لیفت صورت با نخ ؛لیفتینگ صورت بدون جراحی

ID:93439322

وقتی که سن ما بالا می‌رود، نیروی جاذبه زمین و کارکرد مداوم ماهیچه‌های صورت باعث ایجاد تغییراتی در استحکام و انعطاف‌پذیری پوست صورت ما می‌شود. این تغییرات به تدریج منجر به افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک، شیارها و خطوط عمیقی در اطراف دهان و روی پیشانی می‌شود. بسیاری از بیماران ما نگران آن هستند که چگونه می‌توانند این آثار و نشانه‌های پیری و سایر نقایص فیزیکی که در صورتشان ظاهر شده است را برطرف کنند.

درمان با ژل‌های پرکننده بافت‌های نرم از قبیل کلاژن، رستیلان و رادیس ممکن است برای خیلی از افراد اثربخشی کافی را نداشته باشد و به علاوه، تزریق این ژل‌ها باید هر چند وقت یک بار، تکرار شود. زیرا این دسته از بیماران در واقع به چیزی بیشتر از جایگزینی و اصلاح بافت‌های نرم احتیاج دارند، ولی در عین حال آمادگی لازم برای انجام جراحی لیفت صورت را نیز ندارند. در چنین مواردی ما روش لیفت با نخ را برای جوانسازی پوست صورت توصیه می‌کنیم.

لیفت با نخ، یا لیفتینگ صورت بدون جراحی یکی از پرطرفدارترین درمان‌ها در کلینیک زیبایی رازی است. علت محبوبیت این روش، تأثیرگذاری سریع آن بدون نیاز به عمل جراحی یا بیهوشی است. لیفت صورت، ابروها و پیشانی با نخ مناسب افرادی است که دارای حد متوسطی از چین و چروک و افتادگی پوست در صورت خود هستند. در کنار لیفت با نخ، متخصصین ما ممکن است از سایر درمان‌ها مانند تزریق ژل و بوتاکس، لیزر جوانساز و میکرودرم برای رسیدن به نتیجه‌ای بهتر استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیفت صورت با نخ یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.

لیفت با نخ چیست؟


لیفت با نخ یک روش بسیار خوب و مؤثر جهت لیفت و کشیدن پوست‌هایی است که دچار افتادگی شده‌اند. لیفت با نخ در اصل از روش‌های درمان طب سوزنی شرقی که جهت کنترل و بهبود تحریک بافت‌ها و انقباض عضلات به کار می‌رود، منشأ گرفته است. نخ‌هایی که در جوانسازی با نخ استفاده می‌شوند از ماده‌ای به نام پلی‌دی اکسانون (PDO) ساخته شده‌اند. این ماده بیش از یک دهه است که با ایمنی و کارآیی بالایی در عمل‌های جراحی و جهت بستن زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخ‌های ساخته شده از PDO از حدود 10 سال پیش در جراحی‌های ارتوپدی و قلبی عروقی استفاده می‌شده‌اند. روش لیفت با نخ‌های PDO نیز از سال 2004 موفق به کسب تأییدیه FDA شده است. این نخ‌ها می‌توانند شکل کلی صورت را به طور بسیار مؤثری اصلاح کنند و افتادگی پوست، گونه‌ها، فک‌ها و گردن را برطرف کرده و جهت لیفت ابرو و پیشانی کارآیی بالایی داشته باشند.

درمان لیفت با نخ چگونه عمل می‌کند؟


al5

روش لیفت با نخ PDO از طریق اصلاح شکل کلی بافت‌های نرم و القاء تولید کلاژن در پوست، موجب کشیدگی پوست و لیفت صورت می‌شود و آثار آن تا حدود 2 الی 3 سال دوام دارد. نخ‌‌ها یک ساختار شبکه‌ای ایجاد می‌کند که به خاطر ساخته شدن کلاژن بیشتر در پوست، از بافت پوست حمایت می‌کند. حداکثر آثار لیفت با نخ در حدود 6 ماه بعد از انجام این درمان که تولید کلاژن در اطراف نخ‌ها به اوج خود می‌رسد، مشاهده می‌شود.

کاربردهای لیفت صورت با نخ


معمولاً روش لیفت صورت با نخ توسط افرادی انتخاب می‌شود که در سنین بین 40 تا 60 سال قرار دارند و افتادگی جزئی در پوست صورت آنها در اثر پیری به وجود آمده است. این افراد با وجود آنکه دچار افتادگی پوست صورت و گردن شده‌اند، اما مایل به انجام عمل‌های سنگین جراحی پلاستیک نیستند. از طرف دیگر هم خانم‌ها و هم آقایانی که چین و چروک‌های پیشانی  و یا افتادگی پوست در ناحیه میانی و پایین صورت و گردن در آنها شروع به پدیدار شدن کرده است، می‌توانند متقاضی‌های خوبی برای لیفت با نخ باشند.

سایر کاربردها


زاویه‌دار کردن صورت

یک صورت زیبا و سالم از نظر ظاهری، زاویه‌ای شبیه به حرف V دارد. اما با افزایش سن و پیر شدن بافت‌ها و نیز در اثر نیروی جاذبه زمین به تدریج این حالت زاویه‌دار صورت کاهش پیدا می‌کند و یا برعکس می‌شود. ایده اصلی در روش لیفتینگ صورت بدون جراحی و با استفاده از نخ آن است که یک ساختار داربستی ایجاد کند که از بافت‌های نرم صورت حمایت کرده و آنها را به حالت زاویه‌دار در جای خود نگه دارد و هر جا هم که لازم است این بافت‌ها را اندکی بالا بکشد و موقعیت آنها را اصلاح کند تا زاویه V- شکل صورت که از دست رفته بود مجدداً بازسازی شود.

لیفت گردن و فک با نخ

اگرچه نخ‌های PDO را می‌توان تقریباً در هر جایی از بدن استفاده کرد، اما یکی از شایع‌ترین نواحی بدن که این روش کارآیی بالایی در آن دارد، گردن و خط فک می‌باشد. به طور کلی درمان قسمت یک سوم پایینی صورت با استفاده از سایر روش‌ها از قبیل سم بوتولینوم (بوتاکس) یا تزریق ژل، کار نسبتاً دشوار و چالش‌برانگیزی است. در واقع روش‌های بوتاکس و تزریق ژل، بیشترین کارآیی را به ترتیب برای یک سوم بالایی و میانی صورت دارند.

مزایای لیفت با نخ

لیفت با نخ مزایای بسیار زیادی به دنبال دارد. اول آنکه یک عمل خیلی جزئی است که در عرض مدت کوتاهی انجام می‌شود. همچنین بر خلاف جراحی پلاستیک، لیفت با نخ یک درمان با حداقل تهاجم است که در عین حال نتایج درازمدت و ماندگاری را حاصل می‌کند. این روش هیچ گونه جای زخمی در صورت به جا نمی‌گذارد، نیازی به بیهوشی ندارد، خطرات و عوارض لیفت صورت ناچیز است، نیازی به بستری شدن و دوره بهبودی طولانی هم نخواهد داشت. یکی دیگر از مزایای مهم جوانسازی صورت با لیفت با نخ، هزینه بسیار کمتر آن نسبت به لیفت صورت با جراحی می‌باشد. همچنین لیفت با نخ، تغییرات تصنعی و غیرطبیعی در شکل کلی صورت شما ایجاد نمی‌کند و بنابراین بعد از پایان این درمان، چهره شما ظاهر کشیده و مصنوعی نخواهد داشت.

لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت با نخ در بسیاری از موارد با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، اما در صورتی که قرار است همزمان با آن، عمل‌های زیبایی دیگری هم بر روی بیمار انجام شود، احتمال دارد که از بیهوشی داخل وریدی (IV) استفاده شود. نخ‌ها با دقت و ظرافت بالایی با استفاده از سوزن در زیر پوست قرار می‌گیرند. موقعیت نخ‌ها به وسعت ناحیه‌ای که پوست آن باید کشیده شود، بستگی دارد. در اغلب موارد، معمولاً برای لیفت گونه‌ها سه رشته نخ و برای فک‌ها دو رشته نخ کفایت می‌کند. از لیفت با نخ می‌توان برای جوانسازی گردن و پیشانی هم استفاده کرد. آثار و نتایج حاصل از این روش معمولاً تا چند ماه بعد همچنان بروز و بهبود پیدا می‌کند. زیرا کلاژن به مرور زمان در اطراف نخ‌هایی که به تازگی در زیر پوست قرار داده شده‌اند، ساخته می‌شود.

لیفت با نخ هیچ گونه جای زخم مشهودی در صورت باقی نمی‌گذارد، در مدت کوتاهی (معمولاً حدود 30 دقیقه تا یک ساعت) قابل انجام است و معمولاً تنها به گذاشتن یخ بر روی موضع محل درمان نیاز دارد. بیشترین کارآیی این روش برای افراد جوان و میانسالی است که آمادگی لازم برای انجام جراحی‌های زیبایی تهاجمی‌تر را ندارند یا مایل به انجام این جراحی‌ها نیستند. نتایج مثبت لیفت با نخ معمولاً بعد از تنها یک جلسه به دست می‌آید.

نتایج لیفت با نخ را از چه زمانی می‌توانم ببینم؟


بلافاصله بعد از پایان درمان لیفت با نخ می‌توان بهبود و لیفت مشهود پوست در نواحی محل درمان را مشاهده کرد. روند پدیدار شدن نتایج مثبت لیفت با نخ، تا حدود 2 تا 6 ماه بعد که کلاژن جدید در بین نخ‌ها تولید می‌شود، همچنان ادامه پیدا می‌کند و پوست صورت را کشیده‌تر و محکم‌تر می‌سازد. نخ‌های PDO در طی یک دوره حدوداً 6 ماهه، به تدریج تجزیه می‌شوند و از بین می‌روند، اما نتایج لیفت با نخ همچنان باقی خواهد ماند.

لیفت با نخ چقدر زمان می‌برد؟


زمان درمان با این روش به عوامل مختلفی از جمله اندازه ناحیه مورد نظر بستگی دارد، اما به طور معمول بین 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.

لیفت با نخ در مقایسه با جراحی لیفت صورت، دوره استراحت بسیار کوتاه‌تری دارد و عوارض ناشی از بیهوشی عمومی را نیز به دنبال ندارد. سوزن‌های مخصوصی که برای لیفت با نخ استفاده می‌شوند این امکان را فراهم می‌سازند که بتوان نواحی کوچک و ظریف پوست را نیز با کارآیی بالایی درمان نمود. همچنین به خاطر آنکه هیچ گونه بریدگی در پوست ایجاد نمی‌شود، نیازی به بخیه وجود نخواهد داشت و جای زخمی هم بر روی پوست باقی نمی‌ماند.

آیا می‌توان لیفت با نخ را همزمان با سایر درمان‌های زیبایی انجام داد؟


لیفت با نخ یک روش درمانی است که به تنهایی انجام می‌شود، اما امکان انجام آن همزمان با تزریق بوتاکس جهت کاهش فعالیت عضلات صورت، با تزریق ژل جهت چاق کردن و افزایش حجم صورت و یا با لیزر درمانی جهت بهبود ساختار پوست نیز وجود دارد و در عمل این کار به طور رایج انجام می‌شود. لیپوساکشن در گردن و فک و نیز برجسته‌سازی چانه از دیگر درمان‌هایی هستند که می‌توان آنها را همزمان با لیفت با نخ انجام داد.

هزینه


هزینه لیفت با نخ در مقایسه هزینه جراحی لیفت بسیار کمتر است. با این وجود برای محاسبه مقدار دقیق هزینه لیفت با نخ، مشاوره با پزشک امری ضروری است. هزینه لیفت صورت با نخ به تعداد نخ‌ها، میزان افتادگی پوست، نوع بیهوشی یا بی‌حسی در حین درمان و دستمزد متخصص زیبایی بستگی دارد. متخصصین ما در جلسه مشاوره درباره قیمت نخ لیفت به شما توضیحات کامل خواهند داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان