رفع و درمان چاقی صورت و گردن

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات زیبایی
 4. /
 5. رفع و درمان چاقی صورت و گردن

چاjjقی.jpg

آیا از وجود چربی بیش‌ازحد در اطراف گونه، چانه و گردن خود رنج می‌برید؟ صورت شما چیزهای زیادی در مورد شما به‌عنوان یک فرد به دیگران می‌گوید. از بسیاری جهات، صورت باعث می‌شود دیگران درباره اینکه شما که هستید، چه احساسی دارید و چگونه فکر می‌کنید برداشت‌هایی داشته باشند.

رژیم غذایی و ورزش به بسیاری از مناطق بدن کمک می‌کند، اما به نظر می‌رسد که هیچ‌چیزی رسوب چربی موجود در گونه‌ها، چانه، فک یا گردن را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. این ناحیه‌ها معمولاً به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی‌دهند. بنابراین بسیاری از خانم‌ها بوتاکس، لیپوساکشن صورت و تخلیه چربی دهانی را راه‌حلی برای این مشکل می‌دانند. این روش‌ها با از بین بردن چربی صورت و گردن فرم، تناسب و زیبایی صورت را بهبود می‌بخشند.

اگر از چاقی صورت و گردن خود رنج می‌برید و می‌خواهید راهی پیدا کنید که بتواند صورت و گردن شما را خوش‌فرم کند از روش‌های بسیار مختلفی می‌توانید استفاده کنید. شما برای دریافت اطلاعات در مورد روش‌های درمانی و اطلاعات دیگر می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید. مشاورین ما در کلینیک زیبایی رازی حضور دارند و می‌توانند پاسخگوی سؤالات شما باشند. متخصصین ما در این کلینیک با استفاده از روش‌های بوتاکس، لیپوساکشن و جراحی می‌توانند، شما را تحت درمان قرار بدهند و زیبایی بیشتری برای صورت شما به ارمغان بیاورند. برای تماس با این کلینیک و رزرو نوبت شماره‌های 0218833402902188333259  شماره‌گیری فرمایید.

متقاضیان درمان چاقی صورت


چاقی1

چاقی2

متقاضی مناسب برای درمان چاقی صورت و گردن، افراد بالاتر از 25 سال هستند که در سلامت کامل بسر می‌برند و از شکل صورت خود ناراضی هستند. داوطلبان باید درک کنند که هم‌زمان با افزایش سن، چربی صورت پراکنده می‌شود. دیگر داوطلبان کسانی هستند که رسوبات چربی با بقیه صورتشان نامتناسب است و انتظارات واقع‌بینانه دارند. قابلیت ارتجاعی مناسب پوست نیز مهم است زیرا با کوچک شدن فرم صورت، پوست نیز به‌راحتی با تغییرات منطبق می‌شود.

انواع درمان برای رفع چاقی صورت


بوتاکس

چاقی4

بوتاکس روش پیشرفته‌ی غیر جراحی برای رفع چین‌ و چروک، لیفت صورت، جوان‌سازی، جلوگیری از پیری پوست (ضد پیری) و لاغر کردن صورت است که فرم صورت را بهتر و ظاهر را جوان‌تر نشان می‌دهد.

اگر صورت شما چاق به نظر می‌رسد و فکتان خیلی بزرگ است، احتمالاً به دلیل وجود عضلات ماستر بزرگ است که چهره را گردتر، بزرگ‌تر یا بیش‌ازحد مربعی نشان می‌دهد. صورت را می‌توان  با تزریق ساده بوتاکس در هر دو طرف فک لاغرتر کرد. این روش به‌عنوان روش غیر جراحیِ لاغر کردن صورت بسیار محبوب است. در این روش 2تا 4 جلسه درمان نیاز است که بافاصله‌ی تقریباً هر 4 ماه انجام می‌شود .

مزایا

بوتاکس برای لاغر کردن صورت استفاده می‌شود تا ظاهر صورت از شکل مربعی درآید و لاغرتر و زاویه‌دارتر به نظر برسد.

دوره بهبود

می‌توانید تنهایی به مطب مراجعه کنید و بلافاصله پس از تزریق به خانه برگردید. هیچ دوره‌ی نقاهتی وجود ندارد اما چندین هفته طول می‌کشد تا بوتاکس اثر نهایی مورد نظر را بگذارد. شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را بلافاصله پس از آن از سر بگیرید. از مالیدن یا ماساژ منطقه تزریق برای حداقل 8 ساعت اجتناب کنید.

خطرات

عوارض بوتاکس معمولاً کبودی است. کبودی در 5 تا 10 روز التیام می‌یابد. بوتاکس اگر توسط متخصص مجرب انجام شود، عوارض نادر هستند.

نتایج

اثر بوتاکس برای حدود 3 تا 4 ماه ادامه دارد. با این‌حال زمانی که بوتاکس به‌طور مداوم انجام شود فاصله زمانی تزریق بعدی بیشتر می‌شود و مقدار بوتاکس کمتری هم موردنیاز است.

لیپوساکشن

5چاقی

ظاهر صورت فرد با گذشت زمان و افزایش سن تغییر می‌کند. تجمع چربی نه ‌تنها در باسن، ران، و شکم بلکه در گونه، گردن و غبغب نیز ظاهر می‌شود. این تجمع به دلیل تغییرات تدریجی سن و افزایش وزن رخ می‌دهد. گونه‌ها و غبغب پُرتر و گردتر می‌شوند و برخی از مردم  اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. لیپوساکشن روش جراحی تخلیه چربی از زیر سطح پوست است که به یک پمپ مکش متصل است. پزشکان لیپوساکشن را برای مردان و زنان به ‌منظور کاهش پُری گردن و زاویه‌دار کردن فک انجام می‌دهند.

مزایا

لیپوساکشن عوارض و زخم کمتری دارد و خطرات ناشی از بیهوشی عمومی را ندارد، در این روش روند بهبود سریع‌تر و هزینه‌ها کمتر می‌شوند و معمولاً در مقایسه با گزینه‌های دیگر درمان ظاهر طبیعی‌تر ایجاد می‌کند.

دوره بهبود

لیپوساکشن صورت و گردن با استفاده از بیهوشی عمومی و یا آرام‌بخش انجام می‌شود. عمل جراحی معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد. بیماران معمولاً پس از یک هفته به کار برمی‌گردند و فعالیت‌های شدید بعد از 2 تا 4 هفته از سر گرفته می‌شود. استفاده از فشرده کننده‌ها و چانه بند بعد از عمل جراحی تا حد زیادی احتمال ایجاد عوارض را کاهش می‌دهد. کبودی و تورم ممکن است 1 تا 6 ماه یا بیشتر طول بکشد.

خطرات

اگر لیپوساکشن صورت را بین 20 تا 30 سالگی انجام دهید، چهره شما ممکن است با افزایش سن بیش ‌از حد لاغر شود و به  ایجاد ظاهری لاغر و استخوانی در صورت منجر شود. برش قابل‌ مشاهده و زخم‌هایی که روی گونه ایجاد می‌شود نیز فراموش نکنید. این روش همچنین ممکن است جویدن مواد غذایی را برایتان مشکل کند.

نتایج

 • ایجاد غبغب زاویه‌دار و جوان‌تر
 • ایجاد ظاهری جوان در صورت و گردن
 • کاهش پُری بیش‌ازحد در گونه
 • ارائه چهره‌ای لاغرتر

تخلیه چربی دهانی چاقی6

تخلیه چربی دهانی روشی برای حذف چربی اضافی گونه و رفع چاقی صورت است. درحالی‌که تخلیه چربی دهانی روش خیلی پیچیده و یا تهاجمی نیست اما می‌تواند تفاوتی منحصربه‌فرد در ظاهر صورت ایجاد کند. تخلیه چربی دهانی ظاهری لاغرتر را به‌صورت دائمی ایجاد می‌کند. این روش با بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش خفیف انجام می‌شود. این روش حدود سی دقیقه طول می‌کشد و از داخل دهان انجام می‌شود به‌طوری‌که هیچ برش قابل ‌مشاهده نیست. داخل هر یک از گونه‌ها یک شکاف کوچک ایجاد می‌شود و از این طریق، چربی موجود به ‌اندازه یک زرده تخم‌مرغ کوچک به‌آرامی برداشته می‌شود. سپس این برش با یک بخیه‌ی قابل‌ جذب دوخته می‌شود.

مزایا

 • پف گونه کمتر و صورت لاغرتر می‌شود.
 • گونه متقارن‌تر می‌شود.
 • گونه حالت دارتر می‌شود.
 • چهره لاغرتر به نظر می‌آید.

دوره بهبود

به‌طورمعمول، پس از تخلیه چربی دهانی حداقل درد وجود دارد. ازآنجاکه برش در داخل دهان است، کبودی نیز کم است اما تورم گونه‌ها ممکن است چند روز ادامه یابد. بیماران معمولاً قادر به بازگشت به کار و فعالیت‌های اجتماعی پس از یک یا دو روز هستند.

خطرات

دو خطر رایج در این عمل جراحی واکنش ناخوشایند به بیهوشی و عفونت زخم هست. تورم و کبودی در منطقه برش ممکن است برای حدود یک هفته پس از تخلیه چربی دهانی ادامه یابد. بیماران همچنین بی‌حسی در منطقه اطراف برش، فک و وسط گونه را  تجربه می‌کنند.

نتایج

درحالی‌که برخی تفاوت‌ها بلافاصله دیده می‌شود اما ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی ظاهر شود. نتیجه نهایی تفاوتی ظریف اما بسیار جذاب را نشان می‌دهد که شبیه به تغییرات کاهش وزن در حد متوسط است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان