ژل آلاینا (Alayna) چقدر ماندگاری و دوام دارد؟

تاریخ 16 دی 1402

ژل هیالورونیک اسید غیرتهاجمی تک‌فاز و دوفاز آلاینا (ALAYNA) این امکان را برای پزشکان فراهم می‌کند تا یکایک بیماران را به روشی منحصربه‌فرد با بهره‌گیری از مفهوم طب جامع درمان کنند و بهبودی ملموس و ماندگار را ایجاد کنند. می‌توانید ترکیب مناسب را از میان 9 ژل یا فیلر تزریقی با غلظت‌های مختلف برای درمان خطوط ریز و چین و چروک‌های متوسط و عمیق انتخاب کنید و درمان‌های گوناگونی مانند برجسته و قلوه‌ای کردن لب، مشخص کردن انحناهای ظریف صورت و از بین بردن جای زخم و جوش را انجام بدهید و از ترکیب اثر این درمان‌ها به نتیجه‌ای بی‌نقص برسید.

فیلر چیست؟


فیلرهای تزریقی ترکیب‌هایی جوان کننده و ضدپیری حاوی موادی ژل‌مانند هستند که باعث جوانسازی پوست می‌شوند. اکثر ژل‌ها از هیالورونیک اسید تهیه می‌شوند و وقتی در پوست تزریق می‌شوند، چین و چروک‌ها و خطوط را به معنای واقعی کلمه «پر می‌کنند»، فرورفتگی‌ها و ناحیه‌های گود رفته صورت را پر و حجیم می‌کنند، اجزای صورت را تغییرشکل می‌دهند و انحناهای ظریف آن را مشخص‌تر می‌کنند.

سازوکار اثرگذاری ژل


تزریق ژل در پوست چروک‌ها و خطوط ریز باعث پر و صاف شدن آنها و حجیم کردن نواحی گود شده می‌شود. به طور کلی، ژل‌های تزریقی برای جبران اثر ناشی از کاهش چربی، کلاژن و الاستین مناسب هستند. از هیالورونیک اسید به عنوان پرکاربردترین ماده در ساخت ژل‌ها استفاده می‌شود، زیرا به دلیل جذب و نگه‌داری آب، قابلیت فوق‌العاده‌ای را به ژل‌های تزریقی می‌دهد. آبی که جذب می‌شود، باعث ایجاد اثر پرکنندگی زیر پوست می‌شود.

ژل آلاینا چیست؟


با استفاده از دو ژل هیالورونیک اسید تک‌فازی آلاینا می‌توان تزریقی ساده و راحت را انجام داد؛ ژل آلاینا کاربردهای بسیاری دارد که یکی از آنها برجسته کردن لب‌ها است.

 • نوع SG ژل آلاینا ذرات کاملاً هیدراته دارد، دوران نقاهت آن کوتاه‌تر است و تزریق آن ساده است.
 • نوع M ژل آلاینا دوران نقاهت طولانی‌تر و اثر حجم‌دهندگی قوی‌تر دارد.

ژل دوفازی هیالورونیک اسید اثر طولانی مدتی دارد و به لطف فناوری جدید CEIP به مواد کمتری نیاز دارد. به‌علاوه ژل تک‌فاز و بدون اتصالات عرضی هیدروآلاینا برای جوان‌سازی صورت، گردن، ناحیه دکولته و دست و همچنین مزوتراپی مناسب است.

تمام ژل‌های آلاینای مبتنی بر هیالورونیک اسید صرفاً از هیالورونیک اسید با درصد خلوص بسیار بالایی تهیه می‌شود که از زیست‌تخمیر به دست می‌آید و عاری از ترکیبات حیوانی است. تمام ژل‌های هیالورونیک اسید آلاینا به عنوان مواد پزشکی استریل مورد تأیید CE و GMP، دارای بالاترین استانداردهای کیفی آلمانی و بین‌المللی هستند و بنابراین می‌توان از ضدعفونی شدن کامل آنها و وجود نداشتن پروتئین‌ها و اندوتوکسین‌ها در آنها مطمئن بود.

متخصص بهترین فراورده را با توجه به شرایط خاص هر بیمار از میان ژل‌های متفاوت آلاینا انتخاب می‌کند تا نتیجه‌ای مطلوب و ماندگار به دست بیاید.

ویژگی‌های خاص ژل آلاینا


ویژگی‌های خاص ژل آلاینا

روش تولید نوآورانه ژل‌های هیالورونیک اسید آلاینا مبتنی بر بیش از 20 سال تجربه در زمینه تولید ژل‌های استریل هیالورونیک اسید برای استفاده در جراحی‌های چشمی است. ویژگی‌های منحصربه‌فرد ژل آلاینا به شرح زیر است:

 • تشکیل شده از اسید هیالورونیک با درصد خلوص بالا؛
 • تزریق ژل آلاینا، علی‎رغم ویسکوزیته ساختاری بالا، آسان است.
 • توزیع همگن در پوست
 • ویژگی‌های فوق‌العادۀ‌ مرتبط با به جریان درآمدن ژل.

همچنین تمام ژل‌های آلاینا بیماران را از طیف کامل مزایای حاصل از درمان با ژل هیالورونیک اسید پیچیده برخوردار می‌سازند؛ این مزایا عبارت است از:

 • کاملاً تجزیه‌پذیر؛
 • بدون ترکیبات حیوانی؛
 • بدون عوارض جانبی بلندمدت نامطلوب؛
 • زیست‌سازگاری فوق‌العاده که در آزمایش‌های بالینی تأیید شده است؛
 • ضروری نبودن تست آلرژی پیش از تزریق ژل آلاینا
 • تضمین بالاترین کیفیت.

ساختار شیمیایی اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک یک پلی‌دی‌ساکارید قند پیچیده است که از دو واحد دی‌ساکارید، اسید گلوکورونیک و N-استیل گلوکزآمین تشکیل شده است. این اسید تقریباً در تمام سلول‌های بدن انسان وجود دارد و در پوست 50 درصد آن یافت می‌شود. اسید هیالورونیک مسئول کارکردهای زیستی بسیاری در ماتریکس خارج‌سلولی است.

کاربردهای تزریق ژل آلاینا


انواع ژل آلاینا


خط تولید آلاینا دو نوع ژل تک‌فاز با اتصال عرضی اندک را به نام ALAYNA SG و ALAYNA M عرضه می‌کند.

ژل SG  آلاینا

ژل SG آلاینا

ژل آلاینا سافت SG بافت نرم و کاملاً هیدراته‌ شده‌ای دارد که می‌توان آن را به راحتی و بدون مواجه شدن با مقاومت شدید تزریق کرد. ژل به سرعت و به طور یکنواخت در ناحیه تزریق شده پخش می‌شود و اثر حجم‌دهندگی آن فوراً مشخص می‌شود. چون در تهیه ژل آلاینا SG از روش تولید خاصی استفاده می‌شود، ذرات حل نشدنی حاصل از پیوندهای عرضی در زنجیره‌های اسید هیالورونیک خطی به طور کامل آب‌رسانی می‌شود، در نتیجه پوسته آبی پایداری دور هر ذره را فرامی‌گیرد. به‌این‌ترتیب این ذرات نرم آب بافت را پس از تزریق جذب نمی‌کنند و در نتیجه ورم ایجاد نمی‌شود. اثر حجم‌دهندگی مورد نظر به دلیل ویژگی‌های فضاگیری ژل به سرعت مشخص می‌شود.

ژل آلاینا SG در غلظت‌های مختلف عرضه می‌شود تا دستیابی به نتیجه دلخواه ممکن باشد و بتوان با تزریق غلظت‌های مختلفی از ژل هم خطوط ریز را از بین برد و هم حجم‌دهندگی قابل توجه را در ناحیه گونه ایجاد کرد. ژل آلاینا SG در غلظت‌های زیر عرضه می‌شود:

 • ALAYNA SG 16 Smooth
 • ALAYNA SG 20 Basic
 • ALAYNA SG 24 Distinct
 • ALAYNA SG 14 Smart lips

مدت زمان ماندگاری ژل آلاینا SG به غلظت آن بستگی دارد. تمام ژل‌های آلاینا سافت چین و چروک‌ها را به روشی سریع و آسان از بین می‌برند و تزریق آنها معمولاً عوارض جانبی به دنبال ندارد.

تزریق ژل آلاینا SG می‌تواند تجربه اول راحتی برای رفع چین و چروک‌ها با استفاده از ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید باشد. ژل آلاینا SG برای بیماران بسیار حساسی توصیه می‌شود که ممکن است سیستم ایمنی بدنشان به تزریق ژل‌های با ذرات سخت و ماندگاری اثر طولانی‌تر واکنش نشان بدهد.

ژل آلاینا M  

ژل تک‌فاز آلاینا M که بر پایه هیالورونیک اسید است، پراکندگی یا دیسپرسیون همگنی تشکیل شده از اسید هیالورونیک با پیوندهای عرضی اندک در محلولی بافری است. ژل آلاینا M در چهار غلظت زیر عرضه می‌شود تا درمان بیماران دارای شرایط مختلف و دستیابی به نتایجی زیبا و طبیعی ممکن باشد:

 • ALAYNA M 8 Gentle
 • ALAYNA M 16 Medium
 • ALAYNA M 24 Shape
 • ALAYNA M 22 Lip enhance

در تولید ژل آلاینا M از فناوری تولید خاصی استفاده می‌شود تا ذرات حل نشدنی هیالورونیک اسید به طور یکنواخت در محلول بافر توزیع شود و ژل نرم و شفافی به دست بیاید که تزریق آن آسان باشد.

مراحل تزریق ژل آلاینا


مراحل تزریق ژل آلاینا

اگر تزریق ژل آلاینا توسط یک متخصص ماهر انجام نشود، ممکن است دردناک باشد. این نوع تزریق نیازی به بی‌حسی موضعی ندارد، زیرا ژل خود دارای داروی بی‌حسی است. تزریق ژل آلاینا یک درمان ساده و راحت است که تا 30 دقیقه طول می‌کشد و متخصص ژل را با سوزن‌های بسیار نازک مستقیماً در پوست تزریق می‌کند. روش تزریق ژل بستگی به نیازهای هر بیمار، شدت چین و چروک‌ها و نوع ژل انتخابی دارد.

تزریق ژل آلاینا چقدر طول می‌کشد؟


مدت زمان تزریق ژل به ناحیه تحت درمان و میزان ژل مورد نیاز بستگی دارد. تزریق ژل آلاینا به طور کلی درمانی سریع است که کمتر از 15 دقیقه زمان می‌برد. البته درمان‌های گسترده‌تری، مانند لیفت صورت مایع، ممکن است سی دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

اگر از کرم بی‌حسی استفاده شود، باید تقریباً 20 دقیقه صبر کنید تا کرم اثر کند و بعد تزریق انجام شود.

عوارض جانبی تزریق ژل آلاینا


عوارض جانبی تزریق ژل آلاینا بسیار جزئی است و عوارض بروز یافته معمولاً کمی پس از تزریق برطرف می‌شود ـ انتظار می‌رود که عوارض ظرف چند روز از بین برود. از عوارض جانبی پس از تزریق ژل آلاینا می‌توان به ورم، قرمزی و خونریزی خفیف نزدیک محل تزریق اشاره کرد. همچنین ممکن است کبودی مختصری ایجاد شود، به کمک کرم آرنیکا می‌توانید کبودی را نیز کاهش دهید. در صورت استمرار علائم با پزشک معالجتان تماس بگیرید.

دوران بهبودی پس از تزریق ژل آلاینا


پس از تزریق ژل آلاینا نیازی به استراحت کردن ندارید و می‌توانید زندگی روزمره‌تان را بلافاصله ازسربگیرید. عوارض جانبی بروز یافته نیز ظرف چند روز برطرف می‌شود.

بااین‌حال شاید بهتر باشد روز درمان برنامه سبکی داشته باشید و صبر کنید تا نشانه‌های قرمزی، ورم و کبودی از بین برود.

مراقبت پس از تزریق ژل آلاینا


پزشک توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از تزریق ژل را پس از درمان اعلام می‌کند تا بیشترین فایده را از تزریق ژل ببرید و دچار عوارض جانبی نشوید. توصیه‌های زیر را پس از تزریق ژل آلاینا رعایت کنید:

 • می‌توانید فعالیت‌های معمولتان را بلافاصله پس از درمان ادامه بدهید، تا خانه رانندگی کنید یا به محل کار برگردید.
 • بلافاصله پس از هر نوع تزریقی ممکن است قرمزی مختصری ایجاد شود. می‌توانید برای پوشاندن سرخی صورت از لوازم آرایش استفاده کنید.
 • نتیجه نهایی بلافاصله پس از تزریق مشخص نمی‌شود. نتیجه به دست آمده ظرف دو هفته آتی به تدریج بهتر می‌شود.
 • به مدت دو هفته پس از درمان باید از حرارت شدید، مثلاً حمام آفتاب یا سرمای شدید خودداری کنید.

آیا تزریق ژل آلاینا دردناک است؟


متخصص کرم بی‌حسی موضعی را روی ناحیه درمان می‌زند تا دردتان به حداقل برسد. بسیاری از ژل‌های مدرن حاوی لیدوکائین هستند که تمام ناحیه‌های تزریق را بی‌حس می‌کند.

بعضی ناحیه‌های صورت، مانند لب و بینی حساس‌تر از بقیه است، درهرحال اگر نگران هستید، حتماً درباره روش‌های مدیریت درد با متخصص مشورت کنید.

آیا تزریق ژل آلاینا درمانی ایمن است؟


چون شریان‌های مهم فراوانی در ناحیه‌هایی از صورت وجود دارد که غالباً تزریق ژل برای درمان آنها انجام می‌شود، تزریق ژل با خطر متوسطی همراه است. البته اگر برای تزریق ژل به متخصص ماهر و مجربی مراجعه کنید که در این زمینه آموزش دیده‌اند، خطر تزریق ژل به حداقل می‌رسد.

همچنین لازم است اطلاعات کاملی را درباره پرونده پزشکی‌تان، عارضه‌های فعلی و داروهای مصرفی پیش از درمان در اختیار پزشک معالجتان بگذارید تا از ایمنی درمان کاملاً مطمئن شوید.

آمادگی قبل از تزریق ژل آلاینا


مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ویتامین E و مکمل‌های روغن ماهی را از یک هفته قبل از تزریق ژل آلاینا متوقف کنید، چون مصرف این داروها و مکمل‌ها خطر خونریزی و کبودی را افزایش می‌دهد. البته اگر داروهایی مانند آسپرین را به دستور پزشک مصرف می‌کنید، نباید مصرف آنها را خودسرانه قطع کنید، حتماً ابتدا با پزشک معالجتان مشورت کنید.

تزریق ژل آلاینا برای چه افرادی مناسب نیست؟


تزریق ژل آلاینا در دوران بارداری یا شیردهی مجاز نیست؛ همچنین افرادی که به مواد موجود در ژل آلاینا حساسیت دارند یا دچار عفونت یا تحریک و سوزش پوست هستند، نمی‌توانند ژل آلاینا تزریق کنند. متخصص پیش از تزریق ژل مطمئن می‌شود که شرایط لازم را برای تزریق دارید.

ماندگاری اثر ژل آلاینا چقدر است؟


ماندگاری اثر ژل آلاینا چقدر است

نتایج حاصل از تزریق ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید معمولاً ماندگاری شش تا هجده ماهه دارد. البته ماندگاری ژل برای همه یکسان نیست و به سرعت متابولیسم ژل در بدن هر فرد بستگی دارد. نتایج تزریق ژل‌های غیرهیالورونیک اسید بالغ بر چند سال است.

هزینه تزریق ژل آلاینا چقدر است؟


هزینه تزریق ژل به نوع ژل انتخاب شده، میزان ژل لازم و ناحیه تحت درمان، مثلاً رفع گودی زیر چشم یا برجسته کردن گونه بستگی دارد. پزشک طرح درمان را در جلسه مشاوره تهیه می‌کند و هزینه دقیق درمان را اعلام می‌کند.

مشاوره رایگان