بسیاری از لیزرهایی که در ابتدا برای اهداف علمی و پزشکی ساخته شده‌اند اکنون بخش اعظمی از پروسه زیبایی را به خود اختصاص داده‌اند. در حال حاضر لیزر الکس برای درمان‌های پوستی و حذف موهای زائد استفاده می‌شود و در این زمینه به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده‌اند. لیزرهای الکساندرایت معمولا برای حذف موهای زائد و درمان مناطقی از پوست که دارای لکه‌های رنگی مانند ملاسما هستند استفاده می‌شوند. به جز درمان لکه‌های رنگی ناشی از جای جوش که با این لیزر قابل درمان نیستند، لیزر الکساندرایت به ندرت برای درمان آکنه فعال و جای آکنه استفاده می‌شود. لیزر الکساندرایت یکی از ایمن‌ترین و موثرترین لیزرها برای حذف موهای زائد می‌باشد.


آیا می‌خواهید بدانید دستگاه لیزر الکساندرایت (الکس یا کندلا) چیست و آیا در از بین بردن موهای زائد و ازبین بردن جوش و لکه‌های پوستی و جوان سازی پوست موثر است یا نه؟ در کلینیک زیبایی رازی مشاورین و متخصصین ما با استفاده از دستگاه الکساندرایت به راحتی و با کمترین عوارض می‌توانند موهای زائد و لکه‌های پوستی را از بین ببرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه لیزر الکساندرایت و رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیزر الکساندرایت چیست؟


لیزرهای الکساندرایت معمولا برای حذف موهای زائد و درمان مناطقی از پوست که دارای لکه‌های رنگی هستند (مانند ملاسما) استفاده می‌شوند. لیزر الکساندرایت یک لیزر الکساندرایت Q-switch با طول موج قوی 750 نانومتر و دارای تاثیر بالاست که برای پاک کردن تتو، درمان لکه‌های قهوه‌ای کبدی و سایر ضایعات رنگ دانه‌ای پوستی بکار می‌روند. این لیزر در از بین بردن بردن لکه‌های قهوه‌ای ناخواسته بدون اینکه به سایر نقاط پوست اطراف آن‌ها آسیب برساند فوق العاده موثر می‌باشد. لیزر الکساندرایت دارای امنیت بسیار بالایی است و با استفاده از یک سیستم خنک کننده از ناراحتی و درد طول درمان و هر گونه عوارض جانبی پوستی جلوگیری می‌کند.

مزایا


  •  لیزرها نور را با یک طول موج بالاتر منتشر می‌کنند که جذب عمیق‌تری دارد. از این رو موها را سریعتر و موثرتر و بدون ایجاد هیچگونه آسیب پوستی از بین می‌برند. زیرا جذب نور ملانین موجود در سلول‌های لایه‌ی اپیتلیال پوست (سلول‌های پوستی) با میزان جذب نور توسط مو یکسان نیست.
  •  آسیبب وارد شده به پوست توسط لیزر الکساندرایت بسیار پایین‌تر از دیگر لیزرهاست. زیرا جذب توسط ملانین موجود در پوست در طول موج خاصی از نور اندکی آهسته‌تر انجام می‌شود. بنابراین آسیب پوستی قابل توجهی ایجاد نمی‌شود. این موضوع برای اکثر افراد یک عامل بازدارنده‌ی مهم محسوب می‌شود.
  •  عوارض جانبی این روش درمانی نسبت به سایر روش‌ها کمتر می‌باشد و این قابلیت را دارد که در صورت رعایت یک رژیم خنک کننده مناسب بلافاصله پس از درمان و ادامه دادن آن تا مدت زمان توصیه شده ریسک ایجاد عوارض به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند. ژل‌های خنک کننده به تنهایی کافی نیستند و باید از تکنیک‌های خنک سازی بیشتری استفاده شود. یکی از تکنیک‌های خنک سازی سیستم خنک کننده کریوژن 30 درجه سانتیگراد است.
  •  سطح درد گزارش شده توسط بیماران تحت درمان با دستگاه الکساندرایت کندلا در مقایسه با سایر روش‌های لیزر درمانی بسیار کم می‌باشد.

کدامیک از نواحی بدن را می‌توان تحت درمان با لیزر الکساندرایت قرار داد؟


اغلب روش‌های انجام شده برای خانم‌ها شامل حذف موهای زائد در ناحیه پشت لب، چانه، پاها، بازوها، زیر بغل، بیکینی و پاها می‌شود. برای مردان این نواحی شامل شانه‌ها، کمر، قفسه سینه و شکم می‌باشد.

کاربردهای لیزر الکسانداریت

مهم‌ترین زمینه کاربرد لیزرهای الکساندرایت در مورد درمان مشکلات پوستی می‌باشد. به عنوان مثال این لیزرها برای حذف موهای زائد، از بین بردن تتوها، واریس‌های قابل مشاهده پا و ضایعات رنگدانه‌ای استفاده می‌شوند.

حذف موهای زائد

در مورد حذف موهای زائد نور ساطع شده از لیزر پالس بلند به صورت انتخابی توسط شافت مو جذب می‌شود و گرمای حاصل از آن موجب تخریب شکافت‌های مو و فولیکول‌های موی اطراف آن می‌شود. با خنک سازی پوست در حین درمان آسیب به اپیدرم کاهش می‌یابد. طول موج انتشاری کوتاه یک لیزر الکساندرایت، برای حذف موهای زائد نازک نیز مناسب می‌باشد. در افرادی که پوست تیره‌تر دارند، ریسک ایجاد آسیب افزایش می‌یابد. در پوست تیره‌تر جذب نور بیشتر از اینکه در مو باشد، در ملانین رخ می‌دهد و به مقدار کمتر در هموگلوبین جذب می‌شود.

 

جوانسازی نوری به وسیله لیزر الکساندرایت

جوانسازی نوری یک روش درمانی است که ظاهری جوان‌تر و سالم‌تر به پوست می‌بخشد. با بالا رفتن سن، علائم و نشانه‌های قابل مشاهده ناشی از تابش آفتاب، گذر زمان و انتخاب‌های سبک زندگی را در پوست خود مشاهده خواهیم کرد. این ظاهر ناشی از افزایش سن، ممکن است شامل کک و مک، چین و چروک، شبکه عروقی آسیب دیده، لکه‌های ناشی از آفتاب سوختگی، لکه‌های رنگدانه‌‌ای قهوه‌ای، لکه‌های ناشی از پیری پوست، ملاسما، کدر شدن رنگ پوست، افزایش انداره منافذ پوست و تجمع‌های رنگدانه‌ای برجسته باشد. استفاده از ابزار‌های جوانسازی پوستی نو‌ آورانه، مانند پیشرفت‌های چشمگیر لیزر الکساندرایت ما می‌تواند بدون نیاز به گذراندن هیچگونه دوره نقاهت یا با زمان نقاهت بسیار کم و با ایجاد کمترین احساس ناراحتی انجام شود. علاوه بر صورت، پوست گردن، دست‌ها، بازوها، سینه و تقریبا هر ناحیه‌ای که در معرض آسیب آفتاب قرار دارد، می‌تواند برای از بین بردن نشانه‌های پیری مورد درمان قرار گیرد. این روش شامل حذف لایه فوقانی پوست نمی‌شود، پالس لیزر به طور مستقیم فیبروبلاست‌ها را تحریک می‌کند که باعث تولید الاستین و کلاژن می‌شود، به این ترتیب کلاژن جدید سنتز می‌شود.

آیا درمان با لیزر الکساندرایت برای درمان جوش موثر است؟

 

تحقیقات بالینی کمی در مورد اثر بخشی لیزرهای الکساندرایت در درمان آکنه فعال وجود دارد. لیزر الکساندرایت معمولا به عنوان یک گزینه درمانی برای درمان آکنه در نظر گرفته نمی‌شود. قابل تصور است که با هدف قراردادن فولیکول موها، به طبع غده‌های حاوی چربی نیز آسیب می‌بینند اما این تنها یک فرضیه ی آزمایش نشده است و احتمالا جوش به حالت قبلی خود باقی می‌ماند. در حال حاضر لیزرهای الکساندرایت به عنوان یک درمان موثر برای آکنه یا جای جوش محسوب نمی‌شوند.

تکنولوژی الکساندرایت چگونه کار می‌کند؟


 

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا با استفاده از طول موج نوری با انرژی بالا که توسط لیزر منتشر می‌شود، کار می‌کند و سپس به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و به این ترتیب منطقه مورد هدف را تخریب می‌کند. لیزرهای الکساندرایت از طریق یک فرآیند فوتوترمولیز عمل می‌کنند. فوتوترمولیز به معنی استفاده از نور(فوتو) به منظور گرم شدن(ترمو) و در نهایت تخریب(لیز) بافت یک ناحیه خاص می‌باشد. با توجه به روش “هدف‌گیری آسان”، لیزر دقیقا بافت منطقه تحت درمان را تخریب می‌کند و بافت‌های اطراف آن ناحیه در معرض هیچ آسیبی قرار نمی‌گیرد.

آیا این روش دردناک می‌باشد؟


هر پالس لیزری یک احساس گرما و سوزن سوزن شدن خفیف را به شما می‌دهد. سیستم جدید خنک ‌کننده یکپارچه سلامت پوست و مراقبت از پوست را در حین درمان تضمین می‌کند. این سیستم لایه‌های بالایی پوست را قبل از اینکه پالس لیزری منتشر شود، خنک می‌کند. با توجه به این ویژگی سیستم لیزر، به هیچ خنک کننده تماسی یا ژل خنک کننده نیاز نیست.

اثرات جانبی


استفاده از لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت یک روش توصیه شده برای افراد با پوست سفید و موی روشن است. همچنین می‌توان از لیزر الکساندرایت برای پوست‌های تیره‌تر نیز استفاده کرد، اما در این صورت احتمال وجود عوارض جانبی وجود دارد. در افرادی دارای پوست‌ تیره یا برنزه هستند ممکن است رنگ پوست تغییر کند و لکه‌های سفید روی پوست ظاهر شوند که این تغییر رنگ در صورتی اتفاق می‌افتد که پرتو لیزر ملانین موجود در فولیکول مو را از بین ببرد. ممکن است بیمار برای جلوگیری از ایجاد درد در حین درمان، به سیستم خنک کننده تماسی نیاز داشته باشد. در برخی از افراد ممکن است بلافاصله پس از لیزر،قرمزی صورت، خارش یا تورم ایجاد شود که ممکن است چند روز به طول بیانجامد. اگرچه عوارض بسیار کوچک و جزئی هستند، اما با این حال پزشک و اپراتور باید بهترین روش لیزر درمانی را برای بیمار انتخاب کنند.

تفاوت بین لیزر الکساندرایت و دایود


الکساندرایت برای حذف مو عالی است و دارای بهترین طول موج و تنظیمات برای افراد با پوست روشن تا متوسط است. لیزر دایود، برای حذف موی زائد مناسب است. دایود در مقایسه با الکساندرایت لیزر کم قدرت‌تری است اما در نوع خود قویترین دایود است. دایود برای از بین بردن موهای زائد کوتاه موثر است اما موهای زائد نازک با این روش از بین نمی‌روند. دایود تنها برای چند جلسه اول درمان جواب‌دهی دارد.

هزینه


هزینه درمان لیزر الکساندرایت برای حذف موهای زائد یا درمان ملاسما اغلب به میزان قابل توجهی از درمان‌های بازسازی پوستی لیزری و سایر روش‌های تهاجمی درمان، ارزان‌تر است. هزینه درمان با الکساندرایت ، دارای رنج وسیعی است و بسته به منطقه تحت درمان و تعداد جلسات تغییر می‌کند.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان