dt

لیزر لیپولیز یکی از عمل‌های زیبایی و  روشی پیشرفته برای از بین بردن چربی‌های موضعی بدن و فرم‌دهی به بدن از طریق لیفت پوست است. لیزر لیپولیز به طور اختصاصی به منظور از بین بردن چربیهای موضعی که نسبت به ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند، طراحی شده است. لیزر لیپولیز یک عمل کم-تهاجمی است که در واقع روش پیشرفته‌تری برای لیپوساکشن محسوب می‌شود که نسبت به لیپوساکشن معمول، تکنولوژی بسیار بالاتر و تاثیرات بیشتری در از بین بردن چربی‌های موضعی دارد.

در صورتی که در صورت یا بدن خود چربی‌های موضعی ناخواسته‌ای دارید که مایلید به روشی ایمن و غیرتهاجمی آن را از بین ببرید، روش لیزر لیپولیز می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در ابتدا نواحی دارای چربی موضعی در بدن شما را به دقت ارزیابی می‌کنند و سپس تعداد جلسات درمانی مورد نیاز شما و فواصل بین جلسات درمانی را تعیین می‌کنند تا شما را به بهترین نتایج درمانی ممکن برسانند. لیزر لیپولیز بدون ایجاد درد و نیاز به بیهوشی و گذراندن دوره بهبودی، موجب فرم‌دهی به بدن و کاهش سایز شما می‌شود.برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر لیپولیز یا رزرو نوبت در کلینیک رازی میتوانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

لیزر لیپولیز چیست؟


d4

لیزر لیپولیز که عموما با نام لیپوساکشن لیزری نیز شناخته می‌شود، روشی است که در آن از تکنولوژی لیزری پیچیده و پیشرفته‌ای (لیزر دیودی) برای هدف قرار دادن کاملا انتخابی سلول‌های چربی استفاده می‌شود. این سلول‌ها اشعه‌ی لیزر را جذب می‌کنند و در نتیجه به حالت امولسیون درمی‌آیند و در این حالت چربی‌ها به راحتی توسط ساکشن که از طریق برش‌های بسیار کوچک وارد ناحیه زیر پوست شده، بیرون کشیده می‌شوند.برخلاف تصور اغلب افراد، لیزر لیپولیز روشی برای کاهش وزن نیست. این روش برای افراد چاق یا دارای اضافه وزن زیاد که لازم است مقدار زیادی از وزن خود را کم کنند، مناسب نسیت. این روش در واقع برای افرادی مناسب است که وزن متعادلی دارند و با این حال در برخی از نواحی بدن خود، چربی‌های اضافه‌ی موضعی دارند که حتی با انجام ورزش‌های پرفشار‌ نمی‌توانند آن را از بین ببرند.

نواحی قابل درمان


نواحی که با این روش قابل درمان هستند نواحی دارای چربی تجمع یافته‌ی موضعی هستند که این چربیها  با ورزش کردن و گرفتن رژیم غذایی از بین‌ نمی‌رود، از جمله ناحیه غبغب، پهلو‌ها، داخل ران‌ها، بیرون ران‌ها، شکم، اطراف زانو، اطراف مچ پا و بازو‌ها. لیزرلیپولیز روشی برای درمان چاقی نیست بلکه این روش به منظور از بین بردن چربی‌های موضعی و لیفت پوست به کار می‌رود.

متقاضی مناسب برای این روش


متقاضیان مناسب برای این روش افرادی هستند که دارای نواحی چربی موضعی در بدن خود هستند که این چربی‌ها نسبت به ورزش و گرفتن رژیم غذایی مقاوم هستند. لیزرلیپولیز روشی برای درمان چاقی نیست. این روش به منظور رفع چربی‌های موضعی و لیفت و کشیدن پوست در افرادی با وزن متعادل، طراحی شده.  این روش درمانی برای کسانی ایده‌ال است که سلامت عمومی دارند و اضافه وزن ندارند و یا وزن آنها به طور قابل‌قبولی متعادل است.

انواع لیزر لیپولیز


لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن لیزری دارای دو نوع مختلف است:

 • لیپوساکشن لیزری خارجی: لیزر تنها روی پوست اعمال می‌شود و از هیچ ساکشنی استفاده‌ نمی‌شود. این روش، ایمن‌ترین و کم‌تهاجمی‌ترین روش لیزر لیپولیز است اما نتایج آن نسبت به دیگر انواع لیپوساکشن کمتر قابل توجه است و تغییرات کمتری را ایجاد می‌کند.
 • لیپوساکشن لیزری داخلی: اشعه‌ی لیزر در زیر پوست قرار داده می‌شود و موجب مایع شدن چربی‌ها و جمع شدن پوست می‌شود و سپس چربی‌ها به بیرون ساکشن می‌شوند. این روش نسبت به لیپوساکشن لیزری خارجی بسیار موثرتر است.

مزایا


 • دوره ریکاوری کوتاه مدت
 • میزان درد و ناراحتی بسیار کم
 • آسیب بسیار کمتر در مقایسه با لیپوساکشن سنتی
 • داشتن پوستی تقریبا “نرمال” بعد اط 3 ماه از درمان
 • ایمنی- لیزر لیپولیز نسبت به لیپوساکشن معمولی بسیار کم تهاجمی‌تر و ایمن است چرا که از میزان داروی بیهوشی کمتری در این روش استفاده می‌شود و میزان خونریزی نیز بسیار کمتر است.
 • تقریبا بدون خونریزی
 • از بین رفتن چربی‌ها به روش طبیعی
 • بهبود سلولیت و لیفت و کشیدن پوست
 • درمان سرپایی
 • بدون نیاز به ایجاد برش جراحی و بخیه

چگونگی انجام  لیزر لیپولیز


d5

یک کانولای بسیار باریک (لوله‌ی مخصوص ساکشن) به قطر تقریبی1 الی 2 میلی متر که داخل ان فیبرنوری لیزر قرار دارد، زیر پوست قرار داده می‌شود. پزشک متخصص کانولا ره به عقب و جلو حرکت می‌دهد و انژی لیزر را به سلول‌های چربی منتقل می‌کند و بدین ترتیب سلول‌های چربی از هم شکسته می‌شوند و پس آن می‌توان به راحتی چربی‌ها را بیرون کشید. انرژی لیزر همچنین بر لایه‌ی درمیس پوست تاثیر می‌گذارد و موجب افزایش نولید کلاژن می‌شود. به خاطر قطر بسیار کم کانولای مورد استفاده، روش لیزر لیپولیز یک روش کم-تهاجمی محسوب می‌شود که می‌توان آن را تحت بیحسی موضعی انجام داد. اشعه یلیزر موجب بسته شدن عروق خونی می‌شود و بنابراین خونریزی، تورم و کبودی در این روش نسبت به روش لیپوساکشن معمول، به حداقل میزان ممکن می‌رسد و مدت زمان ریکاوری به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

بعد از عمل

توصیه ما این است که برای مدت حداقل دو هفته پس از عمل لیپولیز شکم و پهلو، گن فشاری بپوشید. گنی که می‌پشید بلافاصله بعد از عمل شما و در کلینیک به تن شما شده و سایز آن تنظیم می‌شود. همچنین بهتر است تا دو هفته بعد از لیزر لیپولیز، روند تمرینات ورزش خود را متوفق کنید. انجام ماساژ درناژ لنفاوی روز بعد از لیپولیز شروع می‌شود و باید تا سه هفته ادامه پیدا کند. نتایج نهایی این عمل بعد از گذشت 3 الی 6 ماه مشخص خواهند شد.

چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولا دوره‌ی  درمانی تجویز شده شامل 8 جلسه‌ی درمانی طی 4 هفته و به صورت 2 جلسه در هفته می‌باشد. نتایج به دست آمده از درمان، تا حدود زیادی به میزان چربی‌های موضعی بستگی دارد. برای درمان نواحی بزرگ‌تر با میزان چربی بیشتر ممکن است به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز باشد.

این روش تا چه حد موثر است؟


این روش درمانی بسیار ایمن و موثر است. بیماران با گذشت چند هفته از جلسه‌ی درمانی شامل بهبودی تدریجی خود خواهند بود. نتایج نهایی این عمل معمولا 4 ماه پس از انجام آن، مشخص می‌شود. برخی از بیماران اعلام کرده‌اند که بعد از این مدت نیز همچنان شاهد بهبودی تدریجی نتایج بوده‌اند.

نتایج این روش چقدر ماندگاری دارند؟


در افراد بزرگسال، سلول‌های چربی جدید تولید‌ نمی‌شود. زمانی که شخص وزن اضافه می‌کند، به تعداد سلول‌های چربی او اضافه‌ نمی‌شود بلکه همان سلول‌های چربی قبلی، بزرگتر می‌شوند. در روش لیزر لیپولیز، بخشی از سلول‌های چربی به طور دائمی از بدن حذف می‌شوند و بنابراین در قسمتی که تحت درمان قرار گرفته است دیگر چربی تجمع پیدا‌ نمی‌کند و حتی در صورتی که شما وزن اضافه کنید، چربی‌های به دست آمده در نواحی دیگر از بدن شما تجمع پیدا می‌کند.

چه عاملی در رسیدن به بهترین نتایج درمان، بیشترین تاثیر را دارد؟


نوع دستگاه و تکنولوژی  مورد استفاده برای انجام لیپوساکشن، تاثیر بسیار کلیدی در نتایج نهایی عمل دارد.  دومین عامل که می‌تواند مهم‌ترین عامل موثر نیز باشد، مهارت و تجربه‌ی جراح است. لیپوساکشن لیزری یا لسزر لیپولیز، عملی است که به صورت دستی انجام می‌شود و در آن، چربی‌های موضعی توسط کانولا و با حرکات دست عقب و جلوی دست جراح بیرون کشیده می‌شوند. جراح باید که در هر لحظه میزان چربی استخراج شده را تحت نظر داشته باشد که این نظارت هم به صورت دیداری و هم به صورت حسی است و داشتن تشخیص صحیح و کنترل درست عمل به سال‌ها تجربه و دانستن چگونگی استخراج چربی از نواحی مختلف بدن بستگی دارد. در صورتی که میزان بیش از حدی از بافت چربی برداشته شود، ناحیه مورد نظر به طور دائمی حالت فرورفته پیدا می‌کند و در صورتی که بافت چربی به اندازه کافی برداشته نشود، در برخی از نواحی برجستگی‌ها و برآمدگی‌هایی ایجاد می‌شود. همچنین اگر چربی برداشته شده بیش از حد به سطح پوست نزدیک باشد و یا چربی به شیوه‌ی ناصحیح برداشته شود، سطح پوست ممکن است ناهموار و بدفرم شود.

آیا این روش ایمن است؟


لیزر لیپولیز یک روش بسیار ایمن است. از آنجایی که این روش تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود، عوارض و خطرات ناشی از اعمال بیهوشی تا حدود بسیار زیادی نسبت به بیهوشی عمومی کمتر است.

عوارض جانبی


بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که لیزر لیپولیز یک عمل جراحی محسوب می‌شود و طبیعتا با برخی خطرات احتمالی همراه است. به خاطر گرمای ایجاد شده بر اثر لیزر، برخی از بیماران بروز سوختگی خفیف را گزارش کرده‌اند. البته در صورتی که شما یک کلینیک معتبر و یک جراح ماهر و با تجربه را برای انجام این عمل انتخاب کنید، احتمال بروز چنین عوارضی بسیار کم است، چرا که جراح در حین انجام عمل، اطمینان حاص می‌کند که اشعه لیزر کاملا توسط بافت چربی احاطه شده و از یک ترمومتر برای اندازه گیری دمای داخلی اشتفاده می‌کند تا وضعیت پیروی درمان را کاملا تحت کنترل داشته باشد. در صورتی جای زخم شما به خوبی بهبود پیدا نکند نیز احتمال بروز عفونت وجود دارد که این مورد را نیز می‌توان به راحتی با داروی آنتی بیوتیک برطرف کرد.

هزینه


عواملی مانند خدمات و امکانات ارائه شده درمحل انجام لیزر لیپولیز ، میزان چربی استخراج شده و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در تعیین هزینه لیزر لیپولیز موثر هستند.

به این پست امتیاز دهید.
لیزر لیپولیز شکم،پهلو و ران: مزایا و هزینه
5 از 1 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *