javan

اگر چه نشانه‌های پیری بیش از هر جا بر روی صورت جلب توجه می‌کند، اما فقط صورت نیست که رد گذر زمان بر روی آن قابل مشاهده است. پوست دست در واقع زودتر و بیشتر از پوست صورت پیر می‌شود. به همین دلیل ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی روش‌های مختلفی را برای جوانسازی دست ارائه می‌دهیم. این درمان جوانی را برای بانوان و آقایان به ارمغان می‌آورد و مزیت شاخص آن این است که غیرجراحی است.

در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی روش‌های مختلفی برای جوانسازی دست پیشنهاد می‌شود که عبارتند از:

 • جوانسازی با لیزر
 • جوانسازی با لیزر دی اکسید کربن
 • لایه‌برداری با مواد شیمیایی
 • درمان عروقی
 • تزریق چربی
 • تزریق ژل

 متخصصان ما یکی از روش‌های فوق یا ترکیبی از آن‌ها را با توجه به نیازهای منحصر به فرد هر بیمار و خواسته وی از این عمل زیبایی پیشنهاد می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره جوانسازی دست یا رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید. 

پیر شدن دست‌ها


دست نیز مانند صورت قربانی گذر زمان می‌شود و نشانه‌های پیری پس از مدتی روی آن خودنمایی می‌کند. بافت نرم دست‌ها که نقش حجم‌دهندگی دارد، به تدریج و همگام با بالا رفتن سن تحلیل می‌رود و رگ‌ها، تاندون‌ها و استخوان‌هایی نمایان و برجسته می‌شود که در دوران جوانی از نظر پنهان بودند. پوست دست‌ها نیز مانند پوست صورت به مرور زمان شل‌تر و چروکیده‌تر می‌شود. دست نیز به اندازه صورت در معرض تابش نور خورشید است و تقریباً همیشه بدون محافظ است. در نتیجه مشکلات رنگدانه‌ای و ناراحتی‌های بافتی ناشی از افزایش سن دست را هدف قرار می‌دهد.

موارد کاربرد جوانسازی دست


javan1

جوانسازی پوست دست درمانی مناسب برای بانوان و آقایانی است که تمایل به رفع مشکلات زیر دارند:

 • لاغر شدن دست
 • شل شدن و چروک خوردن پوست دست
 • لکه‌های پیری روی دست
 • هایپرپیگمانتاسیون (تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در بافت)
 • رگ‌های بیرون زده یا نازیبای روی دست
مطالعه بیشتر  مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد (صورت، زیر بغل، بیکینی)

جوانسازی دست


تزریق چربی برای جوانسازی پوست دست

javan2

نتایج پژوهش‌های انجام شده مؤید این نکته است که سلول‌های بنیادی موجود در گرفت‌ها (پیوندهای) چربی تغییر شکل و تکثیر سلولی بافت‌های پیرامونی را تحریک می‌کند. به این ترتیب کیفیت پوست بهتر ، چروک‌ها صاف، رنگ پوست یکنواخت‌تر و دست جوان‌تر می‌شود. چربی تزریق‌شده مانند ژل عمل می‌کند، حالت استخوانی دست را از بین می‌برد، دست را چاق می‌کند و تحلیل چربی را جبران می‌کند.

تزریق چربی صرفاً یک عمل زیبایی نیست و نوعی درمان ترمیم کننده نیز محسوب می‌شود. بافت چربی تزریق شده از آن رو مناسب است که پرکننده نرمی با ماندگاری دائمی محسوب می‌شود. از آنجایی که چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، احتمال بروز واکنش آلرژیک یا پس زدن وجود ندارد. تزریق چربی روشی ایمن و طبیعی برای جوانسازی دست است.

بافت چربی در این درمان با انجام عمل لیپوساکشن از بدن خود بیمار، معمولاً شکم یا پهلو گرفته می‌شود. سپس چربی در سانتریفیوژ تخلیص و برای تزریق در دست تخلیص می‌شود. سلول‌های چربی با کانولایی کوچک زیر پوست تزریق می‌شود، کانولا لوله‌ای باریک است که چربی از راه آن انتقال داده می‌شود.

این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دوران بهبود آن بسیار کوتاه است. نتایج بلافاصله بعد از تزریق چربی قابل مشاهده است و چاق شدن دست کاملاً مشخص است.البته دستیابی به نتیجه نهایی حاصل از جوانسازی سلول‌های بنیادی بیش از یک سال زمان می‌برد.

لایه‌برداری با مواد شیمیایی

javan3

لایه‌بردارهای شیمیایی عموماً برای صورت استفاده می‌شود، اما برای جوانسازی دست نیز کاربرد دارد. در لایه‌برداری شیمیایی از اسیدهایی برای برداشتن لایه‌های سطحی پوست و زدودن پوست پیر مرده و بدرنگ استفاده می‌شود. این لایه‌برداری تحول سلولی و نمایان شدن سلول‌های پوستی جدیدی را به دنبال دارد که جوان و شاداب هستند و بافت و تون پوست را بهبود می‌دهند. خطوط ظریف، چروک‌ها و لک‌های پیری پس از لایه برداری کمتر می‌شود و پوست درخشش جوانی را بازمی‌یابد.

مطالعه بیشتر  درمان چاقی و لاغر شدن با طب سوزنی؛مزایا،عوارض،هزینه

جوانسازی پوست با لیزر

javan4

جوانسازی پوست با لیزر روش دیگری برای بهبود تون، بافت و ظاهر دست است. در این درمان با استفاده از پرتو لیزر سوراخ‌هایی بسیار ریز در پوست ایجاد می‌شود که فرایند التیام طبیعی بدن رابرمی‌انگیزد. لیزر به گونه‌ای طراحی شده است که لایه فوقانی اپیدرم پوست را بردارد و تولید کلاژن را در لایه درم تحریک می‌کند. این درمان چروک و خطوط ظریف را از بین می‌برد، آسیب‌های ناشی از تابش آفتاب و آفتاب سوختگی را درمان می‌کند و با تقویت لایه درم پوستی روشن‌تر و سفت‌تر را ایجاد می‌کند.

کلاژن پوست با بهره‌گیری از فن‌آوری نوری تجدید می‌شود و پوستی صافتر و هموارتر را به دست می‌دهد. درد، التهاب و ورم از اثرهای جانبی درمان با لیزر به شمار می‌رود. التهاب و قرمزی پس از چند هفته از بین می‌رود و پوست جدید روی ناحیه پوست آسیب دیده قبلی رشد می‌کند.

لیزر درمانی و IPL برای رفع لک‌های قهوه‌ای

javan5

اگر ملانین، رنگدانه طبیعی پوست، پوست در یک ناحیه بیش از حد باشد، لک‌های قهوه‌ای روی پوست ایجاد می‌شود. لک‌های قهوه‌ای یا پیری محدود به صورت و گردن نمی‌شود و غالباً روی پوست دست، مچ دست و بازوها نیز به چشم می‌خورد. لیزردرمانی و آی پی ال (درمان با نور پالسی شدید) روش‌هایی موثر برای کم‌رنگ یا محو کردن این لک‌های پیری ناخواسته است.

در لیزردرمانی از انرژی نوری برای برداشتن لایه فوقانی ایپدرم پوست، از بین بردن لک‌های پیری و بهبود تون پوست استفاده می‌شود. در این روش نور از پوست تغییر رنگ داده عبور داده می‌شود تا رنگ قهوه‌ای را به ذرات بسیار ریز درهم بشکند. فرایندهای طبیعی التیام‌بخشی بدن این رنگدانه‌های متلاشی شده را از پوست حذف می‌کند. فقط یک جلسه لیزردرمانی برای محو کردن بعضی لکه‌های قهوه‌ای رنگ کافی است. در آی پی ال پرتویی از نور لیزر برای متلاشی کردن لکه‌های رنگدانه‌ای قهوه‌ای به کار برده می‌شود. نور پالسی شدید به لکه‌های قهوه‌ای تابانده می‌شود تا به طور همزمان طیف گسترده‌ای از طول موج‌های نوری را به پوست برساند. لکه‌ها پس از درمان تیره‌تر و محو می‌شود و در نهایت پوسته پوسته می‌شود و می‌ریزد. دست پس از محو شدن لک‌های قهوه‌ای جوان‌تر و زیباتر می‌شود.

مطالعه بیشتر  راه و روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

تزریق ژل

javan6

ژل‌های مختلفی برای جبران تحلیل چربی در دست تزریق می‌شود. استخوان‌های دست به مرور زمان و با از بین رفتن بافت چربی و نازک شدن بافت نرم بیشتر جلب توجه می‌کند. همان ظور که با تزریق ژل می‌توان لب‌ها را برجسته کرد، با تزریق ژل می‌توان دست‌ها را نیز پر و خوش‌فرم کرد. به این ترتیب برآمدگی استخوانی نمود کمتری می‌یابد و دست‌ها نرم‌تر و جوان‌تر می‌شود.

پرکاربردترین ژل‌های فعلی حاوی موادی مشابه هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، به همین دلیل احتمال بروز واکنش آلرژیک به این نوع تزریق بسیار پایین است. ماندگاری نتیجه جوانسازی پوست دست با تزریق ژل چند ماه است و راه‌حلی دائمی محسوب نمی‌شود.

دوران بهبود جوانسازی دست


چگونگی دوران بهبود پس از انجام یکی از عمل‌های جوانسازی دست یا ترکیبی از این عمل‌ها طبعاً به درمان انجام شده بستگی دارد. دوران بهبود اکثر روش‌های جوانسازی دست بسیار کوتاه است و اثرهای جانبی انگشت‌شمار آن‌ها موقتی است. به علاوه غالباً چند نوبت درمان باید برای جوانسازی دست انجام شود، البته چون درمان با لیزر CO2 درمانی با شدت بالا است، در صورت انتخاب این روش معمولاً یک جلسه کفایت می‌کند. متخصصین ما توصیه‌های لازم برای مراقبت بعد از عمل و دوران بهبود را متناسب با روش درمانی انتخاب شده قبل از عمل جوانسازی دست در اختیار بیماران قرار می‌دهند و پرسش‌های بیماران را پاسخ می‌دهند.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *