دستگاه لیزر دایود برای لیزر موهای زائد:مزایا و هزینه

تاریخ 22 آبان 1402

لیزر دستگاهی است که پرتوی شدیدی از نور تک رنگ منسجم (یا سایر تابش‌های الکترومغناطیسی) را از طریق انتشار تحریک شده‌ی فوتون‌ها از اتم‌ها یا مولکول‌های برانگیخته تولید می‌کند. لیزر دایود لیزری است که پرتوی بزرگ‌تری از نور بسیار متمرکز را با طیف باریکی تولید می‌کند تا کروموفورهای خاصی در پوست را هدف قرار دهد. این لیزر اغلب برای رفع موهای صورت و بدن استفاده می‌شود. ثابت شده است که لیزر دایود در از بین بردن موهای زائد بسیار موثر و بی خطر بوده و دارای حداقل عوارض جانبی است.

اگر از روش‌های وقت گیر و عذاب‌آور حذف موهای زائد خود خسته شده‌اید و به دنبال روشی آسان و مطمئن برای رفع موهای زائد خود  هستید و می‌خواهید بدانید که آیا دستگاه لیزر دایود می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد یا نه؟ می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رازی با مشاورین ما در این کلینیک صحبت کنید و با تصمیم درست به آسانی مشکل خود را حل کنید. در این کلینیک متخصصین ما با استفاده از دستگاه لیزر دایود می‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوالات خود با مشاورین ما در این کلینیک همچنین به منظور رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188334029 02188333259  تماس حاصل فرمایید.

مزایا


 • بالاترین بازده
 • نیرومند و بادوام: دستگاه به ندرت به تعمیر و نگهداری نیاز دارد.
 • انعطاف پذیر: دارای طیف گسترده‌ای از محصولات با طول موج‌های مختلف، قدرت و طراحی‌های مختلف است.
 • مختص شرایط بیمار: سیستم‌های لیزر مطابق با خصوصیات فردی است.
 • ادغام آسان: لیزر دایود به راحتی با سایر سیستم‌ها و دستگاه‌های لیزر ادغام می‌شود.

لیزر حذف موهای زائد دایود


 

dioa1

لیزر حذف موهای زاید دایود یک روش مناسب برای حذف موهای زائد برای هر دو جنس و هر نوع پوست است. این روش برای رنگ پوست قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن و روشن بسیار موثر است. حذف موهای زائد با استفاده از لیزر دایود که تقریبا بدون درد است، قبلا به نظر غیر ممکن می‌رسید، اما اکنون در دسترس است. لیزر دایود از طول موج موردنظر جهت نفوذ به فولیکول مو در پوست برای بهترین نتایج استفاده می‌کند. برای حذف موهای زائد به طور دائمی، چندین جلسه درمان لازم است و تعداد جلسات به نواحی مورد درمان بستگی دارد.

لیزر و منابع نور از فتوترمولیز انتخابی برای حذف موها و جلوگیری از رشد آنها بدون آسیب به پوست اطراف استفاده می‌کنند. درمان لیزر حذف موهای زائد دایود، نور از طریق پوست عبور می‌کند و در ملانین در شفت یا ساقه مو جذب می‌شود. این جذب حرارت فولیکول مو را افزایش می‌دهد و سلول‌های مسئول رشد مو را نابود می‌کند. خواص نور مانند طول موج، طول پالس و قدرت فقط برای اطمینان از آسیب نرساندن به این سلول‌ها و نه به پوست دیگران انتخاب می‌شوند.

لیزر دایود برای از بین بردن موهای زائد صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و دیگر نواحی بدن مفید است. مزایای استفاده از لیزر حذف موهای زائد دایود عبارتند از:

 • دقت: لیزر دایود می‌تواند به طور انتخابی موهای تیره و زمخت را مورد هدف قرار دهد در حالی که به پوست اطراف آسیب نمی‌زند.
 • سرعت: هر پالس لیزر دایود در کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند چندین مو را در همان لحظه تحت درمان قرار دهد. لیزر دیود می‌تواند ناحیه‌ای به اندازه‌ی تقریباً یک سکه را در هر ثانیه درمان کند. نواحی کوچک مانند بالای لب را می‌توان در کمتر از یک دقیقه درمان کرد و نواحی بزرگ مانند کمر یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.
 • پیش بینی: 90 درصد از بیماران دچار ریزش موی دائمی پس از سه تا پنج جلسه درمان می‌شوند.

اختلال در لیزر حذف موهای زائد

در صورت داشتن شرایط زیر نباید از این لیزر استفاده کنید:

 • در صورتی که حامله یا شیرده هستید.
 • سابقه ویروس هرپس سیمپلکس در ناحیه تحت درمان را دارید.
 • در ناحیه تحت درمان تتو دارید.
 • در 6 ماه گذشته از داروی ایزوترتینوین استفاده کرده‌اید. این دارو می‌تواند پوست شما را حساس کند.

قبل از لیزر

 • از 4 هفته قبل از درمان، از کندن، موم یا استفاده از موبر در نواحی که قرار است تحت درمان قرار گیرند خودداری کنید.
 • از هر گونه تماس غیر ضروری با اشعه‌ی ماوراء بنفش در نواحی مورد نیاز برای درمان 4 هفته قبل از درمان اجتناب کنید.
 • 4 هفته قبل از درمان از برنزه کردن پرهیز کنید.

یک هفته قبل و بعد از درمان لیزر دیود در زیر بغل، استفاده از کرم زیر بغل با رتینول را قطع کنید تا از حساسیت پوست جلوگیری شود.

فرایند درمان

dioa2

 • موهای زائد را اصلاح کنید تا حدی که 1 تا 2 میلی از آن باقی بماند یا از بیمار بخواهید که 2 تا 3 روز قبل از درمان در خانه موهای زائد را اصلاح کنند.
 • ناحیه‌ی درمان را تمیز کنید.
 • دستگاه لیزر دایود را روشن کنید، پارامتر را تنظیم کنید و آن را در حالت آماده به کار قرار دهید.
 • ژل خنک کننده را بر روی ناحیه‌ی درمان قرار دهید.
 • بیمار و اپراتور باید از عینک محافظ استفاده کنند.
 • ناحیه‌ی تحت درمان را هدف قرار دهید، اجازه دهید که نوک کریستال با ژل خنک کننده تماس پیدا کند، مقدار همپوشانی در ناحیه‌ی درمان می‌تواند ۱/۳ باشد.
 • پس از درمان ژل خنک کننده را پاک کنید و محل تحت درمان را با آب خنک تمیز کنید. در صورتی که بیمار احساس داغی و گرما کرد، کیسه‌ی یخ را تا زمانی که گرما در ناحیه تحت درمان از بین برود روی ناحیه قرار دهید.

پس از لیزر حذف موهای زائد دایود

 • ممکن است پس از درمان کمی قرمزی در ناحیه ایجاد شود. قرمزی پس از چند ساعت از بین می‌رود.
 • از لایه‌بردارها (گلیکولیک، رتینوئید و غیره) بر روی ناحیه‌ی تحت درمان به مدت ۷ روز اجتناب کنید.
 • از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر برای مدت حداقل 6 هفته در ناحیه تحت درمان استفاده کنید.
 • ناحیه را به آرامی بشویید و تمیز کنید. از آب خیلی گرم و از سونا استفاده نکنید.
 • از دئودورانت یا ضد عرق به مدت 12 ساعت پس ازلیزر موی زر بغل استفاده نکنید.

فواصل بین جلسات درمان

زمان‌بندی بین جلسات درمانی لیزر موهای زائد برای دستیابی به بهترین نتایج بسیار مهم است. نواحی بدن دارای چرخه رشد موی مختلف هستند. به منظور گرفتن بیشتر مقدار مو در چرخه‌ی فعال، درمان باید با توجه به چرخه رشد مو برنامه ریزی شود. جلسات درمانی صورت و گردن باید با فاصله‌ی هر 4 تا 6 هفته برنامه ریزی شود، نواحی بدن شامل بیکینی، قفسه سینه، کمر، زیر بغل‌ها، شکم و غیره است که باید هر 6 تا 9 هفته و پاها 7 تا 10 هفته جداگانه برنامه ریزی شود. به طور معمول به منظور گرفتن مو در چرخه‌ی فعال، 6 تا 8 جلسه لیزر حذف موهای دایود مورد نیاز است، اگر چه برخی افراد ممکن است زودتر از نتایج خود راضی شوند. پیروی از این دستورالعمل‌ها باید بیشترین کاهش مو را به همراه داشته باشد.

مقایسه لیزر دایود با لیزرهای دیگر مانند لیزرهای الکساندریت


روش های لازم برای از بین بردن موهای زائد شامل استفاده از لیزر موهای زائد، فتوترمولیز انتخابی و استفاده از طول موج خاص نور و مدت پالس می باشد. با استفاده از این روش ها به تاثیر دستیابیم که روی بافت مورد نظر (مو) تاثیر مناسبی داشته باشد و در عین حال بر بافت اطراف (پوست) حداقل تاثیر گذار باشد. برای حذف موها از چندین طول موج لیزر استفاده می شود و طول موج لیزر ها که در نانومتر (nm) اندازه گیری می شود، تعیین کننده عملکرد آن هاست. برخی از لیزر ها بیشتر درمان مو را تسهیل می کنند و برخی از لیزر ها دارای توان نفوذ بیشتری هستند. طول موج 810 نانومتر به عنوان طول موج استاندارد برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است. این طول موج به دلیل جذب مناسب ملانین و توان نفوذ بیشتر در لایه درم پوست که فولیکول در آنجا قرار دارد، مناسب است. به طور مقایسه ای با سایر لیزر ها که ممکن است نور لیزر بر روی سطح پوست تمرکز شود و باعث سوختن موهای زیادی شود، لیزر دیود عمق بیشتری را درمان می کند و هنگامی که نیاز به نور یا گرما برای ایجاد آسیب باشد، موثرتر است.

مشاوره رایگان