zbini

جراحی زیبایی بینی که با نام رینوپلاستی شناخته می‌شود یکی از رایج‌ترین و در عین ‌حال چالش‌برانگیزترین روش‌های درمانی زیبایی است. کلید انجام یک جراحی موفق بینی، ایجاد ظاهری طبیعی و متوازن برای بینی بدون به خطرانداختن عملکرد تنفسی آن می‌باشد. این عمل تنها با انجام مشاوره‌های طولانی‌مدت بیمار با جراح پلاستیک صورت امکان‌پذیر است. خواسته‌ها و اهداف بیمار در انجام عمل جراحی بینی بیشترین اهمیت را دارند. اگرچه اکثر بیماران جراحی صورت و جراحی زیبایی بینی، زنان هستند، اما مردان نیز به این عمل تمایل نشان می‌دهند.عمل بینی آقایان به دلایل متعددی ازجمله مشکلات تنفسی، زیبایی و … ممکن است انجام شود.

اگر تصمیم به انجام رینوپلاستی گرفته‌اید، ممکن است از اقدامات بعدی اطلاع کافی نداشته باشید. کارهای زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را به‌طور منظم انجام دهید، مانند گرفتن مرخصی از محل کار و همچنین پیدا کردن یک جراح پلاستیک مناسب.

روش متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی، ایجاد ظاهری برای بینی است که با دیگر اجزای صورت در تناسب بوده، شکلی طبیعی داشته و مهم‌تر از همه برای خود فرد جذاب باشد. به‌ منظور هماهنگی بهتر بین جراح و بیمار، متخصصین ما از عکس‌برداری کامپیوتری استفاده کرده و به بیمار نشان می‌دهند که نتایج واقع‌گرایانه‌ی حاصل از این عمل جراحی چگونه خواهند بود. در طول جلسه‌ی مشاوره، به ‌منظور حصول بهترین نتیجه، ما در مورد اهداف کلی شما از انجام این عمل جراحی به ‌دقت گفتگو می‌کنیم. اکثر افراد زمانی که این عمل جراحی را با استفاده از تکنیک‌های جدید استفاده شده توسط متخصصین ما انجام می‌دهند، از نتایج عمل کاملاً راضی هستند. به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی زیبایی بینی، روش‌های متخصصین ما یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.

اهمیت زیبایی بینی و جراحی رینوپلاستی


zbini5

با وجود اینکه استانداردهایی برای زیبایی بینی وجود دارند، در حقیقت تعریف یک بینی زیبا امری کاملاً درونی و ذهنی است. بسیاری از افراد با وجود نقص‌هایی در بینی خود مانند برآمدگی‌های استخوانی و یا افتادگی نوک بینی، از ظاهر بینی خود راضی‌اند. با این‌حال در صورتی‌که فرد از ظاهر بینی خود ناراضی باشد، عمل رینوپلاستی در صورت درست انجام شدن می‌تواند ظاهر بینی فرد را برای خود او تا حد زیادی جذاب‌تر کند. از جمله موارد ناخواسته‌ای که می‌توان با کمک عمل بینی آن‌ها را رفع کرد می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • پهن بودن نوک بینی 
 • داشتن ظاهر کج یا قوس‌دار
 • وجود برآمدگی بزرگ بر روی بینی 
 • افتادگی نوک بینی به‌ خصوص به هنگام لبخند زدن
 • انحراف بینی

برخی از موارد بالا به شکل ژنتیکی به ارث رسیده و برخی دیگر در اثر جراحی‌های قبلی بر روی بینی و یا شکستگی بینی ایجاد می‌شوند. همچنین بعضی افراد با وجود اندازه نسبتاً طبیعی بینی، دوست دارند که بینی خود را سربالا یا به ‌اصطلاح عروسکی کنند. متخصصین جراحی زیبایی بینی با بررسی ساختار غضروف‌های بینی بیمار تا حدی که به عملکرد تنفسی بینی و تناسب اعضای صورت فرد لطمه‌ای وارد نشود بینی او را عروسکی می‌کنند.

انواع جراحی‌های بینی برای مشکلات مختلف


zbini6

افراد با انواع عارضه‌های مختلف برای انجام عمل جراحی رینوپلاستی مراجعه می‌کنند. هر گروه از افراد که به عارضه‌ی خاصی مبتلاست، نیازمند یک برنامه‌ی درمانی خاص و شخصی‌سازی‌شده خواهد بود.

 • جراحی زیبایی بینی: مناسب برای افرادی که قصد دارند ظاهر بینی خود را زیباتر کنند و قبلاً تحت عمل جراحی بینی قرار نگرفته‌اند.
 • جراحی ثانویه‌ی زیبایی بینی: افرادی که قبلاً تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته‌اند ولی از نتایج ظاهری و یا کاربردی آن راضی نیستند می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. می‌توانید در مورد جراحی ثانویه‌ی بینی اطلاعات بیشتری را کسب کنید.
 • جراحی زیبایی بینی به شکل قومی و نژادی (آسیایی، آفریقایی آمریکایی و افراد خاورمیانه‌ای):در گذشته همه‌ی افراد بدون توجه به قوم و نژاد، به شکل یکسان تحت درمان قرار می‌گرفتند که باعث ایجاد ظواهری غیرطبیعی در برخی از افراد می‌شد. قوم و نژاد بیمار همانند اهداف او از انجام عمل زیبایی، باید نقش مهمی را در روند درمان او ایفا کنند.
 • رینوپلاستی برای افراد لب شکری: تمامی افرادی که با عارضه‌ی لب شکری متولد می‌شوند دارای بدشکلی‌های شدید بینی نیز می‌باشند. این افراد به‌طور قطع در سال‌های نوجوانی خود نیازمند رینوپلاستی و عمل بازسازی بینی خواهند بود. عمل جراحی لب شکری بر روی ایجاد راه‌های مناسب هوایی برای تنفس و همچنین بهبود ظاهر و بازگرداندن توازن به بینی تمرکز دارند.

مشاوره‌ی جامع برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی


در جلسات مشاوره‌ی منحصر به ‌فرد ما، متخصصین مربوطه مدت‌زمان زیادی را برای بحث در مورد نتایج ظاهری و کاربردی عمل زیبایی بینی صرف می‌کنند. سوابق پزشکی فرد نیز با دقت تمام بررسی خواهد شد. همچنین یک معاینه‌ی کامل بینی و صورت انجام می‌شود که در طی آن از عکس‌برداری سه‌بعدی نیز استفاده خواهد شد. سپس عکس‌های گرفته شده از بیمار بررسی می‌شوند. توجه زیادی بر روی لب‌ها و چانه متمرکز خواهد بود چرا که این اجزای صورت می‌توانند تا حد زیادی در ظاهر بینی تأثیرگذار باشند.

zbini7

پس از بحث و گفتگو با بیمار، متخصصین ما یک روش درمانی مخصوص را تدوین می‌کنند. این برنامه‌ی درمانی، همیشه برای هر فرد منحصر به خود او خواهد بود و با استفاده از یک روش اصولی طراحی می‌شود. موارد مختلفی برای طراحی این برنامه‌ی درمانی بررسی شده و رسیدگی می‌شوند مانند:

 • سن
 • نژاد و قومیت
 • ضخامت پوست
 • شکل و فرم بینی
 • ظاهر بینی از جلو
 • نوک و قاعده‌ی بینی
 • رابطه‌ی بین بینی و لب
 • رابطه‌ی بین بینی و چانه
 • سابقه‌ی آسیب‌ها

عمل جراحی بینی با روش باز یا بسته؟


عمل جراحی بینی ممکن است به روش باز و یا بسته انجام شود. این امر به سطح پیچیدگی عمل و مناطق مورد درمان بستگی خواهد داشت. جراحی باز بینی عبارت است از ایجاد یک برش کوچک در بین دو مجرای بینی و باز کردن حفره‌ی بینی به‌ منظور انجام بقیه‌ی عمل. این کار به جراح اجازه می‌دهد تا کار خود را با دقت بسیار بالاتری انجام دهد. جراحی بسته‌ی بینی به جراح اجازه می‌دهد تا کار خود را از طریق مجاری بینی به انجام برساند. این روش برای افرادی که نیاز به عمل کردن تیغه بینی دارند بسیار مناسب است.

zbini8

اصلی‌ترین تصمیمی که شما باید در مورد عمل جراحی بینی خود بگیرید، انجام این عمل به شکل باز یا بسته است. روش‌هایی که برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند به عوامل مختلفی بستگی دارند:

 • هدف و خواست شما از انجام این عمل جراحی زیبایی چیست: آیا قصد دارید پل بینی خود را بازسازی کنید؟ شکل نوک بینی خود را تغییر دهید؟ شکل حفرات بینی خود را عوض کنید
 • آیا به یک روش درمانی برای بازسازی نیاز دارید: درصورتی‌که به مشکلات تنفسی و یا بدشکلی‌های ساختاری مبتلا هستید، این تکنیک‌ها می‌توانند برای شما مناسب باشند.
 • چه احساسی در مورد انجام عمل جراحی و مدت‌زمان موردنیاز برای بهبود دارید؟ تا چه اندازه می‌توانید از روش‌های درمانی بدون جراحی استفاده کنید؟

انتظارات قبل و بعد از انجام عمل زیبایی بینی


zbini9

یک هفته قبل از انجام عمل جراحی، یک جلسه ملاقات نهایی تعیین می‌شود تا برنامه‌ی عمل جراحی دوباره بررسی شده و پزشک مطمئن شود که تمامی سؤالات بیمار پاسخ داده شده‌اند. در این مرحله، اقدامات قبل از عمل و بعد از عمل برای شما تشریح داده شده و تا زمانی که کاملاً با آن‌ها آشنا شوید، جزئیات آن‌ها برای شما توصیف می‌شوند. عمل جراحی زیبایی بینی معمولاً یک عمل سرپایی است. مدت‌زمان موردنیاز برای بهبودی پس‌ از این عمل چیزی در حدود 1 تا 2 هفته است. بینی بیمار پس از عمل گچ گرفته می‌شود که یک هفته بعد این گچ باز خواهد شد. اکثر افراد نیازی به پر کردن بینی با گاز یا پنبه نداشته و می‌توانند در عرض 7 تا 10 روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. پس‌ از انجام عمل جراحی، پزشک در 10 روز اول پس از عمل چندین بار بیمار را ملاقات می‌کند. سپس به مدت یک سال بیمار هر 3 ماه یک بار به پزشک مراجعه کرده و پس ‌از آن مراجعات به شکل سالیانه انجام می‌شوند. مراجعه‌ی منظم به پزشک در عمل جراحی بینی امری مهم است چرا که وضعیت بینی در طول 12 ماه اول پس‌ از انجام عمل جراحی به‌طور مداوم در حال تغییر خواهد بود. عمل جراحی بینی برخلاف دیگر عمل‌های زیبایی، نیازمند تعهدی دوطرفه و طولانی ‌مدت از جانب بیمار و پزشک خواهد بود تا نتایج آن رضایت‌بخش و موفقیت‌آمیز باشند.

هزینه‌ی جراحی بینی


هزینه‌های عمل جراحی بینی بسته به اعمالی که باید انجام شوند متفاوت خواهند بود. در اکثر موارد، شرکت‌های بیمه تنها مواردی از عمل رینوپلاستی را پوشش می‌دهند که فرد اخیراً در معرض آسیب شدید قرار گرفته باشد و یا به‌ منظور بهبود وضعیت تنفسی او لازم باشد تحت عمل جراحی بینی قرار گیرد. به عبارت ‌دیگر، تنها بخشی از این عمل جراحی توسط شرکت‌های بیمه پوشش داده می‌شود که از نظر پزشکی ضروری باشد.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *