لیزر لیپولیز شکم،پهلو و ران: مزایا و هزینه

تاریخ 22 آبان 1402

 

dt

لیزر لیپولیز یکی از عمل‌های زیبایی و  روشی پیشرفته برای از بین بردن چربی‌های موضعی بدن و فرم‌دهی به بدن از طریق لیفت پوست است. لیزر لیپولیز به طور اختصاصی به منظور از بین بردن چربیهای موضعی که نسبت به ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند، طراحی شده است. لیزر لیپولیز یک عمل کم-تهاجمی است که در واقع روش پیشرفته‌تری برای لیپوساکشن محسوب می‌شود که نسبت به لیپوساکشن معمول، تکنولوژی بسیار بالاتر و تاثیرات بیشتری در از بین بردن چربی‌های موضعی دارد.

در صورتی که در صورت یا بدن خود چربی‌های موضعی ناخواسته‌ای دارید که مایلید به روشی ایمن و غیرتهاجمی آن را از بین ببرید، روش لیزر لیپولیز می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در ابتدا نواحی دارای چربی موضعی در بدن شما را به دقت ارزیابی می‌کنند و سپس تعداد جلسات درمانی مورد نیاز شما و فواصل بین جلسات درمانی را تعیین می‌کنند تا شما را به بهترین نتایج درمانی ممکن برسانند. لیزر لیپولیز بدون ایجاد درد و نیاز به بیهوشی و گذراندن دوره بهبودی، موجب فرم‌دهی به بدن و کاهش سایز شما می‌شود.برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر لیپولیز یا رزرو نوبت در کلینیک رازی میتوانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

[dopts id=”48″]

لیزر لیپولیز چیست؟


d4

لیزر لیپولیز، که به طور عمومی با نام لیپوساکشن لیزری شناخته می شود، یک روش استفاده از تکنولوژی لیزر دیودی پیشرفته به منظور انتخاب سلول های چربی است. در این روش، سلول ها اشعه لیزر را جذب کرده و به حالت امولسیون در آمده و سپس با استفاده از ساکشنی که از طریق برش های بسیار کوچک وارد ناحیه زیر پوست می شود، چربی ها به آسانی از بین می روند.

لیزر لیپولیز روشی برای کاهش وزن نیست، عکس اینکه بسیاری از افراد معتقدند. این روش مناسب برای افراد چاق یا دارای اضافه وزن زیادی است که نیاز به کاهش وزن دارند. در واقع، این روش برای افرادی مناسب است که وزن تعادلی داشته باشند ولی با این حال، در برخی از مناطق بدن خود چربی موضعی دارند که حتی با انجام ورزش های شدید هم نمی توانند آن را از بین ببرند.

نواحی قابل درمان


نواحی که با این روش قابل درمان هستند نواحی دارای چربی تجمع یافته‌ی موضعی هستند که این چربیها  با ورزش کردن و گرفتن رژیم غذایی از بین‌ نمی‌رود، از جمله ناحیه غبغب، پهلو‌ها، داخل ران‌ها، بیرون ران‌ها، شکم، اطراف زانو، اطراف مچ پا و بازو‌ها. لیزرلیپولیز روشی برای درمان چاقی نیست بلکه این روش به منظور از بین بردن چربی‌های موضعی و لیفت پوست به کار می‌رود.

متقاضی مناسب برای این روش


به منظور استفاده از لیزرلیپولیز به عنوان یک روش درمانی موثر، متقاضیان باید به شرایط خاصی برآورده کنند. این روش، برای افرادی مناسب است که دارای چربی‌های موضعی در بدن خود هستند که با ورزش و رژیم غذایی معمولی قابل کاهش نیستند. اما باید توجه داشت که لیزرلیپولیز مناسب برای درمان چاقی کلی نیست، بلکه برای حذف چربی‌های محلی و بهبود ظاهر پوست در افرادی با وزن متعادل، طراحی شده است.

برای استفاده مناسب از لیزرلیپولیز، متقاضیان باید سلامت عمومی خوبی داشته باشند و وزن آنها در محدوده طبیعی باشد. افرادی که اضافه وزن دارند یا وزنشان به صورت قابل توجهی نامتعادل است، بهتر است از روش‌های دیگر درمانی استفاده کنند.

به طور کلی، استفاده از لیزرلیپولیز برای کسانی پیشنهاد می‌شود که دارای چربی‌های مزمن و موضعی هستند و به دنبال بهبود ظاهر بدن خود هستند. این روش می‌تواند به عنوان یک ابزار موثر و کم‌خطر برای زیبایی‌شناسی بدن در نظر گرفته شود، اما قبل از تصمیم‌گیری باید با پزشک مشورت شود تا اطمینان حاصل شود که لیزرلیپولیز مناسب برای نیازها و شرایط خاص شخص است.

انواع لیزر لیپولیز


لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن لیزری دارای دو نوع مختلف است:

 • لیپوساکشن لیزری خارجی: لیزر تنها روی پوست اعمال می‌شود و از هیچ ساکشنی استفاده‌ نمی‌شود. این روش، ایمن‌ترین و کم‌تهاجمی‌ترین روش لیزر لیپولیز است اما نتایج آن نسبت به دیگر انواع لیپوساکشن کمتر قابل توجه است و تغییرات کمتری را ایجاد می‌کند.
 • لیپوساکشن لیزری داخلی: اشعه‌ی لیزر در زیر پوست قرار داده می‌شود و موجب مایع شدن چربی‌ها و جمع شدن پوست می‌شود و سپس چربی‌ها به بیرون ساکشن می‌شوند. این روش نسبت به لیپوساکشن لیزری خارجی بسیار موثرتر است.

مزایا


 • دوره ریکاوری کوتاه مدت
 • میزان درد و ناراحتی بسیار کم
 • آسیب بسیار کمتر در مقایسه با لیپوساکشن سنتی
 • داشتن پوستی تقریبا “نرمال” بعد اط 3 ماه از درمان
 • ایمنی- لیزر لیپولیز نسبت به لیپوساکشن معمولی بسیار کم تهاجمی‌تر و ایمن است چرا که از میزان داروی بیهوشی کمتری در این روش استفاده می‌شود و میزان خونریزی نیز بسیار کمتر است.
 • تقریبا بدون خونریزی
 • از بین رفتن چربی‌ها به روش طبیعی
 • بهبود سلولیت و لیفت و کشیدن پوست
 • درمان سرپایی
 • بدون نیاز به ایجاد برش جراحی و بخیه

چگونگی انجام  لیزر لیپولیز


d5

در این روش لیزر لیپولیز، از یک کانولای باریک برای محل قرارگیری فیبرنوری لیزر استفاده می‌شود. قطر این کانولا تقریباً بین ۱ تا ۲ میلی‌متر است. پزشک به کمک این کانولا، به طور حرکتی به جلو و عقب حرکت کرده و انرژی لیزر را به سلول‌های چربی منتقل می‌کند. این فرآیند منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و به راحتی می‌توان چربی‌ها را از بین برد. انرژی لیزر همچنین تأثیر خود را بر روی لایه درمیس پوست نیز گسترش می‌دهد و باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود.

روش لیزر لیپولیز به دلیل قطر بسیار کوچک کانولای استفاده شده، به عنوان یک روش کم-تهاجمی محسوب می‌شود. همچنین امکان انجام این روش تحت بیحسی موضعی نیز وجود دارد. در این روش، انتشار اشعه لیزر باعث بسته شدن عروق خونی می‌شود و در نتیجه خونریزی، تورم و کبودی به حداقل ممکن کاهش می‌یابد. همچنین، مدت زمان لازم برای بهبود و بازیابی بعد از عمل نیز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

بعد از عمل

توصیه ما این است که برای مدت حداقل دو هفته پس از عمل لیپولیز شکم و پهلو، گن فشاری بپوشید. گنی که می‌پشید بلافاصله بعد از عمل شما و در کلینیک به تن شما شده و سایز آن تنظیم می‌شود. همچنین بهتر است تا دو هفته بعد از لیزر لیپولیز، روند تمرینات ورزش خود را متوفق کنید. انجام ماساژ درناژ لنفاوی روز بعد از لیپولیز شروع می‌شود و باید تا سه هفته ادامه پیدا کند. نتایج نهایی این عمل بعد از گذشت 3 الی 6 ماه مشخص خواهند شد.

چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولا دوره‌ی  درمانی تجویز شده شامل 8 جلسه‌ی درمانی طی 4 هفته و به صورت 2 جلسه در هفته می‌باشد. نتایج به دست آمده از درمان، تا حدود زیادی به میزان چربی‌های موضعی بستگی دارد. برای درمان نواحی بزرگ‌تر با میزان چربی بیشتر ممکن است به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز باشد.

این روش تا چه حد موثر است؟


این روش درمانی بسیار ایمن و موثر است. بیماران با گذشت چند هفته از جلسه‌ی درمانی شامل بهبودی تدریجی خود خواهند بود. نتایج نهایی این عمل معمولا 4 ماه پس از انجام آن، مشخص می‌شود. برخی از بیماران اعلام کرده‌اند که بعد از این مدت نیز همچنان شاهد بهبودی تدریجی نتایج بوده‌اند.

نتایج این روش چقدر ماندگاری دارند؟


در افراد بزرگسال، سلول‌های چربی جدید تولید‌ نمی‌شود. زمانی که شخص وزن اضافه می‌کند، به تعداد سلول‌های چربی او اضافه‌ نمی‌شود بلکه همان سلول‌های چربی قبلی، بزرگتر می‌شوند. در روش لیزر لیپولیز، بخشی از سلول‌های چربی به طور دائمی از بدن حذف می‌شوند و بنابراین در قسمتی که تحت درمان قرار گرفته است دیگر چربی تجمع پیدا‌ نمی‌کند و حتی در صورتی که شما وزن اضافه کنید، چربی‌های به دست آمده در نواحی دیگر از بدن شما تجمع پیدا می‌کند.

چه عاملی در رسیدن به بهترین نتایج درمان، بیشترین تاثیر را دارد؟


نوع دستگاه و تکنولوژی  مورد استفاده برای انجام لیپوساکشن، تاثیر بسیار کلیدی در نتایج نهایی عمل دارد.  دومین عامل که می‌تواند مهم‌ترین عامل موثر نیز باشد، مهارت و تجربه‌ی جراح است. لیپوساکشن لیزری یا لسزر لیپولیز، عملی است که به صورت دستی انجام می‌شود و در آن، چربی‌های موضعی توسط کانولا و با حرکات دست عقب و جلوی دست جراح بیرون کشیده می‌شوند. جراح باید که در هر لحظه میزان چربی استخراج شده را تحت نظر داشته باشد که این نظارت هم به صورت دیداری و هم به صورت حسی است و داشتن تشخیص صحیح و کنترل درست عمل به سال‌ها تجربه و دانستن چگونگی استخراج چربی از نواحی مختلف بدن بستگی دارد. در صورتی که میزان بیش از حدی از بافت چربی برداشته شود، ناحیه مورد نظر به طور دائمی حالت فرورفته پیدا می‌کند و در صورتی که بافت چربی به اندازه کافی برداشته نشود، در برخی از نواحی برجستگی‌ها و برآمدگی‌هایی ایجاد می‌شود. همچنین اگر چربی برداشته شده بیش از حد به سطح پوست نزدیک باشد و یا چربی به شیوه‌ی ناصحیح برداشته شود، سطح پوست ممکن است ناهموار و بدفرم شود.

آیا این روش ایمن است؟


لیزر لیپولیز یک روش بسیار ایمن است. از آنجایی که این روش تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود، عوارض و خطرات ناشی از اعمال بیهوشی تا حدود بسیار زیادی نسبت به بیهوشی عمومی کمتر است.

عوارض جانبی


بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که لیزر لیپولیز یک عمل جراحی محسوب می‌شود و طبیعتا با برخی خطرات احتمالی همراه است. به خاطر گرمای ایجاد شده بر اثر لیزر، برخی از بیماران بروز سوختگی خفیف را گزارش کرده‌اند. البته در صورتی که شما یک کلینیک معتبر و یک جراح ماهر و با تجربه را برای انجام این عمل انتخاب کنید، احتمال بروز چنین عوارضی بسیار کم است، چرا که جراح در حین انجام عمل، اطمینان حاص می‌کند که اشعه لیزر کاملا توسط بافت چربی احاطه شده و از یک ترمومتر برای اندازه گیری دمای داخلی اشتفاده می‌کند تا وضعیت پیروی درمان را کاملا تحت کنترل داشته باشد. در صورتی جای زخم شما به خوبی بهبود پیدا نکند نیز احتمال بروز عفونت وجود دارد که این مورد را نیز می‌توان به راحتی با داروی آنتی بیوتیک برطرف کرد.

هزینه


عواملی مانند خدمات و امکانات ارائه شده درمحل انجام لیزر لیپولیز ، میزان چربی استخراج شده و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در تعیین هزینه لیزر لیپولیز موثر هستند.

مشاوره رایگان