goonegozari8

برجسته بودن گونه‌ها یکی از نشانه‌های زیبایی صورت است. از روش‌های برجسته‌سازی گونه برای بهبود ظاهر کلی صورت و رفع مشکل تورفتگی و لاغری صورت استفاده می‌شود. با استفاده از روش‌های مختلفی می‌توان گونه‌ها را بزرگ‌تر و برجسته‌تر نمود تا ظاهر کلی صورت و خصوصاً گونه‌ها جذاب‌تر و شاداب‌تر شود. تمامی زن‌ها طی نسل‌های مختلف، همیشه به دنبال داشتن گونه‌های برجسته و جذاب بوده‌اند و آن را نشانه‌ای از زیبایی می‌دانسته‌اند. هم مردان و هم زنان می‌توانند از طریق روش‌های مختلف برجسته‌سازی گونه‌ها، ظاهر خود را متعادل‌تر و زیباتر کنند.

طی جلسه‌ی مشاوره‌ی برجسته‌سازی گونه، شما می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی ملاقات کنید و آن‌ها طی این جلسه در مورد انتظارات و اهداف شما از انجام این عمل سؤال می‌کنند و متقابلاً به تمامی سؤالات شما در این زمینه پاسخ می‌دهند. طی این جلسه، پزشک متخصص در مورد سوابق پزشکی شما، جراحی‌هایی که در گذشته انجام داده‌اید، وضعیت فعلی سلامت شما و سایر موارد مربوط به سلامت فیزیکی شما سؤال می‌کند. بسته به سطح انتظارات شما از نتایج عمل زیبایی و هدف شما از ماندگاری نتایج، پزشک انجام یکی از روش‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کند:

گونه گذاری به منظور داشتن گونه‌های برجسته‌تر و بهبود فرم صورت برای داشتن چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تر است. به منظور دریافت خدمات زیبایی و درمانی، مشاوره یا رزرو نوبت می­توانید با شماره 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.

مزایای گونه گذاری


مهم‌ترین مزیت گونه گذاری داشتن ظاهری بهتر و تعادل بیشتر بین اجزای چهره است. این کار همچنین موجب داشتن چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.  مراجعه‌کنندگانی با سن بالاتر که چندین عمل زیبایی برای جوان‌سازی صورت خود انجام می‌دهند، می‌توانند عمل برجسته‌سازی گونه‌ها را نیز انجام دهند چرا که این کار تأثیر زیادی در جوان‌تر کردن ظاهر چهره دارد. مراجعه‌کنندگانی با سن پایین‌تر که حس می‌کنند صورت آن‌ها بیش ‌از حد صاف است نیز می‌توانند از مزایای برجسته کردن گونه بهره‌مند شوند. گذاشتن پروتز گونه موجب می‌شود که چهره‌ی شما فرم بهتری پیدا کند و گونه‌ها زاویه زیباتری داشته باشند. بهبود ظاهر چهره‌ی شما نیز به بالا رفتن اعتمادبه‌نفس شما کمک می‌کند.

متقاضیان مناسب برای گونه گذاری


اگر می‌خواهید که چهره‌ی شما برجستگی‌ها و زوایای بیشتری داشته باشد، باید بگوییم که تنها نیستید و بسیاری دیگر از افراد نیز خواهان این موضوع هستند. امروزه داشتن زوایای مشخص‌تر در صورت، یکی از مشخصه‌های مدرن زیبایی چهره هم برای مردان و هم زنان است. بهترین متقاضیان مناسب برای روش‌های مختلف گونه گذاری افرادی هستند که نگرانی‌های مشخصی در مورد ظاهر خود دارند که این مسائل در ادامه بیان شده‌اند:

  • ساختار گونه در مقایسه با ساختار و استخوان‌بندی کلی صورت، بیش ‌از حد صاف به نظر می‌رسد.
  • بافت‌های نرم موجود در میانه‌ی صورت با بالا رفتن سن، تحلیل رفته است و صورت لاغر شده و برجستگی‌های آن از بین رفته است.
  • تورفتگی و لاغری گونه و قسمت میانی صورت موجب ایجاد ظاهری مسن در چهره شده است.

روش‌های مختلف برجسته‌سازی گونه


 به طور کلی زنان و مردانی که می‌خواهند گونه‌های خود را برجسته‌سازی کنند، دو گزینه‌ی  درمانی متفاوت دارند؛ روش جراحی و روش غیر جراحی. افرادی که روش جراحی را انتخاب می‌کنند به دنبال نتایج دائمی و همیشگی و تغییرات بزرگ‌تر هستند، در حالی که افراد دیگر که علاقه‌ای به کاشت ایمپلنت در صورت خود ندارند، یا موضوع موقتی بودن نتایج روش‌های غیر جراحی مشکلی ندارند و در عوض دوست دارند بدون ایجاد برش در صورت و گذراندن دوره‌های بهبودی بلندمدت، فرم گونه خود را بهبود دهند.

تزریق ژل

goonegozari3

اغلب ژل‌های تزریقی تأثیرات موقتی دارند، چرا که حاوی موادی هستند که به‌تدریج توسط بدن جذب می‌شود. مواد مورداستفاده در ژل‌های تزریقی عبارت‌اند از:

  • کلاژن: کلاژن نوعی پروتئین است که بخش عمده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی پوست و دیگر بافت‌ها در بدن می‌باشد. تأثیرات ژل‌های کلاژنی بین 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد. این ژل‌ها کمترین میزان دوام را در بین انواع ژل‌های تزریقی دارند.
  • هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید نوعی شکر است که می‌تواند با آب ترکیب شود و زمانی که در فرم ژل باشد، بعد از ترکیب با آب حجیممی شود و بنابراین پوست را صاف کرده و حجم آن را افزایش می‌دهد. تأثیرات این ماده بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند.
  • کلسیم هیدروکسی آپاتیت: ذرات کلسیم هیدروکسی آپاتیت در یک محلول ژل مانند معلق هستند. تاثیرات این ژل تزریقی در حدود 18 ماه ماندگاری دارد.

برجسته‌سازی گونه با تزریق ژل، روشی سریع و سرپایی است که موجب افزایش برجستگی و حجم گونه‌ها می‌شود. برای بازیابی فوری حجم ازدست‌رفته‌ی گونه و صورت، ژل‌های تزریقی در عمق‌های متفاوتی از پوست تزریق می‌شوند. با تزریق ژل، استخوان گونه برجسته‌تر می‌شود و پوست آن هموارتر می‌شود. همچنین خطوط و چروک‌های بین دهان و بینی محو می‌شوند. نتایج تزریق ژل بین 18 تا 24  ماه ماندگاری دارد.

تزریق چربی

goonegozari2

در روش تزریق چربی، چربی‌های اضافه‌ی  بدن خود بیمار از نواحی که دارای چربی موضعی اضافه هستند گرفته می‌شود و سپس از همین چربی برای پر کردن نواحی لاغر و تورفته‌ی صورت و برجسته کردن گونه‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که در این روش از چربی خود بیمار استفاده می‌شود، تزریق چربی دارای 3 مرحله است: در اولین مرحله، با انجام لیپوساکشن ملایم مقداری از چربی‌های اضافه‌ی موضعی بدن (چربی باسن، شکم، ران یا غبغب) برداشته می‌شود. در دومین مرحله، چربی به ‌دست ‌آمده پاک‌سازی و سلول‌های چربی غنی‌سازی می‌شوند. در سومین مرحله، چربی به‌دست‌آمده در ناحیه هدف تزریق می‌شود.

خطرات و مزایا

تزریق چربی روشی طبیعی برای حل مشکلات پیری صورت است. ماده‌ی مورد استفاده در این روش از بدن حیوانات یا اجساد گرفته نمی‌شود و مصنوعی نیز نیست. تأثیرات تزریق چربی بسیار ماندگار هستند. تزریق چربی روشی کاملاً ایمن است چرا که  چربی مورد نیاز از بدن خود شما گرفته می‌شود و بنابراین هیچ واکنش آلرژیک به ماده‌ی تزریقی وجود ندارد. عوارض ناشی از تزریق چربی بسیار کم و خفیف هستند. احتمال وجود درد و تورم وجود دارد که البته این مورد زیاد شایع نیست.

کاشت پروتز گونه

 در صورتی که جراحی کاشت پروتز گونه به طور مستقل انجام شود و همراه با سایر جراحی‌های زیبایی صورت نباشد، برای کاشت پروتز از برش‌های کوچکی که در داخل دهان یا پلک پایین ایجاد می‌شود، استفاده خواهد شد. جراح در ابتدا فضای کوچکی در داخل گونه برای قرار دادن پروتز ایجاد می‌کند و سپس پروتز را درون این فضا قرار می‌دهد. در حدود 10 روز بعد، بخیه‌های جراحی برداشته می‌شوند. در صورتی که برش‌ها در داخل دهان باشند، از بخیه‌های قابل‌جذب استفاده می‌شود که این بخیه‌ها در زمانی مشابه، جذب می‌شوند.

خطرات و عوارض پروتز گونه

کاشت پروتز گونه می‌تواند در موارد نادری با عوارضی همراه باشد. در ابتدا احتمال بروز واکنش آلرژیک شدید به بیهوشی وجود دارد. مصرف مواد مخدر، داروهای ضدافسردگی و بسیاری از داروهای دیگر می‌تواند در بروز واکنش آلرژیک به بیهوشی مؤثر باشد و بنابراین بسیار مهم است که قبل از انجام جراحی در این مورد به جراح خود اطلاع بدهید. خطرات بعد از جراحی پروتز گونه شامل عفونت می‌شود که می‌توان آن را با آنتی‌بیوتیک کنترل نمود. اگر می‌خواهید جراحی کاشت پروتز گونه را انجام دهید و می‌خواهید احتمال بروز عوارض بعد از جراحی را کاهش دهید، بهترین کار این است که در انتخاب جراح پلاستیک خود دقت کنید.

لیفت گونه


لیفت گونه یا لیفت میانی صورت از طریق بافت‌های زیرپوستی صورت، یک روش نیمه تهاجمی است که موجب بهبود ظاهر گونه‌ها و قسمت میانی صورت می‌شود. در این روش، پوست این نواحی کشیده می‌شود و خطوط بین لب و دهان، شل شدگی پوست صورت و تورفتگی زیر چشم برطرف می‌شود.

لیفت با نخ

goonegozari

در روش لیفت با نخ برای بالا کشیدن گونه‌ها از نخ‌های بخیه‌ی مخصوصی استفاده می‌شود. این روش نیازی به ایجاد برش‌های جراحی (مانند روش‌های معمول لیفت صورت) ندارد. در این روش از دو نوع نخ یا بخیه استفاده می‌شود؛ نوع اول، نخ‌های خاردار که برای لیفت دادن صورت نیازی به کشیده شدن ندارند و نوع دوم، نخ‌های صاف  بدون خار  که برای لیفت دادن صورت باید به یکی از ساختار‌های صورت یا جمجمه متصل شده و توسط آن کشیده شوند. این روش برای بیمارانی مناسب است که میزان شل شدگی و افتادگی پوست صورت آن‌ها خفیف تا متوسط است و در سنین بین 30 تا 50 سالگی قرار دارد. بهبودی بعد از لیفت با نخ معمولاً بسیار سریع و کوتاه‌مدت است.

هزینه‌


هزینه برجسته کردن گونه به روشی بستگی دارد که پس از آگاهی کامل از مزایا و معایب، برای گونه گذاری انتخاب می‌کنید. علاوه بر روش، نوع مواد مورد استفاده در جراحی و یا تزریق نیز در قیمت تأثیرگذار است. خدمات درمانی قبل و بعد از جراحی به کلینیکی بستگی دارد که انتخاب می-کنید. شما می‌توانید بعد از مشورت با متخصص و انتخاب مناسب‌ترین روش اطلاعات کامل را درباره کل هزینه از پزشک خود جویا شوید.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان