کاشت طبیعی ریش و سبیل: روش و هزینه

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات زیبایی
  4. /
  5. کاشت طبیعی ریش و سبیل: روش و هزینه

efwegrgg

موی صورت در مردان نشان دهنده مردانگی، نیرو و قدرت است. بسیاری از مردان از کم‌پشت و پراکنده بودن ریش و یا سبیل خود ناراحت بوده و آرزو دارند ویژگی‌های مردانه بیشتری در چهره داشته باشند. روند کاشت موی صورت روندی است که باعث ایجاد و فراوانی مو در قسمت‌هایی از صورت می‌شود که مو ندارد یا موهای نازکی دارد. با اینکه این روند بیشتر در قسمت‌های سبیل و ریش بزی انجام می‌شود اما قابل انجام بر روی سایر قسمت‌ها نظیر ریش‌ها، پایه‌های جلوی گوش و گونه‌ها نیز هست. کاشت موی صورت به منظور مخفی کردن جای آکنه و انواع دیگر اسکارها نیز استفاده می‌شود.

مردان به دلیل برخی عوامل مانند عوامل ژنتیکی، عمل‌های جراحی، سوختگی‌ها و یا سایر صدمات ممکن است از عارضه کم‌پشتی، پراکندگی و یا نازک بودن موهای صورت رنج ببرند. در زمان‌های گذشته هیچ راه‌حلی برای این مشکل وجود نداشت اما در حال حاضر با پیشرفت در فنّاوری کاشت مو، متخصصین ما در کلینیک رازی با انجام مراحل درمانی بر روی صورت شما، صورتی با موهای پر، ضخیم و طبیعی ایجاد می‌کنند.

کاشت موی صورت راه‌حلی دائمی است که باعث تقویت حس اعتماد به نفس در شما می‌شود. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

کاشت موی صورت چیست؟


کاشت ریش شبیه روند پیوند مو است که برای از بین بردن طاسی سر و یا پرپشت کردن موی سر کسانی که موی نازک دارند استفاده می‌شود. فولیکول‌های مو از قسمتی از سر بیمار برداشته شده و در ناحیه جدید کاشته می‌شود. جهت اطمینان از رشد طبیعی و ظاهر موهای کاشته شده مراقبت‌های زیادی انجام می‌شود مانند قراردهی با دقت پیوند مو در زاویه و جهت مناسب برای رشد صحیح آن‌ها. در صورتی که عمل کاشت به طور صحیح انجام پذیرد، فولیکول‌های مو خود را با محیط جدید وفق داده و به زندگی و رشد خود در صورت شما ادامه خواهند داد. به این ترتیب شما به خواسته خود در رسیدن به موی صورت دلخواه خواهید رسید.

دلایل


کم بودن موی صورت می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل آن می‌توان به عوامل ژنتیکی، الکترولیز، عمل‌های جراحی، سوختگی و یا آسیب‌دیدگی اشاره کرد. هدف از انجام این روش درمانی می‌تواند از یک پوشش دهی نازک یا پر کردن قسمت کوچکی از صورت با مو تا تجدید و بازیابی بزرگ قسمتی از صورت با موی ضخیم مانند کاشت کل ریش و یا ریش بزی متغیر باشد. این روند درمانی را می‌توان بر روی قسمتی از صورت که هیچ‌گونه مویی ندارد و یا بر روی قسمت‌هایی که دارای موهای نازکی هستند و یا نیاز به پرپشت شدن دارند انجام داد.

مزایا


برخی از مزایای کاشت موی صورت در ادامه آمده است:

  • بعد از انجام روند درمانی، موهای کاشته شده می‌توانند به طور طبیعی تراشیده و یا پیرایش شوند.
  • نتیجه روند کاشت موها دائمی است.
  • موهای صورت کاشته شده، ظاهری طبیعی در چهره شما خواهد داشت و به مرور زمان ظاهر شخصیت شما را بهبود خواهد بخشید.
  • این روند درمانی بدون درد بوده و هزینه آن منطقی است.

فنون کاشت مو


به طور معمول دو روش کاشت ریش وجود دارد. در روش کاشت ریش FUE با استفاده از ایجاد شکاف شبه دایره‌ای برای هر فولیکول موی سر، آن را به طور اختصاصی از سر خارج کرده و مستقیماً در محل موردنظر برای کاشتن ریش، پیوند می‌زنند.

در روش FUT با استفاده از روش بریدن لبه‌ها، فولیکول‌های مو را از سر برداشت کرده و سپس با استفاده از روش‌های میکروسکوپی صدها پیوند کوچک و طبیعی ایجاد می‌کند که آماده کاشت هستند.

در هر دو روش FUE و FUT به‌گونه‌ای عمل می‌شود که در نواحی اهدا کننده مو کمترین جای زخم به وجود آید، در ضمن موها در نواحی دارای جای زخم رشد داشته و هیچ‌گونه کم مویی در این نواحی ایجاد نشود. تعداد پیوندهای مو می‌تواند از صدها تا هزاران عدد متغیر باشد. به منظور ایجاد یک ظاهر طبیعی، هر موی سر به طور جداگانه (و یا در برخی مواقع دوتایی) کاشته می‌شود.

روش درمان


قبل از انجام روند درمانی

قبل از انجام عمل جراحی، چند نکته جهت آماده‌سازی قبل از عمل باید رعایت شود. از استعمال هر نوع مسکن NASID مانند ادویل خودداری کنید. این داروها خطر خونریزی را در حین عمل بالا برده و باعث می‌شود پیوندها به سختی برقرار شوند. در طول درمان از شما خواسته می‌شود اکیناسه، بیلوبا گینگو، سیر و ویتامین ای مصرف نکنید. تمامی دستورالعمل‌های قبل از عمل در زمان مناسب به شما داده خواهد شد بنابراین شما می‌توانید جهت انجام این روش درمانی به طور مناسب آماده شوید.

در حین انجام روش درمانی

dsfdsf

انجام این روش درمانی به طور متوسط بین 2 تا 6 ساعت به طول می‌انجامد. این روش درمانی یک روش سرپایی بوده و ذاتاً عملی بدون درد است. در ابتدا ماده بی‌هوشی به قسمت اهدا کننده مو تزریق می‌شود. معمولاً این تزریق در قسمت پشت سر انجام می‌شود. در بیمارانی که طاس هستند از موهای قفسه سینه برای اهدا استفاده می‌شود. تعداد پیوندهایی که برای کاشت موی صورت موردنیاز است در افراد مختلف و نواحی مختلف متغیر است اما به طور متوسط تعداد 350 تا 500 پیوند برای سبیل، 600 تا 700 پیوند برای ریش بزی، 200 تا 250 پیوند برای هر طرف پایه جلوی گوش و 300 تا 700 پیوند برای ریش یک طرف گونه استفاده می‌شود. در برخی از بیماران که می‌خواهند موی صورت بسیار پرپشت و ضخیم داشته باشند ممکن است نیاز باشد عمل کاشت موی صورت تکرار شود البته این مورد شایع نبوده و بسیار کم اتفاق می‌افتد.

هنگامی ‌که فولیکول‌های مو برداشت می‌شود زمانی موردنیاز است تا آن‌ها برای کاشت آماده شوند. پس از آماده شدن فولیکول‌ها، قسمت کاشت عمل جراحی آغاز می‌شود. در این قسمت لازم است دقت زیادی انجام شود تا ظاهر و رشد موها طبیعی باشد. این دقت شامل جایگذاری دقیق پیوندها در زاویه و جهت دقیق رشد موها می‌باشد. هنگامی که موها کاشته شدند پیوند آن‌ها دائمی می‌شود.

بعد از عمل

پس از عمل تا 5 روز ممکن است اطراف هر موی کاشته شده قدری پوسته‌پوسته باشد. در این مدت باید ناحیه‌ای که در آن کاشت صورت گرفته، خشک نگهداری شود.

در روز دوم بعد از عمل بیمار مرخص شده و می‌تواند به خانه بازگردد ولی باید از فعالیت‌های شدید خودداری نماید. البته تا حداقل 3 یا 4 روز صورت حالت طبیعی ندارد و مشخص است که بر روی آن روند درمانی انجام گرفته است. بخیه‌های ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده مو، خود جذب بوده و نیازی به مراجعه به پزشک جهت کشیدن آن‌ها نیست.

عوارض جانبی

با توجه به اینکه کاشت مو نیز نوعی عمل جراحی است، بیمار قدری درد، قرمزی و تورم خفیف را در روزهای اولیه بعد از عمل (معمولاً در 5 روز اول پس از عمل) در ناحیه صورت تجربه خواهد کرد. این عوارض با مراقبت و صبر به زودی التیام پیدا خواهند کرد.

یکی دیگر از عوارض جانبی که ممکن است هشدار دهنده باشد ولی در عین حال قسمتی از روند طبیعی این عمل است، ریزش مو است. این ریزش مو که در برخی بیماران اتفاق می‌افتد موقتی بوده و پس از مدتی موها مجدد رشد می‌کند.

نتایج


بعد از عمل، موهای کاشته شده به مدت 2 هفته بدون تغییر می‌مانند سپس مجدد بعد از 3 یا 4 ماه شروع به رشد می‌کنند و برای کل دوره زندگی به رشد خود ادامه می‌دهند. رشد موهای کاشته شده صورت مانند رشد موهای طبیعی صورت است. بافت و ساختار فولیکول‌های برداشت شده از سر، مانند موهای طبیعی صورت بوده و می‌تواند آراسته، پیرایش و یا تراشیده شوند و یا به هر میزانی شخص می‌خواهد بلند نگه داشته شوند و از این لحاظ هیچ‌گونه تفاوتی با موهای طبیعی و مخصوص صورت ندارند.

 هزینه


هزینه کاشت موی صورت مانند ریش، ریش بزی، پایه مو و … به میزان ناجوری و کم‌پشتی موی صورت شما بستگی دارد و همچنین به تعداد مویی که لازم است تا ناحیه موردنظر را پوشش دهد وابسته است و از فردی به فرد دیگر فرق می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان