bini-3زمانی که نوک بینی حالت افتاده داشته باشد، حالت ناخوشایندی به کل صورت می‌دهد. زمانی که شخصی دچار افتادگی نوک بینی باشد، شما به راحتی با اولین نگاه متوجه آن می‌شوید و این موضوع بدین خاطر است که پایین بودن نوک بینی از پایین‌ترین قسمت بدنه‌ی بینی کاملاً نمایان است. افتادگی نوک بینی به خاطر نبودن ساختار مناسب در قسمت نوک بینی است که نوک بینی را بر روی پره‌های بینی نگه می‌دارد و از آن پشتیبانی می‌کند. نوک بینی توسط تیغه‌ی بینی، غضروف خارجی پره بینی و رباط‌های آن‌ها، حمایت شده و بالا نگه داشته می‌شود. ضعیف بودن هر یک از این ساختارها می‌تواند موجب افتادگی نوک بینی شود. برای این بیماران، متدهای خاصی به کار می‌رود تا موقعیت نوک بینی آن‌ها اصلاح و ظاهر کلی بینی آن‌ها بهبود پیدا کند. تزریق بوتاکس و جراحی زیبایی بینی و پیوند زدن گرافت غضروفی از جمله روش‌هایی هستند که با تأکید بر رفع افتادگی نوک بینی، موجب بهبود کلی ظاهر بینی می‌شوند.

نوک بینی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بینی است که در زیبایی آن تأثیر دارد. نوک بینی درست در میانه‌ی صورت قرار دارد و نقش مهمی در تعیین ظاهر کلی بینی و حتی ظاهر کلی صورت شما دارد. اگر نوک بینی در موقعیت مناسبی قرار داشته و اندازه‌ی آن نیز متناسب باشد، شما متوجه هیچ مشکلی نمی‌شوید و بینی شما چنان با سایر اجزای صورت هماهنگ و متعادل خواهد بود که شما هنگام نگاه کردن به صورت شخص، توجهتان مستقیماً به چشم‌های او منعطف می‌شود.
اگر شما از بینی بلند یا دراز و افتادگی نوک بینی خود ناراحت هستید و به دنبال روشی برای کوتاه کردن آن می‌گردید تنها کافی است یک پزشک متخصص خوب بدین منظور پیدا کنید. برای رفع یا درمان افتادگی بینی راه و روش‌های بسیاری وجود دارند که تثبیت شده می‌باشند. در کلینیک زیبایی رازی متخصصین ما می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلفی مانند بوتاکس، رینوپلاستی، پیوند غضروف شما را تحت درمان قرار داده و فرم زیباتری برای بینی شما به ارمغان می‌آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌ های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

علل افتادگی نوک بینی


 • وجود غضروف زیاد در نوک بینی
 • آسیب‌های فیزیکی
 • زیاد بودن طول بینی بدون وجود ساختار مناسب برای پشتیبانی از نوک بینی
 • عدم منعطف بودن رباط‌ها و بافت‌های نرم صورت و بینی به علت روند طبیعی بالا رفتن سن
 • انجام جراحی بینی به طور ناموفق که در آن گرافت‌های پشتیبان به خوبی در بینی قرار داده نشده و در نتیجه از نوک بینی به خوبی حمایت نشده و نوک بینی دچار افتادگی شده است.
 • کمبود کلسیم در استخوان‌های فک بالا (پوکی استخوان) که از نوک بینی و دندان‌های بالایی پشتیبانی می‌کنند.
 • کشیده شدن نوک بینی به سمت پایین توسط عضلات بینی.

مزایا


 • روند طبیعی بالا رفتن سن معمولاً تأثیرات بدی بر بافت‌های نرم نوک بینی دارد که موجب ضخیم شدن پوست و افتادگی نوک بینی می‌شود. جراحی نوک بینی می‌تواند بدون اعمال تکنیک‌های تهاجمی، این نشانه‌های بالا رفتن سن را کاملاً برطرف کند.
 • در برخی از موارد، افتادگی نوک بینی موجب اختلال در تنفس بیمار می‌شود. جراحی نوک بینی می‌تواند کارایی بینی در تنفس راحت را دوباره بازیابی کند.
 • از آنجایی که جراحی نوک بینی در مقایسه با جراحی کامل بینی، عملی بسیار کم تهاجمی‌تر است، دوره بهبودی و ریکاوری بعد از آن نیز بسیار کوتاه‌تر و راحت‌تر می‌باشد.

متقاضیان مناسب برای درمان


برای تمامی مردان و زنانی که از ظاهر افتاده نوک بینی خود ناراضی هستند و یا افتادگی نوک بینی آن‌ها موجب اختلال در تنفس آن‌ها شده است، جراحی نوک بینی می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

روش‌های درمان افتادگی نوک بینی


بوتاکس

botax-1

اگر بینی شما تنها در هنگام خندیدن حالت افتادگی پیدا می‌کند، بنابراین افتادگی نوک بینی شما اصطلاحاً حالت دینامیک دارد. در این حالت، زمانی که شما در حال خندیدن نیستید، نوک بینی شما رو به پایین نیست. افتادگی دینامیک بینی به خاطر انقباض بیش‌ازحد عضلات دپرسور صورت است که درست در زیر بینی قرار دارند و با تزریق بوتاکس می‌توان انقباض زیاد این عضلات را برطرف نمود. نتیجه‌ی این عمل، بالا بودن نوک بینی حتی در هنگام خندیدن و دیگر حالات چهره است.

در صورتی که نوک بینی شما، صرف‌نظر از حالت چهره‌ی شما، همیشه حالت افتادگی دارد، برای درمان آن باید جراحی بینی انجام شود. تزریق بوتاکس می‌تواند به بهبود فرم و بالا بردن نوک بینی کمک کند و در حد خفیفی بینی را به سمت بالا لیفت دهد. تزریق مقدار بسیار کمی از بوتاکس در بینی می‌تواند عضلات را شل کرده و در نتیجه نوک بینی را به اندازه کافی بالا ببرد. انجام این تزریق برای بیمارانی مناسب است که برای انجام جراحی شک و تردید دارند و یا اصولاً بینی آن‌ها به جراحی نیاز ندارد.

جراحی نوک بینی

jarahi

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی عملی است که به منظور بهبود ظاهر بینی انجام می‌شود تا شکل و فرم بینی با سایر اجزای بینی هماهنگ شود. همچنین ممکن است جراحی بینی علاوه بر زیبایی به خاطر اصلاح ساختار و بهبود کارایی بینی نیز انجام شود. جراحی زیبایی نوک بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و  متد انجام آن می‌تواند به صورت باز یا بسته باشد.

در روش جراحی باز یک برش کوچک در زیر بینی و روی ستونک بینی ایجاد می‌شود. سپس پوست و بافت زیرین آن بالا کشیده می‌شوند. پزشکان معمولاً این تکنیک را برای اصلاح افتادگی نوک بینی ترجیح می‌دهند، چرا که در حین جراحی، نمایی کامل از قسمت قدامی بینی داشته و به استخوان و غضروف بینی دسترسی کامل دارند. به منظور اصلاح فرم نوک بینی ممکن است از تکنیک‌های مختلفی برای پیوند بافت و بخیه زدن استفاده شود.

پیوند گرافت غضروفی

graft1

پیوند غضروف یکی از تکنیک‌های ضروری هم در جراحی بینی اصلی و اولیه و هم در جراحی بینی ترمیمی (ثانویه) است و تقریباً تمامی جراحان بینی از انواع گرافت‌های غضروفی در حین انجام جراحی زیبایی بینی استفاده می‌برند. معمولاً در قسمت پایینی بینی، چیزی که موجب ظاهر ناخوشایند بینی می‌شود، افتادگی غضروف نوک بینی است.

بینی‌هایی با مشکل این‌چنینی را نمی‌توان بدون قوی کردن و اصلاح کردن ساختار غضروفی نوک بینی اصلاح کرد. در این موارد در ناحیه تیغه‌ی میانی بین دو سوراخ بینی که به نام ستونک بینی شناخته می‌شود، گرافت غضروفی قرار داده می‌شود که کاملاً مشابه با تیغه‌ی طبیعی بینی است و به تیغه‌ی اصلی میانی بینی متصل می‌شود. این گرافت پشتیبانی بسیار خوبی از نوک بینی می‌کند، بدون آن که تغییری در ظاهر تیغه‌ی اصلی بینی ایجاد کند.

گرافت ستونک بینی از افتادگی و عدم برجستگی کافی نوک بینی بعد از جراحی زیبایی بینی جلوگیری می‌کند و طول بینی را به اندازه دلخواه درمی‌آورد. این گرافت از بروز عوارض شایع جراحی زیبایی بینی مانند کوتاهی بینی، چرخش نوک بینی، سربالا بودن بیش‌ازحد نوک بینی، افتادگی نوک بینی و غیره جلوگیری می‌کند. قرار دادن این گرافت به معنای جایگزین کردن و تیغه‌ی اصلی بینی نیست و تنها یک غضروف اضافه به غضروف موجود در بینی اضافه می‌شود تا پشتیبانی بیشتری از ساختار بینی شود و از افتادگی نوک بینی جلوگیری شده و یا مشکل افتادگی نوک بینی برطرف شود.

بهبودی


دوره ریکاوری بعد از جراحی نوک بینی، کوتاه‌تر از دوره ریکاوری بعد از جراحی کامل بینی است. بعد از جراحی روی بینی گچ گرفته می‌شود تا بینی در شروع دوره ترمیم و بهبودی، کاملاً ثابت باشد. این گچ و بخیه‌های زده‌شده، بعد از 7 روز توسط پزشک برداشته می‌شوند. بیماران حدوداً 10 روز بعد از جراحی می‌توانند به کار و تمرینات قبلی خود بازگردند.

میزان تورم و کبودی بعد از این جراحی خفیف است و بعد از گذشت حدوداً یک هفته کاملاً برطرف می‌شود. هرچند شما بلافاصله پس از جراحی، نتایج اولیه آن را مشاهده می‌کنید اما فرم بینی شما طی 12 ماه بعد از جراحی همچنان رو به بهبودی خواهد بود.

هزینه


هزینه درمان به موارد زیر بستگی دارد:

 • دستمزد پزشک
 • نوع جراحی مورد نیاز شما
 • موقعیت جغرافیایی محل انجام جراحی
به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *