لاغری موضعی با دستگاه rf (آر اف): مزایا، عوارض وهزینه

کانتورینگ یا تغییر شکل بدن یک روش عالی برای درمان قسمت‌هایی از بدن است که مشکل افتادگی و شلی پوست، چربی اضافی و سلولیت دارند. کانتورینگ بدن با استفاده از رادیوفرکانسی یکی از روش‌های مورد توجه برای تغییر شکل دادن بدن و از بین بردن چربی‌های اضافی آن است. در تناسب اندام با لیزردرمانی، نیازی به استفاده از عمل جراحی نیست. اگر شما به دنبال یک روش غیرجراحی برای از بین بردن چربی‌های سرسخت بدن خود هستید بهتر است اطلاعاتی در مورد کاربرد و چگونگی عمکلرد آر اف کسب کنید.

وقتی که بدن با شما همراهی نمی‌کند واقعاً شرایط ناامیدکننده‌ای پیش می‌آید. اگر شما سخت در تلاش هستید تا بدن شما به فرم دلخواهتان برسد ولی چربی‌های سرسخت آن از بین نمی‌روند، رادیوفرکانسی می‌تواند به شما در تغییر دادن شکل بدن کمک کند. شما می‌توانید ظاهر بدن خود را بدون اینکه زیر تیغ جراحی رفته و بستری شوید بهبود بخشید. یک نوبت از کلینیک پوست و موی رازی بگیرید تا با متخصصین ما در مورد تغییر شکل بدن به کمک روش آر اف تبادل‌نظر کنید. این می‌تواند روش مناسبی باشد تا بتوانید ظاهر بدن خود را به نحو دلخواهتان تغییر دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آر اف (RF) لاغری یا تعیین وقت قبلی در کلینیک پوست و موی رازی می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل فرمایید. 

آر اف برای لاغری چیست؟


slimming

روش لاغری با آر اف با سوختن سلول‌های چربی در لایه‌های چربی زیر پوست انجام می‌شود. بافت همبند سست غالباً از سلول‌های چربی و انرژی ذخیره شده به شکل لیپید (چربی) تشکیل شده است. گرمای حاصل از روش لاغری با آر اف باعث می‌شود که سلول‌های چربی، اسید چرب در سیستم لنفاوی ترشح کنند که مانند یک فیلتر برای بدن عمل می‌کند. زمانی که اسیدهای چرب از سلول‌های چربی تراوش کرد باعث جمع شده بدن و لاغر شدن آن می‌شود.

مزایا


 • مطمئن، بی‌خطر و مؤثر
 • نتایج فوری
 • غیرتهاجمی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود ظاهر بدن
 • بدون نیاز به بستری شدن

قسمت‌هایی از بدن که با روش آر اف قابل درمان هستند


Areas-treated

به کمک روش آر اف می‌توان قسمت‌های مختلف بدن را تغییر شکل داد که برخی از این قسمت‌ها عبارتند از:

 • شکم و پهلوها
 • ران‌ها
 • باسن
 • صورت و گردن (شامل غبغب)
 • بازوها

متقاضی مناسب


برای تعیین شرایط لازم جهت انجام فرایند لاغرسازی با دستگاه آر اف، پیش‌نیازهایی وجود دارد. برجسته‌ترین و مهم‌ترین این پیش‌نیازها عبارتند از سلامتی و ثابت بودن وزن. دستگاه لاغری با آر اف به صورت موضعی برای از بین بردن چربی‌ها طراحی شده است. این روش جایگزین مناسبی برای رژیم غذایی سالم و ورزش نیست به خصوص زمانی که بدن بیمار باید توانایی دفع سلول‌های چربی درمان شده را برای لاغری و سبک شدن داشته باشد. بیمارانی که درصد چربی بدن آنها کنترل شده است معمولاً بهترین نتایج را از انجام این فرایند به دست می‌آورند. بدن این افراد چربی‌های موضعی را به سرعت از بین می‌برد. این منجر به پیش‌نیاز دوم می‌شود: بیمار باید چاقی‌های موضعی کم تا متوسط داشته باشد. قسمت‌هایی از بدن که مقادیر زیادی چربی انباشته داشته باشند را می‌توان به این روش درمان کرده اما فرایندهای دیگر مانند لیپوساکشن برای این شرایط بهتر جواب می‌دهد. اشتیاق نیز یک عامل دیگر است. ممکن است انجام چندین اقدام درمانی برای از بین بردن چربی‌های اضافی نیاز باشد.

نحوه انجام فرایند


Procedure

بسته به توان شما در تحمل درد، کرم‌های بیحسی قبل از انجام فرایند روی پوست مالیده می‌شود تا پوست بیحس شود. متناسب با ابزار مورد استفاده، یک شبکه درمانی در ناحیه تحت درمان کشیده می‌شود تا پزشک بتواند به کمک آن انرژی آر اف را در ناحیه تحت درمان به اندازه مورد نیاز بتاباند. یک ژل روان‌کننده در ناحیه تحت درمان استعمال می‌شود که به حرکت روان ابزار دستی دستگاه روی بدن کمک می‌کند. سپس پزشک دستگاه را روی ناحیه تحت درمان حرکت داده و انرژی آر اف را به مناطق مورد نظر ارسال می‌کند. زمانی که فرانید به طور کامل انجام شد، ممکن است ژل تسکین‌دهنده یا بسته‌های یخی روی پوست استفاده شوند.

آیا لاغری با آر اف مطمئن و بی‌خطر است؟

لاغری با آر اف و سوزاندن چربی‌ها با استفاده از این روش بی‌خطر و مطمئن است.

در زمان انجام فرایند بیمار چه احساسی دارد؟

در هنگام انجام فرایند شما احساس گرمای شدیدی در پوست خود می‌کنید که اصلاً برای شما غیرقابل‌تحمل نیست و باعث ایجاد درد و ناراحتی نمی‌شود. پزشک در هنگام انجام فرایند با شما صحبت کرده تا مطمئن شود که فرایند لاغری با آر اف به خوبی و به درستی در حال انجام است. دستگاه لاغری با آر اف یک سر سردکننده دارد که برای کاهش گرما و افزایش راحتی بیمار به کار برده می‌شود.

انجام فرایند لاغری با آر اف چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان اجرای فرایند به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و معمولاً بین 30 تا 120 دقیقه طول می‌کشد. در خلال جلسه مشاوره پزشک برای شما توضیح خواهد داد که جلسات درمانی شما چقدر طول می‌کشد.

با دستگاه لاغری آر اف چه مقدار چربی را می‌توان از بدن برداشت؟


در جلسه اول لاغری با دستگاه آر اف می‌توان 2.5 تا 3 سانتیمتر از سایز چربی‌ها کم کرد و طی 8 جلسه می‌توان بیش از 11 سانتی‌متر سایز کم کرد.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی لازم است؟


تعداد جلسات مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب توسط پزشک تعیین می‌شود. تعداد جلسات درمانی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و معمولاً بین 8 تا 10 جلسه درمانی، یک یا دو مرتبه در هفته باید انجام شود.

نتایج


زمان دست‌یابی به نتایج مطلوب به نوع بدن، ناحیه تحت درمان و میزان مطلوبیت نتایج بستگی دارد. بیشتر مردم پس از دو جلسه درمانی می‌توانند نتایج حاصل از فرایند لاغری با آر اف را مشاهده کنند. ادامه درمان مطابق با توصیه پزشک می‌تواند باعث دوام نتایج از 12 تا 18 ماه شود. به هر حال دوام نتایج به سبک زندگی، رژیم غذایی، سن و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. در صورت نیاز می‌توانید برای حفظ نتایج درمان را ادامه دهید، ما توصیه می‌کنیم که قبل از شروع مجدد درمان، سه ماه صبر کنید.

مراقبت‌های پس از انجام فرانید


 • شما باید برای تحریک سیستم لنفاوی و سیستم دفع ادرار ورزش‌های سبک انجام دهید.
 • حداقل تا 3 روز پس از عمل باید روزانه 2 لیتر آب بنوشید.
 • از یک رژیم غذایی کم‌چرب، با پروتئین، قند و شیرینی کم پیروی کنید.
 • پوست خود را مرطوب نگه دارید.

بهبودی


ممکن است شما پس از انجام فرایند لاغری با دستگاه آر اف نیاز بیشتری به دفع ادرار داشته باشید زیرا سیستم لنفاوی شما تحریک شده و سلول‌های چربی شکسته شده از طریق کبد متابولیزه شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند. شما باید حتماً مقادیر زیادی مایعات بنوشید تا بدن بتواند این مواد را دفع کند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


لاغری با دستگاه آر اف فرایندی مطمئن و بی‌خطر است که عوارض لاغری با آر اف و خطرات احتمالی ناچیزی دارد. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از قرمزی و تورم و در مواردی هم ممکن است کبودی روی پوست ایجاد شود اما همه این عوارض موقتی هستند. خطر احتمالی جدی‌تر فرایند لاغری با دستگاه آر اف، سوختگی است اما بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد و به همین دلیل باید این کار توسط یک پزشک مجرب انجام شود.

هزینه


هزینه انجام فرایند آر اف به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع دستگاه رادیوفرکانسی مورد استفاده
 • سایز ناحیه تحت درمان
 • تعداد قسمت‌های بدن که باید تحت درمان قرار گیرند.
 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب
 • دستمزد پزشک

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان