جوان‌سازی و کشیدن (لیفتینگ) پوست صورت با آر اف (RF) فرکشنال

fark

به دلایل مختلفی ممکن است پوست پیر و کدر شده و مشکلاتی مانند چین و چروک‌ها، کدر شدن ، قرمزی، شل شدگی روی پوست ایجاد شود. درمان پوست مسیر طولانی را در 10 سال گذشته گذرانده است و امروزه روش‌های کم‌تهاجمی زیادی برای جوان‌سازی و شادابی پوست وجود دارد. آر اف فرکشنال آخرین تکنولوژی برای جوان‌سازی صورت است. لیفت صورت با رادیوفرکانسی به عنوان یک روش درمانی غیرجراحی برای رفع چین و چروک‌ها و رفع عیوب پوست صورت شناخته می‌شود. در این روش درمانی نیازی به بستری شدن نیست. از همه بهتر این که نتایج حاصل از انجام این فرایند بلافاصله قابل مشاهده است و چند هفته پس از انجام و با افزایش اثر کلاژن، تأثیرات بیشتر آن روی پوست ملموس‌تر می‌شود.

اگر شما از وجود چین و چروک‌ها و شل شدگی پوست خود ناخشنود هستید و تمایل دارید که ظاهر شما جوان‌تر به نظر برسد، آر اف می‌تواند یک گزینه خوب برای جوان‌سازی صورت شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی پوست شما را معاینه کرده و اقدامات درمانی را که می‌تواند شما را به اهدافتان برساند، پیشنهاد می‌دهند. پس از انجام یک دوره درمانی، پوست شما هموارتر و شاداب‌تر می‌شود. شما می‌توانید سفت شدن پوست خود را که در نتیجه درمان با آر اف حاصل شده است را در آینه ببینید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جوان‌سازی با آر اف فرکشنال یا تعیین وقت قبلی در کلینیک می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید.

[dopts id=”59″]

RF فرکشنال چیست؟


fark4

لیفت صورت با روش رادیوفرکانسی آخرین تکنولوژی برای جوان‌سازی صورت بدون نیاز به بستری شدن و انجام عمل‌های جراحی است. در آر اف از مداخلات Rf فرکشنال تک قطبی یا دوقطبی برای گرم کردن بافت زیرین پوست توسط یک ابزار دستی که امواج آر اف از آن ساطع می‌شود انجام می‌گردد. با این کار فیبرهای کلاژن منقبض و فیبروبلاست منتقل می‌شود و رشد کلاژن جدید تحریک شده تا بافت عمیق پوست سفت شود. با این کار گردش جریان خون به صورت عمقی بهبود یافته و باعث درخشندگی و جوان‌سازی طبیعی بافت‌های عمقی پوست شده و روشنایی، جوانی و شفافیت به پوست بازمی‌گردد.

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان با این روش درمان نمود؟


هدف از لیفت صورت به روش رادیوفرکانسی سفت کردن پوست صورت و بازگرداندن ظاهر جوان آن بوده تا علائم پیری و اثرات جاذبه از روی پوست برطرف شود. انرژی آر اف فرکشنال به تنهایی برای رفع شلی پوست و سفت کردن آن به کار برده می‌رود و برای بیمارانی که پوست آنها شل شدگی و افتادگی خفیف تا متوسط دارد بسیار مناسب است. این روش معمولاً برای درمان خطوط پیشانی (لیفت ابرو و سفت کردن پوست پیشانی)، زیر چشم (ضخیم و سفت کردن پوست بالای گونه‌ها و لیفت دادن آن)، گونه‌ها (لیفت ملایم و کاهش منافذ بزرگ‌شده)، قسمت میانی صورت، اصلاح زاویه صورت (کاهش شل شدگی و افتادگی پوست اطراف فک) و گردن (سفت کردن پوست و کاهش چین و چروک‌های پوست گردن) به کار می‌رود.

مزایا


  • بی‌خطر، مطمئن و اثربخش
  • عدم نیاز به بستری شدن
  • بهبود بافت پوست
  • جوان‌سازی عمقی پوست برای بازگرداندن درخشندگی، جوانی و شفافیت پوست
  • شل کردن عضلات سفت شده صورت برای کاهش چین و چروک‌های پوستی
  • انجام درمان تقریباً بدون درد است.

نحوه انجام درمان


fark5

اگر شما تصمیم به انجام رادیوفرکانسی صورت گرفته‌اید باید برای یک جلسه درمانی 60 تا 90 دقیقه‌ای آماده باشید. درمان با پاکسازی عمقی پوست با استفاده از اسید میوه سبک یا پاک‌کننده‌های دیگر آغاز شده و سپس با استفاده از ژل یا کرم خنک‌کننده کلاژن تحریک شده تا درمان اثربخشی بیشتری داشته باشد. ابزار دستی ساطع کننده امواج رادیوفرکانسی به آرامی روی پوست قرار داده می‌شود. پزشک به طور مداوم انرژی را به صورت شما می‌تاباند و دمای پوست شما را مکرراً اندازه‌گیری کرده تا از دست‌یابی به اهداف درمانی اطمینان حاصل نماید. هر قسمت از صورت 5 تا 10 دقیقه مورد درمان قرار می‌گیرد که این مدت به زمان رسیدن به دمای مطلوب قبل از شروع درمان قسمت‌های دیگر بستگی دارد. برای انجام رادیوفرکانسی نیازی به بستری شدن نیست. پس از انجام فرایند شما در پوست خود گرما را احساس کرده اما این گرما ناراحت‌کننده نیست. توصیه می‌شود که قبل و بعد از انجام فرایند مقادیر زیادی آب بنوشید تا از کم آب شدن بدن پیشگیری شود.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی نیاز است؟


برای سفت کردن پوست صورت شما باید 4 تا 6 جلسه درمانی به فواصل یک ماهه داشته باشید. برای حفظ نتایج باید جلسات درمانی را هر 3 تا 4 ماه یک مرتبه ادامه دهید. رادیوفرکانسی برای درمان سلولیت نیاز به 6 تا 8 جلسه درمانی با فواصل یک یا دو هفته‌ای دارد. نتایج حاصل از انجام رادیوفرکانسی در هر فرد متفاوت است و غالباً به تناسب کلی اندام و رژیم غذایی آنها بستگی دارد.

دوران بهبودی و نقاهت


پس از انجام RF صورت نیازی به بستری شدن نیست. RF فرکشنال یک روش غیرتهاجمی است که نیاز به جراحی، تزریق و استراحت پس از درمان ندارد. ممکن است پس از انجام درمان شما کمی احساس قرمزی داشته باشید که پس از یکی دو ساعت برطرف می‌شود.

نتایج


پس از انجام درمان، تغییرات چشمگیری در پوست مشاهده خواهد شد. به هر حال، پس از هر جلسه درمانی، نتایج ملموس‌تر خواهد شد. نتایج حاصل از آر اف صورت، تجمعی است و هر چه شما تعداد جلسات درمانی را افزایش دهید نتایج حاصله بهبود می‌یابد. نتایج معمولاً پس از جلسه چهارم بسیار چشمگیر می‌شود.

عوارض جانبی


خطرات احتمالی و عوارض جانبی RF فرکشنال عبارتند از:

  • احساس گرما در عمق پوست
  • بسته به میزان تحمل بیمار ممکن است انجام این روش برای برخی از بیماران دردناک و ناراحت‌کننده باشد.
  • ممکن است در اطراف ناحیه درمان شده تاول، برجستگی‌ها، قرمزی و توزم ایجاد شود.
  • ممکن است به دلیل سفت شدن بیش از حد بافت زیرین، ظاهر پوست دچار تورفتگی شود.

هزینه


هزینه انجام آر اف برای جوان‌سازی صورت به اندازه ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز و دستمزد پزشک بستگی دارد.

سوالات متداول


آیا انجام آر اف صورت آسیب‌زا است؟

خیر. هر فردی ممکن است بر اساس سطح تحمل خود میزانی از درد را احساس کند. آر اف پوست را گرم کرده و باعث ناراحتی‌های جزئی می‌شود.

توصیه‌های قبل و بعد از انجام آر اف صورت

حدود دو هفته قبل از انجام آر اف صورت شما باید از قرار گرفتن در معرض خوشید و آفتاب گرفتن خودداری کرده و از برنزه کردن مصنوعی خود با تخت‌های برنزه کننده پرهیز کنید. پس از انجام آر اف صورت شما باید دستورات پزشک برای مراقبت‌های پوستی را در فواصل بین جلسات درمانی رعایت کرده تا به نتایج مطلوب و پایدار دست‌یابید.

آیا همه افراد می‌توانند تحت درمان آر اف صورت قرار گیرند؟

این درمان معمولاً در افراد بین 30 تا 50 ساله انجام می‌شود و افرادی که در دهه 60 عمر خود هستند احتمالاً به فرایندهای تهاجمی‌تر نیاز دارند تا به نتایج مشابهی دست یابند (قبل از انجام هر فرایند یا عملی حتماً مشاوره بگیرید). این روش برای تمام انواع پوست‌ها قابل انجام است.

چه کسانی نمی‌توانند تحت RF صورت قرار گیرند؟

بیمارانی که از دستگاه‌های الکتریکی مانند دریچه قلب، ایمپلنت‌های فلزی یا مفاصل مصنوعی استفاده می‌کنند نمی‌توانند تحت رادیو فرکانسی قرار گیرند. جریان آر اف ممکن است در عملکرد دستگاه‌های مذکور اختلال ایجاد کرده و ایمپلنت‌های فلزی را نیز گرم کند.

آیا می‌توان آر اف صورت را همراه با روش‌های درمانی دیگر که برای کاهش علائم پیری انجام می‌شوند انجام داد؟

آر اف صورت را می‌توان همراه با لیزر پوست آی پی ال (نور پالسی پرتوان) برای کاهش قرمزی و تغییررنگ پوست انجام داد که ریسک کمتری داشته و زمان بستری شدن آن نیز کوتاه است. همچنین آر اف صورت را می‌توان همراه با تزریق ویتامین C و مواد معدنی دیگر انجام داد تا علائم پیری بیشتر برطرف شده و پوست شاداب‌تر و لطیف‌تر شود.

مشاوره رایگان