a1

تقریبا تمامی افراد با گذشت زمان، در مناطقی از بدن خود چربی‌های تجمع یافته‌ی اضافه پیدا می‌کنند و با بالا رفتن سن این چربی‌ها مقاوم‌تر شده و از بین بردن آن‌ها سخت‌تر می‌شود. کرایولیپولیز، روشی غیر جراحی برای لاغری موضعی است که در آن چربی‌های اضافی بدن فریز می‌شوند. این چربی‌ها بعد از فریز شدن به طور طبیعی توسط بدن جذب شده  و در نتیجه نواحی که پیش از این نمی توانستید چربی‌های آنها را با ورزش و رژیم غذایی از بین ببرید، به خوبی فرم می‌گیرند.

اگر به دنبال روشی ایمن و غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی‌های موضعی خود هستید، روش کرایولیپولیز یکی از موثرترین و بهترین گزینه‌ها برای شما است. متخصصین ما در کلینیک رازی بدن شما و به خصوص نواحی مدنظر شما برای درمان را به دقت ارزیابی می‌کنند تا تعیین کنند که شما برای انجام این روش درمانی متقاضی مناسبی هستید یا خیر. کرایولیپولیز یکی روش درمانی موفق است که نتایجی کاملا خوش فرم و زیبا و در عین حال طبیعی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود در خصوص کرایولیپولیز یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

کرایولیپولیز چیست؟


سلول‌های چربی نسبت به سلول‌های دیگری که در اطرافشان وجود دارد در دمایی بالاتری فریز می‌شوند (زودتر فریز می‌شوند). با کمک تکنولوژی CoolSculpting سرمای کنترل شده به صورتی آرام و ملایم به نواحی هدف در بدن که دارای چربی‌های موضعی تجمع یافته در زیر پوست است، اعمال می‌شود. این سلول‌های چربی به صورت کریستال در می‌آیند و سپس از بین می روند. به خاطر این که این سلول‌ها دچار مرگ شده‌اند، در ادامه به صورت تدریجی توسط فرآیند طبیعی متابولیسمی بدن دفع می‌شوند. این اتفاق به صورت تدریجی می‌افتد و بنابراین طی چند هفته‌ی پس از جلسات درمانی شما شاهد بهبودی فرم بدن خود هستید و نتایج نهایی نیز 3 ماه پس از درمان مشخص می‌شوند. کرایولیپولیز روشی برای کاهش وزن نیست بلکه روشی ایده‌ال برای حذف کرددن چربی‌های موضعی ناخواسته‌ای است که با ورزش و رژیم غذایی به راحتی برطرف نمی‌شوند.

مزایا


 • ایمن
 • غیرجراحی
 • حداقل میزان درد و ناراحتی بیمار
 • نتایج با ظاهر طبیعی
 • بهبود اعتماد به نفس بیمار
 • نتایج بلند مدت و ماندگار
مطالعه بیشتر  روش های پیشگیری از چین و چروک صورت: رژیم غذایی، بوتاکس و ضد آفتاب

نواحی که تحت درمان قرار می‌گیرند


با استفاده از روش کرایولیپولیز می‌توان به نحوی، چربی‌های موضعی در نواحی زیر را درمان نمود:

 • پهلو‌ها
 • بالای شکم و پایین شکم
 • کمر
 • باسن
 • لاغر کردن داخل ران، بیرون ران و پشت ران
 • بازو‌ها
 • گردن و غبغب

متقاضی مناسب


متقاضی مناسب برای روش کرایولیپولیز افرادی هستند که از سلامت عمومی برخوردار هستند و در حدود 20 الی 30 lbs با وزن مناسب خود فاصله دارند و حداقل به اندازه‌ی  یک اینچ چربی موضعی زیرپوستی دارند که می‌توان با نیشگون گرفتن دست آن را لمس کرد. تکنولوژی CoolSculpting برای تمامی افراد نیز مناسب نیست. در صورتی که شما به کرایوگلوبولینمی، نشانگان آگلوتینین سرد، و یا هموگلوبینوری حمله‌ای سرد مبتلا هستید، روش کرایولیپولیز و تکنولوژی CoolSculpting برای شما مناسب نیست. کرایولیپولیز روشی برای درمان چاقی نیست. مانند سایر روش‌های درمانی دیگر، در مورد این روش نیز باید با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید که شما متقاضی مناسبی برای این روش هستید یا خیر.

انواع دستگاه‌های اعمال کرایولیپولیز


 • CoolMini: این دستگاه جدیدترین دستگاه اعمال کرایو است. این دستگاه می‌تواند چربی‌های غبغب و دیگر چربی‌های موضعی کوچک را درمان کند. برای افرادی که به دنبال از بین بردن چربی‌های غبغب به روشی غیرتهاجمی هستند، این دستگاه گزینه‌ی بسیار مناسبی است. جلسات درمانی با CoolMini تنها در حدود 45 دقیقه زمان می‌برد.
 • CoolSmooth: این دستگاه که سر آن مسطح است برای درمان چربی‌هایی طراحی شده که نمی توان آن‌ها را با نیشگون گرفتن و فشار دوطرفه جمع کرد، مانند چربی‌های داخل و خارج ران.
 • Cool Advantage: این دستگاه دارای فرم و حالت‌های متنوع و  قابل تغییراست تا بتوان با استفاده از بهترین تنظیم مناسب برای شما، به بهترین نتایج درمانی ممکن دست یافت. حالت‌های مختلف صاف یا خمیده‌ی این دستگاه به طور ویزه برای هدف قرار دادن چربی‌های موضعی خاص در نواحی مختلف بدن طراحی شده‌اند. جلسات درمانی با Cool Advantage در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.
 • Cool Advantage Plus: این دستگاه دارای سر بزرگ‌تری است و می‌تواند نواحی با وسعت بیشتر و در حدود 2.5 برابر سایر دستگاه‌های دیگر را پوشش دهد. این دستگاه اغلب برای از بین بردن چربی‌های شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته برای درمان سایر نواحی خصوصاً برای بیمارانی با جثه‌ی بزرگ‌تر نیز مناسب است. جلسات درمانی با Cool Advantage Plus در حدود 45 دقیقه زمان می‌برد.
مطالعه بیشتر  انواع ژل های تزریقی صورت: بهترین مارکهای فیلر لب و گونه

درمان


قبل از جلسه درمانی

در روزی که برای درمان به کلینیک مراجعه می‌کنید، لباس‌های راحت و آزاد بپوشید. انجام یک سیکل درمانی معمولاً در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. شما می‌توانید بین سیکل‌های درمانی، از روی تخت بلند شوید اما در زمان انجام درمان باید بین 30 تا 45  دقیقه روی تخت دراز بکشید (زمان دقیق به نوع دستگاه بستگی دارد) و بنابراین خود را برای صرف این زمان آماده کنید.

جلسه‌ی درمانی

7

طی جلسه‌ی درمانی، بسته به این که کدام ناحیه قرار است تحت درمان قرار بگیرد، شما در حالت نشسته یا خوابیده قرار می‌گیرید. در ابتدای جلسه‌ی  درمانی، پزشک نواحی مورد نظر برای درمان را علامت‌گذاری می‌کند و یک پد ژله‌ای روی ناحیه مورد نظر قرار می‌گیرد که هم باعث محافظت بهتر از پوست می‌شود و هم  با مرطوب کردن پوست موجب می‌شود سر دستگاه به نحو بهتری با پوست در تماس باشد.زمانی که سر دستگاه روی پوست قرار می‌گیرد شما احساس می‌کنید که پوست شما در حال مکیده شدن است، چرا که دستگاه نواحی دارای چربی زیرپوستی را به داخل خود می‌کشد. دستگاه‌های جدید نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر که در ابتدا وجود داشتند، بسیار راحت‌تر هستند. ظرف 10 الی 15 دقیقه، ناحیه مورد نظر بی‌حس می‌شود. ممکن است کمی احساس درد خفیف یا گزگز داشته باشید، اما این احساس طی 10 دقیقه‌ی اول درمان برطرف می‌شود و بعد از گذشت حدوداً 30 دقیقه، سیکل اول درمان تمام می‌شود. دستگاه خاموش شده و از روی پوست برداشته می‌شود. سپس ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته، ماساژ داده می‌شود تا حس پوست شما بازگردد و به تسریع بهبودی شما کمک شود.

آیا کرایولیپولیز روشی ایمن است؟

کرایولیپولیز روشی غیرتهاجمی و ایمن است.

ایا کرایولیپولیز با درد همراه است؟


با شروع فرآیند سرمادهی در دقایق اول شما احساس فشار و سرمای شدید می‌کنید که این حالت به زودی برطرف می‌شود. بسیاری از افراد در حین انجام این درمان کتاب یا مجله می‌خوانند، فیلم نگاه می‌کنند، با لپ‌تاپ خود کار می‌کنند و حتی بعضی بیماران چرت کوتاهی می‌زنند.

مطالعه بیشتر  درمان و رفع ترک و خطوط بدن بعد از حاملگی و چاقی و لاغری

به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارم؟

طول دوره‌ی درمان به  ویژگی‌های ناحیه مورد نظر شما برای درمان و تعداد نواحی که باید درمان شوند بستگی دارد. به طور کلی در هر جلسه، حدود 20 تا 25 درصد از چربی‌های موضعی کاهش پیدا می‌کنند. این که چه میزان حذف چربی برای شما کافی است، کاملا به اهداف و خواسته‌های شما از درمان بستگی دارد.

بهبودی


بلافاصله پس از جلسه‌ی درمانی، پوست ناحیه مورد نظر قرمز و سرد خواهد بود. برخی از بیماران می‌گویند که در این ناحیه احساس گزگز و مورمور شدن دارند و برخی دیگر می‌گویند که حس مبهمی دارند. تمامی این علائم ظرف چند ساعت برطرف می‌شود، اما در موارد کمی ممکن است تا چند هفته پس از درمان ادامه داشته باشند. علائم بعد از کرایولیپولیز را معمولا می‌توان با خوبی با مصرف داروهای غیرتجویزی و کمپرس سرد، کنترل نمود.

نتایج


نتایج کرایولیپولیز معمولاً ظرف سه هفته بعد از اولین جلسه‌ی درمانی نمایان خواهند بود. بدن تا 4 الی 6 ماه به طور پیوسته به دفع کردن سلول‌های چربی ادامه می‌دهد و نتایج نهایی درمان نیز تا زمانی که بیمار وزن خود در محدوده‌ی طبیعی نگه دارد، ماندگار خواهند بود.

آیا چربی ازدست‌رفته پس از درمان، دوباره بازمی‌گردد؟

بدن ما دارای تعداد ثابتی سلول چربی است و تعداد بیشتری سلول چربی تولید نمی‌کند. اما در نظر داشته باشید که در صورتی که شخص، کالری بالایی مصرف کند و به اندازه کافی تحرک نداشته باشد، همان تعداد سلول‌های باقی‌مانده در بدن رشد می‌کنند و سایز آن‌ها بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین برای حفظ نتایج به دست آمده از درمان، لازم است که سبک زندگی سالمی داشته باشید.

عوارض جانبی


این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره‌ی بهبودی ندارد، اما ممکن است عوارض جانبی بسیار خفیفی مانند قرمزی،کبودی و گزگز شدن موقتی پوست را ایجاد کند.

هزینه


هزینه‌ی انجام کرایولیپولیز به ناحیه مورد نظر برای درمان، تعداد جلسات درمانی و دستمزد پزشک شما بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
لاغری موضعی با کرایولیپولیز: عوارض و هزینه
4 از 1 رای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *