paksazipoost

پاک‌سازی پوست صورت طبیعی‌ترین روش برای جایگزینی سلول‌های مرده‌ی سطح پوست با سلول‌هایی تازه و سالم برای رسیدن به پوستی سالم‌تر، براق‌تر و جوان‌تر است. این فرایند از طریق پاکسازی بالاترین لایه پوست مرده شروع‌ شده و با تولید سلول‌های پوستی جدید در غشای میانی پوست و انتقال آن‌ها به سطح پوست برای جایگزین شدن با سلول‌های ریخته شده به اتمام می‌رسد. چندین روش برای پاکسازی پوست صورت وجود دارد. شما می‌توانید از طریق میکرودرم ابریژن، لیزر تراپی و لایه‌برداری به پوستی سالم، شفاف، درخشنده و نرم رسید. این درمان‌ها در چند مرحله صورت می‌گیرند که هر مرحله بیان‌گر عمق پاک‌سازی هست. پاک‌سازی پوست صورت می‌تواند بافت پوست را بهبود ببخشد و آثار زخم و جای اسکار، چین‌وچروک و دیگر مشکلات پوستی را از بین ببرد.

اگر در جست‌وجوی پوستی شفاف و یکدست هستید و راهی را می‌خواهید که بتواند پوست شما را پاک‌سازی کند، روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند شمارا به مقصود خود برسانند. در کلینیک زیبایی رازی متخصصین با استفاده از روش‌های لیزر درمانی، لایه‌برداری و میکرودرم می‌توانند شما را تحت درمان قرار داده و پوستی شفاف، به‌ دور از کک و مک، چربی و جوش به شما ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایا 


بعد از چند مرحله درمان می‌توانید بهبودی را در حالت کلی پوست و آسیب‌های ناشی از خورشید، منافذ باز پوستی، اسکار آکنه و خشکی پوست مشاهده کنید. همچنین پوست شما جوان‌تر و بدون چربی به نظر می‌رسد. بعد از هر جلسه درمان پیشرفت آن به‌خوبی قابل ‌تشخیص است.

چه کسانی به پاک‌سازی پوست احتیاج دارند؟


 • کسانی که پوست خشک و چرم‌مانندی دارند و پوستشان به دلیل آفتاب آسیب‌دیده و یا چروک‌های بسیاری دارند.
 • کسانی که در اطراف چشم‌های خود چروک‌های زیادی دارند و پوست اطراف پلک آن‌ها شل و افتاده است.
 • کسانی که در اطراف لب خود چروک ‌دارند.
 • کسانی که دچار لک‌های پوستی قهوه‌ای‌رنگ شده‌اند.
 • کسانی که با رشد سرطانی سلول‌های پوستی روبه‌رو هستند.
 • کسانی که بر روی پوست خود جای زخم دارند و این زخم باعث شده پوست ناهموار و ناصاف به نظر برسد.
 • اگر شما در سلامت کامل هستید؛ مثبت اندیش و واقع‌گرا باشید. شما یک متقاضی مناسب برای پاک‌سازی صورتهستید. برخی از مؤلفه‌های پوست مانند ضخامت و بافت آن می‌توانند برای مناسب بودن متقاضی موثر باشند.

آماده‌سازی برای پاک‌سازی پوست 


 • بررسی سوابق پزشکی: برای پاسخگویی به سؤالاتی در خصوص شرایط پزشکی کنونی و سابق خود، داروهایی که مصرف می‌کنید و یا به‌تازگی مصرف کرده‌اید و هر گونه جراحی زیبایی که درگذشته داشته‌اید، آماده‌ باشید.
 • آزمایش‌های فیزیکی را انجام دهید: پزشک پوست شما و قسمت‌هایی که به درمان احتیاج دارد را بررسی می‌کند. این بررسی به پزشک کمک می‌کند تا تغییراتی که باید در پوست ایجاد شود را تعیین نماید و مشخص شود چگونه شاخصه‌های فیزیکی مانند رنگ و ضخامت پوستتان در نتیجه‌ی درمان تأثیر می‌گذارد.
 • در خصوص نتیجه‌ی موردن ظرتان با پزشک گفت‌وگو کنید: در خصوص خواسته‌ها و نتیجه‌ی مورد نظرتان و همچنین خطرات این روش درمانی با پزشک خود صحبت کنید. مطمئن شوید که از مدت درمان و نتیجه‌ی آن به‌خوبی مطلع هستید.
 • از اشعه‌ی مضر خورشید دوری‌کنید: قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض اشعه‌ی خورشید در 2 ماه قبل از درمان باعث به وجود آمدن لک‌های غیرعادی و دائمی در محل درمان شده می‌شود. در خصوص نحوه‌ی مراقبت در برابر اشعه‌ی آفتاب و میران اشعه سالم خورشید با پزشک خود صحبت کنید.
 • برای برگشت به خانه آماده‌باشید: اگر در طول پاک‌سازی پوست از بی‌حسی و یا داروهای بیهوشی استفاده کرده‌اید برای بازگشت به خانه به کمک احتیاج دارید.

درمان


میکرودرم ابریژن

paksazipoost1

میکرودرم ابریژن با لایه‌برداری آرام سطح پوست از ضخامت لایه‌ی بیرونی آن می‌کاهد و به درمان لک‌های ناشی از افزایش سن، چین‌وچروک و جوش‌های سرسیاه کمک می‌کند. این روش درمانی برای درمان جای زخم‌های کوچک، لک‌های پوستی، آفتاب‌سوختگی و ترک‌های پوستی استفاده می‌شود. همچنین کمک گرفتن از یکی از روش‌های لایه‌برداری به بالاتر رفتن میزان تأثیر درمان کمک می‌کند.

روش انجام

میکرودرم ‌ابریژن یک روش برای از بین بردن سلول‌های مرده و شاداب سازی و پاکسازی پوست صورت است که به بازسازی پوست و درمان آسیب‌های ناشی از خورشید و افزایش سن کمک می‌کند. متخصصین پوست از دستگاهی برای پاشیدن کریستال‌هایی بر روی پوست کمک می‌گیرند. این کریستال‌ها با ایجاد سایش و مکش لایه بالایی پوست را برمی‌دارند. همانند دیگر روش‌های پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست در این روش نیز برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه به چندین روش احتیاج است‌.

همچنین میکرودرم‌ ابریژن به افزایش ضخامت کلاژن‌ها کمک می‌کند. این افزایش ضخامت باعث می‌شود تا فرد جوان‌تر و زیبا‌تر به نظر برسد. کلاژن پروتئینی در پوست است که در کودکی میزان آن بسیار زیاد هست و باعث می‌شود پوست محکم و نرم به نظر برسد. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می‌یابد و باعث شل شدن و نا‌صاف بودن پوست می‌شود. کریستال‌های میکرودرم ابریژن یک روش مناسب و استاندارد برای جوان‌سازی و شاداب سازی پوست محسوب می‌شود.

لیزر تراپی

paksazipoost2

لیزر تراپی روشی سریع، آسان و بدون درد است. در پاک‌سازی صورت و پوست به کمک لیزر، لیزر انرژی گرمایی را به سطح پوست منتقل کرده و لایه رویی پوست را پاک‌سازی می‌کند. درعین‌حال با تحریک کلاژن سازی به ساخت کلاژن به روش طبیعی کمک می‌کند.

روش انجام

در این روش برای از بین بردن لایه‌های آسیب‌دیده‌ی پوست و پاک‌سازی آن از لیزر مخصوصی استفاده می‌شود. معمولاً از این روش برای درمان چروک‌های اطراف چشم و دهان و همچنین بهبود یافتن ظاهر پوست استفاده می‌شود. همچنین از این لیزر برای درمان بیماری‌هایی مانند همانژیوم و درمان جای زخم استفاده می‌شود. در این روش و با استفاده از گرما زخمی بر روی پوست ایجاد می‌شود که اجازه‌ی دسترسی به لایه‌های زیرین را می‌دهد. به این وسیله چروک‌ها و زخم‌های عمیق‌تر بهتر درمان می‌شوند. این روش بعد از درمان به استراحت نیاز دارد و ممکن است در طول مدت درمان کمی درد و ناراحتی به همراه داشته باشد.

عوارض

برخی از بیماران در چند روز نخست ممکن است دچار سوزش و قرمزی پوست شوند. همچنین به وجود آمدن واکنش‌هایی شبیه به آفتاب‌سوختگی در محل درمان شده امکان‌پذیر است.

لایه‌برداری

paksazipoost3

لایه‌ برداری با نرم ساختن پوست‌های خشک، بهبود بخشیدن به بافت پوست‌های آسیب‌دیده توسط خورشید و جای زخم و آکنه و کم کردن میزان چروک‌ها به درمان پوست کمک زیادی می‌کند. لایه‌بردارها نه ‌فقط برای هدف‌های زیبایی بلکه برای درمان بیماری‌هایی چون ملاسما (لک‌های تیره بر روی پوست) و بیماری‌های پیش سرطانی مانند شاخی شدن پوست نیز استفاده می‌شود.

روش انجام

لایه‌ برداری پوست معمولاً با پاک‌سازی پوست آغاز می‌شود سپس لایه‌بردار‌ بر روی پوست مالیده می‌شود که باعث برداشته شدن و از بین رفتن سلول‌های مرده و تحریک بازسازی پوست و به وجود آمدن پوستی محکم و سالم می‌شود. کرم‌های لایه‌بردار ممکن است کمی گرما و سوزش به همراه داشته باشند که این عوامل در طی ۵ تا ۱۰ دقیقه از بین می‌روند. معمولاً برای از بین بردن درد و سوزش ناشی از لایه‌برداری در طول درمان از یک دستگاه خنک‌کننده کمک گرفته می‌شود. در چند روز بعد از درمان پاکسازی صورت و پوست باید به کمک صابون‌های ملایم و کرم‌های مرطوب‌کننده تمیز گردد. ممکن است در طول درمان پزشک استفاده از پمادهای آنتی‌بیوتیک و پمادهای استروئیدی را تجویز نماید. همچنین استفاده از ایبوبروفن به کاهش درد ناشی از لایه ‌برداری کمک می‌کند. برای جلوگیری از آفتاب ‌سوختگی، به وجود آمدن چروک‌های جدید و بیماری‌های ناشی از افزایش سن باید از کرم‌های ضد آفتاب با SPF  ۳۰ درصد استفاده شود.

عوارض

برخی از بیماران ممکن است دچار درد، ناراحتی، قرمزی و لک‌های پوستی شوند که همه‌ی این‌ها در طی چند روز از بین خواهند رفت. برای درمان تاول‌های پوستی و برای جلوگیری از شیوع آن‌ها و حساسیت به عوامل محیطی مانند باد و خورشید پزشک دارو تجویز خواهد کرد.

ماسک پاکسازی پوست صورت

ماسک‌ها محصولاتی هستند که معمولاً به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست قرار می‌گیرند. ماسک‌ها را می‌توان از خاک رس جذب‌کننده‌ی چربی، ژل‌های آب‌رسان و کرم‌های مرطوب‌کننده درست کرد. بنابراین بهترین روش این است که برای ساخت ژل از موادی که برای نوع پوست شما مناسب است استفاده نمود تا به بهترین نتیجه رسید و پوست به‌خوبی پاک‌سازی شود. برای پاکسازی پوست خود از ماسک‌ها به‌عنوان محصولات مراقبت از پوست خانگی استفاده کنید تا نتیجه‌ای بهتر از استفاده از پاک‌کننده‌ها، مرطوب کننده‌ها و تونرهای روزانه‌ی خود به دست آورید.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان