عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

تاریخ 22 آبان 1402

 

breye2

با پیشرفت سن، چشم‌ها به عنوان یکی از نمادهای واضح و اولیه پیر شدن صورت ما را نشان می‌دهند. چشم‌ها به عنوان “پنجره ای به دل و جان” شناخته شده و احساسات، افکار و هیجانات ما را غیرکلامی و اساسی منعکس می‌کنند. هنگامی که چشم‌ها شروع به پیر شدن می‌کنند، ممکن است آنها ظاهری خسته و ناراحت به وجود آورند. در بسیاری از موارد، ظاهر چشم‌ها نتوانسته است دقیقاً احساسات فرد را به وضوح نشان دهد. چادر مغولی که در لبه داخلی پلک‌ها وجود دارد، باعث می‌شود چشم‌ها به راحتی دور و کوچک به نظر برسند. این عوامل اصلی هستند که باعث می‌شوند افراد به دنبال جراحی زیبایی چشم شوند. جراحی اپی کانتوپلاستی برای بهبود شکل و اندازه چشم‌ها و ایجاد چشم‌های بزرگ و جذاب استفاده می‌شود.

اگر به دنبال راهی برای بزرگ کردن چشمان خود هستید می‌توانید عمل جراحی زیبایی چشم انجام دهید. انواع جراحی برای درشت کردن و زیبا کردن فرم چشم وجود دارند، در این میان عمل جراحی چشم (کانتوپلاستی) گوشه‌ی خارجی و داخلی چشم‌ها را می‌تواند تغییر دهد و چشم شما را بزرگ‌ترکند.
در کلینیک زیبایی رازی متخصصین ما برای درشت کردن چشم با انجام عمل کانتوپلاستی می‌توانند مشکل چشم شما را برطرف کرده و حتی زاویه چشم شما را تغییر داده تا چشم شما بزرگتر نمایان شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 02188333259  تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان


 • افرادی که فاصله‌ی بین چشم‌های آن‌ها زیاد است.
 • افرادی که چین مغولی دارند.
 • افرادی که اگرچه فاصله‌ی بین چشمان آن‌ها زیاد نیست اما دید تار دارند.
 • افرادی که از عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم قبلی نتایج دلخواه را نگرفته‌اند.
 • افرادی که چشم‌های آن‌ها به دلیل وجود زاویه چشم شیب دارد (مورب است)
 • افرادی که می‌خواهند چشم‌های درشت‌تری داشته باشند.

انواع عمل جراحی کانتوپلاستی و روش انجام آن


کانتوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی چشم یک روش برای سفت کردن و تقویت تاندونی است که لبه‌ی بیرونی پلک پایین را به کناره‌های گودی چشم متصل می‌کند. عمل جراحی زیبایی چشم می‌تواند به بهبود افتادگی پلک و جوان‌تر و شاداب‌تر شدن چشم‌های پف کرده و افتاده کمک کند.

اپی کانتوپلاستی (عمل جراحی درشت کردن چشم)

breye1

عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم به علاوه بزرگ کردن چشم، باعث تغییر شکل چشم یا مدل پلک دو لایه می‌شود. این روش با نام اپی کانتوپلاستی باعث افزایش اثر چین‌های پلک دو لایه می‌شود و چشم‌ها را بزرگتر و درخشان‌تر می‌کند. بسیاری از بیماران عمل جراحی پلک دو لایه را همراه با عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم انجام می‌دهند تا نتایج بهتری بدست آورند.

در این روش، ابتدا بخشی از پوست اضافی در گوشه داخلی چشم برداشت می‌شود و سپس گوشه داخلی متقاطع برش داده می‌شود. این قسمت برش خورده به قسمت‌های بالا و پایین پوست متصل می‌شود و با بخیه دو لایه متوازن می‌شود. این برش عموماً در روش جراحی گوشه میانی (گوشه داخلی) چشم انجام می‌شود. علاوه بر این، برش می‌تواند به طور کامل به همراه چین‌های پلک دو لایه برای جلوگیری از عوارض مانند چین‌های کانتال میانی ناصاف داخلی و یا ایجاد اسکار متوازن استفاده شود.

مزایای عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم

 • در این روش یک برش در گوشه‌ی داخلی چشم وجود خواهد داشت. بنابراین چشم‌ها هم از طول و هم از عرض بزرگ‌تر شده، درخشان‌تر به نظر خواهند رسید.
 • از آن جایی که خط برش بسیار ظریف است تقریباً جای زخم باقی نمی‌ماند.

عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم

کانتوپلاستی جانبی عمدتاً برای جدا کردن ارتباط بین پلک‌های فوقانی و تحتانی در گوشه‌ی جانبی (گوشه بیرونی چشم) و گسترش به سمت گوشه‌های جانبی کره چشم استفاده می‌شود؛ در این روش نه تنها پوست اضافی‌ که گوشه‌های جانبی چشم را پوشانده برداشته می‌شود بلکه این عمل موجب افزایش سفیدی چشم و در نتیجه بزرگ شدن کره‌ی چشم نیز می‌گردد. برش جراحی در حاشیه‌های فوقانی و تحتانی پوست مژه ایجاد می‌شود به طوری که جای زخم کمتر قابل مشاهده است. با این حال، به دلیل این که بخیه‌ی زخم گاهی اوقات قرنیه‌ی چشم را تحریک می‌کند، چنان چه بخیه در عرض 1 هفته بعد از عمل برداشته نشود، چشم بیمار تورم موقت و التهاب را نشان می‌دهد. علاوه بر این، در محل جراحی گوشه‌ی جانبی چشم مژه رشد نکرده و ممکن است به طور موقت علائمی مانند قرمزی، تحریک، و دیگر علائم آلرژیک مشاهده شود. بنابراین پزشکان به بیمارانی که تمایل به انجام عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم هستند توصیه می‌کنند که پیش از انجام عمل عوارض جانبی آن و زمان بهبودی را در نظر بگیرند. علاوه بر درشت کردن چشم، کانتوپلاستی جانبی همانند کانتوپلاستی میانی برای اصلاح نقص‌های مادرزادی چشم نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال، برای بیماران چشم بادامی یا دارای چشم‌های لوچ یا افرادی که دارای گوشه‌های چشم جانبی میانی کشیده شده به سمت بالا هستند (تروپیا)، پزشک جراح زاویه‌ی برش گوشه‌ی جانبی را طوری تنظیم می‌کند که کل گوشه‌ی میانی پلک پایین به خط افقی کشیده شود. این عمل باعث بهبود مشکل پوشانندگی (افتادگی) بیش از حد در گوشه‌ی جانبی چشم می‌شود.

مزایای استفاده از عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم

 • چشم‌ها درشت‌تر خواهند شد. همزمان، زاویه‌ی گوشه بیرونی نیز چشم اصلاح خواهد شد. این بدان معنی است که شما می‌توانید شکل کلی چشم خود را بهبود ببخشید.
 • پس از عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم، پوشش مخاطی برداشته خواهد شد. این عمل از به هم چسبیدن منطقه‌ی برش جلوگیری می‌کند.
 • خط برش نزدیک پرده‌ی ملتحمه که در داخل چشم است. بنابراین، هیچ نگرانی‌ای در مورد جای زخم نداشته باشید.

مراقبت‌های پس از عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم


همان گونه که پس از هر عمل جراحی مراقبت‌های بعد از آن نیز بسیار مهم است، انجام دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت‌های پس از جراحی صورت که مهم‌ترین بخش بدن است نیز فوق‌العاده مهم و ضروری می‌باشد. در اینجا برخی از دستورالعمل‌ها در خصوص چگونگی مراقبت از چشم پس از عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم آورده شده‌اند:

 • در صورتی که پزشک جراح استفاده از آیس پک را به بیمار توصیه کرده است، جهت کاهش تورم به طور منظم از آن استفاده کنید.
 • از سیگار کشیدن به مدت حداقل 2 – 3 هفته دوری کنید.
 • از مصرف لنزهای تماسی به مدت حداقل 2 هفته خودداری نمایید.
 • از مصرف مژه‌های مصنوعی تا یک ماه بعد از عمل جراحی پرهیز کنید.
 • برای مدت حداقل 2 – 3 هفته از شنا، سونا و آب دوری کنید.

نتایج و بهبودی پس از عمل جراحی


 • میانگین دوره‌ی نقاهت 3 تا 5 روز است.
 • بعد از انجام عمل جراحی چشم، بیمار علائمی مانند کبودی به میزان کم و تورم همراه با ناراحتی را خواهد داشت.
 • جهت کاهش درد و ناراحتی ضد درد تجویز خواهد شد.
 • نتایج سریعاً قابل مشاهده است و به طور متوسط، نتیجه دلخواه نهایی پس از حدود 1 هفته دیده می‌شود.

پرسش‌های متداول


عمل جراحی درشت کردن میانی چشم چه کارهایی را می‌تواند انجام دهد؟

این روش می‌تواند بافت ناحیه‌ی پلک داخلی را به گونه‌ای تغییر دهد که چین اپی کانتال بدون هیچ گونه کشش (تنشی) کاهش یابد. نتایج به دست آمده نسبت به روش‌های قدیمی عمل چین‌های اپی کانتال و عمل جراحی درشت کردن چشم جای زخم کمتری را به جا می‌گذارد. عمل جراحی درشت کردن میانی چشم موجب بزرگ کردن چشم‌ها شده و در عین حال شکل بادامی‌تری به آن‌ها می‌دهد.

آیا می‌توانم عمل جراحی درشت کردن میانی چشم را همزمان با عمل پلک دو لایه‌ای انجام دهم؟

بله. در بسیاری از موارد عمل جراحی درشت کردن میانی چشم همزمان با عمل پلک دو لایه‌ای آسیایی انجام می‌شود. این عمل می‌تواند یک روش اضافی برای بهبود آن چه در عمل پلک دو لایه‌ای آسیایی انجام شده باشد.

چه زمانی بخیه‌ها کشیده می‌شوند؟

معمولاً 5-6 روز بعد بخیه‌ها کشیده می‌شوند. با روش‌های نوین عمل جراحی پلک، شما می‌توانید بخیه‌ها را زودتر از موعد و برای کمک به درمان و جلوگیری از ایجاد زخم بکشید.

آیا شما می‌توانید از بخیه‌های قابل جذب استفاده کنید؟

بخیه‌های قابل جذب منجر به ایجاد التهاب و احتمالاً زخم بیشتری در نواحی نازک‌تر پوست مانند صورت و دور چشم می‌شوند.

آیا می‌توانم عمل جراحی درشت کردن میانی چشم را بدون عمل پلک دو لایه‌ای انجام دهم؟

بله، می‌توانید. جراح پلاستیک ما قادر به ارائه‌ی یک مشاوره در خصوص ضروری بودن یا نبودن عمل پلک دو لایه‌ای خواهد بود.

آیا می‌توان بخش جانبی چشم را همزمان با عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم بزرگ‌تر کرد؟

بله می‌توان، اما این نوع عمل بسیار کمتر رایج است. تفاوت اصلی بین چشم قفقازی و چشم آسیایی چین اپی کانتال میانی و آناتومی پلک دو لایه‌ای است و نه اپی کانتال جانبی. عمل اپی کانتوپلاستی جانبی بسیار کمتر انجام می‌شود و احتمال بازگشت حالت چشم به شکل پیش از عمل وجود دارد. نتایج به دست آمده به خوبی نتایج حاصل از عمل جراحی درشت کردن میانی چشم نیستند. عمل جراحی درشت کردن جانبی چشم همزمان با بزرگ‌تر کردن بخش جانبی چشم موفقیت کمتری دارد زیرا همان گونه که اشاره شد تفاوت اصلی در ناحیه‌ی اپی کانتال میانی است و نه ناحیه‌ی کانتال جانبی.

آیا عمل جراحی درشت کردن چشم با درد همراه است؟

از آن جا که بیهوشی عمومی همزمان با بی حسی موضعی انجام می‌شود، بیماران دردی را احساس نخواهند کرد. در صورتی که بیمار ترجیح می‌دهد به خواب رود، آرامبخش نیز انجام می‌شود.

هزینه‌های عمل جراحی


هزینه درمان بستگی دارد به:

 • هزینه پزشک
 • تجهیزاتی که برای عمل جراحی شما استفاده می‌شوند
 • منطقه جغرافیایی کلینیک جهت انجام عمل جراحی
مشاوره رایگان