لیپوماتیک یک روش برای لاغری موضعی (پیکرتراشی) است که از طریق آن خارج کردن بافت چربی مجتمع در نقاط مختلف بدن امکان‌پذیر می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی بافت چربی که اغلب جنبه ارثی داشته و نسبت به رژیم غذایی و ورزش کردن مقاوم است، بطور دائمی از محل خارج شده و از بین می‌رود.

آیا برای خلاص شدن از دست چربی‌های مقاوم در نقاط مختلف بدن خود آماده هستید؟ متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی از تکنیک‌های مختلف لیپوساکشن برای کمک به افراد برای از بین بردن بافت چربی مقاوم در بدن کمک می‌کنند. در این حالت متخصصین ما با بررسی وضعیت بیمار، درباره تکنیک مناسب برای دستیابی به اهداف درمانی فرد تصمیم‌گیری و اظهارنظر می‌نمایند. یکی از روش‌های قابل استفاده برای از بین بردن بافت چربی روش لیپوماتیک است که با حداقل ناراحتی، دوره بهبودی کوتاه، و بدون خطر ایجاد سوختگی دستیابی به اهداف مورد نظر را امکان‌پذیر می‌نماید. متخصصین ما آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی درباره روش لیپوماتیک بوده و با بررسی وضعیت شما درباره مناسب بودن این درمان برای شما اظهارنظر می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های لاغری موضعی و لیپوماتیک می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید

بافت چربی


بافت چربی در بدن افراد بزرگسال به تدریج با گذشت زمان افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب با گذشتن از سن 30 سالگی، فرد گرایش به تجمع چربی در نقاط مختلف بدن خود بر اساس یک الگوی خاص خواهد داشت. توزیع چربی در این شرایط اغلب نسبت به رژیم غذایی و تمرین‌های ورزشی مقاوم است. برای مثال از این چربی می‌توان از بافت چربی در ناحیه شکم و ران‌های خانم‌ها پس از بارداری نام برد. برای افرادی که بافت چربی انباشته در نقاط مختلف بدن خود دارند، انواع مختلف روش‌های لیپوساکشن تنها روش واقع بینانه برای ایجاد تغییرات با اهمیت در ارتباط با رفع مشکل می‌باشد. در حقیقت، لیپوساکشن معادل تمرکز رژیم غذایی و حرکت‌های ورزشی بر نقاط خاص بدن است.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک یا لیپوساکشن اینفراسونیک چرخشی روشی است که در آن از امواج لرزشی اینفراسونیک (فرو صوت) به همراه تحریک فرآیند مکش برای شل کردن و خارج کردن بافت چربی ناخواسته از نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود. برخلاف فرآیند لیپوساکشن سنتی، در این روش از فشار هوا به جای گرما برای بیمار استفاده شده و به این ترتیب آسیب کمتری به بافت اطراف محل چربی و رگ‌های خونی وارد می‌شود. به این منظور در این روش از یک لوله مخصوص به نام کانولا برای خارج کردن بافت چربی استفاده می‌شود. این لوله بسیار باریک است و استفاده از آن احتمال ایجاد کبودی و جای زخم در ناحیه تحت درمان را کاهش داده و جراحت کمتر برای بیمار پس از درمان به همراه خواهد داشت. به این ترتیب روش لیپوماتیک یا لیپومتیک یک روش جدید و ابتکاری برای افرادی است که به دنبال از بین بردن بافت چربی در نقاط مختلف بدن خود با استفاده از روش لیپوساکشن هستند.

در این روش فرد تحت درمان ناراحتی کمتری را احساس کرده و نتایج حاصل از درمان تا حدود زیاد قابل مقایسه با روش لیپوساکشن سنتی می‌باشد. علاوه بر این طول دوره بهبودی این روش در مقایسه با روش قدیمی کمتر می‌باشد. برای راحتی بیشتر بیمار در طول این درمان امکان استفاده از داروی بی‌حسی نیز در این شرایط وجود دارد.

lipo1

نواحی تحت درمان


نواحی تحت درمان با استفاده از مراحل لیپوماتیک به شرح زیر هستند:

  • شکم و پهلوها (لاغر کردن شکم و پهلو)

باسن و ران‌ها (لاغر کردن باسن)

بازوها (لاغر کرئن بازو)

گونه‌ها و چانه (لاغر کردن صورت)

lipo5

مزایای درمان


روش لیپوماتیک دارای مزیت‌ها و مزایای مشخص در مقایسه با روش لیپوساکشن قدیمی است. استفاده از تکنولوژی پیشرفته در این روش امکان دستیابی به نتایج دائمی و نیز لاغری موضعی نقاط مختلف بدن را با حداقل ناراحتی و دوره بهبودی سریع برای افراد فراهم کرده است. علاوه بر این با استفاده از تکنولوژی مدرن و ترکیب این شرایط با تجربه جراح زیبایی، اطمینان از راحتی و بی‌خطر بودن درمان برای بیمار بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی امکان‌پذیر گردیده است. برخی از مزیت‌های دیگر این روش به شرح زیر هستند:

  • اثربخشی در از بین بردن چربی مقاوم و ناخواسته: در این روش از امواج اینفراسونیک (فرو صوت) لرزشی برای خارج کردن بافت چربی مقاوم و ناخواسته از بدن استفاده شده و به این ترتیب جراحی لیپوماتیک از کمترین سطح تهاجم در روش‌های درمان زیبایی قابل استفاده برای از بین بردن بافت چربی برخوردار است. این ابزار پیشرفته سلول‌های چربی را ذوب کرده و بدون وارد کردن آسیب به بافت‌های اطراف، سلول‌های چربی را به سرعت از بدن خارج می‌نماید.
  • سریع تر بودن در مقایسه با لیپوساکشن قدیمی: حرکت لوله دستگاه در جهت‌های مختلف می‌تواند به تامین مواد بی‌حسی مورد نیاز بدن بدون درد و ناراحتی کمک کند. این روش می‌تواند ناراحتی بیمار در طول درمان و طول مدت لازم برای دستیابی به نتایج مورد نظر را کاهش دهد. در حقیقت حرکت‌های لرزشی منحصر به فرد لوله دستگاه به همراه حرکت‌های چرخشی آن باعث افزایش سرعت فرآیند لیپوساکشن شده و به این ترتیب لیپوماتیک 25% سریع تر از روش سنتی لیپوساکشن می‌باشد.
  • تقریباً بدون درد بودن و ایجاد احساس خارش برای بیمار: برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می‌شود که چگونه انجام عمل لیپوماتیک بدون بی‌هوشی عمومی امکان‌پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در این روش از طول موج 10 هرتز لرزشی اینفراسونیک استفاده می‌شود. این لرزش خاص باعث فعال شدن اعصاب می‌شود که مسئولیت مسدود کردن انتقال سیگنال‌های درد به مغز را بر عهده دارند. به این ترتیب بیمار با حداقل درد و ناراحتی در طول درمان مواجه می‌شود. در بسیاری از مواقع افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، شرایط درمان را ساده توصیف کرده و فقط احساس خارش در ناحیه تحت درمان خواهند داشت.
  • نتایج بهتر در ارتباط با لاغری موضعی و تناسب بیشتر: در جراحی لیپوماتیک از گرما یا امواج مافوق صوت مشابه روش لیپوساکشن سنتی استفاده نمی‌شود. در حقیقت استفاده از گرما و امواج مافوق صوت گاهی اوقات باعث ایجاد ظاهر غیر متناسب برای فرد پس از لیپوساکشن می‌شود. در عوض، در این روش از انرژی انفراسونیک برای تجزیه سلول‌های چربی استفاده می‌گردد. این تکنولوژی جدید و ابتکاری باعث خاموش شدن دستگاه در هنگام برخورد با سایر بافت‌ها به غیر از بافت چربی شده و به این ترتیب می‌توان اطمینان حاصل کرد فقط بافت چربی تحت تاثیر این درمان قرار می‌گیرد.
  • سایر مزایای لیپوماتیک: ویژگی‌های خاص مربوط به روش عمل لیپوماتیک با توانایی بهتر لاغری موضعی، ایجاد نتایج مناسب‌تر، کاهش ورم و نیز حداقل کردن مقدار کبودی پس از درمان همراه است.

احساس خارش ایجاد شده در این درمان با یک تئوری به نام «تئوری کنترل ورودی (گیت)» ارتباط دارد. بر اساس این تئوری بیان می‌شود کانال نخاعی دارای مسیرهای ورودی عصبی است که از طریق این ورودی‌ها مسدود کردن سیگنال‌های درد یا عبور و هدایت آنها به سمت مغز امکان‌پذیر می‌شود.

پس از جراحی چه انتظاری می‌توان از نتایج درمان داشت؟


در طول درمان، احتمالاً از بی‌حسی موضعی برای بیمار استفاده می‌شود. تکمیل فرآیند درمان در این شرایط به یک تا دو ساعت زمان با توجه به ناحیه تحت درمان و مقدار بافت چربی موجود در ناحیه مورد نظر بستگی خواهد داشت. به این منظور متخصص زیبایی شکاف‌های ریز در ناحیه تحت درمان ایجاد کرده و با استفاده از لوله لرزشی لیپوماتیک محلول تامیسن (tumescent fluid) را به بدن بیمار وارد می‌کند. به این ترتیب ناحیه مورد نظر بی‌حس شده و خروج سلول‌های چربی از آن تسهیل می‌گردد. در ادامه پزشک از لوله کانولا برای مکش سلول‌های چربی از محل استفاده می‌کند. با دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار، جراح شکاف‌های ایجاد شده را با بخیه بسته و از یک پوشش یا چسب جراحی بر روی آن استفاده می‌کند.

مراقبت‌های پس از لیپوماتیک


پس از لیپوماتیک، لازم است از پوشش مخصوص بر روی ناحیه تحت درمان برای کمک به فرآیند بهبود استفاده شود، اما می‌توان انتظار داشت پس از جراحی بیمار بتواند برای مدت کوتاه قدم بزند. در این شرایط هر گونه ناراحتی و درد بیمار با مصرف دارو کنترل می‌شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره روش لیپوماتیک و روش‌های پیشرفته لاغری موضعی، هم اکنون با متخصصین زیبایی این کلینیک تماس گرفته و مشورت نمایید.

هزینه روش لیپوماتیک چقدر است؟


هزینه لیپوماتیک بسیار پایین است. به هر حال، این هزینه به ناحیه تحت درمان و نوع ماده بی‌حسی مورد استفاده برای درمان بستگی دارد. در هر حال به افراد توصیه می‌شود از یک جلسه مشاوره سفارشی به منظور تعیین شرایط درمان برای لیپوساکشن استفاده کرده و به این ترتیب پس از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم از هزینه دقیق درمان اطلاع حاصل نمایند.

سوالات رایج


آیا چربی خارج شده از نقاط مختلف بدن با روش لیپوماتیک دوباره باز می‌گردد؟

در اکثر مواقع نتایج این درمان دائمی است. با این وجود همواره به افراد توصیه می‌شود پس از این درمان سبک زندگی سالم و مناسب برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن داشته باشند.

با از بین رفتن تاثیر ماده بی‌حسی پس از لیپوماتیک، احساس بیمار چگونه خواهد بود؟

افرادی که از جراحی لیپوماتیک استفاده کرده‌اند، معمولاً با دوره بهبودی سریع و آسان پس از آن مواجه می‌شوند. نتایج این درمان بلافاصله پس از تکمیل آن قابل مشاهده است و نیازی به منتظر ماندن به مدت طولانی برای مشاهده این نتایج نیست.

پس از چه مدت از انجام لیپوماتیک می‌توان فعالیت‌های عادی روزمره را آغاز کرد؟

پس از لیپوماتیک، بیمار می‌بایست بتواند فعالیت‌های عادی خود را با گذشت چند روز از درمان دوباره آغاز نماید. به هر حال به منظور بازگشت به سطح فعالیت‌های عادی در اسرع وقت لازم است توصیه‌های پزشک متخصص در طول دوره ریکاوری به دقت مورد توجه قرار گیرد.

عوارض لیپوماتیک به چه صورت است؟

عوارض لیپوماتیک به شدت نادر بوده و به سادگی قابل درمان هستند. به این ترتیب درصد کمی از بیماران ممکن است با واکنش ضعیف پوست پس از درمان یا توزیع نامناسب بافت چربی در بدن مواجه شوند که هر دوی این موارد به خوبی قابل کنترل می باشند.

آیا همه افراد می‌توانند از روش لیپوماتیک استفاده کنند؟

لیپوماتیک یک روش برای کاهش وزن نیست و در بهترین حالت برای استفاده بیمارانی مناسب است که به دنبال لاغری موضعی و از بین بردن چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و فعالیت ورزشی در نقاط مختلف بدن خود هستند. به این ترتیب متخصص زیبایی اطلاعات لازم درباره خطرات و مزایای ناشی از این روش را در اختیار بیمار قرار داده و درباره مناسب بودن این درمان برای وی تصمیم‌گیری می‌نماید.

مقالات مرتبط

همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
همه چیز درباره‌ی واکسن اچ پی وی (HPV) برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب
مزوبوتاکس برای رفع چین و چروک‌های دور چشم و دور لب: هزینه، ماندگاری و عوارض
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و ...)
نکاتی برای انتخاب بهترین متخصص پوست و مو در شهرهای مختلف (تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و …)
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
درمان فرورفتگی جای جوش صورت با روش‌های خانگی، طب سنتی و راهکارهای پزشکی
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟
شناخت انواع خال با توجه به عکس یا چگونه یک خال معمولی را از خال سرطانی تشخیص بدهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان