کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو (مدت‌ زمان انتظار و میزان کوتاهی)

کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو

اکثر مشتریان قبل از عمل کاشت مو، فراموش می‌کنند که در مورد زمانی که می‌توانند پس از انجام مراحل کاشت مو، موهایشان را اصلاح کنند، از پزشک‌شان سؤال کنند؛ مانند بسیاری از عمل‌های جراحی، عمل کاشت مو نیز به دوره‌ی نقاهت و بهبودی نیاز دارد.

پس از عمل کاشت مو، در مناطقی که موهای گرفته شده از ناحیه اهدا کننده کاشته شده‌اند، موهای جدید به آرامی شروع به رشد می‌کنند. در همین حین، در مناطقی که قبلاً مو داشته‌اند نیز مانند گذشته موهایی به طور طبیعی رشد خواهد کرد. این امر باعث ایجاد ظاهری نامتقارن می‌شود که شاید برای مشتریان خوشایند نباشد.

اگر می‌خواهید بعد از عمل کاشت مو، موهایتان را کوتاه کنید، باید طبق دستورالعمل‌هایی که پزشک به شما می‌دهد عمل کنید. پیروی از دستورالعمل‌های مربوط به زمان و چگونگی اصلاح موهای خود و انجام دقیق کارهایی که به شما دستور داده شده است، باعث می‌شود تا از هرگونه صدمه‌ای که ممکن است به طور تصادفی به موهای تازه کاشته شده خود وارد کنید، در امان بمانید.

برای دریافت مشاوره درباره‌ی کوتاهی مو پس از کاشت، مراقبت‌ها و یا برای رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره تلفن‌ ۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 

 

بلافاصله بعد از کاشت مو


اگر به تازگی کاشت مو انجام داده‌اید، احتمالاً عبارت “مراقبت‌های بعد از کاشت مو” را زیاد خواهید شنید، به این دلیل که باید برای مدتی، بیشتر مراقب باشید و دستورالعمل‌های مراقبتی را به‌درستی دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید؛ بنابراین، قبل از اقدام برای کوتاه کردن مو، باید بدانید که حتی شستن موها نیز باید با دقت و ظرافت تمام انجام شود.

در طول زمانی که برای جای گرفتن کامل پیوندها لازم است، پوست سر شما نیاز به توجه و مراقبت ویژه‌ای خواهد داشت. بعد از حدود 10 روز، فولیکول‌های پیوند شده در یک موقعیت ثابت قرار می‌گیرند و کاملاً در زیر پوست پوشش داده می‌شوند. تا زمانی که فولیکول‌ها کاملاً در زیر پوست قرار نگیرند و پوست سر از پوسته‌های زخم، اسکار و قرمزی کاملاً پاک نشود و بهبود نیابد، بهتر است مدتی صبر کنید.

در ماه اول بعد از کاشت مو، باید برای شستشوی موهای خو از یک شامپوی مخصوص استفاده کنید و حتماً باید با ملایمت با پوست سرتان رفتار کنید. همچنین بعد از شستن موها، سشوار نکشید و فقط با یک حوله به آرامی موهایتان را خشک کنید.

بعد از مدتی خواهید دید که موهایی که قبلاً قبل از کاشت مو داشتید، شروع به رشد می‌کنند و سرعت رشد برای موهای معمولی بیشتر از موهای کاشته شده خواهد بود. اگر به دلیل تفاوت در سرعت رشد، ظاهر موهایتان کوتاه و بلند شده و شما آن را دوست ندارید، می‌توانید موهایتان را کوتاه کنید، البته فقط برای موهای ناحیه‌ی اهدا کننده، نه موهای کاشته شده. همچنین بهتر است حداقل 3 هفته بعد از عمل کاشت مو صبر کنید و بعد از این مدت می‌توانید هر نوع کوتاهی مو را انجام دهید.

کوتاه کردن مو با قیچی بعد از کاشت مو


کوتاه کردن مو با قیچی بعد از کاشت مو

قیچی اولین ابزاری است که بعد از کاشت مو می‌توانید از آن برای اصلاح مو استفاده کنید. سه هفته پس از عمل کاشت مو، اجازه دارید که موهای ناحیه اهدا کننده را اصلاح و مرتب کنید؛ و برای کوتاهی موهای ناحیه کاشته شده باید حداقل یک ماه صبر کنید. قبل از کوتاهی مو باید با پزشک خود مشورت کنید. اگر واقعاً نیازی به این کار نیست، توصیه می‌شود که برای اصلاح موهای خود برای اولین بار بعد از کاشت مو تا بیشتر از یک ماه صبر کنید.

اولین کوتاهی موی شما بعد از عمل کاشت مو، باید با قیچی انجام شود. دستورالعمل‌هایی وجود دارد که شما باید در اولین کوتاهی موها در ناحیه کاشته شده رعایت کنید.

اول از همه، باید به آرایشگر خود اطلاع دهید که کاشت مو انجام داده‌اید؛ زیرا این خیلی مهم است که آرایشگر از این موضوع اطلاع داشته باشد و تمام دقت خود و حساسیت زیادی را در کار کوتاهی موهایتان به کار ببرد. قیچی و شانه‌ای که آرایشگر استفاده می‌کند باید استریل باشد و نباید از شانه یا قیچی شخص دیگری استفاده شود. قیچی نباید به فولیکول‌های مو تماس پیدا کند و از کارهایی که ممکن است به پوست سر آسیب برساند باید خودداری شود. چنین مواردی ممکن است در موفقیت عمل کاشت مو تأثیر منفی بگذارد.

استفاده از ماشین اصلاح و تیغ سلمانی


اگر می‌خواهید موهایتان را با یک ماشین اصلاح کوتاه کنید، ماه سوم زمان مناسبی برای این کار است. استفاده از تیغ سلمانی، حتی در این ماه سوم هم هنوز خیلی زود است؛ زیرا این کار می‌تواند به فولیکول‌های موی جدیدی که پس از کاشت مو خواهید داشت آسیب برساند. هنگامی که می‌خواهید با یک ماشین اصلاح موهایتان را کوتاه کنید، از دستگاه شخصی استفاده کنید و از اصلاح با ماشین اصلاح شخص دیگری خودداری کنید.

تراشیدن موها با تیغ سلمانی پس از عمل کاشت مو، صرفاً 6 ماه پس از عمل کاشت مو امکان‌پذیر است. در این مدت‌ زمان فولیکول‌های مو به مقاومت کافی در برابر کوتاهی مویی که با تیغ سلمانی انجام می‌شود، نیاز دارند. بعد از 6 ماه می‌توانید با هر وسیله‌ای که می‌خواهید موهایتان را اصلاح کنید.

آیا پس از کاشت مو، می‌توانم موهایم را رنگ کنم؟


این سؤال پرتکرار دیگری است که بسیاری از بیماران پس از کاشت مو می‌پرسند. پاسخ این سؤال، بله است! بدیهی است که شما باید از فرمول‌های شیمیایی خاصی برای رنگ کردن مو استفاده کنید و البته این کار ممکن است در هفته‌های اول کاشت مو به پوست سر شما آسیب برساند. دلیل آن این است که بعد از عمل کاشت مو، پوست سر شما بسیار حساس‌تر خواهد شد. البته ممکن است بعد از ماه اول رنگ کردن موها اشکالی نداشته باشد، اما اگر بتوانید 6 هفته صبر کنید، این کار بدون خطر و مطمئن‌تر خواهد بود.

نتیجه‌گیری


در صورت عدم رعایت احتیاط‌های لازم و اقدامات مراقبتی صحیح، کوتاهی مو پس از عمل کاشت مو، کاری ظریف و پرخطر به نظر می‌آید. اگرچه، بسیاری از افراد این دوره را به عنوان لحظاتی مهم می‌دانند، زیرا می‌خواهند زندگی عادی و نرمالی را با موهای تازه کاشته شده‌شان تجربه کنند. هنگام کوتاه کردن موها برای اولین بار پس از کاشت، توصیه می‌شود آن‌ها را خیلی نزدیک به پوست سر کوتاه نکنید زیرا این کار ممکن است به فولیکول‌های تازه کاشته شده آسیب برساند.

مشاوره رایگان