1

چسب بینیچسب زدن به بینی پس از انجام عمل جراحی بینی برای کمک به کنترل ادما (تورم) بینی انجام می‌شود. مدتی پس از انجام عمل جراحی بینی ممکن است بینی به خصوص در اطراف نوک آن ورم کند. با چسب زدن روی بینی، فشار کمی روی پوست اعمال می‌شود تا از گسترده شدن پوست و بافت بینی پیشگیری می‌کند. به علاوه پس از انجام عمل جراحی بینی، شکل اصلی بینی به دلیل تغییر شکل غضروف بینی تغییر می‌کند. با چسب زدن می‌توان شکل جدید بینی را حفظ کرد.


چسب زدن بینی پس از انجام عمل جراحی بینی به کنترل تورم کمک کرده و باعث می‌شود که شکل جدید بینی پس از عمل جراحی حفظ شود. با چسب زدن به بینی به دلیل فشار ملایمی که بر بینی اعمال می‌شود، پوست و بافت بینی تغییر شکل نمی‌یابند. شما باید نحوه درست چسب زدن به بینی را از متخصص یاد گرفته و سپس این کار را خودتان در منزل انجام دهید.در کلینیک زیبایی رازی متخصصین ما بعد از انجام عمل زیبایی بینی نحوهٔ صحیح چسب زدن بینی، چسب مناسب و زمان برداشتن چسب را به طور کامل به بیماران آموزش می‌دهند و همچنین بعد از عمل که بیمار به منزل رفت می‌تواند به منظور کسب اطلاعات در خصوص بهبودی حاصل از عمل و نحوهٔ چسب زدن بینی با شماره‌‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرماید.

نحوه چسب زدن به بینی


در بسیاری از موارد، پس از انجام عمل جراحی بینی یا انجام عمل جراحی ترمیمی بینی به بیماران توصیه می‌شود که روی بینی خود چسب بزنند. دلیل اولیه این کار این است که چسب باعث جمع شدن استخوان زیری بینی و غضروف آن می‌شود. این کار پس از انجام عمل جراحی بینی یا انجام عمل ترمیمی بینی برای افرادی که پوست ضخیم‌تری دارند مفیدتر است. پوست بینی این افراد پس از انجام عمل جراحی بینی باید بیش‌ازحد متوسط جمع شود. پوست این افراد بیش از سایرین مستعد ایجاد اسکار بین اسکلت استخوان/ غضروف و پوست است. در صورت بروز این اتفاق قبل از این که پوست جمع شود، بافت اسکار ایجاد شده در زیر اجازه نمی‌دهد که پوست در آینده جمع شود. در این موارد، اسکار باعث ایجاد برجستگی‌های ناخواسته شده که نتایج نهایی عمل جراحی بینی را تحت‌الشعاع قرار داده و خراب می‌کند. چسب زدن بینی احتمال به وجود آمدن نتایج نامطلوب را پس از انجام عمل جراحی بینی کاهش می‌دهد.
پزشک معمولاً توصیه می‌کند که بیمار 2 تا 3 هفته پس از انجام عمل جراحی بینی یا عمل جراحی ترمیمی بینی روی بینی خود چسب بزند. در برخی موارد، پزشک برای توصیه به چسب زدن روی بینی بیمار کمی صبر می‌کند. بهتر است تا چند ماه پس از عمل، روی بینی چسب زده شود تا بیمار بیشترین بهره را از انجام این کار ببرد. به بیماران توصیه می‌شود که هر شب قبل از خواب روی بینی خود چسب بزنند و هنگام صبح و قبل از شروع فعالیت‌های روزانه خود، چسب را از روی بینی خود بردارند. اگر بتوانید مدت زمان بیشتری چسب را روی بینی خود داشته باشید بهتر است.حتماً با جراح در مورد این که آیا چسب زدن بینی پس از عمل جراحی بینی یا عمل جراحی ترمیمی بینی برای شما ضروری است یا نه صحبت کنید. به علاوه، جراح بینی باید طریق صحیح و نحوه چسب زدن بینی را به شما آموزش دهد.

انتخاب چسب


2

برای انتخاب چسب، پزشک به بیمار توصیه می‌کند که یک عدد چسب 2/1 اینچی پزشکی از داروخانه تهیه کند. در مطب پزشک، از یک نوارچسب کاغذی با نشان تجاری 3M استفاده می‌کند که هیپوآلرژیک و نرم است می‌توان آن را چندین مرتبه روی پوست استفاده کرد. به علاوه این نوع نوارچسب تقریباً ارزان است. پزشکان بیان می‌دارند که چسب‌های 2/1 اینچی در مقایسه با چسب‌های باریک‌تر یا پهن‌تر دیگر برای این هدف بسیار مناسب‌تر هستند.

پوست خود را تمیز کنید


قبل از این که چسب را بچسبانید باید پوست روی بینی و گونه‌ها را به وسیله پد الکلی کاملاً تمیز کنید. با این کار چربی و آرایش روی پوست پاک می‌شود در غیر این صورت چسب به خوبی روی پوست نمی‌چسبد.

کاربرد چسب و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی بینی


3-1

پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار جلوی آینه ایستاده و چسب را روی بینی خود بزند. پس از عمل‌های جراحی ترمیمی بینی بیمارانی که عمل جراحی اولیه بینی را جراح پلاستیک برای آنها انجام داده است، پزشک دوباره عمل جراحی ترمیمی بینی را برای کاهش ارتفاع پل بینی (یا تغییر شکل نوک بینی) برای او انجام می‌دهد. در هنگام انجام عمل جراحی ترمیمی بینی، پزشک می‌داند که مدیریت پوست پس از انجام عمل جراحی بخشی از روند درمان است. در این موارد خاص، پزشکان از چسب بینی فقط در قسمت بالای پل بینی استفاده می‌کنند اما شما باید از این روش استفاده کنید حتی اگر قسمت پایین بینی را در نزدیک نوک آن چسب می‌زنید. زمانی که شما چسب زدن به بینی را آغاز می‌کنید، مقدار مورد نیاز از چسب را بریده و روی بینی خود قرار دهید تا به سمت گونه در هر طرف بینی برسد. شما باید مقدار مورد نیاز چسب را تنظیم کرده تا بتوانید چسب را در طول پل بینی و همچنین در زیر پل بینی در نزدیکی نوک آن بچسبانید. اگر می‌خواهید بخشی از چسب را کشیده تا حداکثر مقدار روی بینی را در برگیرد چسب را پایین آورده اما نباید به طرف دیگر نوارچسب برسد. حتماً باید چسب را روی پوست محکم بکشید و سپس دو طرف آن را روی گونه‌ها بچسبانید. این کار را به این دلیل باید انجام دهید که بر غضروف و استخوان زیر پوست فشار ایجاد شود. زمانی که قسمت اول چسب به درستی چسبانده شد، می‌توانید با یک قطعه دیگر چسب روی پل بینی را بچسبانید. حتماً باید حدود 30 تا 50 درصد چسب‌ها روی یکدیگر قرار بگیرند. در واقع چسب باید محکم روی بینی چسبانده شود تا پوست زیر آن را به اندازه کافی فشار دهد.

44

برداشتن چسب


5

برداشتن چسب باید با دقت انجام شود. شما نمی‌توانید به راحتی یک طرف چسب را گرفته و بکشید تا از روی پوست برداشته می‌شود. با این کار به اهدافی که از چسب زدن روی بینی داشتید دست نخواهید یافت. شما باید از برطرف‌کننده‌های چسب که بدون نیاز به نسخه پزشک می‌توان آنها را از داروخانه تهیه کرد استفاده کنید تا چسب شل شده و از روی پوست برداشته شود. همچنین شما می‌توانید چسب را زمانی که زیر دوش آب گرم هستید با استفاده از کمی صابون از روی بینی بردارید. پزشکان استفاده از ابزارهایی مانند موچین را برای گرفتن لبه‌های چسب توصیه می‌کنند. به آرامی چسب را از روی پوست بردارید اما بلافاصله چسب را با زاویه 180 درجه روی خودش برگردانید. این جهت را برای برداشتن بقیه چسب حفظ کنید و چسب را موازی با سطح پوست بردارید. با این کار احتمال کشیده شدن پوست و غضروف و استخوان زیر آن به سمت بالا به حداقل می‌رسد. این فرایند را هر روز و تا زمانی که جراح به شما توصیه کرده است ادامه دهید. اگر این کار را مستمراً و با دقت انجام دهید، چسب زدن بینی پس از انجام عمل جراحی بینی و عمل جراحی ترمیمی بینی می‌تواند به بهبود بیشتر نتایج نهایی عمل بینی کمک زیادی بکند.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان