عمل جراحی زیبایی فک و چانه (جلو و عقب کشیدن چانه)

تاریخ 22 آبان 1402

 

جراحی-زیبایی-1

یک چانه‌ی متناسب به ایجاد تعادل در صورت و به وجود آوردن یک ظاهر جذاب کمک می‌کند. هنگامی که مردم در آینه نگاه می‌کنند، اکثر تمرکز آن‌ها روی اندازه و شکل بینی‌ها، گوش‌ها، افتادگی صورت یا چین وچروک‌های ظریف پوست است. تعداد کمی از افراد چانه‌های خود را همانند چشم‌ها مورد بررسی قرار می‌دهند، هرچند بهبود در چانه موجب ایجاد تعادل و هماهنگی در صورت می‌شود. جراحی زیبایی چانه و فک یا ژنیوپلاستی به عمل‌های جراحی زیبایی اطلاق می‌شود که به منظور بهبود ظاهر چانه‌ی فرد انجام می‌گردند از جمله کوچک کردن چانه (اگر چانه بیش از حد بزرگ است) یا تغییر موقعیت آن (برای اصلاح چانه‌ی کوچک یا نقص در چانه).

دلایل متعددی وجود دارد که چرا افراد تحت عمل جراحی چانه قرار می‌گیرند. این دلایل می‌توانند برای اهداف زیبایی شناختی یا برای اصلاح تغییر شکل یا موقعیت چانه باشند. تغییر شکل چانه یک انتخاب شخصی است، زیرا این تغییر برای رسیدن به تعادل ساختار صورت شخص انجام می‌گیرد. در کلینیک زیبایی رازی متخصصین ما ابتدا با مشاوره رایگان انتظارات متقاضی و تعریف او از زیبایی را کسب کرده و بسته به تشخیص خود در مورد ایراد چانه ی بیمار، برای برجسته کردن و شکل دادن به چانه ی او، روش های گوناگونی را ارئه می دهند و بهترین روش پیشنهادی را نیز به بیمار توصیه می کنند. بعد از آن بیمار می تواند به راحتی تصمیم بگیرد و با جراحی مناسب به چانه ای متناسب با صورت خود دست یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می توانید با شماره‌های 02188334029– 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان


  • باید اطمینان حاصل شود که متقاضی در سلامت کامل به سر می‌برد.
  • متقاضی نباید هیچ بیماری جدی یا بیماری‌ای داشته باشد که بتواند سیستم ایمنی بدن فرد را به خطر اندازد.
  • بیماران مبتلا به چانه‌ی کوچک متقاضی این نوع عمل جراحی زیبایی هستند. این موضوع به خاطر این واقعیت است که ویژگی‌های صورت باید نسبتاً متناسب با یکدیگر باشند. یک چانه‌ی فرو رفته نیز باید اصلاح شود.
  • بیماران مبتلا به چانه‌ی بزرگ متقاضیان احتمالی عمل جراحی چانه هستند. این عمل جراحی باعث می‌شود که چانه نسبت به قسمت‌های دیگر صورت بیمار متناسب‌تر به نظر برسد. یک چانه‌ی بزرگ می‌تواند به شدت بخشی از زیبایی صورت فرد را تخریب کند.

مشاوره قبل از درمان


در اولین قرار ملاقات با پزشک جراح، شما باید به طور واضح انتظارات خود از عمل جراحی و این‌که می‌خواهید ظاهر شما بعد از عمل چگونه باشد را توضیح دهید. بحث‌های دقیق در مورد دلایل شما برای عمل جراحی زیبایی فک و چانه در این مرحله بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که به اندازه‌ی کافی اطلاعات لازم را دریافت می‌کنید تا بتوانید یک تصمیم گیری کاملاً آگاهانه در مورد انجام عمل جراحی را داشته باشید.

پزشک جراح باید سابقه‌ی پزشکی شما را مطالعه کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیلی برای عدم انجام عمل جراحی زیبایی فک و چانه در شما وجود ندارد. در این مرحله به طور معمول از شما خواسته می‌شود که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید که نشان دهنده‌ی اطلاع کامل شما از مزایای آتی و خطرات احتمالی مربوط به انجام این عمل جراحی است. عکس‌هایی از چانه‌ی شما نیز ممکن است توسط پزشک برای مقایسه‌ی شکل “قبل و بعد” چانه گرفته شود.

عمل جراحی زیبایی فک و چانه چیست و چگونه کار می‌کند؟


استخوان درون چانه، ایمپلنت فک و چانه یا عمل جراحی زیبایی فک و چانه به عنوان یک روش پلاستیکی استفاده می‌شود تا ظاهر و شکل چانه را بهبود بخشد. برای اجرای این عمل، بیمار نیاز به بیهوشی عمومی دارد و به طور کامل به خواب می‌رود. براساس اینکه هدف عمل شامل بزرگ کردن چانه، کوچک کردن آن یا تغییر شکل است، روش دقیق عمل جراحی متفاوت است. با این حال، فرایند کلی شامل شکستن استخوان درون چانه توسط یک جراح ماهر است که به این شکل می‌توان استخوان را به جلو یا عقب حرکت داد یا آن را به موقعیت جدیدی هدایت کرد بسته به نیازهای بیمار. سپس، استخوان‌ها با استفاده از پیچ‌ها و صفحات فلزی در موقعیت جدید ثابت می‌شوند. بنابراین، این عمل جراحی زیبایی فک و چانه به صورت دائمی است، زیرا استخوان درون چانه به موقعیت جدید خود متصل می‌شود.

انواع عمل جراحی زیبایی فک و چانه


 عمل جراحی زیبایی اسلایدینگ فک و چانه (جلو و عقب کشیدن چانه)

جراحی زیبایی-6-

 

عمل جراحی زیبایی اسلایدینگ معمولا به عنوان روشی برای اصلاح و بزرگ کردن چانه استفاده می‌شود. این روش جراحی پلاستیکی است که با استفاده از پوست بیمار، فرم چانه را بهبود می‌بخشد و یک چانه جدید ایجاد می‌کند. این روش می‌تواند به دلیل برش‌های کمتری که اعمال می‌شود و قابل انجام بودن داخل دهان، به نتایج طبیعی تری منجر شود. با این حال، باید توجه داشت که این روش ممکن است به عصب‌های مجاور که تحت تأثیر ایمپلنت یا بزرگ کردن چانه قرار می‌گیرند، آسیب برساند.

عمل جراحی زیبایی جامپینگ فک و چانه

جراحی-زیبایی-3

گفته می‌شود که عمل جراحی زیبایی جامپینگ فک و چانه، یک عمل ایده آل برای فردی است که می‌خواهد چانه‌ی خود را کوچک کند. این عمل بیشتر در بیمارانی انجام می‌گیرد که چانه‌ی بزرگی دارند.

عمل جراحی زیبایی اوسئوس فک و چانه

جراحی-زیبایی-4

گفته می‌شود عمل جراحی زیبایی اوسئوس شکل قابل اعتماد عمل جراحی زیبایی فک و چانه است. این نوع عمل می‌تواند مشکلات مربوط به ناحیه ساجیتال را اصلاح کند و قادر به تغییر برجستگی است. عمل جراحی زیبایی اوسئوس قابلیت اصلاح بالایی دارد. کانتور و ارتفاع عضلات صورت با انجام این عمل اصلاح می‌شوند. همچنین عمل جراحی زیبایی اوسئوس می‌تواند موقعیت چانه را به جلو یا عقب تغییر دهد. این کار را می‌توان از طریق پیوند انجام داد و عمدتاً به دلیل زمان مورد نیاز برای ترمیم استخوان نیاز به دوره‌ی بهبودی طولانی‌تر دارد.

روش انجام عمل جراحی زیبایی فک و چانه


جراحی-زیبایی-5

جراحی زیبایی فک و چانه به منظور تغییر شکل چانه یا جابجایی استخوانی که از چانه پشتیبانی می‌کند، انجام می‌شود. اگر از ایمپلنت در این روش استفاده شود، باید از سیلیکونی استفاده شود که بر روی چانه قرار می‌گیرد. در این روش، برای اصلاح ناحیه‌ی مورد نظر، برش در داخل لب پایین انجام می‌شود. همچنین ممکن است که برش در ناحیه‌ی زیر چانه انجام شود. هنگامی که موقعیت استخوان چانه تغییر می‌کند، ایمپلنت برای اصلاح ناحیه‌ی تحت درمان در مکان صحیح قرار می‌گیرد.

دوره‌ی بهبود


کسانی که تحت درمان با عمل جراحی زیبایی فک و چانه  قرار گرفته‌اند، بسته به نوع روش عمل جراحی، زمان بهبودی متفاوتی خواهند داشت. گزارش شده است که عمل جراحی زیبایی اوسئوس دوره‌ی بهبودی به مدت 12 تا 18 ماه دارد، در حالی که دو روش دیگر دوره‌ی بهبودی حدود 2 هفته‌ای دارند. دوره‌ی بهبودی مورد نیاز برای عمل جراحی زیبایی فک و چانه طولانی است زیرا سازگار شدن پوست و ایمپلنت‌های احتمالی در ناحیه به زمان احتیاج دارد. پس از بهبودی، بیمار می‌تواند به فعالیت عادی بازگردد. چنان چه در روش‌های عمل جراحی زیبایی فک و چانه از بخیه استفاده شد، می‌توان پس از یک هفته با مراجعه به پزشک بخیه‌ها را کشید.

عوارض جانبی


عوارض جانبی و خطرات عمل جراحی زیبایی فک و چانه عبارتند از:

  • درد و ناراحتی. عمل جراحی زیبایی فک و چانه ممکن است آن طور که بیمار فکر می‌کند درد نداشته باشد، اما باعث ایجاد ناراحتی می‌شود که معمولاً در روز دوم یا سوم بعد از جراحی، این ناراحتی بدتر می‌شود. هرگونه ناراحتی معمولاً ظرف دو هفته حل می‌شود.
  • تورم و مقداری کبودی از علائم رایج عمل جراحی زیبایی فک و چانه هستند، اما این عوارض معمولاً در عرض دو هفته حل می‌شوند.
  • خونریزی ناشی از برش انجام شده در طی عمل جراحی نسبتاً شایع است و نشت خون از محل برش در طول روز بعد از جراحی انتظار می‌رود. خونریزی قابل توجه غیر معمول است، اما معمولاً با ایجاد فشار ملایم با استفاده از سواب (اسفنج) یا دستمال لوله شده در ناحیه به مدت 10 دقیقه، می‌توان از آن در خانه جلوگیری کرد. اگر علی رغم تلاش برای جلوگیری از نشت خون در خانه خونریزی ادامه پیدا کرد، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

هزینه‌ها


 هزینه‌های عمل جراحی زیبایی فک و چانه بر اساس هزینه‌های تخصصی پزشک و میزان عمل جراحی تعیین می‌گردد. عمل جراحی فک و چانه ممکن است گران باشد زیرا نوعی عمل جراحی زیبایی محسوب می‌شود.

مشاوره رایگان