ژل پرفکتا (Perfectha) برای کدام نواحی صورت مناسب است؟

تاریخ 21 آبان 1402

پرفکتا ژل هیالورونیک اسید برپایه درما فیلر است که برای افزایش حجم، بازسازی رطوبت و پر کردن چین و چروک‌های متوسط تا شدید بکار می‌رود. این ژل محصول تکنولوژی ای-برید (E-brid) است، یک روند از اتصالات عرضی است که شکل‌گیری پیوند کووالانسی را بین ذرات اسید هیالورونیک  بهبود می‌بخشد. پرفکتا از طریق تخمیر باکتری تغییر یافته توسط بیوتکنولوژی بدست می‌آید. هیالورونیک اسید به دلیل پایدارسازی عمیق، این اطمینان را فراهم می‌کند که فیلر در بافت، تا مدت زمان طولانی باقی می‌ماند. این روش به نتایج با ماندگاری بالا می‌انجامد.

مزایا


مزایای پرفکتا

پرفکتا یک ژل اسید هیالورونیک با پیوند عرضی با غلظت 20 میلی گرم در میلی لیتر در محلول نمک فسفات با خاصیت بافری است. هنگامی که این ژل پیوند عرضی شده است، ذرات میکروژل ایجاد می‌شود؛ اما تفاوت این محصول با سایر محصولات مشابه در این حوزه، اندازه ذرات میکروژل است. سپس این ذرات میکروژل با محلول پلیمری اسید هیالورونیک ترکیب می‌شود.

ظرفیت لیفت و حجیم سازی بالا

درجه پیوند عرضی، ظرفیت بالای لیفت و حجیم سازی ژل را تضمین می‌کند.

نتایجی با ماندگاری بسیار زیاد

تکنولوژی ای –برید وجود تعداد زیادی پیوندهای کووالانسی را امکان‌پذیر می‌سازد، که به کند شدن روند تجزیه آنزیم کمک می‌کند و ژل این ویژگی را خواهد داشت، که تا مدت زمان طولانی‌تری در پوست باقی بماند. محلول پلمیری هیالورونیک اسید که به ذرات میکروژل اضافه می‌شود، یک ترکیبات مایع محافظتی ایجاد می‌کند که روند تجزیه ژل را آهسته کرده و نتیجه آن دوام بیشتری دارد.

تزریق آسان

ترکیب محلول پلیمری اسید هیالورونیک اسید، به عنوان یک عامل روان کننده عمل می کند: که ذرات میکروژل را به تحرک وامی‌دارد و از این رو، جریان منسجم را تضمین کرده و تزریق را آسان می‌کند.

افزایش کشسانی 

ار آنجایی که پیوندهای اضافی بین ملکول‌ها وجود دارد، فیلر به سرعت، آسان و بطور یکنواحت در بافت‌ها پخش می‌شود.

پس از درمان ورم ایجاد نمی شود

عدم وجود بخش‌های مضر در این ترکیب، باعث تاثیرات مثبت آن روی پوست و بدن می‌شود و از اِدِم ، انباشت خون و تحریک پوست جلوگیری می‌شود.

نیاز به اصلاح مجدد آن نیست 

تجزیه بیولوژیکی، بینهایت آرام و به تدریج انجام می‌شود، که از کاهش حجم در طول مدت زمانی که ژل در بافت‌ها باقی می‌ماند، جلوگیری می‌کند.

امنیت کامل 

سرعت تجزیه بیولوژیکی فیلر، 100 % است. به لطف تکنولوژی ای-برید،  این روش کاملاً بی‌خطر است و پیوند عرضی با کیفیت بالا و مؤثر را فراهم می‌کند.

نتیجه کار بلافاصله قابل مشاهده است 

پس از دریافت ژل، اِدِم  رخ نمی‌دهد، که ارزیابی نتیجه تزریق را بلافاصله امکان‌پذیر می‌کند.

بالاترین میزان آب‌رسانی به پوست 

در دوره تجزیه بیولوژیکی، مولکول‌های اسید که به پوست کمک می‌کنند با مقدار مورد نیاز رطوبت اشباع شود، آزاد خواهند شد.

انواع  ژل پرفکتا


انواع ژل پرفکتا

درم پرفکتا 

درم پرفکتا یک محصول پزشکی غلیظ و کشسانی است که به لایه‌های عمیق پوست وارد می‌شود، و یک محصول کاملاً یکدست را در زیر پوست فراهم می‌کند و نتایج آن طولانی مدت است. ایمپلنت ایجاد شده با استفاده از تکنولوژی ای- برید، نتیجه را تا 12 ماه حفظ می‌کند.

فاین لاین (زیر چشم ) پرفکتا

فاین لاین پرفکتا یک ژل سبک وزن و انعطاف‌پذیر است بر پایه هیالورونیک اسید است. مواد فعال مبتنی بر باکتری است که با سلول‌های پوست بیمار سازگار است، منجر به واکنش‌های جدی نمی‌شود و به بدن در تولید کلاژن طبیعی کمک می‌کند. با تزریق تنها 5/0 میلی‌لیتر برای درمان چین و چروک می‌تواند در نواحی نسبتاً بزرگ صورت برطرف شود. این ژل حاوی مواد بی‌حسی نیست، از این رو، قبل از تزریق لازم است که برای راحتی بیشتر بیمار، آن ناحیه را بی‌حس کرد.

ژل دیپ پرفکتا 

دیپ پرفکتا یک ژل شفاف و چسبناک است که به بافت چربی زیر پوست تزریق می‌شود. این ژل دارای نرمی و دوام بسیار بالا است و غلظت هیالورونیک اسید آن 20 میلی‌لیتر در 1 میلیگرم است. وقتی به زیر پوست تزریق می‌شود، اسید هیالورونیک آب تولید می‌کند و بدن را برای تولید بیشتر کلاژن طبیعی تحریک می‌کند. این ژل دارای مدت اعتبار تا 12 ماه است و ماده فعال آن بر پایه باکتری است که از سم و پروتئین خالص‌سازی شده است و بنابراین، به‌طور کامل از نظر بیولوژیکی با بدن انسان سازگار است. لیدوکائین در این محصول وجود ندارد، بنابراین قبل از تزریق، استفاده از بی‌حسی ضروری است تا روند تزریق بدون درد و راحت باشد.

پرفکتا کامپلیمنت

پرفکتا کامپلیمنت یک احیا کننده بیولوژیکی برپایه اسید هیالورونیک است که حاوی ترکیبات استر در بین ملوکول‌ها است. این ژل براساس تکنولوژی ای- برید است که دوام آن را بسیار بالا می‌برد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای پرفکتا هستند؟ 


پرفکتا برای افراد بزرگسال بکار می‌رود که از مشکلات صورت خود مانند چین و چروک، کاهش حجم صورت و دیگر نشانه‌های بالا رفتن سن، نگران هستند. بیمارانی که شرایط زیر را دارند، نباید از ژل پرفکتار استفاده کنند:

 • نسبت به هیالورونیک اسید حساسیت بسیار زیادی دارند
 • سابقه موارد شدید واکنش‌های آلرژیک دارند
 • عفونت‌های شدید در اطراف ناحیه‌ای که نیاز به درمان دارد
 • در زنان باردار و کسانی که در دوران شیردهی هستند.

قبل از تزریق ژل پرفکتا باید با متخصص مشورت کنید و از لایه‌بردارهای شیمیایی و درمان‌های لیزری 14 – 21 روز قبل از درمان، استفاده نکنید. هنگامی که محصولات ضدالتهاب مصرف می‌کنید، تبخال، بیماری‌های عفونتی پوست، حساسیت به شکل‌گیری زخم دارید، استفاده از این ژل توصیه نمی‌شود. در حالتی که دچار تب و دمای بالای بدن هستید، استفاده از محصولاتی با حساسیت به اسید هیالورونیک ممنوع است. مراقبت‌های پوستی خاص بهتر است پس از تزریق انجام شود، که در این باره با پزشک مشورت کنید.

نواحی قابل درمان با ژل پرفکتا 


نواحی قابل درمان با ژل پرفکتا

 • چروک‌های اطراف بینی و لب – ژل دیپ پرفکتا، برای رفع خطوط عمیق لبخند بسیار مناسب است
 • چروک پیشانی – خط اخم بلافاصله با تزریق ژل دیپ پرفکتا برطرف می‌شود
 • برجستگی گونه – ژل ساب‌اسکین یا دیپ به برجسته شدن و گونه گذاری در این ناحیه کمک می‌کند
 • برجسته کردن و حجم دهی لب – درمان با دریم، به لب‌ها حجم داده که برای اهداف برجسته کردن و بزرگ‌ کردن لب‌هاه مناسب است.
 • تغییر تراز و حالت صورت- با استفاده از ژل ساب‌اسکین یا دیپ، می توان نواحی مختلف صورت را سفت کرده و تغییر شکل داد.
 • خطوط اطراف چشم – برای رفع سریع چین‌ و چروک‌های اطراف چشم از ژل دیپ استفاده کنید.
 • برجستگی چانه و بینی  – استفاده از ژل ساب‌اسکین یا دیپ به تغییر شکل بینی و چانه کمک می‌کند.

ژل پرفکتا چگونه کار می‌کند؟


اکثر ناهماهنگی‌ها و مشکلات صورت، ناشی از بالا رفتن سن است. با گذشت زمان، هیالورونیک اسید، که مسئول حفظ آب‌رسانی به پوست است، و حجم صورت کاهش می‌یابد، که باعث  می‌شود پوست نازک شده و انعطاف‌پذیری خود را از دست بدهد. در نتیجه، چین‌ها، شیارها و خطوط چهره ظاهر می‌شوند.

پرفکتا یک نوع ژل درما فیلر است که با هدف اصلاح ناهماهنگی‌های صورت بکار می‌رود. هیالورونیک اسید در زیر پوست رطوبت ایجاد می‌کند که به ورم ژل کمک می‌کند. به همین ترتیب، حجم را حفظ کرده و همچنین چین و چروک را صاف می‌کند.

براساس فرمول ژل، هیالورونیک، با گذشت زمان و در طول حدود 6- 18 ماه به آرامی تجزیه می‌شود، اثری از این ماده در بدن فرد باقی نمی‌ماند. بنابراین، برای حفظ تاثیر درمان، لازم است که بیمار بر حسب نیاز دوباره برای درمان مراجعه کند.

روند درمان


بیماران قبل از درمان با پرفکتا، نباید داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف کنند، تا احتمال خونریزی در نواحی تزریق به حداقل برسد. معمولاً نیازی به انجام تست آلرژی قبل از شروع درمان نیست، زیرا اسید هیالورونیک پرفکتا یک محصول غیرحیوانی است.

درمان با تزریق ژل پرفکتا باید توسط یک پزشک آموزش دیده انجام شود. پس از جلسه مشاوره با بیمار، تمامی نقاط تزریق مشخص می‌شود. محل تزریق با یک ماده ضدعفونی کننده مناسب، استرلیزه می‌‌شود. در برخی موارد، از یک بی‌حسی موضعی (بطور موضعی یا تزریقی) را برای راحتی بیشتر بیمار استفاده می‌کنند. در ادامه ژل را به نقاط از پیش مشخص شده، تزریق می‌کنند و تاثیرات آن را برای پیشگیری از اصلاح بیش از حد آن، ارزیابی می‌کنند. پس از آن، بیمار می‌تواند با قرار دادن کیسه یخ در محل تزریق، احساس ناراحتی یا ورم را کاهش دهد. بطور کلی، روند درمان بیشاز 30 دقیقه طول نمی‌کشد.

ماندگاری ژل پرفکتا چقدر است؟ 


ماندگاری ژل پرفکتا چقدر است؟

تاثیر درمان پرفکتا طولانی مدت است، اما دائمی نیست. دوام این درمان، تا اندازه‌ای به محصول مورد استفاده بستگی دارد. نتیجه درمان با کامپلیمنت و / یا فاین لاین ، عمدتاً بطور تقریبی 4 تا 6 ماه دوام دارد.  درمان با درم دوامی به مدت 6 – 12 ماه دارد. نتیجه تزریق ژل دیپ پرفکتا تا  8 – 12 ماه ماندگاری دارد. همچنین ساب‌اسکین می‌تواند اثر خود را تا حدود 18 ماه حفظ کند.

اطلاعات امنیتی 


محصول پرفکتا تا حد استاندارد امنیت بین‌المللی است و کاملاً بی‌خطر محسوب می‌شود. اسید هیالورونیک در پرفکتا از مشتقات غیرحیوانی است، که امکان واکنش‌های فوق حساسیتی را بسیار کاهش می‌دهد.

عوارض جانبی خفیف و موقتی وجود دارد که در محل درمان شده بروز می‌کند. این عوارض بطور معمول در طول یک هفته برطرف می‌شوند که شامل:

 • قرمزی
 • درد
 • ورم
 • خارش
 • حساسیت
 • حساس به لمس
 • تغییر رنگ

تزریق در نواحی حساس، مانند لب‌ها ممکن است کمی درد و ورم بیشتر در مدت زمان طولانی‌تر ایجاد کند. با این وجود، در صورتی که هر کدام از عوارض جانبی برای مدت زمان طولانی‌تری ادامه یافت، بیمار باید برای بررسی فوری به پزشک مراجعه کند.

دوران بهبودی 


بیماران بلافاصله می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را پس از درمان با پرفکتا از سر بگیرند. با این حال، بیماران بهتر است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و درمان شدید به مدت یک هفته پس از درمان خودداری کنند.

هزینه پرفکتا


تزریق پرفکتا براساس منطقه، پزشک و نوع درمان متفاوت است.

مشاوره رایگان