در اغلب زنان، اصلاح کردن مداوم موهای زیر بغل موجب می‌شود که پوست این ناحیه مستعد بروز موهای زیرپوستی، خشک و پوسته‌پوسته شدن پوست، تشکیل کیست زیرپوستی و زخم پوستی شود. انجام دادن چندین جلسه‌ی لیزر برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل می‌تواند تمامی این مشکلات را برطرف کند. در این روش، نور لیزر به فولیکول‌های مو تابانده می‌شود. این کار موجب می‌شود که پیاز مو در زیر  پوست سوزانده شود و موها پس از چند روز کاملاً ریزش می‌کنند. بعد از آن منافذ پوستی که جای رویش موها بودند به تدریج بسته می‌شوند و پوست شما کاملاً صاف و لطیف می‌شود. مهم‌ترین مزیت این روش این است که شما دیگر نیازی به اصلاح کردن موهای زیر بغل خود ندارید و با مشکلاتی مثل موهای زیرپوستی  و خارش پوست مواجه نیستید و مجبور نیستید بابت خرید لوازم اصلاح مو، پول خود را هدر دهید.

آیا شما نیز از وجود موهای زیاد در زیر بغل خود ناراحت هستید؟ ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانیم به شما کمک کنیم که با از بین بردن کامل موهای زائد بدن خود، زیبایی واقعی را به بدن خود ببخشید. ما با استفاده از لیزرهای استاندارد پزشکی، طی تنها چند جلسه‌ی محدود لیزر به شما کمک می‌کنیم احساس بسیار بهتری نسبت به بدن خود داشته باشید. کلینیک زیبایی رازی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر بهره می‌برد که برای تمامی انواع پوست‌ها مؤثر هستند و بنابراین لازم نیست که در مورد مناسب بودن این روش برای شرایط خود نگران باشید. هرجلسه لیزر تنها 15 دقیقه طول می‌کشد و بعد از گذشت چند جلسه موهای زائد شما برای همیشه از بین خواهد رفت. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


لیزر بهترین راه‌حل برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل است. مهم‌ترین مزایای از بین بردن موهای این ناحیه با لیزر عبارت‌اند از:

 • دقت: اشعه‌ی لیزر به صورت کاملاً انتخابی و هدفمند جذب موهای زائد زیر بغل می‌شود و هیچ آسیبی به پوست اطراف موها نمی‌زند.
 • سرعت: با هر بار تاباندن اشعه‌ی لیزر، تعداد زیادی از موها در کسری از ثانیه و به طور هم‌زمان سوزانده می‌شوند. جلسات لیزر موهای زائد زیر بغل با دستگاه‌های لیزر پیشرفته با تکنولوژی جدید، حداکثر 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.
 • تضمینی بودن نتایج: این موضوع کاملاً به اثبات رشیده است که موهای زائد زیر بغل با 6 الی 8 جلسه لیزر برای مدت زمان بسیار طولانی از بین می‌روند.
 • راه حل همیشگی: نتایج لیزر موهای زائد زیر بغل دائمی و همیشگی است. از بین بردن کامل موهای زائد چندین جلسه طول می‌کشد اما نتایج این روش بعد از اولین جلسه نیز کاملاً مشهود هستند.
 • رهایی از موهای زیرپوستی: مهم‌ترین مزیت فوق‌العاده‌ی لیزر زیر بغل این است که دیگر هیچ موی زیرپوستی و جوش ناشی از موهای زیرپوستی در زیر بغل وجود نخواهد داشت.

متقاضی مناسب


 • در صورتی که رنگ پوست شما روشن و رنگ موهای شما تیره است، شما متقاضی کاملاً مناسب برای لیزر موهای زائد بدن هستید. به عنوان یک قانون کلی، از آنجایی که اشعه‌ی لیزر جذب رنگدانه‌های مو می‌شود، این روش بر روی موهای مشکی و تیره مؤثرتر است و درمان سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود.
 • موهای رنگ روشن مانند موهای طلایی، قرمز و خاکستری دارای رنگدانه‌ای هستند که انرژی لیزر را کمتر جذب می‌کند و بنابراین به خوبی به این روش پاسخ نمی‌دهند.
 • در افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، این روش موجب می‌شود که موهای زائد کمتر شوند و موهای باقی‌مانده نازک و روشن شوند. اما این روش برای افرادی که پوست خود را برنزه کرده‌اند مناسب نیست. به این گروه از افراد توصیه می‌شود که حداقل چهار هفته صبر کنند تا حالت برنزه بودن پوست آن‌ها محو شود و بعد از آن لیزر موهای زائد را انجام دهند.

انواع لیزر


zaedz5

از چهار نوع دستگاه لیزر مختلف برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود: لیزر یاقوت (Ruby)، الکساندرایت، لیزر Nd:YAG (ان دی یگ) و لیزر دایود (Diode)

لیزر یاقوت (Ruby)

zaedz6

یاقوت مدت زمان بسیار زیادی است که برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از استفاده‌ی آن در زمینهٔ لیزر موهای زائد نیز زمان نسبتاً زیادی می‌گذرد. معمولاً جلسات درمان با لیزر یاقوت زمان بیشتری می‌برد و پالس‌های نوری بیشتری روی ناحیه مورد نظر تابانده می‌شود. امروزه لیزرهای یاقوتی با پیدایش دستگاه‌های لیزر جدید و تکنولوژی‌های موثر‌تر، محبوبیت کمتری دارند.

الکساندرایت

zaedz7

لیزر الکساندرایت در مقایسه با لیزر یاقوت، اشعه نوری بلند‌تری تولید می‌کند و بنابراین پالس‌های کمتری طی جلسه‌ی  درمانی روی پوست تابانده می‌شود. مزیت این موضوع این است که درد و ناراحتی بیمار با این روش بسیار کمتر است. علاوه بر این، لیزر الکساندرایت را می‌توان برای افرادی با رنگ پوست‌های متفاوت به کار برد. این روش برای موهای زبر و خشن خصوصاً مؤثرتر است.

 لیزر Nd:YAG (ان دی یگ)

zaedz8

این لیزر یکی از نوآورانه‌ترین لیزرهای موجود است که این توانایی فوق‌العاده را دارد که بین موهای روی پوست و لکه‌های پوستی تمایز قائل شود و بنابراین می‌توان از آن برای هر نوع پوستی استفاده کرد. از آنجایی که لیزر Nd:YAG بلند‌ترین اشعه را تولید می‌کند، برای از بین بردن موهای زائد به پالس بسیار کمی نیاز دارد و بنابراین جلسات از بین بردن موهای زائد با این لیزر بسیار کوتاه هستند، درد و ناراحتی بیمار بسیار کم است و خطرات بعد از لیزر مو نیز کمتر است.

لیزر دایود

zaedz9

 لیزر دایود تأثیر بسیار ملایمی بر پوست دارد و در حالی که موهای زائد را از بین می‌برد، به طور کامل از پوست محافظت می‌کند. با استفاده از این لیزر می‌توانید اطمینان حاصل کنید که به بافت‌های اطراف کمترین آسیب وارد می‌شود. لیزر دایود بیش از همه برای افرادی با رنگ پوست روشن تا متوسط مناسب است.

چگونگی لیزرموهای زائد


قبل از انجام لیزر

 • لازم است که ناحیه زیر بغل را در روز انجام لیزر با تیغ اصلاح کنید.
 • قبل از شروع لیزر عینک مخصوص روی چشم شما قرار داده می‌شود تا از چشمان شما محافظت شود.
 • نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی نیست. تکنسین مربوطه معمولاً از ژل یا اسپری خنک‌کننده در محل مورد نظر استفاده می‌کند.
 • سپس تکنسین دسته‌ی دستگاه لیزر را در دست می‌گیرد و اشعه‌ی لیزر را به پوست می‌تاباند. این کار حسی شبیه به این دارد که کسی با یک کش لاستیکی روی پوست شما ضربه می‌زند.

حین انجام لیزر

zaedz10

در روش لیزر موهای زائد از اشعه لیزر با انرژی کم استفاده می‌شود. اشعه‌ی لیزر از پوست عبور می‌کند و جذب رنگدانه‌های موجود در فولیکول موها در زیر پوست می‌شود. در کسری از ثانیه، انرژی  تبدیل به گرما می‌شود و فولیکول مو سوزانده شده و از بین می‌رود.

این کار بسیار سریع و راحت انجام می‌شود. لیزر کامل صورت، ناحیه بیکینی و زیر بغل تنها در حدود 15 الی 30 دقیقه طول می‌کشد. فولیکول‌های مو هر کدام در یک چرخه‌ی رشد متفاوت هستند و در زمان انجام لیزر ممکن است برخی از آنها فعال و برخی دیگر در فاز استراحت باشند. بنابراین برای از بین بردن کامل موهای زائد نیاز به انجام چندین جلسه لیزر (معمولاً 6 جلسه) می‌باشد تا تمامی موها با چرخه‌های رشد متفاوت از بین بروند.

از آن جایی که اشعه لیزر رنگدانه‌ی موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد، بیش از همه بر روی پوست‌های رنگ روشن و موهای تیره مؤثر است. با هیچ روشی نمی‌توان از بین رفتن کامل موهای زائد را تضمین کرد اما در اغلب مراجعین رشد موها کاهش چشمگیری خواهد داشت و موهای باقی‌مانده بسیار نازک‌تر و کمرنگ‌تر خواهند بود.

 بعد از لیزر موهای زائد


ناحیه لیزر شده ممکن است تا 24 ساعت قرمزرنگ و کمی ملتهب باشد. قرار دادن کمپرس سرد روی پوست می‌تواند به کاهش قرمزی و التهاب کمک کند. بعد از لیزر زیر بغل، پوست شما در برابر نور خورشید حساس‌تر است. بنابراین حداقل تا یک هفته از قرارگیری در معرض نور خورشید اجتناب کنید و از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

در موارد بسیار نادری لیزر موهای زائد زیر بغل ممکن است موجب بروز عوارض زیر شود:

 • پوسته‌پوسته شدن یا تاول زدن پوست که ظرف 10 روز برطرف می‌شود.
 • روشن یا تیره شدن رنگ پوست تا چند ماه بعد از جلسه درمانی
 • به جا ماندن جای زخم روی پوست
 • تورم شدید که ممکن است تا یک هفته ادامه داشته باشد.
 • کبودی که ممکن است تا 15 روز ادامه داشته باشد.
 • سوختگی
 • یک بیماری نادر به نام لیودورتیکولاریس (یک بیماری عروقی است که با ارغوانی شدن پوست و معمولاً در ساق پا مشخص می‌شود) که موجب لکه‌لکه شدن پوست می‌شود.
 • واکنش پوستی به نام  erythema ab igne که بر اثر استفاده طولانی مدت از لیزر یا IPL (آی پی ال) ایجاد می‌شود.

هزینه


از آنجایی که ناحیه زیر بغل بسیار کوچک و محدود است، قیمت لیزر زیر بغل بسیار پایین و مقرون به صرفه است.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان