کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو (مدت‌ زمان انتظار و میزان کوتاهی)

تاریخ 21 آبان 1402

اکثر مشتریان قبل از عمل کاشت مو، فراموش می‌کنند که در مورد زمانی که می‌توانند پس از انجام مراحل کاشت مو، موهایشان را اصلاح کنند، از پزشک‌شان سؤال کنند؛ مانند بسیاری از عمل‌های جراحی، عمل کاشت مو نیز به دوره‌ی نقاهت و بهبودی نیاز دارد.

پس از عمل کاشت مو، در مناطقی که موهای گرفته شده از ناحیه اهدا کننده کاشته شده‌اند، موهای جدید به آرامی شروع به رشد می‌کنند. در همین حین، در مناطقی که قبلاً مو داشته‌اند نیز مانند گذشته موهایی به طور طبیعی رشد خواهد کرد. این امر باعث ایجاد ظاهری نامتقارن می‌شود که شاید برای مشتریان خوشایند نباشد.

اگر قصد دارید بعد از عمل کاشت مو، موهای خود را کوتاه کنید، باید به دقت دستورالعمل‌هایی که از سوی پزشک دریافت می‌کنید را رعایت کنید. پیروی از دستورالعمل‌های مربوط به زمان و روش مناسب برای اصلاح موها و اجرای دقیق کارهایی که پزشک توصیه می‌کند، باعث می‌شود تا از هرگونه خطری که ممکن است به طور تصادفی به موهای تازه کاشته شده وارد شود، جلوگیری کنید و آنها را در امان نگه دارید.

برای دریافت مشاوره درباره‌ی کوتاهی مو پس از کاشت، مراقبت‌ها و یا برای رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره تلفن‌ ۰۲۱۸۸۳۵۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 

 

بلافاصله بعد از کاشت مو


اگر به تازگی کاشت مو انجام داده‌اید، احتمالاً عبارت “مراقبت‌های بعد از کاشت مو” را زیاد خواهید شنید، به این دلیل که باید برای مدتی، بیشتر مراقب باشید و دستورالعمل‌های مراقبتی را به‌درستی دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید؛ بنابراین، قبل از اقدام برای کوتاه کردن مو، باید بدانید که حتی شستن موها نیز باید با دقت و ظرافت تمام انجام شود.

در طول زمانی که برای جای گرفتن کامل پیوندها لازم است، پوست سر شما نیاز به توجه و مراقبت ویژه‌ای خواهد داشت. بعد از حدود 10 روز، فولیکول‌های پیوند شده در یک موقعیت ثابت قرار می‌گیرند و کاملاً در زیر پوست پوشش داده می‌شوند. تا زمانی که فولیکول‌ها کاملاً در زیر پوست قرار نگیرند و پوست سر از پوسته‌های زخم، اسکار و قرمزی کاملاً پاک نشود و بهبود نیابد، بهتر است مدتی صبر کنید.

در ماه اول بعد از کاشت مو، باید برای شستشوی موهای خو از یک شامپوی مخصوص استفاده کنید و حتماً باید با ملایمت با پوست سرتان رفتار کنید. همچنین بعد از شستن موها، سشوار نکشید و فقط با یک حوله به آرامی موهایتان را خشک کنید.

بعد از مدتی خواهید دید که موهایی که قبلاً قبل از کاشت مو داشتید، شروع به رشد می‌کنند و سرعت رشد برای موهای معمولی بیشتر از موهای کاشته شده خواهد بود. اگر به دلیل تفاوت در سرعت رشد، ظاهر موهایتان کوتاه و بلند شده و شما آن را دوست ندارید، می‌توانید موهایتان را کوتاه کنید، البته فقط برای موهای ناحیه‌ی اهدا کننده، نه موهای کاشته شده. همچنین بهتر است حداقل 3 هفته بعد از عمل کاشت مو صبر کنید و بعد از این مدت می‌توانید هر نوع کوتاهی مو را انجام دهید.

کوتاه کردن مو با قیچی بعد از کاشت مو


کوتاه کردن مو با قیچی بعد از کاشت مو

ابزار اولیه‌ای که پس از عمل کاشت مو می‌توانید برای اصلاح موها استفاده کنید، قیچی است. پس از سه هفته از عمل کاشت مو، مجازید که موهای ناحیه اهدا کننده را اصلاح و مرتب کنید؛ اما برای کوتاه کردن موهای ناحیه کاشته شده، باید حداقل یک ماه صبر کنید. قبل از هر گونه اقدام در این زمینه، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. اگر واقعاً نیازی به این کار نیست، توصیه می‌شود که برای اصلاح موهای خود بعد از عمل کاشت مو، حداقل یک ماه صبر کنید.

اولین کوتاهی موی شما بعد از عمل کاشت مو، باید با قیچی انجام شود. دستورالعمل‌هایی وجود دارد که شما باید در اولین کوتاهی موها در ناحیه کاشته شده رعایت کنید.

اول از همه، باید به آرایشگر خود اطلاع دهید که کاشت مو انجام داده‌اید؛ زیرا این خیلی مهم است که آرایشگر از این موضوع اطلاع داشته باشد و تمام دقت خود و حساسیت زیادی را در کار کوتاهی موهایتان به کار ببرد. قیچی و شانه‌ای که آرایشگر استفاده می‌کند باید استریل باشد و نباید از شانه یا قیچی شخص دیگری استفاده شود. قیچی نباید به فولیکول‌های مو تماس پیدا کند و از کارهایی که ممکن است به پوست سر آسیب برساند باید خودداری شود. چنین مواردی ممکن است در موفقیت عمل کاشت مو تأثیر منفی بگذارد.

استفاده از ماشین اصلاح و تیغ سلمانی


اگر می‌خواهید موهایتان را با یک ماشین اصلاح کوتاه کنید، ماه سوم زمان مناسبی برای این کار است. استفاده از تیغ سلمانی، حتی در این ماه سوم هم هنوز خیلی زود است؛ زیرا این کار می‌تواند به فولیکول‌های موی جدیدی که پس از کاشت مو خواهید داشت آسیب برساند. هنگامی که می‌خواهید با یک ماشین اصلاح موهایتان را کوتاه کنید، از دستگاه شخصی استفاده کنید و از اصلاح با ماشین اصلاح شخص دیگری خودداری کنید.

تراشیدن موها با تیغ سلمانی پس از عمل کاشت مو، صرفاً 6 ماه پس از عمل کاشت مو امکان‌پذیر است. در این مدت‌ زمان فولیکول‌های مو به مقاومت کافی در برابر کوتاهی مویی که با تیغ سلمانی انجام می‌شود، نیاز دارند. بعد از 6 ماه می‌توانید با هر وسیله‌ای که می‌خواهید موهایتان را اصلاح کنید.

آیا پس از کاشت مو، می‌توانم موهایم را رنگ کنم؟


این یکی از سوالات متداولی است که بعد از عمل کاشت مو اغلب مطرح می‌شود. پاسخ این سوال بله است! با این حال، باید از فرمول‌های رنگ موی مناسب و مناسب برای موهای کاشته شده استفاده کرد و باید توجه داشت که در هفته‌های اول پس از عمل، این کار ممکن است به پوست حساس شما آسیب برساند. این به دلیل حساسیت بیشتر پوست سر پس از عمل کاشت مو است. البته، ممکن است پس از گذشت یک ماه، رنگ کردن موها مشکلی ایجاد ننماید، اما اگر می‌توانید تا 6 هفته صبر کنید، این کار بدون هیچ خطری خواهد بود و از نظر ایمنی مطمئن‌تر خواهد بود.

نتیجه‌گیری


در صورت عدم رعایت احتیاط‌های لازم و اقدامات مراقبتی صحیح، کوتاهی مو پس از عمل کاشت مو، کاری ظریف و پرخطر به نظر می‌آید. اگرچه، بسیاری از افراد این دوره را به عنوان لحظاتی مهم می‌دانند، زیرا می‌خواهند زندگی عادی و نرمالی را با موهای تازه کاشته شده‌شان تجربه کنند. هنگام کوتاه کردن موها برای اولین بار پس از کاشت، توصیه می‌شود آن‌ها را خیلی نزدیک به پوست سر کوتاه نکنید زیرا این کار ممکن است به فولیکول‌های تازه کاشته شده آسیب برساند.

مشاوره رایگان