کاشت و ترمیم طبیعی مو بدون نیاز به عمل جراحی

تاریخ 22 آبان 1402

 

 

کات1

از دست دادن موها می‌تواند بر روی روان و روحیه فرد تأثیرات منفی بگذارد. قبلاً، افراد برای ترمیم موهای خود از کلاه گیس‌ها و قطعات مو استفاده می‌کردند که تمام آن‌ها المان‌های زیبایی بودند. اما با پیشرفت فناوری و ارائه روش‌های جدید، امکانات برتری برای ترمیم موها به وجود آمده است که به نام جایگزینی بدون جراحی موها شناخته می‌شود. پیشرفت‌های مدرن در تولید محصولات، همراه با مهارت‌های فنی متخصصان مجرب، این امکان را فراهم کرده‌اند که افراد بتوانند به راحتی از فعالیت‌های روزمره‌ی زندگی مانند خوابیدن، دوش گرفتن، شنا کردن و… به راحتی انجام دهند، همانند زمانی که موهای طبیعی خود را داشتند. تمامی سیستم‌های جایگزینی موها دستی بوده و بنابراین بین هشت تا 12 هفته زمان می‌برند تا به سازگاری نهایی برسند. اگر ظاهر موهای جایگزین شده پس از گذشت این مدت خوب باشد، می‌توان انتظار داشت که تا سه سال دوام داشته باشد.


هر روزه به تعداد افرادی که برای جبران موهای از دست رفته‌ی خود از روش کاشت موی بدون جراحی به جای جراحی پیوند مو استفاده می‌کنند، افزوده می‌شود. شما با بهره‌گیری از روش‌های ترمیم مو می‌توانید دوباره از داشتن موهای پُرپشت لذت ببرید و اعتمادبه‌نفس از دست‌رفته‌ی خود را دوباره به دست آورید. در کلینیک زیبایی رازی جدیدترین روش‌های درمان ریزش مو در مردان و زنان از جمله کاشت مو وجود دارند که متخصصین ما در این کلینیک با بهره‌گیری از روش‌های مختلف غیرجراحی ترمیم مو برای درمان ریزش مو توانسته‌اند راهکاری ایمن و کم‌هزینه را برای بسیاری از افرادی که از ریزش موی خود رنج می برند ارائه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و هزینه‌های ترمیم مو در کلینیک زیبایی رازی یا رزرو نوبت به منظور مشاوره با متخصصین ما می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


روش‌های جایگزینی مو، روش‌هایی بدون جراحی با ریسک بسیار کم هستند

بسیاری از افراد درد و ناراحتی زیادی را پس از جراحی تجربه کرده و از مسکن‌های درد استفاده می‌کنند. در روش جایگزینی مو، ریسک‌ها به حداقل می‌رسند. فرایند این روش شامل تراشیدن ناحیه‌ای از سر شما و متصل کردن یک بافته‌ی خوب به پوست سر است. این بافته در رنگ و تراکم با موی طبیعی شما سازگاری دارد. به غیر از واکنش آلرژیک بسیار نادر به چسبندگی ایجاد شده، با روش کاشت موی بدون جراحی، شما در معرض هیچ خطری در رابطه با مشکلات پزشکی نیستید.

روش‌های کاشت مو، نتیجه را تضمین می‌کنند

روش‌های کاشت موی جراحی ممکن است حداقل شش ماه یا بیشتر طول بکشد تا نتایج دلخواه خود را در رابطه با تراکم موی ایجاد شده ببینید. اگر موی از دست رفته خیلی گسترده باشد، جراحی ممکن است اصلاً ممکن نباشد یا حتی در صورت امکان، رسیدن به نتایج دلخواه بسیار دشوار باشد. اما با استفاده از روش‌های کاشت موی غیر جراحی، شما فرصت دارید که دوباره سری پر از مو داشته باشید.

هیچ محدودیتی در این روش وجود ندارد

روش جایگزینی موی بدون جراحی می‌تواند برای هر کسی، اعم از زن و مرد پاسخگو باشد. این روش گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که از پیوندهای مو یا سوزش مو می‌ترسند. سیستم‌های مویی هیچ محدودیتی ندارند. شما به واقع می‌توانید هر رنگ، حالت، تراکم، طول و بافت مویی که می‌خواهید را داشته باشید. با جراحی پیوند مو، شما به آنچه که در ناحیه‌ی دهنده‌ی مو وجود دارد، محدود می‌شوید.

ترمیم موی ترنس درمال


514cccb6b937952a55000000_6_7-1363989032

ترمیم موی ترنس درمال یا THR یک روش ترمیم غیر جراحی موی از دست رفته است که از طریق ایجاد یک پیوند ویژه‌ی پوستی انجام می‌شود و به عنوان یک لایه‌ی پوستی عمل می‌کند. در این روش، موی پیوندی که به مکان دقیق کم‌پشت شده یا دارای کچلی است، با استفاده از موی طبیعی افراد تزریق می‌شود و با این مو از نظر رنگ، بافت، تراکم و موج سازگاری دارد. پس از انجام این عمل، پوست سر به صورت کاملاً بهداشتی تمیز شده و تراشیده می‌شود تا از نظر پوستی برای دریافت پیوند آماده باشد. پس از اعمال پیوند با استفاده از یک روش نگهداری منحصر به فرد ترنس درمال، مو به صورتی صحیح و تراکمی مناسب با سن بازیابی شده و پس از سه تا شش هفته به شکل بخشی فیزیکی از سر بیمار درمی‌آید. این موضوع فرد را قادر می‌سازد که هر فعالیت فیزیکی را در امنیت کامل انجام دهد. همچنین، نگهداری روزانه‌ی محصولات سنتی جایگزینی موی و نتایج غیر قطعی برخی از گزینه‌های جراحی کاشت مو نیز حذف می‌شوند. ترمیم موی ترنس درمال به طور موفقیت آمیز شکاف میان روش‌های کاشت موی جراحی و غیر جراحی را با فراهم کردن یک روش جایگزین که به صورت مؤثر مهارت و استعداد روش جراحی را با جذابیت روش برگشت‌پذیر غیر جراحی ترکیب کرده و نتایج زیبایی حاصل از هر دو را فراهم می‌کند، پر می‌سازد. این روش به عنوان یک پاسخ مؤثر به فقدان مو در مردان و زنان در نظر گرفته می‌شود چرا که روش‌های زیبایی غیر جراحی موجود برای افرادی با کم‌پشتی مفرط و الگوی طاسی در بخش بزرگ از سرشان، به استفاده از موی مصنوعی، کلاه گیس یا گیره‌های موی اضافه محدود می‌شوند.

پرسش‌های متداول درباره‌ی کاشت موی غیر جراحی


کاشت3

کاشت مو با روش غیر جراحی چیست؟

کاربرد و ترمیم مو با استفاده از سیستم‌های مو، قطعات مو کلاه گیس‌ها.

چطور بفهمم که باید برای کاشت مو با روش غیر جراحی مشاوره بگیرم؟

اگر کم‌پشتی یا فقدان موی قابل توجهی را مشاهده کردید، بهتر است به دنبال مراجعه به پزشک یا متخصص پوست برای تشخیص باشید. تعریف کچلی یا کم‌پشتی به خود فرد بستگی دارد و اینکه چه مقدار از دست دادن مو برای او قابل قبول باشد.

چطور تعیین کنم که به چه روشی نیاز دارم (کاشت غیر جراحی مو، اکستنشن مو، قطعات مو یا لیزر درمانی)؟

علت از دست دادن مو به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. هیچ دو فردی شبیه هم نیستند. بنابراین، هیچ راه حل کلی برای این مشکل وجود ندارد. فاکتورهای زیر باید برای استفاده از راه حل کاشت مو در نظر گرفته شوند:

 • الگوی از دست دادن موی شما
 • نرخ فقدان مو
 • مدت زمان تجربه‌ی کچلی یا کم پشتی مو
 • سن فعلی شما
 • زمینه‌ی رشد موی طبیعی شما
 • سبک زندگی حرفه‌ای و شخصی شما
 • تاریخچه‌ی سلامت شما
 • مدل موی مناسب سن شما
 • انتظارات شما از کاشت مو

آیا گزینه‌های غیر جراحی کاشت مو طبیعی به نظر می‌رسند؟

پیشرفت‌های امروزه در ارائه‌ی محصولات همراه با مهارت‌های فنی یک متخصص مجرب لازم و ضروری می‌باشند. مهمترین فاکتور خود فرد است. او باید زمان مورد نیاز را برای نگهداشتن ظاهر موی اضافه شده در بهترین حالت خود، سپری کند.

آیا سابقه‌ی سلامتی من در تعیین راه حل فقدان مو اهمیت دارد؟

بله. یک ارزیابی کامل از تاریخچه‌ی سلامت شما، برای کمک به تعیین بهترین گزینه‌ی جایگزینی مو به روش غیر جراحی، حیاتی می‌باشد. برخی از داروها نمی‌تواند با برخی از روش‌های کاشت موی غیر جراحی ترکیب شوند. به علاوه، برخی از تشخیص‌های پزشکی از استفاده از دیگر روش‌های کاشت موی غیر جراحی جلوگیری می‌کنند. شما دغدغه‌ی شماره یک ما هستید، جایگزینی موی شما در وهله‌ی دوم قرار دارد.

آیا روش‌های غیر جراحی کاشت مو باعث فقدان بیشتر مو یا آسیب می‌شوند؟

در بسیاری از موارد، پاسخ خیر است. با این حال:

 • بافته‌های مو و دیگر انواع الحاقات که کشش‌های طولانی مدت را به مو وارد می‌کنند، می‌توانند باعث از دست دادن دائمی موهای نازک و ضعیف شوند (حتی گیره‌های موقت در صورتی که خیلی محکم بسته شوند، می‌توانند باعث از دست دادن دائمی مو شوند). بافتن مو اگر به صورت صحیح بر روی فرد مناسب انجام شود، باعث آسیب به مو نمی‌شود.
 • در زمان استفاده از موی اضافه برای مدت زمان زیاد، بهداشت باید به دقت رعایت شود. بسیار مهم است که فرد پوست سر و موهای خود را با مراقبت زیاد تمیز کند تا از عدم آسیب و فقدان مو اطمینان حاصل نماید.
مشاوره رایگان