کاشت ریش به روش SUT (جدیدترین روش کاشت، بدون زخم و درد )

تاریخ 21 آبان 1402

داشتن ریش میتواند ظاهر شما را کاملتر نشان دهد و باعث شود احساس جوانی و قدرت بیشتری داشته باشید. اما هر مردی ریش ندارد. خیلی از مردان به دلایل مختلفی در قسمت چانه موهای پراکنده و کم پشتی دارند. این مشکلات ممکن است هورمونی ژنتیک یا به دلایل دیگر باشد. خوشبختانه امروزه این مشکل با پیشرفت تکنولوژی و جراحی کاشت ریش حل شده است.

یکی از جدیدترین روشهای کاشت ریش ، روش SUT است. کاشت ریش به روش  sut در یک جلسه و با استفاده از دستگاه مدرن و پیشرفته انجام می‌شود. جای زخم باقی نمی ماند و بیمار درد رنج آوری را تحمل نمی کند. در ادامه ی مطلب روش کاشت SUT ، مزیتها و مراقبتهای بعد از آن به طور مختصر و مفید توضیح داده شده است.

اگر قصد دارید کاشت ریش و سبیل با روش  SUT را انجام دهید، حتما با یکی از متخصصین کلینیک رازی درباره ی مناسب بودن این روش مشورت کنید. کاشت ریش به روش SUT  نسبت به سایر روشهای کاشت مو و ریش، عوارض کمتری دارد و بهبودی سریعتر اتفاق می افتد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع روشهای کاشت ریش، هزینه و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02145379 تماس حاصل فرمایید.

 کاشت ریش چیست؟


کاشت موی صورت یک نوع جراحی است که به بازسازی مو در نواحی که اصلاً مو وجود ندارد یا کم پشت است می‌پردازد. این روش می‌تواند در یک یا چند ناحیه از صورت، مانند ریش، چانه، سبیل، خط ریش، گونه‌ها و ابروها، به کار گرفته شود.

اکثراً فکر می‌شود که کاشت موی صورت فقط برای ایجاد ظاهر مردانه صورت می‌گیرد. اما از این روش می‌توان برای پوشاندن جای جوش، زخم‌ها، سوختگی‌های تصادفی یا موارد دیگر استفاده کرد. همانطور که در جراحی کاشت موی معمولی، موها از پشت یا کناره‌های سر گرفته می‌شوند، در کاشت موی صورت نیز موها از این قسمت‌ها یا نواحی دیگر با توجه به بهترین ترکیب مورد نظر گرفته می‌شود.

چگونه کاشت ریش به روش sut انجام میشود؟


کاشت ریش به این روش در مقایسه با دیگر روشهای کاشت ریش مثل (اف یو تی و اف آی تی) روش جدیدی است. همه مراحل کاشت به وسیله پزشک تحت کنترل است و تماما با دستگاه‌های اتوماتیک انجام میشود. در این روش فولیکولهای مو با دست برداشته و کاشته نمیشوند آنها به وسیله پانچ لیزری از قسمت اهدا کننده که معمولا در پشت سر یا صورت هست جدا میشوند و فریز میشوند و در نهایت به قسمت چانه و ریش انتقال داده میشوند. چون فولیکولهای مو فریز میشوند از خراب شدن شدن آنها تا مرحله کاشت جلوگیری میشود.

در روش کاشت ریش، از پانچ لیزری و فریز کردن برای ایجاد سوراخ‌های ریز در محل ریشه مو استفاده می‌شود. سپس موها به این سوراخ‌ها کاشته می‌شوند. در این روش، متقاضی بیهوش نمی‌شود، اما از بی‌حسی موضعی برای ایشان استفاده می‌شود. جراحی و برداشتن لایه‌های پوست انجام نمی‌شود. این روش تقریباً شبیه به روش اف آی تی است، به این معنی که فقط فولیکول‌های مو انتقال داده می‌شوند، اما استفاده از ابزار و تکنولوژی جدید باعث بهبود نتایج شده است.

عوارض جانبی این روش خیلی زیاد نیست. در این روش مدت بهبودی کوتاه است و جای زخم سوراخ و یا خونریزی کم است. میزان انتقال فولیکولهای مو از محل اهداکننده به محل گیرنده نسبت به دیگر روشهای کاشت مو بسیار زیاد است. پزشک میتواند ۱۰۰۰۰ فولیکول مو را در هر جلسه انتقال دهد و معمولا جراحی کاشت در یک جلسه تکمیل میشود. در این روش کاشت مو در هر قسمت از بدن امکان پذیر است.

آیا نتیجه کاشت ریش به روش sut دائمی و طبیعی خواهد بود؟


از آنجایی که در روش sut از موهای خود فرد استفاده می‌شود این روش کاملا طبیعی به نظر می رسد و هیچ عوارض خطرناک و نگران کننده ای برای فرد به وجود نمی آورد .

 

 

مراقبت بعد از کاشت ریش به روش و روشهای دیگر Sut


موفقیت کاشت ریش به روش SUT فقط به انتخاب جراح و کلینیک ترمیم موی خوب بستگی ندارد.

پس از کاشت موفقیت آمیز ریش شما باید مراقبتهای بعد از جراحی را جدی بگیرید و به توصیه‌های شفاهی پزشک خود عمل کنید.

در واقع ما میخواهیم بدانیم چه مراقبتهایی بعد از جراحی کاشت ریش باید انجام شود و همینطور سوالات رایجی که در مورد بهبودی پس از جراحی پرسیده میشود بپردازیم.

ناحیه درمان را تمیز نگه دارید

خیلی مهم است که صورت و پوست سر خود را تا جای ممکن تمیز نگه دارید تا از بروز عفونت و دیگر عوارض جانبی جلوگیری کنید.

دستورالعملهای بهداشتی که جراح به شما میدهد را به عنوان برنامه مراقبتهای بعد از عمل رعایت کنید از پماد آنتی بیوتیک طبق دستورداده شده برای کمک به بهبودی خودتان استفاده کنید.

 به جای اینکه به پهلو یا شکم بخوابید روی کمر بخوابید.تا چند روز پس از جراحی به روش SUT حتما از بالشی استفاده کنید که سر شما را به حد کافی بالا بیاورد تا به روند بهبودی شما کمک کند.

روزهای اول ریش خود را با دقت بشویید

 باید انجام شود این است که چگونه ریش خود را بشوییم.SUTیکی از مراقبتهایی که بعد از کاشت ریش به روش

شما باید ۴۸ ساعت قبل از شستن ریش صبر کنید البته میتوانید بدن خود را بدون اینکه سر و ریش شما خیس شود بشویید.

پس از جراحی تا سه روز به محل کار خود نروید

اگرچه کاشت ریش به روش SUT  یک عمل جراحی سرپایی است و شما میتوانید همان روز به خانه بازگردید.

اما توصیه میشود تا سه روز سر کار نروید تا هم ناحیه اهدا کننده و هم ناحیه گیرنده به طور کامل بهبود پیدا کنند و موهای کاشته شده تثبیت شوند.

عوارض جانبی شایع و چگونگی کنترل آنها

 اگرچه عوارض جانبی کاشت مو به روش SUT  بسیار کم است اما ممکن است گاهی اوقات این اتفاق رخ دهد.

اکثر مواقع این عوارض جانبی به دلیل مراقبتهای بعد از کاشت که به درستی انجام نشده است رخ میدهد. برخی ازشایعترین عوارض جانبی اکثرا بعد از روش کاشت موی FUT‚ FUE مشاهده میشوند که شامل موارد زیر میشوند:

 • خارش و سوزش
 • ورم اطراف نواحی تحت درمان
 • درد در صورت و پوست سر
 • قرمزی صورت و پوست سر
 • سفتی صورت و پوست سر
 • بیحس شدن صورت و پوست سر
 • پوسته‌های موقت

بیماران باید هر روز به بهبودی عوارض جانبی خود توجه کنند. عوارض جانبی مثل ورم و قرمزی در پایان هفته اول از بین میروند. بیماران نباید به جای زخم و پوسته‌ها دست بزنند چون این بخشی از فرآیند طبیعی درمان محسوب میشود.

فعالیتهایی که باید بعد از کاشت ریش باید از آنها اجتناب کنید

بعد از اینکه جراحی کاشت ریش تمام شد حتما از فعالیتهای زیر تا زمانی که پزشک شما دستور داده است اجتناب کنید:

 • لمس، مالش و خارش چانه و گونه‌ها
 • در معرض قرار دادن صورت و پوست سر مقابل نور مستقیم خورشید
 • فعالیت فیزیکی شدید
 • استفاده از داروهای ضد انعقاد خون و داروهای مشابه
 • سیگار کشیدن یا استفاده از محصولات حاوی تنباکو
 • نوشیدن مشروبات الکی
 • شنا
 • استفاده از وان آب گرم
 • رفتن به سونا یا اتاق بخار

تراشیدن ریش پس از جراحی کاشت ریش

تقریبا ۱۰ روز پس از جراحی بیماران میتوانند صورت خود را یکبار دیگر بدون نگرانی از آسیب زدن به پوست و همچنین فولیکولهای اهدایی بتراشند و حتما اینکار را خوب انجام دهید چون پوست شما هنوز حساس است.

مشاوره رایگان