زاویه‌ دار کردن صورت و فک

تاریخ 22 آبان 1402

 

زاویه ‌دار کردن صورت و فک

آیا شما چیزی در مورد صورت‌های V شکل شنیده‌اید؟ صورت V شکل به صورتی خوش‌فرم و بیضی‌شکل اشاره دارد که زوایای آن به سمت چانه باریک‌تر می‌شود. ظاهر زاویه‌دار شکل صورت باعث می‌شود که صورت زنانه‌تر به نظر برسد. هر چه زوایای صورت بیشتر شبیه به V باشد، جذابیت و زیبایی آن افزایش می‌یابد. بسیاری از هنرپیشه‌های معروف که صورت‌های زاویه‌دار دارند از انجام عمل‌های جراحی پلاستیک مانند جراحی ترمیمی و تزریق ژل برای دست‌یابی به این هدف کمک گرفته‌اند. خوب چرا این افراد این عمل‌های محبوب را انجام داده‌اند؟ پاسخ ساده است، چون با انجام این عمل‌ها یا فرایندها 10 سال جوان‌تر به نظر خواهند رسید.

اگر از متناسب نبودن صورت و فک خود ناراحتید و به دنبال راهی برای زاویه‌دار کردن صورت و فک خود هستید دیگر جای تأمل نیست، می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رازی مشکل صورت خود را رفع کنید. متخصصین ما در کلینیک رازی با انجام انواع روش‌های بوتاکس، لیپوساکشن، لیفت با نخ و جراحی فک می‌توانند صورت شما را زاویه‌دار کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

زاویه‌دار کردن صورت برای چه کسانی مناسب است؟


افراد زیر می‌توانند عمل‌های اصلاح زاویه صورت را انجام دهند:

  • افرادی که چانه زاویه‌دار دارند.
  • افرادی که چانه پهن دارند.
  • افرادی که چانه گوشتی، گرد و U شکل دارند.
  • افرادی که قسمت پایین صورت آنها عضلانی به نظر می‌رسد.

اقدامات درمانی برای زاویه‌دار کردن صورت


تزریق بوتاکس

3vshape

با انجام این فرایند می‌توان ظاهر پهن خط فک را با تضعیف عضلات ماستر و جویدن کاهش داد. با این کار زاویه صورت صاف‌تر شده و شکل صورت زیباتر می‌شود. اگر شما احساس می‌کنید که زاویه صورت شما مربعی است و تمایل به اصلاح این زاویه‌ دارید، می‌توانید این کار را با انجام یک فرایند 5 دقیقه‌ای غیرجراحی انجام دهید. برای این منظور بوتاکس در عضله ماستر دو طرف صورت تزریق شده و به نقاط چندگانه عضله گسترش یافته و پخش می‌شود تا زاویه صورت اصلاح شود. در این فرایند که در کمتر از 5 دقیقه انجام می‌شود یک تا سه تزریق کوچک در هر طرف صورت انجام می‌شود. این روش بسیار مؤثر بوده، درد کمی دارد و نیازی هم به بستری شدن ندارد. فرایند اصلاح زاویه صورت یک روش غیر جراحی محسوب می‌شود. پس از گذشت 2 تا 4 هفته صورت خوش‌فرم‌تر شما با زاویه اصلاح شده کاملاً مشخص خواهد شد.

برجسته‌سازی چانه

2vshape

برای انجام این عمل هم می‌توان از پروتزهای چانه استفاده کرد و هم می‌توان از ژل‌های تزریقی برای بهبود ظاهر چانه و اصلاح زاویه صورت استفاده کرد. پروتز چانه را می‌توان به وسیله پروتزهای مصنوعی یا حتی قطعات استخوانی که از لگن یا دنده خود فرد گرفته می‌شود، انجام داد که البته احتمال بروز عفونت در این روش بیشتر است. این عمل معمولاً همراه با عمل زیبایی بینی انجام می‌شود تا تعادل بیشتری بین اجزای صورت ایجاد شده و نتایج مطلوبی پس از انجام عمل‌ها حاصل شود. چانه کوچکی که به درستی شکل نگرفته است باعث نازیبا شدن زاویه قسمت پایینی صورت می‌شود. برای برجسته‌سازی چانه از ژل‌های تزریقی، پروتزهای چانه یا عمل جراحی ژنیوپلاستی پیشرفته استفاده می‌شود که عمل‌های بسیار مؤثری بوده و باعث اصلاح زاویه صورت می‌شوند.

 

 

لیفت صورت با نخ

1vshape

لیفت صورت با استفاده از نخ، یک روش درمانی است که باعث لیفت پوست و بهبود زاویه صورت می‌شود. این روش توسط نخ‌های جذبی انجام می‌شود که شکافی در پوست ایجاد نمی‌کنند و نتایج آن به‌سرعت قابل‌مشاهده هستند. این روش توصیه می‌شود تا شلی و افتادگی پوست را درمان کند و علائم پیری را نیز بهبود بخشد.

در این فرایند، از نخ‌های پلی دی اگزانون استفاده می‌شود که با کشیدن پوست صورت، پوست را سفت و زیبا می‌کنند. لیفت صورت با نخ، یک روش غیرجراحی برای رفع شلی و افتادگی پوست است و می‌تواند زاویه صورت را نیز بهبود بخشد. در این روش، پزشک با استفاده از نخ‌های پلی دی اگزانون برای اصلاح زاویه صورت و لیفت پوست در مناطق مختلف صورت مانند گونه، چانه، بینی، ابرو و گوش نیز استفاده می‌کند.

برای اصلاح زاویه صورت از نخ‌های نازک جذبی در زیرجلد پوست استفاده می‌شود. این نخ‌ها دارای قلاب‌های کوچک و خاردار هستند که باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شوند. به این ترتیب، پوست شل شده در منطقه‌ای که درمان می‌شود، جمع می‌شود و خاصیت ارتجاعی آن بهبود می‌یابد. نتیجه این فرایند بلافاصله بعد از انجام آن مشاهده می‌شود و بین ۲ تا ۶ هفته زاویه صورت به طور کامل بهبود می‌یابد. نخ‌ها به‌مرور زمان بدون بروز عوارض جانبی و به‌طور کاملاً بی‌خطر جذب می‌شوند. نتایج این فرایند طبیعی است و به دلیل تأثیر فوری لیفت نخ، بلافاصله قابل‌مشاهده هستند. نخ‌ها نیز تولید کلاژن را به‌سرعت تحریک می‌کنند.

لیپوساکشن برای اصلاح زاویه صورت

6vshape

لیپوساکشن برای اصلاح زاویه صورت به عنوان یک روش غیرجراحی شناخته می‌شود، در این روش چربی‌های زیر پوست برداشته شده و سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی همزمان با انجام لیپوساکشن کشیده و باعث سفت شدن پوست در قسمت‌هایی که چربی زیر آن برداشته شده است، می‌شود.

با انجام عمل لیپوساکشن صورت می‌توان زاویه صورت را اصلاح کرد. شکاف‌های ایجادشده برای انجام این روش که در بالای خط رویش مو در جمجمه‌ها ایجاد شده و تا زیر گوش و خط رویش مو در پشت گوش ادامه می‌یابند کوچک بوده و به سختی دیده می‌شوند. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این عمل، چربی‌ها و بافت نرم اضافی زیر خط فک (لایه پوست، لایه چربی، لایه سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی) که در زاویه صورت تأثیر دارند، برداشته می‌شوند. به همین دلیل تا زمانی که شما وزن اضافه نکنید، چربی‌های زیر جلدی در صورت افزایش نمی‌یابند و زاویه اصلاح شده صورت شما به طور دائمی حفظ می‌شود. زمانی که چربی‌های اضافی برداشته شدند، به سختی می‌توان آن را به حالت قبلی بازگرداند و در نتیجه نتایج حاصله دائمی است. به علاوه، اثر سفت کنندگی کلاژن باعث پر شدن قسمت‌هایی که چربی زیر آنها برداشته شده است می‌شود و ظاهر صورت جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

اصلاح زاویه صورت با برداشتن قسمتی از فک

7vshape

برای افرادی که به صورت زاویه‌دار متولد نشده‌اند، اصلاح زاویه صورت امکان‌پذیر است. این امر به وسیله جراحی و برش در دو طرف صورت، همراه با برداشتن فک اضافی، امکان‌پذیر است. با انجام این جراحی و اصلاح شکل استخوان‌ها و عضلات، فک می‌تواند باریک‌تر و صاف‌تر شود. بسیاری از افراد، به ویژه زنان، صورت پهن و عضلانی و غیرجذابی دارند. برای اطمینان از راحتی بیمار، این عمل تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی محلی انجام می‌شود. شکاف‌های عمل درون دهان ایجاد می‌شوند تا فک‌ها قابل دسترسی شوند و با استفاده از ابزارهای مناسب، استخوان فک تغییر شکل می‌یابد. این شکاف‌ها پس از بافت‌زایی طبیعی بسته می‌شوند که عمل جذب آنها پس از 7 تا 10 روز اتفاق می‌افتد. پانسمان فشرده‌ساز خارجی نیز در اطراف سر قرار داده می‌شود که تا چند روز پس از جراحی برداشته می‌شود.

 

 

هزینه


هزینه‌ها به موارد زیر بستگی دارد:

  • میزان دستمزد جراح
  • هزینه‌های بیهوشی
  • نوع عمل انجام‌شده
  • محل مطب یا کلینیک
  • ابزار و تجهیزات مورد استفاده برای انجام عمل‌ها
مشاوره رایگان