انواع عمل های جراحی زیبایی باسن برای خوش فرم کردن باسن

تاریخ 22 آبان 1402

پایین تنه، نقشی اساسی در ظاهر کلی بدن ایفا می‌کند اما بسیاری از بانوان از اندازه و شکل پایین تنه‌ی خود راضی نیستند. بالا رفتن سن و کاهش وزن از عواملی هستند که می‌توانند پایین تنه‌ای آویزان با پوستی شل و پر از چین و چروک بر جای بگذارند. بانوان زیادی نیز هستند که از اندازه و شکل باسن خود ناراضی می‌باشند. تعداد کمی از عمل‌های جراحی برای افزایش زیبایی کلی باسن با حذف پوست آویزان از طریق لیفت باسن یا تغییر اندازه و شکل آن از طریق برجسته کردن باسن یا کاهش اندازه‌ی آن از طریق لیپوساکشن طراحی شده اند. این روش‌ها در ایجاد ظاهری متعادل برای باسن و تقویت برجستگی‌های بدن و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس افراد، بسیار مؤثر می‌باشند.

برای زیباسازی و خوش فرم کردن باسن شما راه حل های زیادی وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رازی به کمک روش های تزریق چربی، لیفت باسن و کوچک کردن به کمک لیپوساکشن مشکل باسن خود را برای همیشه فراموش کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن ها‌ی 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای مناسب


• داشتن سلامت بدن، چرا که احتمالاً به استفاده از بیهوشی نیاز دارید و باید قادر باشید که پس از عمل به خوبی بهبود یابید.
• باید از نظر روانی سالم بوده و درباره‌ی عمل خود انتظارات معقول داشته باشید.
• باید به تغییر اندازه و برجستگی‌های باسن خود تمایل داشته باشید.

آماده شدن برای عمل جراحی زیبایی باسن


 • سیگار را پیش از عمل جراحی و به منظور بهبود سریع‌تر متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهابی و برخی از داروهای گیاهی که می‌توانند خونریزی را افزایش دهند، خودداری کنید.
 • صرف‌نظر از نوع عمل جراحی انجام شده، آبدهی پیش و پس از عمل جراحی برای بهبود ایمن از عمل جراحی، بسیار مهم می‌باشد.

انواع روش‌های جراحی زیبایی باسن برای خوش فرم کردن باسن


لیفت باسن

تکنیک لیفت باسن یک روش جراحی است که به افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند و باسن خود را به شکل قبلی خود بازگردانده و بهبود دهند یا به سادگی بهبود ظاهر پشت خود را خواهند داشت، توصیه می شود. همچنین این روش می تواند برای هر شخصی در نظر گرفته و برآورده کردن نیازهای وی و دستیابی به نتایج مطلوب او را فراهم کند. برخی از بیماران با پوستی که پژمرده است نیز می توانند با استفاده از روش سنتی و معمول لیفت باسن، بهبود خود را تجربه کنند. در کل، با استفاده از تکنیک لیفت باسن، امکان ایجاد باسنی سفت و با ظاهر و شکل دلخواه به وجود می آید.

مزایا جراحی زیبایی باسن

اگر عمل لیفت باسن را مدنظر دارید اما مطمئن نیستید که این عمل برای شما مناسب است یا خیر، از شما دعوت می‌کنیم که درباره‌ی مزایای عمل بالا کشیدن باسن بیشتر بدانید:

 • در این عمل چربی اضافه از یک قسمت بدن برداشته شده و به باسن برای ایجاد ظاهری گردتر و دارای قوس انتقال داده می‌شود.
 • اگر احساس می‌کنید که باسن شما کوچک، تخت یا آویزان است این عمل برای شما مناسب می‌باشد.
 • این عمل پوست دارای گودی و ناهمواری را بهبود می‌بخشد.
 • در نهایت شکل و فرم نرمال‌تری به باسن می‌دهد.

فرایند انجام

 • جراح شکافی را در بالای باسن، در مفاصل ران، کشاله‌ی ران یا زیر لب‌های باسن ایجاد می‌کند تا پوست اضافی را برداشته و پوست سفت باقی‌مانده را بکشد.
 • عمل لیپوساکشن ممکن است برای فرم‌دهی بیشتر به ناحیه‌ی باسن یا ران‌ها و برای دستیابی به ظاهری متعادل‌تر استفاده شود.
 • هر شکافی که ایجاد می‌شود بخیه خورده و در تمامی لایه‌ها بسته می‌شود تا از سفت ماندن پوست اطمینان حاصل گردد.
 • لوله‌های تخلیه و پانسمان‌ها در جای خود قرار داده می‌شوند و معمولاً یک لباس یا کمربند فشرده‌سازی پوشیده می‌شود تا تورم را کاهش داده و پوست را سفت گرداند.

مدت زمان ریکاوری بعد از لیفت باسن

عمل بالا بردن باسن به صورت گسترده انجام می شود و نیاز به استراحت دو یا سه هفته دارد تا بتوانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید. بهبود تمامی بهبود بیشتری در مدت چند ماه است. داشتن سلامتی کامل، عدم سیگار کشیدن و داشتن کمک بعد از عمل کمک به بهبود سریعتر و بهتر نتیجه می دهد و از عوارض احتمالی جلوگیری می کند.

نتایج جراحی زیبایی باسن

نتایج حاصل از لیفت باسن بسیار طولانی مدت می‌باشند. مانند بیشتر عمل‌های جراحی، تغییرات وزنی، بارداری و بالا رفتن سن، عوارضی را بر روی بدن و نتایج حاصل از این عمل جراحی بر جای می‌گذارند. اگر یک شیوه‌ی زندگی سالم را اتخاذ کرده و از کشیده شدن پوستتان به دلیل افزایش وزن جلوگیری کنید، می‌توانید در طولانی مدت از جوانی و فرم زیبای ایجاد شده بهره ببرید.

انتقال چربی

آخرین و بهترین فناوری‌ها پیش روی پزشکانی قرار دارد که عمل‌های جراحی زیبایی را برای بیمارانی در هر سن و هر شکل از بدن انجام می‌دهند. در مورد عمل بزرگ کردن باسن، تزریق چربی به باسن به صورت یک گزینه‌ی طبیعی نسبت به ایمپلنت‌های مصنوعی مطرح می‌شود. این روش که همچنین به نام لیفت باسن برزیلی شناخته می‌شود، از لیپوساکشن  برای برداشتن چربی‌های ناخواسته از مناطقی مانند شکم، ران‌ها، پهلوها و پایین تنه و استفاده از آنها برای فراهم کردن باسنی پرتر و با ظاهری مناسب‌تر و جذاب‌تر استفاده می‌شود. روش لیفت باسن برزیلی، توجه زیادی را به خود جلب کرده است چرا که تنها یک عمل جراحی برای برجسته کردن باسن نیست، بلکه همچنین روشی برای پیکرتراشی هم محسوب می‌شود.زیبایی-باسن4

مزایای لیفت باسن برزیلی

این روش باسن را پرتر و فضای اطراف آن را لاغرتر نشان می‌دهد که به ایجاد منحنی S مانند زیبایی می‌انجامد. یک مزیت دیگر لیفت باسن برزیلی این است که استفاده از چربی اتولوگ (چربی خون بیمار)، ریسک عفونت یا واکنش منفی به یک وسیله‌ی پزشکی خارجی مانند ایمپلنت مصنوعی را کاهش می‌دهد.

فرایند انجام

روش برداشت چربی از ناحیه‌ی دهنده برای لیپوساکشن، با استفاده از بیهوشی موضعی، قابلیت انجام دارد. ابتدا، جراح ذخیره‌های چربی را برداشت می‌کند و به یک سانتریفیوژ قدرتمند منتقل می‌کند. این وسیله قادر است سلول‌ها را جدا کند و آنها را خالص سازی کند. در مرحله بعد، پزشک سلول‌ها را به باسن بیمار تزریق می‌کند. موقعیت دقیق برای این تزریق‌ها با دقت توسط پزشک مشخص می‌شود. با پیوند سلول‌ها در عمق‌های مختلف، او می‌تواند لیفتی طبیعی و دقیق را انجام دهد. با این روش، جراح قادر است به طور حرفه‌ای و با دقت لیفت باسن را انجام دهد.

بهبود پس از عمل تزریق چربی به باسن

ریکاوری بعد از عمل تزریق چربی به باسن (لیفت باسن برزیلی) به دو هفته مرخصی از کار برای جلوگیری از نشستن و فعالیت محدود برای اطمینان از قابلیت زیست چربی منتقل شده نیازمند است. برنامه‌ریزی صحیح و آمادگی برای بهبود، برای موفقیت این روش امری حیاتی می‌باشد.

کاهش اندازه‌ی باسن

در واقع تنها یک روش برای کوچک‌تر کردن باسن‌ها وجود دارد و آن هم روش لیپوساکشن است. در این روش، سه یا چهار برش کوچک در اطراف هر لب باسن ایجاد شده و چربی‌ها برداشته می‌شوند. در این صورت باسن کوچک‌تری ایجاد می‌گردد. خطر زیبایی این روش این است که مقدار چربی زیاد از حدی برداشته شود و باسن چاق به باسنی تخت و بدشکل تبدیل شود، که مطمئناً مدنظر نمی‌باشد.

چه کسی عمل جراحی کوچک کردن باسن را انجام می‌دهد؟

هر جراحی که عمل لیپوساکشن را انجام دهد باید دارای تأییدیه‌ی جراحی پلاستیک یا جراحی زیبایی باشد. جراحان زیبایی باید برای تمامی انواع روش‌های جراحی پلاستیک تعلیم دیده و حداقل پنج سال تمرین را تکمیل کرده باشند. جراحان متخصص در روش‌های مختلف لیپوساکشن باید دارای بوردهای جراحی پلاستیک یا زیبایی در کشور یا منطقه‌ی خود باشند.

خطرات


 • واکنش منفی به بیهوشی
 • هماتوم یا سرووم (تجمع خون یا مایع زیر پوست که ممکن است به برداشتن نیاز پیدا کند).
 • عفونت و خونریزی
 • تغییرات در احساس کردن
 • اثر زخم
 • عکس العمل‌های آلرژیک
 • آسیب به ساختارهای زیربنایی
 • نتایج نامطلوب که ممکن است به عمل‌های اضافی نیاز داشته باشند.

هزینه


قیمت این عمل جراحی به دستمزد متخصص بیهوشی، لباس‌های پس از عمل جراحی، دستمزد پزشک و قیمت تسهیلات جراحی بستگی دارد.

مشاوره رایگان