hidro-1

هیدرودرم ابریژن آخرین تکنولوژی مراقبت‌های پوستی است که بدون استفاده از هر گونه کریستال خشن یا ابزار ساینده از قدرت شفابخشی طبیعی آب و اکسیژن برای لایه‌برداری پوست استفاده کرده و به صورت عمقی به پوست آبرسانی نموده و باعث می‌شود که پوست ظاهری سالم‌تر پیدا کند. تکنولوژی لایه‌برداری هیدرودرم با مایعات فوق‌العاده مرطوب‌کننده برای نفوذ در عمق پوست به سلول‌های پوست، آبی همراه با تمام مواد مغذی مورد نیاز برای شادابی و سلامتی می‌رساند. تقبل هزینه هیدرودرم آخرین نوآوری در تکنولوژی‌های مراقبتی پوست است که بدون درد و ناراحتی ناشی از استفاده از کریستال‌های خشن یا مواد ساینده انجام شده و در آن پوست به وسیله تزریق داروهای پوستی خاص لایه‌برداری می‌شود.

هیدرودرم ابریژن تمامی مؤلفه‌های اصلی مراقبت از پوست را دربر می‌گیرد. این یک روش درمانی غیر جراحی و غیرتهاجمی است که واقعاً نیاز به بستری شدن نداشته و نتایج حاصل از آن بلافاصله قابل‌ مشاهده است. متخصصین در کلینیک پوست و موی رازی نوع پوست شما را ارزیابی کرده تا کاربردی بودن این روش را برای شما تعیین کرده و روش‌های درمانی مناسب برای دست‌یابی به مطلوب‌ترین نتایج را به شما پیشنهاد دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

هیدرودرم چیست؟


hidro-2

در هیدرودرم ابریژن، آب اکسیژن‌دار با شتاب بالا روی پوست پاشیده می‌شود تا سلول‌های مرده پوست از روی آن برداشته شده و لایه‌برداری عمیقی روی پوست انجام شده و پوست جوان شود. در هیدرودرم از فناوری گردابی استفاده می‌شود که علاوه بر تمیز کردن و لایه‌برداری پوست به طور همزمان به پوست آبرسانی کرده و مواد مورد نیاز را به آن می‌رساند. در نتیجه پوست روشن‌تر، لطیف‌تر؛ جوان‌تر و سالم‌تر به نظر خواهد رسید. بلافاصله پس از انجام این فرایند شما لطافت را روی پوست خود احساس می‌کنید. هیدرودرم سه کار انجام می‌دهد: لایه‌برداری، مکش و تزریق سرم. لایه‌برداری و لیفت مکش سلول‌های مرده و باقیمانده را از روی پوست برمی‌دارد. این سرم ها با فرمول‌های مختلف برای درمان برخی از بیماری‌های پوستی به مانند خطوط ریز، ناهمواری‌های رنگ و بافت پوست، منافذ بزرگ‌شده یا مسدود شده، آکنه و قرمزی ناشی از التهاب، گرگرفتگی یا روزاسه کار می‌روند.

انجام هیدرودرم برای چه کسانی مناسب است؟


افراد زیر می‌توانند از روش هیدرودرم ابریژن استفاده کنند:

 • افرادی که تمایل به انجام فرایندهای ضدپیری، آنتی‌اکسیدان و درمان پرتوان آبرسانی برای بهبود و افزایش سلامت پوست خود دارند
 • افرادی که تمایل به رفع خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست خود دارند
 • افراد دارای پوست چرب و دارای جوش
 • افراد مبتلا به آفتاب‌سوختگی
 • افراد مبتلا به هایپرپیگمنتیشن
 • افرادی که تمایل دارند آماده شدن جهت حضور در مهمانی‌ها و مناسبت‌های مهم پوست خود را بهبود دهند.
 • افراد دارای جای جوش
 • افرادی که پوستی با منافذ باز دارند.
 • افرادی که بافت پوست آنها ضعیف است.
 • افراد مبتلا به روزاسه
 • افرادی که رنگ پوست آنها ناهمگون است.
 • افراد دارای پوست خشک
 • افراد مبتلا به جوش‌های سرسیاه و جوش‌های سرسفید

مزایا


هیدرودرم مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • آبرسانی عمیق پوست
 • برداشتن لایه سلول‌های مرده پوست و لطیف‌تر شدن پوست
 • بهبود کدری رنگ پوست و پاکسازی رنگ ناهمگون پوست
 • سفید کردن و درخشان کردن پوست
 • پاکسازی منافذ مسدود
 • کاهش التهابات آکنه‌ای

متقاضیان


روش درمانی هیدرودرم ابریژن را می‌توان برای همه انواع پوست به کار برد. حتی پوست‌های بسیار حساس به راحتی می‌توانند اقدامات درمانی هیدرودرم را تحمل نمایند. پزشک یا متخصص پوست سرم های درمانی خاصی را برای شما انتخاب کرده با روش درمانی سفارشی متناسب با بیماری و وضعیت شما آنها را به کار می‌گیرد. استفاده از این روش درمانی برای افراد مبتلا به عیوب پوستی شدید توصیه می‌شود. قبل از انجام اقدامات درمانی، مشاوره با پزشک می‌تواند به بیمار در درک این فرایند و مناسب بودن انجام آن برای پوستش کمک کند.

انواع هیدرودرم


چندین نوع هیدرودرم ابریژن وجود دارد:

 • هیدروفشیال که یکی از پیشروهای هیدرودرم ابریژن در دنیا است. هیدروفشیال از سرم های اختصاصی که مستقیماً با استفاده از هیدروپیل روی پوست استعمال می‌شود استفاده می‌کند. این سرم ها حاوی گلوکوزامین و اسید لاکتیک بوده و همچنین در این سرم ها مواد گیاهی برای پاکسازی و آبرسانی به انواع مختلف پوست وجود دارد.
 • جت پیل نیز یکی دیگر از تکنولوژی‌های نوآورانه است. جت پیل یک نوع دستگاه هیدرودرم ابریژن بوده که لایه‌برداری آبی با استفاده محلول سالین استریل با سرعت مافوق صوت برای پاکسازی و لایه‌برداری آرام پوست را انجام می‌دهد. از آنجا که سلول‌های مرده باقی‌مانده روی پوست با این روش برداشته می‌شوند، منافذ مسدود شده پوست نیز باز می‌شوند.

هیدرودرم چگونه کار می‌کند؟


با استفاده از یک ابزار قدرتمند با سر سیلیکونی، مکش خلاء روی پوست مرطوب اعمال شده و سرم مخصوص اسیدهای هیدروکسیل آلفا و بتا سلول‌های مرده پوست، سبوم و ناخالصی‌ها را جمع کرده و آنها را در حالی که به طور همزمان مرطوب می‌کند مکیده و برمی‌دارد. سر سایشی سیلیکونی با لایه‌برداری به آرامی ناخالصی‌ها را شامل جوش‌های سرسیاه و جوش‌های سرسفید را استخراج کرده و با مکش بالا می‌کشد. پوست لایه‌برداری و پاکسازی شده مستعد جذب حداکثری درمان‌های بعدی است. پس از این فرایند برای نفوذ بیشتر و دستیابی به نتایج بهتر، آنتی‌اکسیدان‌ها، ضدپیری، ضد جوش، ضد آکنه و بسیاری از درمان‌های خاص انجام می‌شوند. فرایند هیدرودرم بدون درد بوده و بسیاری از بیماران این فرایند را یک روش درمانی ساده و راحت برای بهبود پوست صورت می‌دانند.

نحوه انجام فرایند

جت پیل یک اپیلیکاتور درم ابریژن بدون کریستال ساخته است که دارای یک نازل دستی بوده و با پاشش پرشتاب آب اکسیژن‌دار کار می‌کند. این ترکیب کاملاً طبیعی از قطرات آب از طریق نازل با فشار زیاد روی پوست پاشیده شده و بدون این که ایجاد درد کند، سلول‌های مرده پوست را برمی‌دارد و یک لایه‌برداری عمیق و جوانسازی روی پوست انجام می‌شود.

انجام این فرایند درمانی چقدر زمان می‌برد؟

روش درمانی هیدرودرم ابریژن سریع و اثریخش بوده و انجام آن حدود 15 دقیقه زمان می‌برد. احساس همراه با انجام این روش درمانی مانند “کشیدن یک برس رنگ روی پوست صورت” است.

درمان در چند جلسه انجام می‌شود؟

بیشتر بیماران تفاوت را پس از اولین جلسه درمان احساس می‌کنند. دست‌یابی به نتایج مطلوب پس از چندین جلسه درمان هیدرودرم (3 تا 6 جلسه) حاصل می‌شود.

پس از درمان

بلافاصله پس از انجام فرایند هیدرودرم روی پوست، رنگ صورت، صورتی می‌شود اما پس از یک ساعت برطرف می‌شود. بیشتر مشتریان پس از اولین جلسه درمانی، نتایج را مشاهده می‌کنند و پوست آنها روشن‌تر شده، هیدراسیون بهبود یافته و منافذ تمیز شده، پوست لطیف‌تر شده و خطوط ریزتر نیز برطرف می‌شوند. پوست شما نسبت به نور آفتاب حساس‌تر شده و باید حداقل به مدت دو هفته اول پس از انجام فرایند از کرم‌های ضد آفتاب با SPF50 یا بیشتر استفاده کنید.

نتایج


پس از اولین اقدام درمانی روی پوست، پوست صورت به رنگ صورتی درخشان درمی‌آید. در طول دوره برنامه درمانی پیشرفت اثر این فرایند ادامه می‌یابد. تعداد جلسات درمانی برای دست‌یابی به حداکثر نتایج از 3 تا 15 جلسه خواهد بود.

عوارض جانبی


عوارض جانبی به ندرت اتفاق می‌افتد و معمولاً در صورتی که از دستگاه به درستی استفاده نشود ممکن است برخی عوارض ایجاد شوند. به هر حال، تیم درمانی ما با پشتوانه چندین سال تجربه، مهارت انجام درمان به روش هیدرودرم ابریژن را دارند.

هزینه


هزینه آبرسانی به پوست طی فرایند هیدرودرم به اندازه محل تحت درمان، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و دستمزد پزشک بستگی دارد.

 

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان