موثرترین روش از بین بردن و رفع خط اخم و چین و چروک پیشانی

 

چروک-پیشانی1

چین‌ و چروک پیشانی اولین چین‌ و چروک در صورت است که افراد با افزایش سن تجربه می‌کنند. این نوع چین‌ و چروک رایج‌ترین نوع چروک‌ها هستند زیرا افراد از صورتشان برای بیان احساس و ارتباط با دیگران استفاده می‌کنیم مثلاً هنگامی‌که خوشحالیم لبخند می‌زنیم و زمانی که ناراحت می‌شویم اخم می‌کنیم. همه این واکنش‌ها باعث ایجاد چین‌ و چروک در آینده می‌شوند. ما تقریباً برای بیان هر احساسی در صورت از عضلات پیشانی استفاده می‌کنیم و درنتیجه این ناحیه از پوست اولین ناحیه‌ای است که با افزایش سن چین‌ و چروک ایجاد می‌شود.

مهم نیست که چه سن و سالی دارید، در هر سنی باید از پوست خود مراقب کنید. اگر خطوط اخم را روی پیشانی می‌بینید و قصد درمان دارید مطمئن شوید که تمام گزینه‌های درمان را در نظر می‌گیرید. در کلینیک رازی در طول مشاوره زیبایی صورت، متخصصان ما موفق‌ترین درمان‌های زیبایی را به شما پیشنهاد می‌دهند. تعدادی از روش‌های مختلف درمان با توجه به وضعیت بیمار و پیچیدگی وضعیت عبارت‌اند از تزریق بوتاکس و تزریق ژل، تزریق چربی، و جراحی لیفت ابرو و پیشانی. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت مشاوره و رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس بگیرید.

خطوط اخم چه هستند؟


خطوط عمودی ظاهرشده بین ابروها خطوط اخم نامیده می‌شوند. اغلب این تصور غلط وجود دارد که چروک‌هایی که در بالای ابروها در پیشانی شکل می‌گیرند خطوط اخم هستند در صورتی خطوط پیشانی هستند. خطوط اخم می‌توانند در هر سنی توسعه یابند. بعضی از مردم در اواخر 20 سالگی متوجه آن‌ها می‌شوند.

علل


چروک-پیشانی2

بزرگ‌ترین علت ایجاد خطوط اخم، پوست آسیب‌دیده است. هنگامی‌که پوست شما آسیب می‌بیند و ماهیچه‌های صورت با پوست اصطکاک برقرار می‌کنند، خطوط اخم ایجاد می‌شود. خورشید کلاژن و خاصیت الاستیک پوست را از بین می‌برد و پوست ضعیف‌تر می‌شود. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد پوست شما مانند قبل از آسیب صاف و نرم نخواهد ماند.
یکی دیگر از علل ایجاد خطوط اخم روند طبیعی پیری است. با افزایش سندرم، که لایه داخلی پوست است، نازک‌تر می‌شوند و سلول‌ها کمتر می‌شوند. هر دو الاستیک و الیاف پوست از بین می‌روند و باعث می‌شود که پوست انعطاف خود را از دست بدهد و پوست پیرتر خواهد شد. سیگار کشیدن باعث می‌شود که پوست شما با سرعت بیشتری پیر شود و درنتیجه چین و چروک‌ها افزایش می‌یابند.

درمان چین‌ و چروک پیشانی و خطوط اخم


تزریق بوتاکس چروک-پیشانی3

بوتاکس رایج‌ترین روش درمان خط اخم پیشانی و چین‌ و چروک است. چین‌ و چروک‌های دینامیکی که ناشی از حرکت عضلات هستند بهتر به بوتاکس جواب می‌دهند. سم، سرمی است که به عضلات صورت تزریق می‌شود تا موجب فلج موقت شود. سم بوتوتولینوم در بوتاکس، موقتاً عملکرد عصبی عضله پیشانی را فلج می‌کند. پس‌ازآن عضله بی‌حس شده می‌تواند تنها حرکاتی را ایجاد کند که موجب چروک شدن پوست نمی‌شود. نمونه‌هایی از چین‌ و چروک‌های دینامیکی در پیشانی، خطوط عمودی و افقی است که با اخم و دیگر حالات چهره ظاهر می‌شوند. بوتاکس بلافاصله باعث از بین رفتن خطوط پیشانی می‌شود.

تزریق ژلچروک-پیشانی4

لیفت ابرو بدون جراحی به‌عنوان یک درمان محبوب برای افرادی که به دنبال درمان سریع با نتایج فوری هستند به‌حساب می‌آید. تزریق ژل با یک جلسه حضور در مطب انجام می‌شود که معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. ژل به پوست تزریق می‌شود و حجم پوست را افزایش می‌دهد و چروک‌ها را از داخل از بین می‌برد. تزریق ژل انواع مختلفی دارد؛ دائمی، نیمه دائمی و غیردائمی. رایج‌ترین نوع تزریق ژل غیردائمی است زیرا اثرات آن موقت هستند و می‌توانند به‌راحتی آن را تغییر دهند. ژل‌های دائی فقط می‌توانند با جراحی برداشته شوند. هر نوع ژل به شیوه‌ای متفاوت در زیرپوست حجم دهی می‌کند و همچنین مدت ماندگاری انواع آن‌ها در ناحیه پیشانی متفاوت است. اثرات تزریق ژل غیردائمی در کاهش خطوط پیشانی و اخم معمولاً تا 6 ماه طول می‌کشد. باگذشت زمان پیشانی شما به‌تدریج به‌ظاهر قبل از درمان بازمی‌گردد. در اغلب موارد تزریق منظم برای از بین بردن خطوط اخم ضروری است.

تزریق چربیچروک-پیشانی5

تزریق چربی می‌تواند یک راه مؤثر برای کاهش چین‌ و چروک پیشانی باشد. تزریق چربی روشی گسترده‌تر از استفاده از دیگر پرکننده‌های تزریقی زیبایی است زیرا شامل روش‌های لیپوساکشن می‌شود. تکنیک‌های لیپوساکشن برای استخراج چربی قبل از تزریق استفاده می‌شوند.روش‌های تزریق چربی عموماً با استفاده از بیهوشی موضعی در بیمارستان انجام می‌شوند. این فرآیند بسته به بیمار، حجم تزریق و رویه‌های اضافی که در همان زمان تکمیل می‌شوند معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.چربی از ناحیه‌های خاص بدن (معمولاً شکم یا باسن) با استفاده از یک سوزن و یا از طریق تکنیک‌های مشابه استفاده‌شده در طول لیپوساکشن با استفاده از یک کانول مکش ویژه گرفته می‌شود. هنگامی‌که چربی کافی از ناحیه موردنظر گرفته می‌شود از طریق استفاده از یک سانتریفیوژ چربی را تصفیه و ناخالصی‌ها را پاک می‌کنند. سپس چربی به ناحیه پیشانی تزریق می‌شود.
شما نتایج فوری از تزریق چربی خواهید دید و ممکن است مناطق تحت درمان متورم شوند. باگذشت زمان تورم فروکش می‌کند و معمولاً می‌توانید نتایج واقعی را در سه تا چهار ماه ببینید.

لیفت پیشانیچروک-پیشانی6

این روش جراحی شامل دو روش اصلی می‌شود. جراح برای شما روش مناسب را ارزیابی و پیشنهاد می‌کند.لیفت پیشانی کرونال شامل یک برش بزرگ‌تر گوش تا گوش در راستای خط رویش مو است. سپس پوست پیشانی برداشته می‌شود و بافت‌ها و عضلات زیرین برای رفع چین‌ و چروک تنظیم می‌شوند.
روش آندوسکوپی شامل تعدادی برش‌های کوچک در طول خط رویش مو است که از طریق این برش‌ها آندوسکوپی و ابزارهای تخصصی مختلف می‌توانند برای صاف کردن ماهیچه‌ها و بافت‌ها و درنتیجه رفع چروک‌ها زیرپوست وارد شوند.
عمل جراحی معمولاً بین دو تا سه ساعت طول می‌کشد و ممکن است از بیهوشی موضعی یا عمومی استفاده شود. زمان بهبودی شما ممکن است تقریباً یک ماه طول بکشد. بعد از عمل و در طول دوره بهبودی کل چشم و پیشانی به‌ویژه در چند روز اول کبود و متورم می‌شوند. به‌احتمال زیاد هزینه شامل بیمه درمانی نخواهد بود. اگر از علائم پیری در چهره‌تان ناراحت هستید انجام این روش را در نظر بگیرید.

پیشگیری


چندین مورد وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از تشکیل خطوط اخم انجام دهید که در بلندمدت به شما کمک می‌کند تا مدت‌زمان طولانی، بدون هیچ زحمت در پولتان صرفه‌جویی کنید. برای شروع، اطمینان حاصل کنید که هر شب خواب کافی دارید. خواب خوب باعث رشد هورمون‌ها می‌شود و درنتیجه افزایش تولید کلاژن و الاستیک کمک می‌کند. به آنچه در طول روز با صورت خود انجام می‌دهید، توجه کنید. آیا شما خیلی اخم می‌کنید؟ گاهی اوقات مردم حتی وقتی‌که ناراحت نیستند هم اخم می‌کنند. به‌عنوان مثال زمانی که در حال فکر کردن هستند ممکن است اخم کنند. آگاهی از زمان و چگونگی اخم باعث می‌شود تا تلاش کنید که عادت خود را کنار بگذارید. سعی کنید که عضلات صورت را تا حد ممکن آرام کنید.از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم و غیرمستقیم خورشید اجتناب کنید. هنگامی که نمی‌توانید از نور خورشید اجتناب کنید مطمئن شوید از محافظ‌ها استفاده می‌کنید که باید شامل لباس‌های محافظ، و کرم‌های ضد آفتاب با حداقل SPF 15 باشد.

هزینه


جراحی گران‌ترین گزینه است اما نتیجه‌ای طولانی دارد. ازآنجاکه تزریق چربی یک فرایند عمیق‌تر است، درمان به‌طور طبیعی گران‌تر از تزریق ژل است. بااین‌حال، نتایج تزریق چربی ماندگارتر است زیرا چربی‌ها در مناطقی تزریق‌شده باقی می‌مانند مگر اینکه بدن برخی از مواد را دفع کند. تزریق ژل هزینه اولیه کمتری دارد اما به دلیل موقت بودن ماندگاری، هزینه‌ها می‌توانند باگذشت زمان بیشتر شود.

مشاوره رایگان