لاغر و کوچک کردن بازو و رفع شلی و افتادگی آن با جراحی زیبایی بازو

تاریخ 22 آبان 1402

 

jbazoo

افتادگی و شل بودن بالای بازوها می‌تواند تأثیر بدی بر تصور شما از ظاهر خودتان داشته باشد و اعتمادبه‌نفس شما را کم کند. تغییر وزن، بالا رفتن سن و عوامل ژنتیکی بر روی کیفیت پوست شما تأثیر می‌گذارند. بسیاری از زنان و مردان مایلند که بازوهای آن‌ها لاغرتر و فرمی بهتر داشته باشد اما با ورزش و گرفتن رژیم غذایی نمی‌توانند به این هدف دست پیدا کنند. پزشکان برای حذف پوست و تجمعات چربی اضافه که بر ظاهر بازوها تأثیر منفی می‌گذارد، از روش براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو استفاده می‌کنند.

اگر بازوهای شما حالتی شل و افتاده پیدا کرده‌اند و می‌خواهید به آن‌ها فرم بدهید و آن‌ها را لاغر کنید، جراحی لیفت و کوچک کردن بازو بهترین گزینه درمانی برای شما است.  متخصصین در کلینیک زیبایی رازی بازوهای شما را ارزیابی کرده و سپس تعیین می‌کنند که کدام تکنیک جراحی می‌تواند شما را به نتایج دلخواهتان برساند. لیفت بازو، عملی ایمن و مؤثر است که به بازوهای شما فرم و زیبایی می‌بخشد و در نتیجه اعتماد به ‌نفستان را به شما باز می‌گرداند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیفت بازو یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌ 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیفت بازو چیست؟


عمل جراحی لیفت بازو، با نام براکیوپلاستی شناخته می‌شود و برای بهبود شکل و ظاهر قسمت بالای بازو انجام می‌شود. این جراحی بر روی منطقه زیر بغل تا بالای آرنج انجام می‌شود و هدف اصلی آن برداشتن پوست و چربی اضافه است که ناشی از عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، پیری و کاهش وزن ناشی از رژیم غذایی است.

با استفاده از این جراحی، پوست بازو کشیده شده و بافت آن سفت و الاستیک به شکلی که با ورزش یا سایر روش‌های زیبایی کمکی به دست نیامده، به شکلی بهبود می‌یابد. جراحی لیفت بازو با نتایج قابل توجهی همراه است و می‌تواند احساس رضایتمندی و خوشحالی را به بیماران بدهد.

متقاضیان درمان


اشخاصی که قصد دارند پوست اضافه و شل بازو خود را کاهش داده و افتادگی آن را برطرف کنند، می‌توانند از عمل جراحی لیفت و کوچک کردن بازو بهره ببرند. این عمل برای افرادی مناسب است که وزن متعادلی دارند، اما پوست بازوی آن‌ها به طور قابل توجهی شل و افتاده است. همچنین افرادی که به دلیل کاهش وزن بسیار زیاد پوست اضافه دارند و همچنین افرادی که به دلیل پیری پوست ارتجاع آن را از دست داده و شل شده‌اند، می‌توانند از این عمل بهره‌برداری کنند.

اما به زنانی که قبلاً عمل استئومتومی انجام داده‌اند، توصیه می‌شود که از عمل کوچک کردن بازو خودداری کنند. زیرا این عمل ممکن است تأثیری بر عملکرد برخی از عروق لنفاوی داشته باشد و انجام هر دوی این عمل‌ها ممکن است منجر به آسیب دیدن سیستم لنفاوی و بروز ورم همیشگی در دست‌ها (لنف ادم) شود.

مزایا


  • این روش برای افرادی که می‌خواهند ظاهر جوان، خوش‌فرم و سفت بازوی خود را بازیابی کنند، بسیار مناسب است.
  • با انجام این جراحی پوست بازو کشیده‌تر و بافت آن سفت‌تر می‌شود.
  • با فرم‌دهی بهتر به بازوها، اعتمادبه‌نفس فرد بالاتر می‌رود.
  • چربی‌های موضعی تجمع یافته در بازو استخراج می‌شود.

تکنیک‌های کوچک کردن بازو


برای انجام کوچک کردن بازو لازم است که برشی در بازو ایجاد شود تا پوست و چربی اضافه بازو برداشته شود. این جراحی با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود که انتخاب تکنیک مناسب با توجه به شرایط بیمار و نتایج مورد انتظار او انتخاب می‌شود.

لیپوساکشن بازو

jbazoo1

افرادی که بازوهای آن‌ها بزرگ بوده و دارای افتادگی بالای بازو هستند، اغلب به دلیل وجود چربی اضافه به این وضعیت می‌رسند. انجام عمل لیپوساکشن می‌تواند یک گزینه مناسب برای این افراد باشد. اگر پوست بازوی شما قابلیت ارتجاع خوبی دارد و تنها به اندازه کمی به دلیل تجمع چربی کشیده شده است، عمل لیپوساکشن ممکن است برای شما مناسب باشد. در این عمل، با استفاده از یک برش بسیار کوچک و کانولای باریک، چربی اضافه زیر بغل و از زیر آرنج بیرون کشیده می‌شود. به وسیله این اقدام، بازوها لاغر شده و شکل ظاهری زیباتری به آن‌ها می‌دهد. اگرچه لیپوساکشن در حذف چربی اضافه بسیار موثر است، اما در صورتی که پوست بازو بسیار شل و افتاده باشد، لیپوساکشن مفید نبوده و بهتر است به جراحی کوچک شکل دهی بازو متمرکز شود.

جراحی کوچک کردن بازو با برش محدود

jbazoo2

این برش در حالتی استفاده می‌شود که پوست اضافه بیشتر نزدیک به زیر بغل باشد. در این حالت، جراح می‌تواند برش کوچکی در زیر بغل ایجاد کند و پوست اضافه را به این سمت بکشد و مقدار اضافه پوست را برش دهد. این جراحی بازو بیش از همه برای بیمارانی مناسب است که پوست اضافه دارند اما چربی اضافه زیادی ندارند.

جراحی کوچک کردن بازو با برش استاندارد

jbazoo3

این برش برای برداشتن پوست اضافه بیشتر از ناحیه زیر بغل تا بالای آرنج به کار می‌رود. این برش به خاطر شکلی که دارد گاها با نام برش “بال خفاشی” نیز نامیده می‌شود. طی این جراحی، پوست اضافه زیر بغل و بازو به طور کامل برداشته می‌شود. نتیجه این جراحی فرم‌دهی بهتر به کل ناحیه زیر بغل و بازو است.

جراحی کوچک کردن بازو با برش گسترش‌ یافته

jbazoo4

در این روش، برش جراحی بازو تا ناحیه زیر بغل که در کنار سینه قرار دارد گسترش پیدا می‌کند تا چربی و پوست اضافه بیشتری برداشته شود. در این تکنیک، علاوه بر چربی‌ها و پوست اضافه زیر بازو، چربی‌های زیر بغل و کنار سینه نیز برداشته می‌شوند. این جراحی اغلب برای افرادی انجام می‌شود که کاهش وزن بسیار زیادی داشته‌اند.

میزان به‌جا ماندن جای زخم جراحی در هر روش، به برش ایجاد شده و میزان چربی و پوست برداشته شده بستگی دارد. هرچند جای زخم جراحی نمایان خواهد بود، اما این جای زخم شدید نیست. اغلب بیماران از نتایج جراحی کوچک کردن بازوی خود راضی هستند.

چگونگی انجام جراحی

jbazoo5

در حالی که بیمار ایستاده است، محل‌های وجود پوست اضافه علامت زده می‌شود تا برداشته شود. برش جراحی معمولاً در قسمت داخلی بازو ایجاد می‌شود و ممکن است تا بالای آرنج یا تا زیر بغل و کنار سینه امتداد پیدا کند. برش جراحی و نوع برداشت پوست اضافه به نحوی طراحی می‌شود که جای زخم جراحی از جلو یا عقب و درحالی که دست شما کنار بدنتان قرار دارد، پیدا نباشد. البته زمانی که شما دست خود را بلند می‌کنید، جای زخم جراحی نمایان خواهد بود. معمولاً بخیه‌های جراحی هم در بافت داخلی و هم در بافت خارجی بازو و به روش زیگزاگ ایجاد می‌شوند تا پوست به بهترین نحو ترمیم شود. در برخی موارد ممکن است پوست اضافه تنها به ناحیه نزدیک به زیر بغل محدود باشد. بعد از برداشتن پوست و چربی اضافه، پوست باقی‌مانده از دو طرف به هم نزدیک شده و بخیه زده می‌شوند و سپس جای زخم جراحی با چسب بخیه پوشانده می‌شود. ممکن است یک لوله‌ی باریک درون زخم جراحی قرار داده شود تا مایعات اضافه از طریق آن بیرون بیایند که این موضوع به میزان چربی و بافت استخراج‌شده بستگی دارد. زمانی که شما در اتاق جراحی هستید، بانداژ کشی یا گن فشاری مخصوص دور بازوی شما بسته می‌شود تا تورم بازو کنترل شود.

بهبودی


طی یک هفته‌ی پس از جراحی باید تا جایی که می‌توانید دستان خود را بالا بگیرید. تا سه الی چهار هفته باید به صورت تمام وقت (به جز زمانی که دوش میگیرید) نوعی گن فشاری مخصوص بپوشید. توصیه ما این است که تا سه الی چهار هفته از انجام ورزش‌های هوازی و هرگونه تمرین بازو خودداری کنید. تا سه ماه پس از جراحی شما در پشت بازوی خود احساس کشیدگی خواهید داشت. جای زخم جراحی ممکن است تا 9 ماه الی یک سال همچنان صورتی‌رنگ باشد.

خطرات و عوارض جانبی


مانند هر جراحی دیگری، این جراحی نیز با خطر عفونت، هماتوم، خونریزی و تغییر در حس لامسه پوست همراه است. بی‌حسی و احساس کشیده شدن پوست با گذشت مدت زمانی پس از جراحی بازو به تدریج برطرف می‌شود. سایر عوارض جانبی احتمالی جراحی به ندرت رخ می‌دهند و در جلسه‌ی مشاوره با پزشک در مورد آن‌ها با شما صحبت می‌شود. مانند هر جراحی دیگری، برای کاهش خطر بروز عوارض، لازم است به خوبی بعد از جراحی از خود مراقبت کنید و دستورالعمل‌های بعد از جراحی را انجام دهید.
برای جلوگیری از تغییر رنگ و ضخیم شدن جای زخم جراحی، لازم است از قرارگیری پوست خود در برابر آفتاب جلوگیری کنید و از کرم ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. جای زخم جراحی تا یکسال پس از جراحی همچنان رو به بهودی خواهد بود. برای کمک به روند بهبودی جای زخم می‌توان از برخی داروها استفاده کرد که پزشکتان این دارو‌ها را برای شما تجویز می‌کند.

آیا جای زخم جراحی باقی می‌ماند؟


جای زخم جراحی کوچک کردن بازو با گذشت زمان تا حدودی محو می‌شود اما این جای زخم برای همیشه روی بازو می‌ماند. در حالتی که دستان شما کنار بدنتان قرار دارند، جای زخم جراحی بازو نمایان نیست اما در حالت‌های دیگر قابل دیدن است.

هزینه


هزینه‌ی انجام جراحی کوچک کردن بازو به شدت افتادگی و شل شدگی پوست، میزان چربی‌های اضافه، تکنیک جراحی بازو و دستمزد جراح بستگی دارد.

مشاوره رایگان