یک ساعت پس از عمل می‌تواند به خانه برگردد. پزشک یک کرست فشاری که باید به مدت 7 روز استفاده شود را توصیه خواهد کرد و بیمار 48 ساعت بعد می‌تواند به کار برگردد.

لیپوساکشن

lagharibasan4

لیپوساکشن یک روش فرم‌دهی بدن برای حذف چربی است که توجهی به رژیم غذایی و ورزش ندارد. این روش می‌تواند تقریباً در همه‌ی مناطق بدن اعمال شود و معمولاً در طی فقط یک جراحی در تمام مناطق موردنظر بدن استفاده می‌شود. لیپوساکشن باعث تناسب بهتر و لاغری و کوچک شدن باسن می‌شود. لیپوساکشن به‌طور مؤثر برای کاهش چربی تجمع یافته در باسن و ران می‌شود و بدن را زیباتر و خوش‌فرم تر می‌کند.

فرایند درمان

لیپوساکشن را می‌توان با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام داد. از طریق یک برش کوچک، یک لوله باریک و یا “کانول” وارد می‌شود و از یک مکش برای خارج کردن بافت چربی زیرپوست باسن استفاده می‌شود. جراح با ماساژ پوست و فشردن بافت مقدار چربی که باید برداشته شود را مشخص می‌کند. پس از حذف چربی اضافه باسن به‌منظور جلوگیری از خونریزی، کاهش تورم و حمایت از منطقه آسیب‌دیده برش‌ها با استفاده از باند  فشرده‌سازی یا بانداژ بسته می‌شوند.

کویتیشن

lagharibasan5

اولتراسوند کویتیشن یک پدیده طبیعی است که  چربی‌های اضافی بدن را حذف می‌کند و نتایج دائمی ارائه می‌دهد. کویتیشن نه‌ تنها سلول‌های چربی را آزاد می‌کند بلکه در واقع سلول‌های چربی در باسن را از بین می‌برد.

فرایند درمان

روش اولتراسوند کوئتیشن، الکتروپوریز و چربی شکنی با نام‌های مختلف شناخته می‌شود و یک روش غیر جراحی نسبتاً جدید است که به بستری برای شکستن و از بین بردن سلول‌های چربی محلی اجازه می‌دهد و این سلول‌ها به‌طور طبیعی توسط بدن جذب و دفع می‌شوند. برای جذب و دفع سلول‌های شکسته‌ی چربی، بدن باید منابع انرژی طبیعی خود را، مثلاً از طریق کلیه‌ها و کبد استفاده کند. به همین دلیل، مصرف مقدار زیادی آب و مایعات بعد از درمان بسیار مهم است. روش اولتراسوند کوئتیشن از امواج فراصوت استفاده می‌کند تا در بافت چربی، حباب‌ها ایجاد کند. سپس این حباب‌ها به سرعت متمایز و با افزایش فشار، خود را به انفجار می‌رسانند. این انفجار باعث شکست و آسیب دیدن سلول‌های چربی و سلولیت در مناطق مورد نظر می‌شود و این سلول‌ها را به مایع تبدیل می‌کند. (اگرچه این روش به نظر ممکن است خشن و ناخوشایند بیاید، اما بدون درد است و ایمنی آن در جراحی ثابت شده است). پس از شکستن غشاء سلول‌های چربی، می‌توان آن‌ها را از طریق کبد و کلیه‌ها از بدن دفع کرد. از آنجایی که سلول‌های چربی آب نیز دارند، ممکن است تمایل به ادرار کردن پس از درمان افزایش یابد.

لیپوماتیک

   lagharibasan6

لیپوماتیک عمل جراحی زیبایی کوچک کردن باسن از طریق مکش چربی از باسن است.

فرایند درمان

لیپوماتیک یک روش جراحی کوچک است که می‌تواند اندازه باسن را کاهش دهد. این روش کمی تهاجمی بوده و بازگشت بیمار به فعالیت‌های روزانه را سریع می‌سازد. از آنجایی که این روش تهاجمی حداقلی دارد، زخمی کمتر ایجاد می‌شود یا حتی هیچ برشی صورت نمی‌گیرد. در این روش، کمی از بیحسی موضعی به چربی باسن تزریق می‌شود تا آن را متورم و سفت کند. سپس با ایجاد برش‌های بسیار کوچک در پایین دو طرف باسن و استفاده از روش لیپوماتیک به وسیله کانول ارتعاشی 360 درجه، چربی شکسته می‌شود و به‌راحتی جذب می‌شود. بعد از برداشتن چربی اضافی از باسن، برای جلوگیری از خونریزی، کاهش تورم و حمایت از منطقه آسیب‌دیده، برش‌ها با استفاده از یک فشرده‌سازی یا بانداژ بسته می‌شوند.

مشاوره رایگان