t

اندازه‌ی سینه‌های زنان تحت تأثیر چندین عامل ازجمله ژن‌های ارثی، وزن بدن و تأثیرات هورمونی قرار دارد. بزرگ بودن سینه‌ها در برخی زنان می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در دوران نوجوانی شود و یا شاید ممکن است تا زمان میان‌سالی و بعد از یائسگی مشکلی ایجاد نکند. با این حال مشکل بزرگ بودن سینه‌ها ممکن است باعث مشکلات مشابهی در تمام سنین شود؛ ازجمله این مشکلات عبارتند از: کمردرد، گردن درد، ایجاد شیارهایی بر روی شانه‌ها که ناشی از بندهای سینه‌بندها هستند، بروز جوش‌هایی در زیر سینه و احساس خجالت و کمرویی.یکی از شایع‌ترین شکایات زنانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند، آن است که آنها نمی‌توانند لباس‌های مد روز بپوشند و همچنین نمی‌توانند در فعالیت‌های ورزشی زیادی شرکت کنند. ماموپلاستی یک نوع عمل جراحی است که طی آن چربی و پوست اضافی سینه‌ها برداشته و در نتیجه شکل سینه‌ها تغییر می‌کند و همچنین موقعیت نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود و به طور کلی شکل سینه‌ها جوان‌تر و کوچک‌تر خواهد شد. این عمل منجر به رفع افتادگی سینه، جذاب‌تر شدن ظاهر سینه‌ها و کاهش بسیاری از مشکلاتی که در بالا ذکر شد، می‌شود. روش‌های جراحی و غیرجراحی مختلفی برای تغییر شکل سینه‌ها وجود دارد که در این مقاله به آنها پرداخته شده است.

اغلب زنانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند، احساس کمرویی و ناراحتی را تجربه کرده‌اند. سنگین بودن و تکان خوردن بیش از حد سینه‌ها مانع لذت بردن زنان از برخی فعالیت‌های فیزیکی مانند دویدن و یا ایروبیک می‌شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی دریافته‌اند که تأکید بسیاری از زنان روی اندازه، شکل و ظاهر کلی سینه‌هایشان است. زنان با انجام عمل کوچک کردن سینه، می‌توانند سینه‌های کوچک‌تر و چابک‌تری داشته باشند و بر میزان تناسب اندازه سینه‌ها با بقیه قسمت‌های بدنشان بیفزایند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد متخصصین ما و روش‌های ارائه‌شده توسط آنها، از طریق شماره‌های 0218833402902188333259 با ما تماس بگیرید.

آیا عمل کوچک کردن سینه برای شما مناسب است؟


5

اگرچه روش عمل کوچک کردن سینه از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما هدف کلی این عمل کاهش اندازه سینه‌ها به اندازه‌ای است که با سایر بخش‌های بدن در تعادل باشد. بنابراین با در نظر گرفتن این هدف، در هر عمل کوچک کردن سینه، درجه‌ای از لیفت سینه نیز انجام می‌شود. علاوه بر این، عمل کوچک کردن سینه مزیت‌های زیر را نیز دارا می‌باشد:

  • بهبود ظاهر کلی بدن
  • ایجاد فرم و طرحی مناسب برای بدن
  • کوچک‌تر و سفت‌تر کردن سینه‌ها
  • کاهش درد کمر، گردن و شانه‌ها که ناشی از بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها است
  • افزایش اعتماد به نفس فرد

تکنیک‌های مختلف کوچک کردن سینه


استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن، فرایندی با حداقل تهاجم است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش درمانی فقط برای افرادی مناسب است که یائسه شده و یا در حال یائسگی هستند. در این روش، چربی‌های اضافی موجود در ناحیه‎ی سینه‌ها با استفاده از یک کانولای کوچک که قطر آن کمتر از 3 میلی‌متر است، برداشته می‌شود. در روش لیپوساکشن هیچ‌گونه مداخله‌ای در نوک سینه‌ها نمی‌شود و همچنین شامل هیچ‌گونه برش یا بخیه‌ای نمی‌باشد و بسیار نادر است که جای زخمی باقی بماند؛ دوره بهبودی آن نیز کوتاه مدت است.لیپوساکشن میکروکانولار که با نام لیپوماتیک نیز شناخته می‌شود، روشی است که اندازه سینه‌ها را کوچک‌تر می‌کند و ازاین‌رو به طور قابل‌توجهی سینه‌ها را سبک‌تر و به مقدار اندکی سینه‌ها را لیفت می‌کند. با این روش، ظاهر سینه‌های شما هیچ تغییری نمی‌کند و همانند قبل از عمل باقی خواهد ماند، اما اندازه آنها تا حدود 50 درصد کوچک‌تر می‌شود.

عمل جراحی برای کوچک کردن سینه

عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی، روشی جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در طی این عمل، چربی و بافت غده‌ای و همچنین پوست اضافی سینه‌های شما برداشته می‌شود و سپس شکل سینه و موقعیت نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود. این روش برای طیف وسیعی از افراد، صرف نظر از سن آنها، مناسب است. ماموپلاستی نسبت به روش‌های دیگر، تهاجمی‌تر است و معمولاً نیاز به چند شب بستری شدن در بیمارستان دارد؛ همچنین بیمار پس از عمل باید به مدت 2 تا 6 هفته استراحت کند.بزرگ‌ترین مزیت روش ماموپلاستی نسبت به لیپوساکشن آن است که جراح قادر است شکل سینه‌های شما را به طور کامل تغییر دهد و آنها را به طور قابل‌توجهی لیفت کند. همچنین جراح می‌تواند موقعیت نوک سینه‌های شما را در صورت افتاده بودن، متناسب با اندازه جدید سینه‌ها تغییر دهد.چندین تکنیک وجود دارد که جراح با توجه به اندازه سینه‌های شما و نتایج موردنظرتان، می‌تواند از آنها استفاده کند.مردان نیز از عارضه‌ی بزرگ بودن سینه که با نام ژنیکوماستی شناخته می‌شود، در امان نیستند. اطلاعات بیشتر در مورد کوچک کردن سینه مردان را در مقاله ژنیکوماستی  مطالعه کنید.ما در کلینیک خود، طیف وسیعی از روش‌های درمانی را ارائه می‌دهیم؛ به این معنی که شما می‌توانید مطمئن باشید که ما در طول جلسه مشاوره با شما صادق هستیم و با توجه به نیازها و نتایج موردنظرتان، مناسب‌ترین روش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دوره بهبودی


دوره بهبودی از یک شخص به شخص دیگر متفاوت خواهد بود؛ جراح در مورد زمان لازم برای استراحت بعد از عمل و همچنین مدت زمانی که لازم است از سینه‌بندهای مخصوص استفاده کنید، با شما صحبت خواهد کرد. لازم است تمام بیماران حداقل به مدت یک هفته از کار خود مرخصی بگیرند و استراحت کنند؛ در برخی موارد ممکن است به دو هفته استراحت نیاز باشد. لازم است بیمار در روزهای ابتدایی بعد از عمل، از سینه‌بندهای جراحی استفاده کند و سپس سینه‌بندهای اسپورت را جایگزین آن کند و در تمام طول دوره بهبودی از آنها استفاده نماید.

بازگشت به حالت عادی


ممکن است از طولانی بودن دوره بهبودی و مدت زمانی که بتوانید جلسات منظم ورزشی خود را از سر بگیرید، بسیار تعجب کنید. شما باید به مدت شش هفته و تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته‌اید، از فعالیت‌های شدید جسمی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید و همچنین هیچ جسمی را بالای سر خود نبرید. افزایش فشار خون می‌تواند باعث خونریزی شود؛ به همین دلیل شما باید پس از گذشت شش هفته و گذراندن دوره بهبودی کامل، در فعالیت‌های ورزشی شرکت کنید.بعد از گذشت این دوره زمانی، شما قادر خواهید بود نتایج کامل عمل ماموپلاستی را مشاهده کنید. ممکن است جای زخم‌های ناشی از برش‌ها بعد از گذراندن دوره بهبودی همچنان قرمز باشند؛ اما نگران نباشید، این جای زخم‌ها بعد از گذشت چند ماه به طور قابل‌توجهی محو می‌شوند.

کدام روش برای کوچک کردن سینه بهتر است؟


6

اگر از شکل سینه‌های خود راضی هستید و احساس می‌کنید که فقط لازم است اندازه و وزن سینه‌هایتان کاهش یابد تا درد کمر و گردنتان تسکین یابد، لیپوساکشن گزینه‌ی خوبی برای شما است و می‌تواند تا حدود 50 درصد اندازه سینه‌ها را کاهش دهد.اگر سینه‌های شما به میزان قابل‌توجهی افتاده و شل هستند و ظاهراً خالی به نظر می‎رسند، روش لیپوساکشن نمی‌تواند برای شما مناسب باشد زیرا بافت چربی وجود ندارد که با لیپوساکشن خارج شود. برای بهبود ظاهر توخالی سینه‌ها، معمولاً به برداشتن پوست اضافی و همچنین استفاده از روش‌هایی مانند پروتز سینه و یا لیفت سینه نیاز است.عمل جراحی ماموپلاستی برخلاف عمل لیپوساکشن، برای افرادی که بافت غده‌ای سینه‌هایشان بیش از بافت چربی آن است، مناسب است. اگر سینه‌های شما افتاده و توخالی هستند و یا اینکه از شکل سینه‌هایتان و موقعیت نوک آنها راضی نیستید، روش‌های پروتز سینه و ماستوپکسی می‌توانند بهترین راه برای شما باشند. سایر بیماران ممکن است به هر دو روش کوچک کردن و بزرگ کردن با استفاده از پروتز، نیاز داشته باشند.

اثرات، خطرات و عوارض جانبی


عمل کوچک کردن سینه نیز همانند تمامی عمل‌های جراحی، عوارض و خطراتی را به همراه دارد. ما قبل از عمل، در مورد هرگونه خطر بالقوه‌ای که امکان بروز دارد با شما صحبت می‌کنیم و همچنین تمام جزئیات عمل کوچک کردن سینه را در قالب برگه راهنمایی که در جلسه مشاوره به بیمار داده می‌شود، به اطلاع شما می‌رسانیم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و نگرانی، تردید نکنید و حتماً آن را با پزشک خود درمیان بگذارید.

هزینه عمل کوچک کردن سینه چقدر است؟


هزینه عمل کوچک کردن سینه به بیمار و نیازهای فردی او بستگی دارد. تصمیم‌گیری در مورد چگونگی پوشش هزینه‌های عمل کوچک کردن سینه، یک بخش جدایی‌ناپذیر از فرایند آماده‌سازی است؛ اما خوشبختانه گزینه‌های باز زیادی برای شما وجود دارد. ما درک می‌کنیم که انجام عمل، تصمیم مهمی برای شماست و بسیار فراتر از هزینه است. شما می‌توانید به ما اعتماد کامل کنید و سؤالات خود در مورد تمامی جنبه‌های عمل کوچک کردن سینه را بپرسید.

به این پست امتیاز دهید.
رای ثبت نشد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *