حجم دادن به لب با تزریق ژل و چربی، مزایا و هزینه

تاریخ 23 آبان 1402

آیا تاکنون توجه کرده‌اید که لب‌های خود را و آرزوی داشته‌اید آن‌ها را جذاب‌تر و گوشتی‌تر داشته باشید؟ آیا به چین و چروک‌های اطراف لب‌هایتان توجه کرده‌اید که به طور غیرمنتظره‌ای شکل گرفته‌اند؟ لب‌هایتان تأثیر بسیاری بر لبخند شما دارند و به همین دلیل یکی از اجزای مهم صورت شما هستند. افرادی که لب‌های نازکی دارند، یا لب‌هایشان جمع شده است، یا مرزهای آن‌ها نامشخص شده، یا خطوطی در اطراف آن‌ها تشکیل شده است، ممکن است در هنگام لبخند زدن یا عکس گرفتن از خود نگرانی کنند.

اگر شما به دنبال بهبود سایز و شکل لب‌های خود هستید و اهداف خاصی در ذهن خود دارید با پزشک خود مشورت کنید. معمولاً لب‌های سه جنبه مهم دارند: شکل، ساختار و حجم. در حالی که بسیاری از مردم فکر می‌کنند که در هنگام تزریق فقط حجم لب تغییر می‌کند اما باید گفت که ساختار و شکل لب نیز به میزان چشمگیری تغییر کرده و باعث می‌شود تا لب‌های مطابق با نظر شما تغییر یابند.
در خلال جلسه مشاوره اولیه با متخصصین کلینیک زیبایی رازی، شما این فرصت را خواهید داشت که در مورد تمام اهداف زیبایی که برای لب‌های خود در نظر گرفته‌اید صحبت کنید. سپس متخصص به شما خواهد گفت که آیا می‌توانید با روش‌های درمانی تزریق به اهداف خود دست یابید یا نه. در هنگام مکالمه با پزشک بسیار مهم است که در مورد اهداف زیبایی خود صادقانه به او توضیح دهید.
جهت طرح سؤال یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259  با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل و چربی به لب


2

عدم وجود محدودیت سنی برای عمل برجسته‌سازی لب و مقرون به صرفه بودن این درمان می‌تواند در تمام دوران‌های زندگی افراد مورد استفاده قرار بگیرد. برای افرادی که لب‌های نازک دارند و در هنگام لبخند زدن یا حرف زدن ظاهر آنها مشکل دارد، درمان‌های تزریقی می‌تواند ظاهر آنها را بهبود بخشیده و لب‌هایی گوشتی‌تر و پُرتر به نظر برساند. در برخی موارد، برجسته‌سازی لب می‌تواند تعادل در صورت را برقرار کند و در صورتی که لب‌های فرد نازک و نامشخص باشد، استفاده از ژل‌های تزریقی می‌تواند موثر باشد. با گذشت زمان و افزایش سن، لب‌ها نازک‌تر می‌شوند. این اتفاق به دلیل کاهش چربی، کلاژن و الاستین در صورت رخ می‌دهد. استفاده از تزریق ژل می‌تواند به عنوان یک روش موثر و بی‌خطر برای بازگرداندن لب به حالت طبیعی خود در افرادی که متوجه کاهش ضخامت لب‌های خود شده‌اند، مفید باشد.

روش‌های برجسته‌سازی لب


خبر خوب این که برجسته‌سازی لب در این روزها بسیار راحت و آسان بوده که می‌توان نتایج آن را با عمل‌های زیبایی ترمیمی پیشرفته مقایسه کرد. متداول‌ترین شیوه برجسته‌سازی لب استفاده از ژل‌های تزریقی جوودرم یا رستالین است. این ژل‌ها، ژل‌های مصنوعی هستند حاوی اسید هیالورانیک هستند. این ژل‌ها حاوی موادی شبیه به اسید هیالورانیک که در بدن یافت می‌شود، هستند بنابراین بسیاری از افراد آنها را به عنوان ژل‌های اسید هیالورانیک می‌شناسند. یک روش دیگر برای برجسته‌سازی لب، استفاده از چربی بدن خود فرد است که از یک ناحیه از بدن گرفته شده و به لب‌ها تزریق می‌شود.
ژل‌های تزریقی جذب لب شده و باعث پرتر شدن لب‌ها می‌شوند، بنابراین این گزینه موقتی است و باید برای حفظ نتایج حاصل از آن، تزریق‌ها تکرار شوند. روش‌های پردوام‌تر استفاده از چربی بدن خود فرد، کاشت پروتز مانند پرمالیپ با سرجیسیل یا ژل‌های آلودرم است که باعث جذاب شدن لب برای مدت طولانی‌تری می‌شود.
مزایای استفاده از پرکننده‌های پوستی (تزریق ژل و چربی) برای برجسته کردن لب‌ها
ژل‌های پوستی بیش از پروتزها مورد استقبال قرار گرفته‌اند زیرا شکل، ساختار، حجم و بافت لب را طبیعی‌تر برجسته می‌کنند. این ژل‌ها مزایای متعددی دارند که برخی از آنها عبارتند از:
• کبودی و تورم کم
• برآمدگی‌ها راحت‌تر جذب می‌شوند
• درمان‌ها تا حصول نتایج مطلوب به صورت تدریجی انجام می‌شود.
• کنترل بیشتری بر حجم لب وجود دارد زیرا پزشک می‌تواند میزان مواد مصرفی را کنترل کند
نتایج حاصل از تزریق چربی در لب دائمی است؛ اگر چه برخی از اقدامات اصلاحی و نگهدارنده پس از تزریق باید انجام شود. این فرایند تا زمانی که به نتیجه مطلوب برسد باید ادامه یافته و تکرار شود.
نیازی نیست که پزشک این فرایند را در اتاق عمل انجام دهد مانند جراحی‌های دیگر زیبایی صورت. بیهوشی‌های موضعی معمولاً برای انجام این فرایند کافی است.

از عمل برجسته‌سازی لب چه انتظاری باید داشت؟


3

برخلاف بسیاری از روش‌های پیچیده دیگر، عمل برجسته‌سازی لب به سرعت در کلینیک قابل انجام است. در این روش، شما نیازی به مرخصی گرفتن ندارید مگر این که خودتان این را بخواهید. این امر باعث افزایش جذابیت این فرایند می‌شود زیرا نیازی به بستری شدن برای انجام یک عمل زیبایی وجود ندارد.

پس از درمان


شما باید روی لب‌های خود یخ قرار دهید تا از تورم و احساس ناراحتی جلوگیری شود اما محل درمان را نباید فشار دهید. نباید از رژلب یا محصولات آرایشی لب پس از عمل استفاده کنید. شما تا چند روز پس از عمل در لب‌های خود احساس پری زیادی می‌کنید.

نتایج حاصل از برجسته‌سازی لب چقدر دوام دارد؟


احتمالاً تزریق چربی به چند جلسه تزریق نیاز دارد اما نتایج حاصل از آن تقریباً دائمی است. نتایج حاصل از تزریق ژل به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. برخی از ژل‌ها سه تا شش ماه دوام دارند در حالی که نتایج حاصل از تزریق برخی از انواع دیگر تا حدود یک سال باقی می‌ماند. نتایج دائمی با پیوند پوست، پروتز لب، لیفت لب و اصلاح ورمیلیوم حاصل می‌شود.
خطرات احتمالی و عوارض جانبی
بیشتر خطرات احتمالی یا عوارض جانبی به استفاده از اسید هیالورانیک وابسته بوده که به طور موقتی ایجاد می‌شوند و برخی از آنها عبارتند از:
• تورم و کبودی
• خونریزی از محل تزریق
• حساسیت به لمس و درد در محل تزریق
هزینه برجسته‌سازی لب
در بیشتر موارد، هزینه برجسته‌سازی لب به مقدار ژل استفاده شده برای اصلاح چین و چروک‌ها و برآمدگی‌های لب بستگی دارد. هزینه بر اساس هر تزریق و هر جلسه ویزیت تعیین می‌شود. ممکن است برخی از بیماران به چندین جلسه درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب نیاز داشته باشند.

مشاوره رایگان