درمان و رفع لاغری صورت و گونه‌ها و علت لاغر شدن صورت

lagharisooratgoone

صورت به‌خوبی علائم و نشانه‌های افزایش سن را نشان می‌دهد. جاذبه به‌تنهایی مشخص‌کننده‌ی پیری صورت نیست. با افزایش سن میزان کلاژن و چربی صورت در انسان کاهش پیدا می‌کند و این باعث پدید آمدن چروک‌های عمیق و گودی چشم و افتادگی گونه، بینی و چانه می‌شود. روش‌های بی‌خطر ساده‌ای برای چاقی صورت و تحریک کلاژن سازی و از بین بردن آثار افزایش سن وجود دارد.

اگر با مشکل لاغر شدن صورت، لب‌ها، گونه‌ها و زیر چشم مواجه هستید، روش‌های درمانی متنوعی وجود دارند که متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با در نظر گرفتن شرایط پوستی شما درمان مناسب شما را انتخاب کرده و با کمترین هزینه برای شما انجام می‌دهند. روش‌های درمانی مدنظر این کلینیک تزریق ژل، چربی، پی آر پی، پروتز و لیفت با نخ می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

دلایل لاغری صورت


 • رژیم و تمرینات ورزشی بیش ‌از اندازه
 • بیش از اندازه در معرض اشعه‌ی خورشید بودن
 • تغییرات هورمونی
 • کوچک بودن اسکلت صورت
 • تحلیل استخوان‌ها
 • سیگار کشیدن

اصلی‌ترین قسمت‌های صورت که دچار لاغری می‌شوند


 • خط لبخند
 • گونه‌ها
 • خطوط دور لب
 • بینی، چانه و خطوط اطراف آن
 • ابرو و شقیقه‌ها (لیفت ابرو)
 • بالای پلک
 • دست‌ها: از دست ندادن حالت گوشتی و توپر پشت دست

روش‌های رفع لاغری صورت


تزریق ژل

lagharisooratgoone1از طریق تزریق ژل‌های مختلفی مانند ژل‌های موقت و دائمی می‌توان لاغری صورت را از بین برد. تزریق ژل یک روش بی‌خطر و آسان است که بسیار زود نتیجه می‌دهد. برخی از ژل‌های موقت تا 5 سال دوام‌ دارند اما بسیاری دیگر باید مجددا تکرار شوند.

مراحل تزریق ژل

lagharisooratgoone21

 • ارزیابی صورت و عکس‌برداری از آن: اگر تصمیم به استفاده از ژل‌های بافت نرم داشتید پزشک حالت صورت و پوست شمارا بررسی می‌کند و قسمت‌هایی را که به درمان احتیاج دارند مشخص می‌نماید. قسمت‌های حساسی از صورت شما به‌عنوان محل مناسب برای تزریق علامت‌گذاری می‌شوند. ممکن است از قسمت‌هایی از صورت شما که نیاز به درمان دارند عکس‌برداری شود.
 • پاک‌سازی و بی‌حسی: محل تزریق به‌وسیله‌ی پاک‌کننده‌های آنتی باکتریال تمیز می‌شود. درد ناشی از تزریقات به کمک دستگاه‌های سردی که پوست را خنک می‌کند، پمادهای بی‌حسی برای بی‌حس کردن پوست و یا تزریق داروی بی‌حسی به پوست کاهش پیدا می‌کند. تزریقات بودن درد به‌ آسانی قابل ‌تحمل هستند.
 • تزریق: تزریق در هر قسمت معمولاً به چند لحظه زمان احتیاج دارد. کل فرایند تزریق ژل، ماساژ صورت، ارزیابی نتیجه‌ی آن و تزریق دوباره ژل در صورت نیاز در کم‌ترین حالت 15 دقیقه و در بیشترین حالت 1 ساعت زمان می‌برد.
 • پاک‌سازی و بهبودی: برای کاهش میزان درد و تورم به شما کمپرس یخ داده می‌شود. اگرچه ممکن است قسمت درمان شده برای یک یا دو روز دچار حساسیت شود اما این حساسیت به ‌اندازه‌ای دردناک نیست که به دارو احتیاج داشته باشد.

تزریق چربی

lagharisooratgoone3

تزریق چربی روشی است که در آن از چربی‌های قسمتی از بدن به ‌عنوان یک ژل طبیعی برای پر کردن قسمت‌های دیگر استفاده می‌شود و باعث می‌شود فرد به ظاهری جذاب و جوان دست یابد.

فرایند انتقال چربی به‌صورت

تزریق چربی به ‌صورت تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود.  زمانی که چربی لازم (معمولاً بین 1 تا 3 انس) برداشته شد برای انتقال به بخش دیگر پردازش و آماده می‌شوند. چربی‌هایی را که بعد از آماده‌سازی به چندین سرنگ کوچک انتقال داده‌اند را به‌ آرامی به منطقه‌ی مورد نیاز تزریق می‌کنند تا به ظاهری طبیعی دست یابند. بعد از تمام شدن تزریق چربی فرد به‌ آرامی به هوش می‌آید.

بهبودی بعد از تزریق چربی

در خانه از تعدادی بالش برای بالا نگه‌داشتن سرخود در هنگام خواب استفاده کنید. معمولاً درد ناشی از تزریق چربی کم است. برای شما داروهای مسکن تجویز می‌شود و می‌توانید در دورانِ بهبودی از آن‌ها استفاده کنید. ممکن است در 1 تا 2 هفته‌ی اول کمی کبودی و تورم داشته باشید. یک هفته بعد از جراحی باید روند درمان خود را بررسی کنید. با گذشت هفته‌های اول بعد از جراحی تورم صورت از بین می‌رود. درصد بالایی از بیماران بعد از گذشت 7 تا 10 روز از جراحی به کار بازمی‌گردند. بعد از گذشت یک تا 2 هفته از جراحی پزشک به شما اجازه‌ی انجام تمرین‌های سبک مانند پیاده‌روی را می‌دهد. تا 4 تا 6 هفته بعد از جراحی از انجام تمرینات ورزشی سنگین خودداری کنید.  برخی از چربی‌های تزریق‌شده در 6 هفته‌ی اول آب می‌شوند.

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی)

lagharisooratgoone7

پی آر پی فرایندی است که در آن پلاسمای غنی‌شده‌ای که از خون خود فرد گرفته‌شده به ‌صورت محلول به وی تزریق می‌شود. پلاکت تمامی فاکتورهای مورد نیاز برای رشد و ترمیم زخم را در خود دارد. زمانی که قسمتی از بدن بریده می‌شود این پلاکت‌ها هستند که مسئولیت درمان و بهبودی آن را بر عهده‌دارند. سالیان سال است که پی آر پی در زمینهٔ‌های مختلفی مانند: آسیب‌های ورزشی، دندان‌پزشکی، داروهای دام‌پزشکی، ریزش مو، لاغری صورت و … استفاده می‌شود.

روش انجام

پی آر پی با گرفتن 8 میلی‌لیتر از خون بیمار شروع می‌شود. خون به محفظه‌ی مخصوصی منتقل و سپس در سانترفیوژ قرار می‌گیرد. در سانتریفیوژ پلاسما و پلاکت خون از دیگر سلول‌های آن جدا می‌شوند. این پلاسمای غنی‌شده از طریق مزوتراپی به قسمت‌های مشخص‌شده در پوست منتقل می‌شود.

مراقبت در دوران نقاهت

بعد از درمان هر 4 ساعت یک‌بار از کرم  بر روی پوست خود استفاده کنید و سپس آن را با صابون بشویید. از روز بعد از جراحی می‌توانید از وسایل آرایشی استفاده نمایید.

نتیجه

برای رسیدن به بهترین نتیجه پیشنهاد می‌شود تا به مدت 3 ماه و در هرماه یک‌بار درمان را اجرا کرد و سپس سالی یک‌بار آن را تکرار نمود.

لیفت صورت با نخ

lagharisooratgoone4

لیفت صورت با نخ یک روش غیر جراحی برای درمان‌های زیبایی است که به ‌آرامی پوست شل شده صورت را می‌کشد تا به شخص ظاهری جوان‌تذ و زیباتر ببخشد. این روش که به لیفت پر نیز معروف است روش کم تهاجم و بدون هیچ‌گونه جای زخم در لیفت صورت محسوب می‌شود که در آن از نخ‌های بسیار ظریفی برای کشیدن قسمت‌های شل شده‌ی صورت استفاده می‌شود.

روش انجام

در لیفت صورت به کمک نخ؛ از نخ‌های مختلفی استفاده می‌شود که جنس آن‌ها با نخ‌های بخیه که برای بستن زخم در جراحی استفاده می‌شود یکسان است. این نخ‌ها به کمک سرنگ در زیر پوست قرار می‌گیرند و به محکم شدن پوست‌های شل و تحلیل رفته کمک می‌کنند. در کنار این نخ‌ها تولید کلاژن از سر گرفته می‌شود که باعث می‌شود پوست محکم شده و صورت بیمار به سمت بالا کشیده شود. این فرایند چند ساعت زمان می‌برد و فرد همان روز قادر به بازگشت به خانه می‌باشد.

نتیجه

این روش نتیجه‌ی آنی در پی دارد و در طی 2 ماه بهبود پیدا می‌کند. برخلاف لیفت صورت به کمک جراحی، لیفت صورت به کمک نخ یک روش غیر جراحی است از این‌رو نتیجه‌ی آن بسته به نخ استفاده ‌شده، سن بیمار و مراقبت‌های بعد از انجام لیفت بین 18 ماه تا 5 سال باقی می‌ماند.

پروتز

lagharisooratgoone6

اگر به دنبال لیفت صورت خود برای درمان لاغری صورت هستید ممکن است پزشک برای پر کردن صورت به‌خصوص گونه‌ها و چانه استفاده از پروتز را به شما پیشنهاد دهد. پروتز یک روش دائمی برای بازسازی صورت است چرا که به ساختمان استخوان‌ها کمک می‌کند.

روش انجام

برای انجام پروتز باید مشاوره‌ای با پزشک خود داشته باشید تا مشخص شود کدام نوع جراحی پروتز صورت برای شما مناسب است. جراحی پروتز صورت بین 30 تا 60 دقیقه زمان لازم دارد و بسته به شرایط شما جراحی تحت بیهوشی کامل و یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. معمولاً می‌توانید همان روز جراحی به خانه بازگردید.

هزینه


هزینه درمان لاغری صورت به روش درمان آن، کیفیت و برند مواد مصرفی و هزینه‌ی پزشک بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان