کوچک کردن و کاهش سایز سینه ها با لیپوساکشن و جراحی

تاریخ 22 آبان 1402

اندازه‌ی سینه‌های زنان تحت تأثیر چندین عامل ازجمله ژن‌های ارثی، وزن بدن و تأثیرات هورمونی قرار دارد. بزرگ بودن سینه‌ها در برخی زنان می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در دوران نوجوانی شود و یا شاید ممکن است تا زمان میان‌سالی و بعد از یائسگی مشکلی ایجاد نکند. با این حال مشکل بزرگ بودن سینه‌ها ممکن است باعث مشکلات مشابهی در تمام سنین شود؛ ازجمله این مشکلات عبارتند از: کمردرد، گردن درد، ایجاد شیارهایی بر روی شانه‌ها که ناشی از بندهای سینه‌بندها هستند، بروز جوش‌هایی در زیر سینه و احساس خجالت و کمرویی.یکی از شایع‌ترین شکایات زنانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند، آن است که آنها نمی‌توانند لباس‌های مد روز بپوشند و همچنین نمی‌توانند در فعالیت‌های ورزشی زیادی شرکت کنند. ماموپلاستی یک نوع عمل جراحی است که طی آن چربی و پوست اضافی سینه‌ها برداشته و در نتیجه شکل سینه‌ها تغییر می‌کند و همچنین موقعیت نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود و به طور کلی شکل سینه‌ها جوان‌تر و کوچک‌تر خواهد شد. این عمل منجر به رفع افتادگی سینه، جذاب‌تر شدن ظاهر سینه‌ها و کاهش بسیاری از مشکلاتی که در بالا ذکر شد، می‌شود. روش‌های جراحی و غیرجراحی مختلفی برای تغییر شکل سینه‌ها وجود دارد که در این مقاله به آنها پرداخته شده است.

اغلب زنانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند، احساس کمرویی و ناراحتی را تجربه کرده‌اند. سنگین بودن و تکان خوردن بیش از حد سینه‌ها مانع لذت بردن زنان از برخی فعالیت‌های فیزیکی مانند دویدن و یا ایروبیک می‌شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی دریافته‌اند که تأکید بسیاری از زنان روی اندازه، شکل و ظاهر کلی سینه‌هایشان است. زنان با انجام عمل کوچک کردن سینه، می‌توانند سینه‌های کوچک‌تر و چابک‌تری داشته باشند و بر میزان تناسب اندازه سینه‌ها با بقیه قسمت‌های بدنشان بیفزایند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد متخصصین ما و روش‌های ارائه‌شده توسط آنها، از طریق شماره‌های 0218833402902188333259 با ما تماس بگیرید.

 

آیا عمل کوچک کردن سینه برای شما مناسب است؟


اگرچه روش عمل کوچک کردن سینه از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما هدف کلی این عمل کاهش اندازه سینه‌ها به اندازه‌ای است که با سایر بخش‌های بدن در تعادل باشد. بنابراین با در نظر گرفتن این هدف، در هر عمل کوچک کردن سینه، درجه‌ای از لیفت سینه نیز انجام می‌شود. علاوه بر این، عمل کوچک کردن سینه مزیت‌های زیر را نیز دارا می‌باشد:

  • بهبود ظاهر کلی بدن
  • ایجاد فرم و طرحی مناسب برای بدن
  • کوچک‌تر و سفت‌تر کردن سینه‌ها
  • کاهش درد کمر، گردن و شانه‌ها که ناشی از بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها است
  • افزایش اعتماد به نفس فرد

تکنیک‌های مختلف کوچک کردن سینه


استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن، فرایندی با حداقل تهاجم است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش درمانی فقط برای افرادی مناسب است که یائسه شده و یا در حال یائسگی هستند. در این روش، چربی‌های اضافی موجود در ناحیه‎ی سینه‌ها با استفاده از یک کانولای کوچک که قطر آن کمتر از 3 میلی‌متر است، برداشته می‌شود. در روش لیپوساکشن هیچ‌گونه مداخله‌ای در نوک سینه‌ها نمی‌شود و همچنین شامل هیچ‌گونه برش یا بخیه‌ای نمی‌باشد و بسیار نادر است که جای زخمی باقی بماند؛ دوره بهبودی آن نیز کوتاه مدت است.لیپوساکشن میکروکانولار که با نام لیپوماتیک نیز شناخته می‌شود، روشی است که اندازه سینه‌ها را کوچک‌تر می‌کند و ازاین‌رو به طور قابل‌توجهی سینه‌ها را سبک‌تر و به مقدار اندکی سینه‌ها را لیفت می‌کند. با این روش، ظاهر سینه‌های شما هیچ تغییری نمی‌کند و همانند قبل از عمل باقی خواهد ماند، اما اندازه آنها تا حدود 50 درصد کوچک‌تر می‌شود.

عمل جراحی برای کوچک کردن سینه

ماموپلاستی یا عمل جراحی کوچک کردن سینه، یک روش جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این روش، چربی، بافت غده‌ای و پوست اضافی سینه‌ها برداشته می‌شود و شکل و موقعیت نوک‌های سینه تغییر می‌کند. ماموپلاستی برای افرادی با هر سنی مناسب است. در مقایسه با روش‌های دیگر، ماموپلاستی یک روش تهاجمی‌تر است و معمولاً نیاز به بستری شدن در بیمارستان برای چند شب دارد. بعد از عمل، برای 2 تا 6 هفته باید استراحت کنید.

بزرگترین مزیت ماموپلاستی نسبت به لیپوساکشن، توانایی جراح برای تغییر کامل شکل و لیفت سینه‌ها است. همچنین می‌تواند موقعیت نوک سینه‌ها را تغییر داده و به طور متناسب با سایز جدید سینه‌ها قرار دهد. براساس اندازه سینه‌ها و نتایج موردنظر شما، جراح از تکنیک‌های متنوعی استفاده می‌کند.

لازم به ذکر است که مردان هم می‌توانند از عمل کوچک کردن سینه برای کاهش حجم غیرطبیعی (ژنیکوماستی) سینه استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره کوچک کردن سینه مردان، می‌توانید مقاله ژنیکوماستی را مطالعه کنید.

ما در کلینیک خود، روش‌های مختلفی از جمله ماموپلاستی را ارائه می‌دهیم، بنابراین شما می‌توانید از راهنمایی ما اطمینان حاصل کنید و براساس نیازها و نتایج موردنظرتان، بهترین روش را انتخاب کنید.

 

 

دوره بهبودی


دوره بهبودی از یک شخص به شخص دیگر متفاوت خواهد بود؛ جراح در مورد زمان لازم برای استراحت بعد از عمل و همچنین مدت زمانی که لازم است از سینه‌بندهای مخصوص استفاده کنید، با شما صحبت خواهد کرد. لازم است تمام بیماران حداقل به مدت یک هفته از کار خود مرخصی بگیرند و استراحت کنند؛ در برخی موارد ممکن است به دو هفته استراحت نیاز باشد. لازم است بیمار در روزهای ابتدایی بعد از عمل، از سینه‌بندهای جراحی استفاده کند و سپس سینه‌بندهای اسپورت را جایگزین آن کند و در تمام طول دوره بهبودی از آنها استفاده نماید.

بازگشت به حالت عادی


ممکن است از طولانی بودن دوره بهبودی و مدت زمانی که بتوانید جلسات منظم ورزشی خود را از سر بگیرید، بسیار تعجب کنید. شما باید به مدت شش هفته و تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته‌اید، از فعالیت‌های شدید جسمی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و همچنین هیچ جسمی را بالای سر خود نبرید. افزایش فشار خون می‌تواند باعث خونریزی شود؛ به همین دلیل شما باید پس از گذشت شش هفته و گذراندن دوره بهبودی کامل، در فعالیت‌های ورزشی شرکت کنید.بعد از گذشت این دوره زمانی، شما قادر خواهید بود نتایج کامل عمل ماموپلاستی را مشاهده کنید. ممکن است جای زخم‌های ناشی از برش‌ها بعد از گذراندن دوره بهبودی همچنان قرمز باشند؛ اما نگران نباشید، این جای زخم‌ها بعد از گذشت چند ماه به طور قابل‌توجهی محو می‌شوند.

کدام روش برای کوچک کردن سینه بهتر است؟


6

اگر از شکل سینه‌های خود راضی هستید و احساس می‌کنید که فقط لازم است اندازه و وزن سینه‌هایتان کاهش یابد تا درد کمر و گردنتان تسکین یابد، لیپوساکشن گزینه‌ی خوبی برای شما است و می‌تواند تا حدود 50 درصد اندازه سینه‌ها را کاهش دهد.اگر سینه‌های شما به میزان قابل‌توجهی افتاده و شل هستند و ظاهراً خالی به نظر می‎رسند، روش لیپوساکشن نمی‌تواند برای شما مناسب باشد زیرا بافت چربی وجود ندارد که با لیپوساکشن خارج شود. برای بهبود ظاهر توخالی سینه‌ها، معمولاً به برداشتن پوست اضافی و همچنین استفاده از روش‌هایی مانند پروتز سینه و یا لیفت سینه نیاز است.عمل جراحی ماموپلاستی برخلاف عمل لیپوساکشن، برای افرادی که بافت غده‌ای سینه‌هایشان بیش از بافت چربی آن است، مناسب است. اگر سینه‌های شما افتاده و توخالی هستند و یا اینکه از شکل سینه‌هایتان و موقعیت نوک آنها راضی نیستید، روش‌های پروتز سینه و ماستوپکسی می‌توانند بهترین راه برای شما باشند. سایر بیماران ممکن است به هر دو روش کوچک کردن و بزرگ کردن با استفاده از پروتز، نیاز داشته باشند.

اثرات، خطرات و عوارض جانبی


عمل کاهش سایز سینه همانند سایر عمل‌های جراحی ممکن است عوارضی داشته باشد. قبل از انجام این عمل، ما با شما در مورد هرگونه خطر بالقوه صحبت میکنیم و اطلاعات مهمی را درمورد این عمل به شما ارائه می‌دهیم که شامل جزئیات مربوط به عمل کوچک کردن سینه است. این جزئیات در یک برگه راهنمایی که در جلسه مشاوره به شما داده میشود، قرار دارد. اگر سؤالی دارید یا نگرانی‌ای درمورد عمل دارید، بهتر است با پزشکتان درباره آن صحبت کنید.

هزینه عمل کوچک کردن سینه چقدر است؟


هزینه‌های عمل کوچک کردن سینه به بیمار و نیازهای شخصی او بستگی دارد. تصمیم‌گیری درباره نحوه پوشش هزینه‌های این عمل، بخشی ضروری از فرآیند آماده‌سازی است؛ اما خوشبختانه گزینه‌های متعددی برای شما در دسترس است. ما می‌فهمیم که انجام عمل جراحی، تصمیمی مهم برای شماست و اهمیت آن به هزینه‌ها فقط محدود نمی‌شود. شما می‌توانید به ما به طور کامل اعتماد کنید و درباره هر جنبه‌ای از عمل کوچک کردن سینه سؤالات خود را بپرسید.

مشاوره رایگان