vshape

آیا شما چیزی در مورد صورت‌های V شکل شنیده‌اید؟ صورت V شکل به صورتی خوش‌فرم و بیضی‌شکل اشاره دارد که زوایای آن به سمت چانه باریک‌تر می‌شود. ظاهر زاویه‌دار شکل صورت باعث می‌شود که صورت زنانه‌تر به نظر برسد. هر چه زوایای صورت بیشتر شبیه به V باشد، جذابیت و زیبایی آن افزایش می‌یابد. بسیاری از هنرپیشه‌های معروف که صورت‌های زاویه‌دار دارند از انجام عمل‌های جراحی پلاستیک مانند جراحی ترمیمی و تزریق ژل برای دست‌یابی به این هدف کمک گرفته‌اند. خوب چرا این افراد این عمل‌های محبوب را انجام داده‌اند؟ پاسخ ساده است، چون با انجام این عمل‌ها یا فرایندها 10 سال جوان‌تر به نظر خواهند رسید.

اگر از متناسب نبودن صورت و فک خود ناراحتید و به دنبال راهی برای زاویه‌دار کردن صورت و فک خود هستید دیگر جای تأمل نیست، می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رازی مشکل صورت خود را رفع کنید. متخصصین ما در کلینیک رازی با انجام انواع روش‌های بوتاکس، لیپوساکشن، لیفت با نخ و جراحی فک می‌توانند صورت شما را زاویه‌دار کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

زاویه‌دار کردن صورت برای چه کسانی مناسب است؟


افراد زیر می‌توانند عمل‌های اصلاح زاویه صورت را انجام دهند:

  • افرادی که چانه زاویه‌دار دارند.
  • افرادی که چانه پهن دارند.
  • افرادی که چانه گوشتی، گرد و U شکل دارند.
  • افرادی که قسمت پایین صورت آنها عضلانی به نظر می‌رسد.

اقدامات درمانی برای زاویه‌دار کردن صورت


تزریق بوتاکس

3vshape

با انجام این فرایند می‌توان ظاهر پهن خط فک را با تضعیف عضلات ماستر و جویدن کاهش داد. با این کار زاویه صورت صاف‌تر شده و شکل صورت زیباتر می‌شود. اگر شما احساس می‌کنید که زاویه صورت شما مربعی است و تمایل به اصلاح این زاویه‌ دارید، می‌توانید این کار را با انجام یک فرایند 5 دقیقه‌ای غیرجراحی انجام دهید. برای این منظور بوتاکس در عضله ماستر دو طرف صورت تزریق شده و به نقاط چندگانه عضله گسترش یافته و پخش می‌شود تا زاویه صورت اصلاح شود. در این فرایند که در کمتر از 5 دقیقه انجام می‌شود یک تا سه تزریق کوچک در هر طرف صورت انجام می‌شود. این روش بسیار مؤثر بوده، درد کمی دارد و نیازی هم به بستری شدن ندارد. فرایند اصلاح زاویه صورت یک روش غیر جراحی محسوب می‌شود. پس از گذشت 2 تا 4 هفته صورت خوش‌فرم‌تر شما با زاویه اصلاح شده کاملاً مشخص خواهد شد.

برجسته‌سازی چانه

2vshape

برای انجام این عمل هم می‌توان از پروتزهای چانه استفاده کرد و هم می‌توان از ژل‌های تزریقی برای بهبود ظاهر چانه و اصلاح زاویه صورت استفاده کرد. پروتز چانه را می‌توان به وسیله پروتزهای مصنوعی یا حتی قطعات استخوانی که از لگن یا دنده خود فرد گرفته می‌شود، انجام داد که البته احتمال بروز عفونت در این روش بیشتر است. این عمل معمولاً همراه با عمل زیبایی بینی انجام می‌شود تا تعادل بیشتری بین اجزای صورت ایجاد شده و نتایج مطلوبی پس از انجام عمل‌ها حاصل شود. چانه کوچکی که به درستی شکل نگرفته است باعث نازیبا شدن زاویه قسمت پایینی صورت می‌شود. برای برجسته‌سازی چانه از ژل‌های تزریقی، پروتزهای چانه یا عمل جراحی ژنیوپلاستی پیشرفته استفاده می‌شود که عمل‌های بسیار مؤثری بوده و باعث اصلاح زاویه صورت می‌شوند.

لیفت صورت با نخ

1vshape

لیفت صورت با نخ به وسیله نخ‌های جذبی که باعث لیفت پوست می‌شوند و به اصلاح زاویه صورت کمک می‌کنند، انجام می‌گردد. این روش درمانی در زمان کوتاهی انجام می‌شود و نیازی به ایجاد شکاف روی پوست ندارد، نتایج حاصل از این فرانید هم بلافاصله قابل‌ مشاهده است. توصیه می‌شود که شل شدگی و افتادگی پوست را درمان کرده و اثرات افزایش سن را نیز در نظر داشته باشید.

در این فرایند از نخ‌های پلی دی اگزانون استفاده می‌شود تا پوست صورت سالم‌تر، سفت‌تر و زیباتر کشیده شده و لیفت داده شود. لیفت صورت با نخ یک روش غیرجراحی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بوده و می‌توان به کمک آن زاویه صورت را نیز بهبود بخشید. پزشک در این روش با استفاده از نخ‌های پلی دی اگزانون برای اصلاح زاویه صورت و لیفت همزمان پوست در قسمت‌های مختلف صورت مانند گونه، چانه، بینی، ابرو و گوشه‌های چشم استفاده می‌کند.

برای اصلاح زاویه صورت از نخ‌های نازک جذبی در بافت زیرجلدی پوست استفاده می‌شود که قلاب‌های کوچک خاردار آن باعث تحریک تولید کلاژن در اپیدرم شده و پوست شل شده در قسمت درمان شده جمع شده و خاصیت ارتجاعی پوست‌ ترمیم می‌شود. شما بلافاصله پس از انجام فرایند می‌توانید نتایج را مشاهده کنید و پس از 2 تا 6 هفته زاویه صورت به طور کامل اصلاح می‌شود. نخ‌ها به مرور زمان بدون بروز عوارض جانبی و به طور کاملاً بی‌خطر جذب می‌شوند. نتایج حاصل از انجام این فرانید طبیعی بوده و به دلیل اثرات لیفت نخ بلافاصله قابل ‌مشاهده است. نخ‌ها خیلی سریع تولید کلاژن را تحریک می‌کند.

لیپوساکشن برای اصلاح زاویه صورت

6vshape

لیپوساکشن برای اصلاح زاویه صورت به عنوان یک روش غیرجراحی شناخته می‌شود، در این روش چربی‌های زیر پوست برداشته شده و سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی همزمان با انجام لیپوساکشن کشیده و باعث سفت شدن پوست در قسمت‌هایی که چربی زیر آن برداشته شده است، می‌شود.

با انجام عمل لیپوساکشن صورت می‌توان زاویه صورت را اصلاح کرد. شکاف‌های ایجادشده برای انجام این روش که در بالای خط رویش مو در جمجمه‌ها ایجاد شده و تا زیر گوش و خط رویش مو در پشت گوش ادامه می‌یابند کوچک بوده و به سختی دیده می‌شوند. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این عمل، چربی‌ها و بافت نرم اضافی زیر خط فک (لایه پوست، لایه چربی، لایه سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی) که در زاویه صورت تأثیر دارند، برداشته می‌شوند. به همین دلیل تا زمانی که شما وزن اضافه نکنید، چربی‌های زیر جلدی در صورت افزایش نمی‌یابند و زاویه اصلاح شده صورت شما به طور دائمی حفظ می‌شود. زمانی که چربی‌های اضافی برداشته شدند، به سختی می‌توان آن را به حالت قبلی بازگرداند و در نتیجه نتایج حاصله دائمی است. به علاوه، اثر سفت کنندگی کلاژن باعث پر شدن قسمت‌هایی که چربی زیر آنها برداشته شده است می‌شود و ظاهر صورت جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

اصلاح زاویه صورت با برداشتن قسمتی از فک

7vshape

برای افرادی که با صورت زاویه‌دار متولد نشده‌اند، می‌توان با انجام عمل جراحی و برش‌هایی که در دو طرف صورت ایجاد می‌شود و فک اضافی برداشته می‌شود زاویه صورت را اصلاح کرد. با انجام عمل کاهش زاویه صورت و با اصلاح شکل استخوان‌ها و عضلات، شما می‌توانید فکی باریک‌تر و صاف‌تر داشته باشید. بسیاری از زنان صورت پهن و عضلانی و غیرجذابی دارند. عمل جراحی اصلاح زاویه صورت تحت بیهوشی عمومی و بیحسی موضعی برای اطمینان از راحتی بیمار انجام می‌شود. شکاف‌های عمل درون دهان ایجاد می‌شوند تا بتوان به زوایای فک دسترسی داشت سپس با استفاده از برخی ابزارها، استخوان فک تغییر شکل داده می‌شود. شکاف‌های ایجاد شده با بخیه‌های جذبی بسته شده که پس از 7 تا 10 روز جذب می‌شوند. پانسمان فشرده‌ساز خارجی در اطراف سر بسته می‌شود که تا چند روز پس از انجام عمل جراحی برداشته می‌شوند.

هزینه


هزینه‌ها به موارد زیر بستگی دارد:

  • میزان دستمزد جراح
  • هزینه‌های بیهوشی
  • نوع عمل انجام‌شده
  • محل مطب یا کلینیک
  • ابزار و تجهیزات مورد استفاده برای انجام عمل‌ها
به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *