بینی سرسره ای

بینی در مرکز صورت قرار دارد، بنابراین، حالتی سه بعدی به صورت می‌دهد و در اولین ملاقات، تاثیری عمیق دارد. شکل بینی برای افراد مختلف، و همچنین، ملیت‌های مختلف، تفاوت‌های بسیار دارد. ساختار و مرز صورت، شکل سه بعدی و فرم آن، تاثیر فراوانی بر ظاهر فرد دارد. معمولا، حتی اگر بینی سربالا باشد ولی تعادل در صورت برقرار نباشد، به سختی می‌توان گفت که آن بینی، زیبا و مطابق مد روز است. جراحی زیبایی بینی عروسکی‌با فرم طبیعی بینی، با ملاحظاتی از قبیل تیغه، نوک و پره‌های بینی و تفاوت‌های فردی در تعادل صورت، انجام می‌شود. روش جراحی مناسب برای جراحی اولیه، به این دلیل که خط بینی برای خط بینی که مناسب هر فرد باشد، می‌تواند آزادانه تنظیم شود. پس از جراحی بینی، عفونت و التهاب، مهم‌ترین مشکلات هستند.

با توجه به اینکه عمل جراحی بینی عروسکی (سرسره ای ، فانتزی) عوارض جانبی دارد ولی برخی افراد به خصوص زنان جوان خواستار این عمل هستند تا بینی عروسکی و زیبایی داشته باشند.کلینیک زیبایی رازی متخصصین مجرب و با تجربه ای در زمینه ی عمل های مختلف بینی از جمله عمل بینی عروسکی دارد که با مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاه های مدرن جراحی اعمال جراحی بینی را انجام می دهند. این متخصصین می توانند عمل بینی عروسکی را با کمترین آسیب در بینی و دستگاه تنفس انجام دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های  02188334029– 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

جراحی بینی عروسکی (فانتزی) چیست؟


جراحی بینی سه بعدی برای بینی تیز عروسکی شکل، انجام می‌دهد. اگر به تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی نگاه کنید، از دیدن این‌که هریک از خانم‌ها آن‌قدر متفاوت و زیبا هستند، شگفت‌زده خواهید شد.جراح پلاستیک بینی، خط کلی صورت را هنگام انجام جراحی درنظر می‌گیرد و نه تنها خط و زاویه بینی را طراحی می‌کند، بلکه خط کلی از پیشانی و تیغه بینی به چانه را به‌منظور ایجاد خط صورت عروسکی طبیعی‌تر، در همه زوایا، در نظر می‌گیرد.

ویژگی‌های جراحی بینی عروسکی


زاویه زیبای نوک بینی

برای انجام جراحی بینی عروسکی، جراح، تیغه بینی را به‌صورت طبیعی و زنانه، به نوک آن متصل می‌کند.

تیغه طبیعی و صاف بینی 

کلینیک جراحی پلاستیک، تیغه بینی را با طراحی زیبا برای هماهنگی با ساختار صورت شما، برجسته می‌نماید.

 • قسمت بالای تیغه بینی

جراحی، برای برجسته نمودن بینی صاف، از طریق برش داخلی بینی، انجام می‌شود. تیغه بینی با پروتز مصنوعی یا اتوپلاستی، به سمت بالا برده می‌شود.

 • قسمت بالای نوک بینی

با کمی بالا بردن نوک بینی، بینی برجسته‌ای خواهید داشت. شما تصویری زیبا، باریک و برجسته از زاویه‌ بینی با لب‌، که برای هر فرد به‌صورت علمی طراحی شده است، می‌بینید.

انواع ایمپلنت‌ برای جراحی بینی عروسکی


برای جراحی بینی، انتخاب مناسب‌ترین ایمپلنت برای هر فرد، مهم‌ترین مسئله است.

ایمپلنت مصنوعی

 • سیلیکون

این نوعی ایمپلنت دارای مجوز از انجمن داروهای تزریقی امریکا می‌باشد و بیشترین استفاده را درمیان ایمپلنت‌ها دارد.استفاده و حمل سیلیکون ساده است و ساخت اجزاء آن امکانپذیر است. بنابراین، بادوام است، حفظ شکل آن ساده می‌باشد و برداشتن آن نیز آسان است.شکل مد روز و نوک تیز می‌تواند با آن ساخته شود و اگر پوست، ضخیم باشد، مناسب‌تر است.

 • گور- تکس

این نوع ایمپلنت، احساس تحریک‌پذیری کمتری ایجاد می‌کند. از آنجا که ماده‌ای نرم و صاف است، بر روی نوک بینی، طبیعی به نظر می‌رسد.حتی اگر پوست، نازک باشد، توانایی آن‌که از درون دیده نشود را داراست ولی در برابر عفونت، ضعیف بوده و برداشتن آن سخت است.10-15% شانس “نوک بینی” پایین می‌آید.

 • الوپلاستیک – درمیس

ایمپلنتی که به‌طور ویژه با اتولوگ درمیس انجام می‌شود و هیچ واکنش عفونی یا واکنش به جسم خارجی ایجاد نمی‌کند.این ایمپلنت زمانی استفاده می‌شود که پوست نازک باشد و بیشتر زمانی استفاده می‌شود که پوست نازک، به‌دلیل جراحی دوباره، نازک‌تر شده باشد.پوست ضخیم، نازک شده است و بنابراین امکان جذب، بسیار بالا است. به این ترتیب، این ایمپلنت، برای جراحی “نوک بینی” و “تیغه بینی” نامناسب است.

 • سیلی- تکس

این ایمپلنت دارای مقاومت سیلیکون و گور-تکس بوده و سطح آن مانند گور- تکس، صاف است. هیچ افتادگی بینی اتفاق نمی‌افتد و برای حفظ شکل تیز بینی مناسب است. برداشتن آن ساده است و وقتی پوست، ضخیم باشد، سیلی- تکس، برای استفاده، مناسب است.

 • مِدپور

با داشتن موادی متخلخل از استخوان مصنوعی، در رگ های خونی وارد شده و با بافت، یکی می‌شود.استحکام مناسب، حاصل شده و نقش بستر برای انجام کار را ایفا می‌کند. در برابر عفونت ضعیف بوده و اگر مورد جراحی مجدد باشد، برداشتن آن دشوار است.

اتوپلاستی

 • غضروف سپتوم بینی

هیچ انحنایی وجود ندارد بنابراین، مسطح بوده و به‌عنوان تکیه‌گاهی برای “نوک بینی” یا افزایش طول بینی، استفاده می‌شود.

 • اتولوگ درمیس

صاف و نرم است ولی برای داشتن ظاهری تیز و ظریف، محدودیت‌هایی وجود دارد. بیشتر برای جراحی مجدد استفاده می‌شود.

 • چربی اتولوگ

احساس تحریک‌پذیری یا عوارض جانبی، نادر است، بنابراین، می‌تواند طبیعی باشد. ولی برای جذب، ضعف‌هایی دارد.

 • غضروف گوش اتولوگ

.ماده‌ای که برای بهبود شکل “نوک بینی” استفاده می‌شود زیرا شکل منحنی دارد.

 • فاشیا اتولوگ

ماده‌ای که بخش خارجی عضله را می‌پوشاند و می‌تواند برای افرادی که دارای پوست نازک هستند، موثر باشد ولی با مرور زمان، می‌تواند تغییر کند.

فیلر

 • هیالورونیک اسید

مواد طبیعی هستند که درون بدن وجود دارند؛ این ماده می‌تواند بدون هیچ خطری، در بدن قرار گرفته و رطوبت را جذب کرده و بافت همبند پوست را سفت نگه دارد.

 • کلاژن

از پروتئین حیوانی ساخته می‌شود و به همین دلیل، احتمال آلرژی وجود دارد، بنابراین، پس از تست خراش، تزریق می‌شود.

 • کلسیم

ماده اصلی، ماده‌ معدنی و کلسیم است که ماده تشکیل‌دهنده استخوان بوده و نیازی به تست خراش نیست. این ماده، بیشتر برای “نوک بینی” استفاده می‌شود.

روش برش برای جراحی بینی عروسکی


برش نوع باز

اگر قرار باشد ساختارهای پایه مانند ارتفاع نوک بینی، عرض و طول بینی و … تغییر کند، این افراد به برش نوع باز نیاز دارند.برش نوع باز، در دو طرف بینی و دقیقا جلوی کلوملا، انجام می‌شود. پوست بالا کشیده شده و غضروف نوک بینی و شکل کلی آن را می‌توان در حین جراحی دید.معمولا، پس از جراحی بینی، نگرانی درباره جای زخم وجود دارد ولی در این روش، فقط از فاصله نزدیک، جای زخم دیده می‌شود و پس از 2-3 ماه، به سختی دیده می‌شود.

برش نوع بسته

اگر نوک بینی یا تیغه بینی بلند باشند، شخص نیاز به برش بسته دارد. در برش نوع بسته، دو برش بسیار کوچک بر روی کناره بینی و از طریق سوراخ بینی ایجاد می‌شود و جراحی انجام می‌گردد. نقطه قوت این روش، آن است که جای زخم برش ایجاد شده، بسیار به سختی دیده می‌شود و نقطه ضعف آن این است که امکان دیدن داخل بینی در حین جراحی، به سختی وجود دارد. به غیر از جراحی ساده بینی، استفاده از آن دشوار است. به همین دلیل، متخصص با تجربه باید این جراحی را انجام دهد.

عوارض جانبی


عفونت و التهاب، مهم‌ترین مشکل پس از جراحی بینی عروسکی است. شاید شما دوست داشته باشید بینی عروسکی داشته باشید ولی برای صورت شما مناسب نباشد یا شاید مشکلات تنفسی ایجاد شود.

هزینه


هزینه به موارد زیر بستگی دارد:
هزینه پزشک
نوع ایمپلنت مورد استفاده برای جراحی بینی عروسکی
نوع جراحی بینی عروسکی انجام شده

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *