راههای لاغر کردن و لیفت ساق پا با/بدون جراحی

aa1

ساق پای زیبا برای مردان و زنان سراسر جهان مطلوب است. متاسفانه بسیاری از زنان دارای ساق‌ پای کوتاه وعضلانی هستند. عضلات بزرگ ساق پا ممکن است در اثر بسیاری از چیزها، از ژنتیک گرفته تا انتخاب سبک زندگی، مانند ورزش و پوشیدن کفش پاشنه بلند، ایجاد شود. هنگامی که از عضلات خود بارها و بارها استفاده می‌کنید، آنها بزرگ می‌شوند. در این مورد، احتمال دارد که عضلات گاستروکنمیوس (که در پشت پایین پا قرار دارند) سخت کار کرده باشند. از آنجا که ساق پا عمدتا از عضله تشکیل شده است، با کاهش حجم عضله ماهیچه‌های گاستروکنمیوس، می‌توان ساق‌های پا را لاغرتر و بلندتر کرد. به همین دلایل، جراحی کاهش عضله به وجود آمد. از میان روش‌های مختلفی که می توانند حجم عضلانی ساق پا را کاهش دهد، برای کاهش کافی حجم عضله به رادیوفرکانسی، جراحی، لیپوساکشن (یا درمان ساق پا با استفاده از بوتاکس) نیاز است.


اگر نتوانسته‌اید با کاهش وزن ساق پای خود را لاغر کنید راه‌های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارند تا شما بتوانید به ساق پایی لاغر و خوش فرم دست پیدا کنید. در کلینیک زیبایی رازی متخصصین ما با استفاده از راه‌های مختلفی مانند جراحی، بوتاکس، لیپوساکشن و رادیوفرکانسی می‌توانند چربی‌های اضافی موجود در ساق پای شما را کاهش داده و فرمی مناسب برای ساق پای شما به ارمغان بیاورند. برای مشاوره با متخصصین ما در این کلینیک و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029– 02188333259  تماس حاصل فرمایید.

روش‌های لاغر کردن ساق پا


بوتاکس

aa2

تزریق بوتاکس به منظور کاهش عضله‌ی گاستروکنمیوس بسیار ساده بوده و سالهاست که روش محبوبی است. این روش نیاز به داروی بیهوشی ندارد. آسان‌ترین روش برای لاغر کردن ساق پا استفاده از بوتاکس به منظور کاهش سایز عضلات ساق پا است. بوتاکس (بوتولینوم توکسین) انقباضات عضلانی را کاهش داده، در نتیجه عضله در حالت ریلکس باقی می‌ماند و کوچکتر به نظر می‌رسد. هنگامی که این عضلات غیرفعال باشند، کم کم بدون هیچ محدودیتی کوچک‌تر می‌شوند. این روش مانند استفاده از بوتاکس (بوتولینوم توکسین) برای گرد کردن صورت عمل می‌کند. در روش لاغر کردن ساق پا با بوتاکس، بوتاکس از طریق تزریق‌های کوچک (10 تا 15 تزریق در هر طرف) وارد عضله می‌شود. این روش به هیچ وجه عملکرد عضله را محدود نمی‌کند، بنابراین می‌توانید طبق معمول فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. اما به مدت چند هفته محل درمان را ماساژ ندهید.

مزایای لاغر کردن ساق پا با بوتاکس

 • غیر تهاجمی بوده و باعث ایجاد زخم نمی‌شود.
 • درمان ساده است و نیازی به مهارت در جراحی ندارد.
 • دوره‌ی بهبودی ندارد.
 • اگر از نتیجه‌ی درمان با این روش راضی نبودید، عضله بعد از سه تا شش ماه به حالت قبل برمی‌گردد.

 مضرات

 • پس از چند مرتبه درمان، حجم ناچیزی از عضله‌ی ساق پا کم می‌شود.
 • فقط بین سه تا شش ماه دوام دارد.
 • یک روش پر هزینه، و بلند مدت است. درمان باید هر سه تا شش ماه یکبار تکرار شود، و بخاطر اندازه‌ی بزرگ ساق پا به مقدار زیادی بوتاکس نیاز است.

لیپوساکشن

ii0j

 

لاغر کردن ساق پا با لیپوساکشن یک روش درمانی عالی برای مواردی است که بزرگی ساق‌های پا در اثر تجمع بافت چربی باشد. لیپوساکشن یک درمان زیبایی است که قسمت‌های چرب سرسخت بدن را هدف قرار می‌دهد. لیپوساکشن بوسیله‌ی یک لوله‌ی مکنده بنام کانولا سلول‌های چربی را از بدن جدا کرده و حجم چربی را کاهش می‌دهد. هنگامی‌که این عمل بر روی ساق‌ پاها انجام شود، لیپوساکشن پاها را مانند مجسمه تراشیده و باعث می‌شود ظاهر پا لاغرتر به نظر برسد.

لیپوساکشن ساق پاها میتواند موارد بسیاری که بر افراد ناراضی از داشتن ساق‌های چاق و بزرگ تاثیر میگذارند، مثل مچ پای چاق و تورفتگی‌ها را نیز هدف قرار دهد.

لیپوساکشن ساق پا معمولا با بیهوشی موضعی انجام می‌شود. این عمل یک تا دو ساعت طول می‌کشد. لیپوساکشن ساق پا با ایجاد یک برش کوچک بر ساق پا شروع می‌شود. از طریق این برش، کانولا وارد پا شده و به آرامی عقب و جلو می‌شود تا چربی‌ها را شکسته و آنها را بوسیله مکش از محل بیرون بکشد. با بیرون کشیدن چربی، ساق‌ها لاغرتر به نظر می‌رسند. لیپوساکشن ساق پا همچنین می‌تواند اندازه‌ی مچ پا را نیز کاهش داده و ساختار استخوانی زیباتری را به نمایش بگذارد. لیپوساکشن ساق پا برای افرادی که می‌خواهند اندازه و حدود ساق پاهایشان زیباتر باشد فواید بسیاری دارد. برخی از این فواید عبارتند از: لاغر شدن ساق پا، بهبود حدود ساق پا و عضلات و تاندون آشیل، جای زخم بسیار کم، دوره بهبودی بسیار کوتاه، سالم و موثر بودن این روش برای بهبود ظاهر ساق پا. اگر ساق پا به جای چربی، بیشتر از عضله تشکیل شده بود، در آن صورت این عمل تاثیر زیادی بر کاهش سایز ساق پا نداشت.

رادیوفرکانسی

aa4

یکی از جدیدترین روش‌های کاهش چربی، روش رادیوفرکانسی است. رادیوفرکانسی با فرستادن گرمای کنترل شده به اعماق سلول‌های چربی و سپس از بین بردن آنها، انرژی را به قسمت‌های چاق ساق پا می‌فرستد. این روش از امواج صوتی برای ایجاد ارتعاش در سلول‌ها و سپس شکستن مکانیکی سلول‌های چربی برای از بین بردن آنها استفاده می‌کند. برنامه درمانی به منظور بهبود شکل ظاهری بدن و کاهش چربی‌های ناخواسته از ساق پاها طراحی شده است.

مزایا

 • زخم‌های کوچک و نامحسوس بیرونی
 • کمی کاهش قدرت عضلانی برای کوتاه مدت

مضرات

 • زخم درون عضلات
 • متورم بودن برای مدت طولانی پس از لاغر کردن ساق پا
 • تاثیر کم به دلیل باقی ماندن عضله‌ی گاسترکنمیوس
 • خرابی بافت سالم عضله

جراحی

aa5

جداسازی رشته‌های عصبی که به عضله‌ی گاستروکنمیوس عصب میرساند را عصب برداری یا قطع عصب گویند. پس از عصب برداری، عضله آتروفی شده و حجم آن کاهش می‌یابد. با این حال این اثر را نمی‌توان با اثر برداشتن عضله گاستروکنیموس مقایسه کرد. عصب برداری می‌تواند باعث کاهش حجم بین 1.5 تا 3 سانتیمتر شود. این به خاطر این واقعیت است که با وجود برداشتن عضله، حجم زیادی از عضلات ساق پا باقی می‌مانند.

به طور کلی برای لاغر کردن ساق پا فقط یک عصب برداری انجام می‌شود. این روش به عنوان یک روش کمی تهاجمی، معمولا با بیهوشی موضعی انجام می شود. به این ترتیب شما می توانید روی تخت به راحتی دراز بکشید در حالی که پزشک کار خود را انجام می‌دهد. برای شروع، پزشک برشی در بالای عضله‌ی ساق پا، در پشت زانو ایجاد می‌کند. از این برش بسیار کوچک، پزشک قادر به پیدا کردن عصبی است که باید قطع شود. سپس اعصاب را با استفاده از ابزارهای ویژه جدا کرده و برای ایجاد بهترین شکل ممکن در ساق پا، کلیه اعصابی که میتوانند قطع شوند را کوتاه می‌کند.

مزایا

 • اگر اعصاب بطور غیر معمول قرار نگرفته باشند، دخول کانولا به حداقل می‌رسد.
 • دوره‌ی بهبود پس از عمل کوتاه است.

مضرات

 • در مواردی اعصاب بطور غیر معمول قرار گرفته‌اند و در نتیجه پیش بینی نتایج غیر ممکن است.
 • اگر اعصاب بطور غیر معمول قرار گرفته باشند، باعث ایجاد زخم و آسیب به دیگر رشته‌های عصبی عضله‌ی ساق پا شده و در نتیجه عملکرد ساق پا ضعیف می‌شود.
 • کاهش حجم ساق پا بسیار کم است.
 • عصب برداری بر روی عضلات سالم انجام می‌شود.
مشاوره رایگان