لاغری موضعی با کرایولیپولیز: عوارض و هزینه

تاریخ 22 آبان 1402

تقریبا تمامی افراد با گذشت زمان، در مناطقی از بدن خود چربی‌های تجمع یافته‌ی اضافه پیدا می‌کنند و با بالا رفتن سن این چربی‌ها مقاوم‌تر شده و از بین بردن آن‌ها سخت‌تر می‌شود. کرایولیپولیز، روشی غیر جراحی برای لاغری موضعی است که در آن چربی‌های اضافی بدن فریز می‌شوند. این چربی‌ها بعد از فریز شدن به طور طبیعی توسط بدن جذب شده  و در نتیجه نواحی که پیش از این نمی توانستید چربی‌های آنها را با ورزش و رژیم غذایی از بین ببرید، به خوبی فرم می‌گیرند.

اگر به دنبال روشی ایمن و غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی‌های موضعی خود هستید، روش کرایولیپولیز یکی از موثرترین و بهترین گزینه‌ها برای شما است. متخصصین ما در کلینیک رازی بدن شما و به خصوص نواحی مدنظر شما برای درمان را به دقت ارزیابی می‌کنند تا تعیین کنند که شما برای انجام این روش درمانی متقاضی مناسبی هستید یا خیر. کرایولیپولیز یکی روش درمانی موفق است که نتایجی کاملا خوش فرم و زیبا و در عین حال طبیعی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود در خصوص کرایولیپولیز یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

[dopts id=”54″]

کرایولیپولیز چیست؟


فریز سلول‌های چربی عموماً در دماهای بالاتر و سرماهای کنترل شده تا سلول‌های اطراف شان اتفاق می‌افتد. فناوری CoolSculpting از سرمای کنترل شده برای لرزاندن و ترتیب دادن به نواحی خاص بدن که در آن چربی موضعی جمع شده است، استفاده می‌کند. در این روش، سلول‌های چربی به صورت بلورکی سرد می‌شوند و سپس از بین می‌روند. چرا که این سلول‌ها مرده‌اند، به تدریج توسط فرآیند طبیعی متابولیسمی بدن از بین می‌روند. این فرایند به آرامی اتفاق می‌افتد و به همین دلیل، پس از چند هفته درمان، بهبود شکل بدن را مشاهده خواهید کرد و نتایج نهایی تقریباً 3 ماه بعد از درمان قابل مشاهده خواهد بود. Cryolipolysis یک روش برای لاغری نیست، بلکه یک راهکار مناسب برای کاهش چربی موضعی غیرمطلوب است که به راحتی با ورزش و رژیم غذایی قابل رفع نیست.

مزایا


 • ایمن
 • غیرجراحی
 • حداقل میزان درد و ناراحتی بیمار
 • نتایج با ظاهر طبیعی
 • بهبود اعتماد به نفس بیمار
 • نتایج بلند مدت و ماندگار

نواحی که تحت درمان قرار می‌گیرند


با استفاده از روش کرایولیپولیز می‌توان به نحوی، چربی‌های موضعی در نواحی زیر را درمان نمود:

 • پهلو‌ها
 • بالای شکم و پایین شکم
 • کمر
 • باسن
 • لاغر کردن داخل ران، بیرون ران و پشت ران
 • بازو‌ها
 • گردن و غبغب

متقاضی مناسب


متقاضی مناسب برای روش کرایولیپولیز افرادی هستند که از سلامت عمومی برخوردار هستند و در حدود 20 الی 30 lbs با وزن مناسب خود فاصله دارند و حداقل به اندازه‌ی  یک اینچ چربی موضعی زیرپوستی دارند که می‌توان با نیشگون گرفتن دست آن را لمس کرد. تکنولوژی CoolSculpting برای تمامی افراد نیز مناسب نیست. در صورتی که شما به کرایوگلوبولینمی، نشانگان آگلوتینین سرد، و یا هموگلوبینوری حمله‌ای سرد مبتلا هستید، روش کرایولیپولیز و تکنولوژی CoolSculpting برای شما مناسب نیست. کرایولیپولیز روشی برای درمان چاقی نیست. مانند سایر روش‌های درمانی دیگر، در مورد این روش نیز باید با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید که شما متقاضی مناسبی برای این روش هستید یا خیر.

انواع دستگاه‌های اعمال کرایولیپولیز


 • CoolMini: این دستگاه جدیدترین دستگاه اعمال کرایو است. این دستگاه می‌تواند چربی‌های غبغب و دیگر چربی‌های موضعی کوچک را درمان کند. برای افرادی که به دنبال از بین بردن چربی‌های غبغب به روشی غیرتهاجمی هستند، این دستگاه گزینه‌ی بسیار مناسبی است. جلسات درمانی با CoolMini تنها در حدود 45 دقیقه زمان می‌برد.
 • CoolSmooth: این دستگاه که سر آن مسطح است برای درمان چربی‌هایی طراحی شده که نمی توان آن‌ها را با نیشگون گرفتن و فشار دوطرفه جمع کرد، مانند چربی‌های داخل و خارج ران.
 • Cool Advantage: این دستگاه دارای فرم و حالت‌های متنوع و  قابل تغییراست تا بتوان با استفاده از بهترین تنظیم مناسب برای شما، به بهترین نتایج درمانی ممکن دست یافت. حالت‌های مختلف صاف یا خمیده‌ی این دستگاه به طور ویزه برای هدف قرار دادن چربی‌های موضعی خاص در نواحی مختلف بدن طراحی شده‌اند. جلسات درمانی با Cool Advantage در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.
 • Cool Advantage Plus: این دستگاه دارای سر بزرگ‌تری است و می‌تواند نواحی با وسعت بیشتر و در حدود 2.5 برابر سایر دستگاه‌های دیگر را پوشش دهد. این دستگاه اغلب برای از بین بردن چربی‌های شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته برای درمان سایر نواحی خصوصاً برای بیمارانی با جثه‌ی بزرگ‌تر نیز مناسب است. جلسات درمانی با Cool Advantage Plus در حدود 45 دقیقه زمان می‌برد.

درمان


قبل از جلسه درمانی

در روزی که برای درمان به کلینیک مراجعه می‌کنید، لباس‌های راحت و آزاد بپوشید. انجام یک سیکل درمانی معمولاً در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. شما می‌توانید بین سیکل‌های درمانی، از روی تخت بلند شوید اما در زمان انجام درمان باید بین 30 تا 45  دقیقه روی تخت دراز بکشید (زمان دقیق به نوع دستگاه بستگی دارد) و بنابراین خود را برای صرف این زمان آماده کنید.

جلسه‌ی درمانی

7

به منظور برطرف کردن نیازهای درمانی، در جلسات درمانی معمولاً بسته به ناحیه‌ای که درمان می‌شود، شخص بیمار در حالت نشسته یا خوابیده قرار می‌گیرد. در ابتدای جلسه، پزشک به ناحیه‌های درمانی علامت می‌زند و پد ژله‌ای در ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد. این پد ژله‌ای باعث محافظت بیشتر از پوست و بهبود تماس بهتر بین پوست و سر دستگاه می‌شود، زیرا پوست را مرطوب می‌کند. وقتی سر دستگاه روی پوست قرار می‌گیرد، فرد حس می‌کند که پوست در حال مکیده شدن است؛ زیرا دستگاه چربی زیرپوست را جذب می‌کند. دستگاه‌های جدید نسبت به مدل‌های قدیمی، بسیار راحت‌تر عمل می‌کنند. در 10 الی 15 دقیقه اول، ناحیه درمانی بی‌حس می‌شود. ممکن است بعضی از افراد کمی احساس درد خفیف یا گزگز کنند، اما این احساس در طول 10 دقیقه اول درمان برطرف می‌شود و سپس، پس از 30 دقیقه‌ی تقریبی، سیکل اول درمان به پایان می‌رسد. دستگاه خاموش شده و از روی پوست برداشته می‌شود. سپس ناحیه درمانی با ماساژ ملافه شده تا حس پوست به طور کامل بهبود یابد و در بهبودی سریعتر شخص کمک کند.

آیا کرایولیپولیز روشی ایمن است؟

کرایولیپولیز روشی غیرتهاجمی و ایمن است.

ایا کرایولیپولیز با درد همراه است؟


با شروع فرآیند سرمادهی در دقایق اول شما احساس فشار و سرمای شدید می‌کنید که این حالت به زودی برطرف می‌شود. بسیاری از افراد در حین انجام این درمان کتاب یا مجله می‌خوانند، فیلم نگاه می‌کنند، با لپ‌تاپ خود کار می‌کنند و حتی بعضی بیماران چرت کوتاهی می‌زنند.

به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارم؟

طول دوره‌ی درمان به  ویژگی‌های ناحیه مورد نظر شما برای درمان و تعداد نواحی که باید درمان شوند بستگی دارد. به طور کلی در هر جلسه، حدود 20 تا 25 درصد از چربی‌های موضعی کاهش پیدا می‌کنند. این که چه میزان حذف چربی برای شما کافی است، کاملا به اهداف و خواسته‌های شما از درمان بستگی دارد.

بهبودی


بلافاصله پس از جلسه‌ی درمانی، پوست ناحیه مورد نظر قرمز و سرد خواهد بود. برخی از بیماران می‌گویند که در این ناحیه احساس گزگز و مورمور شدن دارند و برخی دیگر می‌گویند که حس مبهمی دارند. تمامی این علائم ظرف چند ساعت برطرف می‌شود، اما در موارد کمی ممکن است تا چند هفته پس از درمان ادامه داشته باشند. علائم بعد از کرایولیپولیز را معمولا می‌توان با خوبی با مصرف داروهای غیرتجویزی و کمپرس سرد، کنترل نمود.

نتایج


نتایج کرایولیپولیز معمولاً ظرف سه هفته بعد از اولین جلسه‌ی درمانی نمایان خواهند بود. بدن تا 4 الی 6 ماه به طور پیوسته به دفع کردن سلول‌های چربی ادامه می‌دهد و نتایج نهایی درمان نیز تا زمانی که بیمار وزن خود در محدوده‌ی طبیعی نگه دارد، ماندگار خواهند بود.

آیا چربی ازدست‌رفته پس از درمان، دوباره بازمی‌گردد؟

سطح سلول‌های چربی در بدن ما ثابت است و تعداد آنها در طول عمر تغییر نمی‌کند. با این حال، اگر شخص بیشتر از حد مجاز کالری مصرف کند و فعالیت بدنی کافی نداشته باشد، سلول‌های چربی باقی‌مانده در بدن بزرگ‌تر می‌شوند. بنابراین، برای حفظ نتایج درمان، ضروری است که یک سبک زندگی سالم را انتخاب کنید.

عوارض جانبی


این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره‌ی بهبودی ندارد، اما ممکن است عوارض جانبی بسیار خفیفی مانند قرمزی،کبودی و گزگز شدن موقتی پوست را ایجاد کند.

هزینه


هزینه‌ی انجام کرایولیپولیز به ناحیه مورد نظر برای درمان، تعداد جلسات درمانی و دستمزد پزشک شما بستگی دارد.

مشاوره رایگان