ژل الانسه (Ellanse) چه مزایا و معایبی دارد؟

تاریخ 21 آبان 1402

با گذشت زمان، پوست انسان تحت تأثیر کاهش کلاژن و الاستین قرار می‌گیرد که این دو ماده مسئولیت حفظ جوانی و انعطاف پوست را بر عهده دارند. این کاهش تولید این مواد در بدن، باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود و در بسیاری از موارد باعث ظاهری خسته، خطوط و چین‌ها و چروک‌هایی بر روی پوست می‌شود.

برای مقابله با این مشکلات، روش‌های مختلفی وجود دارد و یکی از بهترین گزینه‌ها، استفاده از فیلرهای پوستی جدیدی است که با نام تجاری Ellanse شناخته می‌شوند. این نوع فیلرها می‌توانند بهبودی چشمگیر در بازسازی و جوان‌سازی پوست ایجاد کنند و به دلیل ویژگی‌های خاص خود، می‌توانند به مدت طولانی‌تری نسبت به فیلرهای معمولی در پوست باقی بمانند.

به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت مشاوره از کلینیک زیبایی رازی با شماره تلفن02145379 تماس حاصل فرمایید.

این فیلر علاوه بر اینکه از پوست مراقبت می‌کند، یک درمان پرکننده‌ و حجم دهنده‌ی پوست در یک فرآیند نوآورانه دومرحله‌ای محسوب می‌شود که هم به پوست حجم داده و هم در سطوح عمیق‌تربه منظور تحریک بدن برای ساخت کلاژن فعالیت می‌کند.

ژل الانسه (Ellanse) چیست؟


ژل الانسه (Ellanse) از سیستم میکرو سِفِرهای معلق در یک ژل حامل تشکیل شده است. ژل حامل که متشکل از کربوکسی متیل سلولز است،  لیفت و حجم اولیه را فراهم می‌کند و بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است. میکروسفرها به عنوان ماده‌ای به نام پُلی کاپرولاکتون (Polycaprolactone) وجود دارند که در کنار ژلی که به مناطقی تزریق شده حجم فیزیکی می‌بخشند، تولید کلاژن را در محل تزریق تحریک می‌کنند.

ژل الانسه (Ellanse) چیستمحصولات الانسه در 3 نسخه در دسترس هستند:

 • Ellanse – S (1 سال ماندگاری)
 • Ellanse – M (2 سال ماندگاری)
 • Ellanse – L (3 سال ماندگاری)

ژل Ellansé چه جاهایی از صورت را می‌تواند درمان کند؟


از ژل Ellansé برای کدام مناطق بدن می‌توان استفاده کرد؟


ژل Ellansé را می‌توان برای پشت دست‌ها به منظور بازگرداندن حجم از دست رفته و ایجاد ظاهری جوان‌تر و همچنین برای ناحیه دکلته (بالای قفسه سینه) برای بازگرداندن ضخامت پوست و کاهش خطوط و چین و چروک‌ها که اغلب با پیری و قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب ارتباط دارد، می‌توان استفاده کرد.

چه کسانی می‌توانند از فیلرهای Ellanse استفاده کنند؟


به طور خلاصه، تزریق ژل الانسه مناسب برای همه افراد مناسب نیست و پزشک باید با شما مشاوره دقیقی داشته باشد تا بتواند تصمیم بگیرد که آیا این نوع ژل برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما مناسب است یا خیر. بزرگترین تفاوت بین ژل الانسه و فیلرهای پوستی بر پایه‌ی اسید هیالورونیک این است که ژل‌های الانسه قابل حل نیستند و ماندگاری بالاتری دارند. بسته به اینکه به دنبال چه نتیجه‌ای هستید، نتیجه‌ی این تزریق می‌تواند مثبت یا منفی باشد.

چه کسانی می‌توانند از فیلرهای Ellanse استفاده کنند؟اگر درمان انتخاب شده جهت مقابله‌ با پیری پوست، برای پوست مناسب نباشد، این درمان می‌تواند خطرناک باشد. از آنجایی که افراد مختلف ویژگی‌های منحصر به فردی در پوست، ژنتیک، سیستم بدنی و شرایط سلامتی دارند، باید جداگانه مورد تجزیه و تحلیل شخصی توسط متخصص قرار بگیرند. سپس می‌توان درمان‌های مناسبی را برای ایشان انجام داد. از این رو، انجام مشاوره مناسب با متخصصان مناسب، نتایجی بهتر، ایمن و موفق‌تری را حاصل خواهد کرد. عوامل دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند شما را برای تزریق ژل Ellanse نامناسب کند که پزشکان در هنگام مشاوره حضوری، در مورد آن‌ها صحبت خواهند کرد.

مزایا


ژل Ellanse یک گزینه محبوب برای جوان‌سازی و لیفتینگ پوست است که میزان رضایت بخشی آن در میان بیماران بالا است و در درمان مشکلات زیبایی زیر نیز موفق عمل می‌کند:

 • چین و چروک‌های عمیق و خطوط صورت، مانند خطوط خنده (خطوط گوشه بینی تا دهان) و خطوط گوشه‌های دهان.
 • پوست غیر ارتجاعی (شل شدگی پوست) مانند خط فک.
 • قسمت‌هایی از فرم افتاده صورت مانند استخوان‌های گونه؛
 • فرم دهی و زیباسازی قسمت‌هایی از صورت به روش غیر جراحی مانند بینی.

تاکنون هیچ مورد شدیداً منفی از این تزریق گزارش نشده است. به طور خلاصه، ژل Ellanse از ویژگی‌های ایمنی بالایی برخوردار است و اکثر بیماران حساسیتی نسبت به آن ندارند.

ژل Ellanse چگونه عمل می‌کند؟


ژل Ellansé یک فیلر غیر اسید هیالورونیک است. برخلاف فیلرهای اسید هیالورونیک که به دلیل خاصیتی که به عنوان یک ژل دارند، پوست را لیفت می‌کنند، ژل Ellanse با تولید مجدد کلاژن در بدن، برای درمان علت‌های زمینه‌ای پیری صورت مانند چین و چروک، خطوط ریز، افتادگی پوست، تیرگی پوست، خشکی و نازکی پوست، یک حجم طبیعی در پوست ایجاد می‌کند. اجزاء تشکیل دهنده‌ی اصلی در این نوع فیلر، میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون (PCL) هستند؛ یک پلیمر پزشکی نرم قابل تجزیه بیولوژیکی که در یک حامل ژل ساخته شده از کربوکسی متیل سلولوز (CMC) معلق است. عملکرد این ژل با عملکرد سایر فیلرهای اسید هیالورونیک متفاوت است، زیرا نه تنها چین و چروک‌ها را پر می‌کند تا صورت پرتر به نظر برسد، بلکه همچنین به عنوان کاتالیزور در تولید طبیعی کلاژن در بدن فرد، به مرور زمان باعث ایجاد اثر جوانی می‌گردد. در روند پیری پوست، کاهش سطح کلاژن (که به پوست مقاومت، خاصیت ضد آبی و خاصیت ارتجاعی می‌بخشد)، منجر به تغییراتی در ویژگی بافت شناسی و همچنین در فراساختار (ساختار بسیار ریز پروتوپلاسم که توسط میکروسکوپ الکترونی نمایان می‌شود) و چندپارگی فیبریل ها می‌شود؛ بنابراین، پوست قدرت درخشندگی و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.

ژل الانسه چگونه عمل میکند؟هنگامی که ژل الانسه به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود، کار برگرداندن چین‌ و چروک‌ها را در دو مرحله انجام می‌دهد. لیفتینگ و فرم دهی فوری، از ژل کربوکسی متیل سلولوز حاصل می‌شود که تا 12 هفته می‌تواند ماندگاری داشته باشد، به علاوه موجب تحریک پوست برای تولید کلاژن از طریق میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون می‌شود که این اثر می‌تواند دو تا چهار سال دوام داشته باشد. دلیل این نتیجه طولانی مدت این است که ژل Ellanse از میکروسفرهایی ساخته شده است که متفاوت از فیلرهای دیگر عمل می‌کنند. با تزریق ژل به پوست، یک فرآیند جذب اتفاق می‌افتد که در آن مولکول‌ها به طور تدریجی حل می‌شوند. میکروسفرها حجم اصلی خود را حفظ می‌کنند تا وقتی که تقریباً همه مولکول ها حل شوند. ماندگاری آن به تعداد مولکول‌های تشکیل دهنده کُره (سِفِرها) بستگی دارد؛ هرچه مولکول‌های بیشتری وجود داشته باشد، نتیجه ماندگارتر خواهد بود.

عواملی که باید قبل از انجام تزریق ژل Ellanse در نظر گرفته شوند


اگرچه تأثیر طولانی مدت ژل Ellanse بر روی پوست، یکی از دلایل عمده برای تصمیم‌گیری در مورد تزریق این ژل است؛ اما عواملی وجود دارد که باید آن‌ها را موردتوجه قرار داد تا از نتیجه نامطلوب جلوگیری شود. سه عامل اساسی در این زمینه شامل تجربه پزشک، سطح تعهد و بودجه‌ی مشتری میباشد.

 • احتمال بروز عوارض جانبی پس از تزریق Ellanse وجود دارد، اما این عوارض جانبی را می‌توان با مهارت و تجربه پزشک به حداقل رساند. یک پزشک متخصص زیبایی قادر خواهد بود روند کار تزریق را به سهولت و با حداقل خطر انجام دهد.
 • روابط بین بیمار و پزشک نیز اهمیت دارد. بیماران باید قبل از عمل، در مورد خطرات و عوارض احتمالی ناشی از تزریق ژل‌های Ellanse بدانند. آن‌ها همچنین باید در شناسایی واکنش‌ها و عوارض جانبی مطلع شوند تا بتوانند فوراً تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرند.
 • برای نگهداری و ماندگاری اثر این ژل، بیماران باید حداقل برای یک روز بعد از تزریق، از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری کنند و حداقل یک هفته پس از آن، از قرار دادن مناطق تزریق شده در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنند.
 • یک سبک زندگی متعادل با رژیم غذایی سالم و مغذی و پر از فعالیت‌های مفید، به علاوه‌ی استرس پایین، بدون شک در کندتر شدن روند پیری موثر خواهد بود. به طور طبیعی، اگر بیمار یک سبک زندگی سالم را در پیش بگیرد، اثرات مثبت ناشی از تزریق ژل Ellanse، دوام بیشتری خواهند داشت.

عواملی که باید قبل از انجام تزریق ژل الانسه در نظر گرفته شوندآیا ترکیب ژل Ellansé با دیگر درمان‌های زیبایی مشکلی ندارد؟


از ژل Ellansé نباید در مناطقی که قبلاً درمان‌های پوستی دیگری انجام شده است یا در نزدیکی این مناطق استفاده شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق


بیمار باید حداقل به مدت یک روز از انجام فعالیت‌های بدنی شدید پرهیز کند. حداقل یک هفته پس از جلسه درمان، از قرار دادن مناطق تزریق شده در زیر تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید. همچنین توصیه‌های پزشک خود را به دقت رعایت کنید و در صورت مشاهده واکنش‌های جانبی فوراً به پزشک مراجعه کنید.

هر جلسه‌ی تزریق ژل Ellansé چه قدر طول می‌کشد؟


یک جلسه‌ی معمولی تزریق ژل Ellansé تقریباً 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. مدت زمان این جلسه، به تعداد مناطق درمان و مقدار مواد مورد استفاده بستگی دارد.

چه زمانی اثرات تزریق را می‌توانیم ببینیم؟


اثرات حجم دهندگی و اصلاح خطوط و چین و چروک‌ها، بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. سپس ژل Ellansé به تدریج تولید کلاژن را در بدن فرد تحریک می‌کند تا عوامل زمینه‌ای پیری صورت را درمان کند تا نتایجی طولانی مدت و طبیعی را به دست آورد.

چه زمانی اثرات تزریق را می‌توانیم ببینیم؟هر چند وقت یک‌بار باید تزریق ژل Ellansé را انجام دهیم؟


هر محصول Ellansé یک مدت زمان معینی دارد، اگرچه، این مدت بسته به هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

نتایج معمولاً تا حدود 1 سال با Ellansé S یا 2 سال با Ellansé M دوام خواهند داشت. اگرچه برای درمان‌های گسترده و ترمیمی، پزشکان یک دوره درمانی بخصوصی را توصیه می‌کنند.

پزشک معمولاً یک درمان اولیه با Ellansé S و یک نوبت شارژ بعد از 3 الی 4 ماه را توصیه می‌کند. در این مرحله تحریک کلاژن صورت می‌گیرد و می‌توانید نتایج را ارزیابی کنید. ممکن است در این مرحله، نتایج راضی کننده باشند و یا تصمیم بگیرید که برای به دست آوردن نتایج مطلوب، یک جلسه تزریق بیشتر انجام دهید.

آیا این تزریق درد دارد؟


ژل الانسه با استفاده از یک سوزن خیلی ریز، کم‌کم به پوست تزریق می‌شود و در نتیجه احساس درد آن حداقل است. این تزریق ساده و راحت است و نتایج حجم دهی فوری دارد.

عوارض جانبی ژل الانسه


در مقایسه با سایر فیلرها یا ژل‌ها، ژل Ellanse عوارض جانبی کمتری دارد. واکنش‌های آلرژیک آن نزدیک به صفر است؛ مانند دیگر فیلرهای پوستی، بیمارانی که با ژل‌های Ellanse تحت درمان قرار می‌گیرند، ممکن است تورم، کبودی و درد خفیفی در نواحی مورد تزریق داشته باشند اما این عوارض موقتی است و با گذشت زمان، بدون هیچ مشکلی برطرف خواهد شد.

عوارض جانبی شدیدتر ناشی از ژل Ellanse می‌تواند منجر به نکروز (مرگ سلول‌های پوست) و کوری شود، اما این موارد بسیار نادر هستند و با تکنیک مناسبی که پزشک به کار می‌برد، می‌توان آن را به حداقل رساند. ژل Ellanse از ایمنی بالایی برخوردار است و در اکثر بیماران به خوبی تحمل می‌شود.

مشاوره رایگان